کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اگر شما مسئول برنامه لاتاری بودید ...
بچه ها اگه شما مسئول برنامه لاتاری بودید چه تغییرات و اصلاحاتی توش انجام میدادید ؟ خواهشا جوابمو به عنوان یه آمریکایی بدید نه یه ایرانی چون اگه به عنوان یه ایرانی بگیم بیشتر میشه آرزو ولی به عنوان یه آمریکایی قابلیت ارائه پیشنهاد رو هم داره
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، hvm ، taherifar ، msar
لطف کنید سوالها و تاپیک هایی با باحث آزاد را در تاپیک مربوط بخ خود آن بیان کنید.تاپیک منتقل شد.
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، Monica ، taherifar ، msar
سلام

درباره پاسخ به این پرسش نظر من اینه که :
مطمئنن اون کسانی که در سال 1990 میلادی نشستند دور هم و برنامه لاتاری رو مطرح کردند یک سری آدما ی دم دستی مثل تو بعضی کشورا نبودن که بخوان یهویی وشبانه یک تصمیم عاجل بگیرند بلکه اونا آدمای متخصص در زمینه های مختلف از جمله جامعه شناسی ،وکلای مهاجرت و اساتید دانشگاهی و... بودند .
و بدون شک اگر بخواد اصلاحی هم در اینباره بشه اونا بهترین کسانی خواهند بود که در اینباره می تونن نظر بدن و عمل کنند.

حال از کسی که این تاپیک رو ایجاد کرده می خوام خودش به عنوان نمونه یک یا چند تغییر و اصلاح رو در این گفتگو بیان کنه.

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، taherifar ، msar
والا چی بگم... میگن که اسب پیشکش رو که دندوناش رو نمیشمارن. ولی یه فکر به حال ایرانی ها میکردم چون هم برای آمریکا سود آورن و هم اینکه دارن هدر میشن !!! Smile
شماره کیس>DV2010AS7*7
تاریخ دریافت نامه قبولی: همین روزا دیگه
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: زودی میفرستم
تاریخ کارنت شدن کیس:
تاریخ دریافت نامه دوم:
تاریخ مصاحبه:
تاریخ دریافت کلیرنس:
جمع تقریبی هزینه ها:
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، taherifar ، msar
voa نوشته: سلام

درباره پاسخ به این پرسش نظر من اینه که :
مطمئنن اون کسانی که در سال 1990 میلادی نشستند دور هم و برنامه لاتاری رو مطرح کردند یک سری آدما ی دم دستی مثل تو بعضی کشورا نبودن که بخوان یهویی وشبانه یک تصمیم عاجل بگیرند بلکه اونا آدمای متخصص در زمینه های مختلف از جمله جامعه شناسی ،وکلای مهاجرت و اساتید دانشگاهی و... بودند .
و بدون شک اگر بخواد اصلاحی هم در اینباره بشه اونا بهترین کسانی خواهند بود که در اینباره می تونن نظر بدن و عمل کنند.

حال از کسی که این تاپیک رو ایجاد کرده می خوام خودش به عنوان نمونه یک یا چند تغییر و اصلاح رو در این گفتگو بیان کنه.

موفق باشید

به نظر من مهم ترین اشکال برنامه لاتاری اینترنتی نبودن همه موارد اونه مثلا جواب برندگان عاقلانه نیست فقط نامه ای باشه چون بسیار هزینه بر هست خوشبختانه امسال این مساله رو تویه برنامه اعمال کردند و فکر می کنم اگر من یکی از مدیران این برنامه بودم مهم ترین کاری که انجام می دادم این بود که برندگان رو فقط از طریق سایت DVLottery اعلام می کردم اون هم اول ماه می
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، taherifar ، msar
نقل قول:به نظر من مهم ترین اشکال برنامه لاتاری اینترنتی نبودن همه موارد اونه مثلا جواب برندگان عاقلانه نیست فقط نامه ای باشه چون بسیار هزینه بر هست خوشبختانه امسال این مساله رو تویه برنامه اعمال کردند و فکر می کنم اگر من یکی از مدیران این برنامه بودم مهم ترین کاری که انجام می دادم این بود که برندگان رو فقط از طریق سایت DVLottery اعلام می کردم اون هم اول ماه می

خوب این طوری اگر فقط به صورت اینترنتی باشه ، کلاهبرداری و سو استفاده زیاد می شه . به خاطر همین هم هست که به هر دو صورت اعلام می کنند ، وگرنه توی آمریکا معمولا 90 کارها با اینترنته !
از پاسخ به پیام خصوصی معذورم. Shy
شماره کیس:‌ 2011AS18XXX
دریافت نامه قبولی: May/2010/19
ارسال فرم : June 6
نامه دوم : 4 April 2011
مصاحبه: آنکارا- 25 April 2011
کلیرنس :‌ June 2011 9
دریافت ویزا :‌ 15 June 2011
تاریخ پرواز : 8 July 2011
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، Monica ، taherifar ، msar
Ali-J نوشته:
نقل قول:به نظر من مهم ترین اشکال برنامه لاتاری اینترنتی نبودن همه موارد اونه مثلا جواب برندگان عاقلانه نیست فقط نامه ای باشه چون بسیار هزینه بر هست خوشبختانه امسال این مساله رو تویه برنامه اعمال کردند و فکر می کنم اگر من یکی از مدیران این برنامه بودم مهم ترین کاری که انجام می دادم این بود که برندگان رو فقط از طریق سایت DVLottery اعلام می کردم اون هم اول ماه می

خوب این طوری اگر فقط به صورت اینترنتی باشه ، کلاهبرداری و سو استفاده زیاد می شه . به خاطر همین هم هست که به هر دو صورت اعلام می کنند ، وگرنه توی آمریکا معمولا 90 کارها با اینترنته !

علی جان همین الانشم سوء استفاده های زیادی میشه درسته که خیلی مسائل ممکنه پیش بیاد ولی شیوه ی ارسال نامه به نظر من منطقی نیست حساب کن 100.000 نامه در سال هر نامه ای رو که 1 دلار حساب کنیم میشه 100.000 دلار هزینه بی مورد در صورتی که میشه این هزینه رو صرف اطلاع رسانی بابت رایگان بودن ثبت نام و شیوه اطلاع از طریق سایت کرد درسته صد هزار دلار برای همچین پروژه عظیمی چیزی نیست ولی به قول ما اصفهانیا دادا همینشم زیادس!!!
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
با سلام خدمت مسئولین محترم...

اگه میشه فقط یکم وقتش رو بیشتر بکنین، خیلی ممنون می شم. در کل برنامه خیلی جالبیه من هر روز می بینم.

ولی نه حالا! جدی!!!

به عنوان یه آمریکایی: " آقا چرا این برنامه رو قطع نمی کنن؟!!! هر سال صد و خورده ای هزار نفر رو ول می کنن میان اینجا! خیلی هاشون سواد موادم ندارن! بابا ما خودمون اینجا کار نداریم، بیکاریم! ایناهم هی جمعیت رو بیشتر می کنن! بسه دیگه! قطعش کنین! فرهنگ مرهنگم که یوخده!"

به عنوان یه دولتمرد آمریکایی:"ای بابا! اینم شد ترکیب جمعیتی؟! یکم Diversity رو بیشتر بکنیم! نصف مردم آمریکا که زیر welfare (پول مفتی که دولت به بیکارا میده) هستن بذار یه عده آدم هم بیاریم که از پس خودشون بر بیان و خرج بقیه رو بدن!"

به عنوان یه ایرانی :"خدا خیرتون بده! حالا نمیشه یکم بیشتر از صد هزار نفر بگیرین؟ آمریکا به این گندگی! دویست هزار، سیصد هزار تاش کنید."

از دید احمدی نژاد:"این برنامه DV Lottery بر عکس چیزی که همه مردم می گن و فکر می کنن اصلا پول و سرمایه و آدم درست حسابی ای از ایران بیرون نمی بره! انسان آزاد زاده شده، هر کی هرجا که بخواد می تونه بره"

از دید علی دایی :"ای کاش اشم منم دل می یومد..."

از دید خودم:" من اگه مسئولش بودم، چون ایرانی ها خیلی آدم های کار درستی هستن و کل آمریکا روی انگشت یه چند تا ایرانی می گرده و اگه ایرانی ها نباشن آمریکایی هم در کار نخواهد بود... کلا ایران رو از تو لیست بقیه کشور ها در میاوردم و یه IR Lottery در کنار DV Lottery برگذار می کردم. نتایجش رو هم تو روزنامه کیهان و اطلاعات چاپ می کردم تا یه کم این دو تا روزنامه بیچاره هم فروش کنن. بعدشم یه لایحه می فرستادم سنا که ورود و خروج و کار ایرانی ها رو در آمریکا آزاد کنه و برای همه ایرانی ها به خاطر هشت سال جنگ تحمیلی و خونی که دادیم کارت قرمز صادر کنن (Red Card) [به جای GreenCard] تا هر کسی که اسمش درومد به صورت اتوماتیک از ایران اخراج بشه و تو رخت کن آمریکا منتظر باشه تا بازی تموم شه."
پاسخ
برای کشورهایی که متقاضی بیشتری داشتند اولویت خاصی قایل می شدم و امتیاز بندی می کردم و به ترتیب اون امتیاز اولویت می دادم و قرعه کشی می کردم شاید ناعادلانه به نظر برسه ولی باید مسایل اقتصادی و سیاسی کشور ها رو در نظر بگیرن
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
اگر من مسئول لاتاری گرین کارت بودم همین کاری رو میکردم که الان دارن میکنن!!!
البته فقط یه پولی هم برای ثبت نام میگرفتم که کسانی که مثل ما آرزوی رفتن به آمریکا رو ندارند، بی خود جای ما رو نگیرند!!!
این پست رو ویرایش کردم، چون به قول ادمین عزیز از الفاظ بد استفاده کرده بودم!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، loony ، taherifar ، msar
اگر من مسئول لاتاری بودم، همین روش فعلی را پیاده میکردم ولی این شرط را میگذاشتم که هر کس که وارد آمریکا می شود باید تا 5 سال ، هر سال حداکثر 4 ماه خارج از آن کشور زندگی کند. در غیر این صورت در پایان همان سال اول یا هر کدام از سالهای بعد، آن شخص را با سلام و صلوات به کشور مورد علاقه اش برگردانده و گرین کارتش را جلوی چشمش ریز ریز کنند یا یک لیست انتظار درست کنند تا کسانی که در آن هستند، آن مجوز اقامت را به دست بیاورند.
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، Ali Sepehr ، honareirani ، loony ، Monica ، taherifar ، msar
من اگه مسئول انجام لاتاری بودم یه دونه گرین کارت خوشگل برای خودم کنار میگذاشتم تا از این انرژی هسته ای نجات پیدا کنم.

کسی میدونه من چرا هنوز اینجام.
یا چونان سرخی سیب یا که این خنجر سرخ تو این دو روز عمر بنده چند تا خدا باید بشیم

به یاد زنده یاد حسین پناهی
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، usa.lover ، honareirani ، Ashkan78 ، loony ، taherifar ، msar
حیف این تاپیک نیست که داره خاک میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خب حالا نظر بدید.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، Ashkan78 ، taherifar ، msar
بدون شوخي براي ثبت نام يك هزينه 100 دلاري در نظر مي گرفتم. ساز و كار پرداخت هم طوري بود كه با كارت هاي بانكي بين المللي اين كار انجام بشه و براي كساني كه در كشورهايي مثل ايران زندگي مي كنن و دسترسي به اين كارت ها ندارن، گواهي پرداخت (شبيه اوني كه در اداره پست براي ثبت نام دانشگاه مي خريم) درست مي كردم و اين گواهي ها رو در تمام سفارت ها و كنسولگري هاي امريكا در سراسر دنيا مي فروختم.

از پولي كه به دست ميومد اين كارها رو انجام مي دادم.:

1- ارسال نامه برندگان با Courier (نظير D.H.L و T.N.T به جاي پست عادي). براي خيلي از شركت كنندگان اين پول هزينه نمي شه چون برنده نمي شن.

2- بهبود سايت از نظر امنيتي و امكانات. به اين صورت كه هر كسي با يك Username و Password بتونه به اطلاعات خودش دسترسي داشته باشه و History پرونده اش رو ببينه. ضمنا در زمان ثبت نام بتونه اطلاعات ثبت نامش رو ويرايش كنه.

3- گسترش سايت كه مراحل بعدي كه الان فرم هاش رو بايد به صورت كاغذي پر كنيم، تماما الكترونيكي بشه.

4- اضافه كردن يك مرحله به ثبت نام به اين صورت كه در طول مهلت ثبت نام، اپراتورهايي پرونده ها رو بررسي كنن و اگر اشكالي در عكس و ... وجود داشته باشه، به ثبت نام كننده اطلاع بدن تا اون بتونه در طي زمان مقرر اصلاح كنه.

اگه به عنوان يه آمريكايي به قضيه نگاه كنيم، اين پول باعث مي شه كه چند نفر در دولت آمريكا كار گيرشون بياد و به عنوان يك خارجي شركت كننده در Lottery، اين مساله كمك مي كنه كه مردم الكي ثبت نام نكنن. ضمنا كسي كه امروز نمي تونه 100 دلار خرج lottery كنه، فردا اگه برنده شد چه جوري مي خواد بره؟
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Hossein81 ، Ali Sepehr ، honareirani ، OverLord ، atm849 ، kianoush ، elli ، Monica ، hvm ، we are one ، taherifar ، msar
لیلی خانم شما که کلا متخصص بیرون کشیدن همچین تاپیک های فوق العاده ای از زیر خاک هستی.

اشکان جان پیشنهاداتت عالی بود. برو به سمت ارائه که من کاملا باهات موافقم. خیلی عالی بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، laili ، taherifar ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان