کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه راحتتر از خاطراتیست که دیگران میگن
من سارا هستم از برندگان لاتاری 2009 ویزام داغ داغِ،8 اردیبهشت گرفتم.همسرم شب قبل از مصاحبه به من گفت چند تا از خاطرات این سایت رو بخونم،چون خیلی دلم میخواست بدونم اونجا چه خبره. تصویری که دیگران ترسیم کردند در من استرس زیادی ایجاد کرد در حالیکه قبلش آروم بودم.و بعدها فهمیدم چقدر این تصویر اشتباهه، چون خیلیها حتی نفهمیدند که اونجا با چه کسانی سر و کار داشتند و اصلن قضیه چی بوده!
شماره كيس : 14XXX
نامه اول : دوم خرداد
مصاحبه : سوم اردیبهشت
ويزا : ...

زندگي فرصت كوتاهيست براي بودن... شاد باشيد.
تشکر کنندگان:
سلام،خیلی تبریک میگم بهتون. می خواستم بدونم شما ویزا بدون FBI Check گرفتید؟
تشکر کنندگان:
سارا خانم به نظرم خاطرات را خوب نخوندید و یا خاطرات را تو یه سایت دیگه خوندید چون تقریبا" همه بچه هایی که رفتند مصاحبه و سفرنامه نوشتند ذکر کردند که نگران نباشید خیلی راحت بود و چند دقیقه بیشتر طول نکشید و برخوردشون هم خوب بود .نمیدونم منظور شما از اینکه
( خیلیها نفهمیدن اونجا با چه کسایی سرو کار دارند و اصلا" قضیه چیه ؟
چی بود ؟شاید هم چون شما فهمیدید قضیه چیه و چه خبره زود به شما ویزاتون رو دادند؟؟؟؟
تشکر کنندگان:
Farda عزیز
راستش منم نفهمیدم که شما کجا خاطرات رو خوندید و ینطور برداشت کردید!!!!!!!!!!! خود من سفرنامه نوشتم و همه رو به آرامش دعوت کردم و با هر کی هم حرف میزنم میگم استرس اصلا نداشته باشید خیلی راحتتر از اون چیزیه که فکر میکنید. حالا اصل قضیه چی بوده که شما فهمیدی و ما نفهمیدیم روشنمون کنید.
در کل بهتون تبریک میگم و آرزوی بهتریهارو دارم
در پناه حضرت دوست
Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
تشکر کنندگان:
موافقم که مصاحبه خیلی راحت تره ولی خاطرات اگر نمیبود خیلی از سوالات بی جواب میموند
شماره کیس: 136XX
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 2008
کنسولگری:Abu Dahbi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول;28May 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:10Feb 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:Waiting
تاریخ مصاحبه:14Apr2009
تاریخ دریافت کلیرنس:بدون کلیرنس
دریافت ویزا: 15April 2009
جمع تقریبی هزینه ها:هر نفر 2000000 تومان
تشکر کنندگان:
farda جان سلام
میتونم بپرسم اسپانسر داشتید یا خیر ؟ و اینکه چقدر پول توی حساب بانکی داشتید ؟
تشکر کنندگان:
مسلما من تمام سفرنامه ها رو نخوندم ولی از شانسم چند تاش رو خوندم که به جزئیات بی ربطی پرداخته بودند و به قول معروف از کاه کوه ساخته بودند . به عنوان مثال اینکه بهتره در روز مصاحبه چه لباسی بپوشیم یا بهتره چطور رفتار کنیم یا بهتره با اون آدمهای بد اخلاقی که تو باجه ها مدارک آدم رو میگیرند چقدر حرف بزنیم که از دستمون عصبانیتر نشن یا چطور باید در حفظ و نگهداری تشخص ایرانی خود بکوشیم ! انگار قراره تو دادگاهی علیه خودمون شرکت کنیم!
وقتی که از اون باجه های مذکور تنها نیمتنه بالایی آدم معلومه و سفارت پره از ملیتهای مختلف که با تیشرت و شلوارک اونجا منتظر ویزاشون هستند،چرا باید خانم و آقای ایرانی در گرمای نفس گیر ابوظبی با کت شلوار و کت دامن توی صف دم در سفارت بایسته! در ضمن اون بنده خداهایی که مدارک رو از آدم میگیرن و صرفا کارمند هستند و نقشی در تعیین سرنوشت شما ندارند،چند کلمه محدود فارسی مثل عکس یا مدرک تحصیلی رو بلدند ،طبیعیه وقتی بخوای براشون قصۀ حسین کرد شبستری رو با زبون شیرین مادری تعریف کنی که به جای فرم اسپانسر سند مغازۀ عموت رو آوردی یا مدرکت فعلا تو راهه و بلاخره میرسه ،چیزی از حرفای شما رو نه میفهمه نه حوصلۀ گوش دادنش رو داره ،چون فقط اون مدارک رو میخواد .در آخراضافه میکنم اون فرشتۀ نجاتی که ته بعضی سفرنامه ها یکهو سر و کلش پیدا شده اتفاقا یک خانم ایرانی خوش برخورده که زبون ما رو کاملا میفهمه و اتفاقا ریش و قیجی دست اونه و اونه که باید تشخیص بده که به شما ویزا داده بشه یا نه و بقیۀ اون بداخلاقها دستیار این خانم هستند و فقط مدارک رو تحویل میگیرند. پس هیچ جای نگرانی نیست.ضمنا ازما چند تا از مدارکی که خودشون اینهمه روش تاکید دارند رو حتی نگرفتندو با اینکه ما اسپانسر هم داشتیم فرشتۀ مهربون گفت که به دلیل شغل من و همسرم نیازی به دادنش نیست و مطمئن هست که ما خودمون میتونیم پول بسازیم.اونا فقط براشون این مهمه که دیپلم داشته باشی و سربار جامعه نباشی همین، بقیۀ چیزها فرعیاتیست که بهتره ذهنمون درگیرش نشه.

تشکر کنندگان: niloofar khorshidsavar
farda نوشته: مسلما من تمام سفرنامه ها رو نخوندم ولی از شانسم چند تاش رو خوندم که به جزئیات بی ربطی پرداخته بودند و به قول معروف از کاه کوه ساخته بودند . به عنوان مثال اینکه بهتره در روز مصاحبه چه لباسی بپوشیم یا بهتره چطور رفتار کنیم یا بهتره با اون آدمهای بد اخلاقی که تو باجه ها مدارک آدم رو میگیرند چقدر حرف بزنیم که از دستمون عصبانیتر نشن یا چطور باید در حفظ و نگهداری تشخص ایرانی خود بکوشیم ! انگار قراره تو دادگاهی علیه خودمون شرکت کنیم!

با تشکر از شما که در انجمن فعالیت می کنید، از شما دو خواهش دارم:
1- لطفا در زیر همان چند تا سفر نامه ای که خوانده اید نظر خودتان را بنویسید و تذکر بدهید که تجربه شما به گونه دیگری بود.
2- لطف کرده وقتی بگذارید و تجربه تان را به طور کامل اینجا بنویسید تا دیگران از آن در اینجا استفاده کنند.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان:
farda نوشته: مسلما من تمام سفرنامه ها رو نخوندم ولی از شانسم چند تاش رو خوندم که به جزئیات بی ربطی پرداخته بودند و به قول معروف از کاه کوه ساخته بودند . به عنوان مثال اینکه بهتره در روز مصاحبه چه لباسی بپوشیم یا بهتره چطور رفتار کنیم یا بهتره با اون آدمهای بد اخلاقی که تو باجه ها مدارک آدم رو میگیرند چقدر حرف بزنیم که از دستمون عصبانیتر نشن یا چطور باید در حفظ و نگهداری تشخص ایرانی خود بکوشیم ! انگار قراره تو دادگاهی علیه خودمون شرکت کنیم!
وقتی که از اون باجه های مذکور تنها نیمتنه بالایی آدم معلومه و سفارت پره از ملیتهای مختلف که با تیشرت و شلوارک اونجا منتظر ویزاشون هستند،چرا باید خانم و آقای ایرانی در گرمای نفس گیر ابوظبی با کت شلوار و کت دامن توی صف دم در سفارت بایسته! در ضمن اون بنده خداهایی که مدارک رو از آدم میگیرن و صرفا کارمند هستند و نقشی در تعیین سرنوشت شما ندارند،چند کلمه محدود فارسی مثل عکس یا مدرک تحصیلی رو بلدند ،طبیعیه وقتی بخوای براشون قصۀ حسین کرد شبستری رو با زبون شیرین مادری تعریف کنی که به جای فرم اسپانسر سند مغازۀ عموت رو آوردی یا مدرکت فعلا تو راهه و بلاخره میرسه ،چیزی از حرفای شما رو نه میفهمه نه حوصلۀ گوش دادنش رو داره ،چون فقط اون مدارک رو میخواد .در آخراضافه میکنم اون فرشتۀ نجاتی که ته بعضی سفرنامه ها یکهو سر و کلش پیدا شده اتفاقا یک خانم ایرانی خوش برخورده که زبون ما رو کاملا میفهمه و اتفاقا ریش و قیجی دست اونه و اونه که باید تشخیص بده که به شما ویزا داده بشه یا نه و بقیۀ اون بداخلاقها دستیار این خانم هستند و فقط مدارک رو تحویل میگیرند. پس هیچ جای نگرانی نیست.ضمنا ازما چند تا از مدارکی که خودشون اینهمه روش تاکید دارند رو حتی نگرفتندو با اینکه ما اسپانسر هم داشتیم فرشتۀ مهربون گفت که به دلیل شغل من و همسرم نیازی به دادنش نیست و مطمئن هست که ما خودمون میتونیم پول بسازیم.اونا فقط براشون این مهمه که دیپلم داشته باشی و سربار جامعه نباشی همین، بقیۀ چیزها فرعیاتیست که بهتره ذهنمون درگیرش نشه.

دوست عزيز اگر همين طور باشه كه شما مي گيد (اونا فقط براشون این مهمه که دیپلم داشته باشی و سربار جامعه نباشی همین، بقیۀ چیزها فرعیاتیست که بهتره ذهنمون درگیرش نشه) پس چرا خيلي از دوستان با داشتن مدرك تحصيلي بالا و حتي اسپانسر رد شدن مثل Delfi عزيز كه گفتند برو يه اسپانسر قويتر بيار؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پس اينقدرم كه شما مي گيد راحت نيست.
شماره کیس:2009AS269xx
تاریخ دریافت نامه قبولی:May 2008
تاریخ کارنت شدن:Apil 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:May 2009
تاریخ مصاحبه:June 2009
تاريخ دريافت ويزا:روز مصاحبه
ورود به امریکا:7 Sep
دریافت گرین کارت:21 Sep
دریافت سوشال سکیوریتی:25 Sep
تشکر کنندگان:
فردا عزیز ممنون از اینکه یک سری از واقعيت هارو اینجا گفتی , من شنیدم که از یک سری از افراد ( مثلا پزشکان )اصلا اسپانسر و مدارک مالی نمیخوان, اگه میشه نظرتونو بگین و اگر امکان داره شغل خودتون و همسرتونو بدونیم جوابتون خیلی کمک کننده است.
تشکر کنندگان:
سارا جان سلام
تبريك ميگم اميدارم هميشه موفق باشيد
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
تشکر کنندگان:
farda عزيز
شما به نكاتي اشاره كردي كه منم ذكر كرده بودم مخصوصا در مورد پوشش/جالب بود. اما نظر من اين نيست كه فقط و فقط ديپلم كافيه و بقيه چيزا كشكه!!! اما با اينكه نبايد استرس داشت و ... موافقم.
Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
تشکر کنندگان:
مدرک تحصیلی من و همسرم فوق لیسانس کارگردانی تئاتر و فوق لیسانس معماری است.که حتی مدارکمون رو هم از ما نگرفتند من 3تا مدرک از خودم برده بودم ولی کسی که مدارک رو میگرفت فقط یکیش که رو ی بقیه بود رو برداشت که اتفاقا هیچ ربطی به کار اصلی من نداره .اون فوق دیپلم عمران من رو برداشت و گفت همین کافیه.در حالیکه من برای خرید لیسانسم کلی پول داده بودم.حتی من برگه ای برای تکمیل فرمdsp122 برده بودم که ضمیمه اش کنم ،مربوط به اون قسمتی که تمام جاهایی که از بدو تولد تحصیل کردیم رو باید مینوشتیم . به نظر خودم فرمم کامل نبود .ولی فرشته مهربون گفت نمیخواد.
مدیر انجمن از من خواسته تجربه ام رو کامل بگم به نظر خودم چند تا نکته مهم بیشتر وجود نداره اینکه دوستان عزیزی که مصاحبه در ابو ظبی دارند حتما قبل از کارهای پزشکی با مطبهایی که به شما داده شده تماس بگیرید و قیمت بگیرید چون هر کدوم یه قیمتی میگن.ما رفتیم the polyclinicکه 500 درهم بیشتر ازمون نگرفت و راجع به آبله مرغون و واکسنش هم نه چیزی پرسید و نه واکسنش رو زد.فکر کنم با قیمتهایی که از دیگران خوندم گزینۀ مناسبتری باشه.نکتۀ بعدی اینکه دم در سفارت یک سایبون زدند که مردم زیر اون تو نوبت رفتن به داخل سفارت هستند، در اون مکان اصلا نگران نوبتی که در صف دارید نباشید چون نوبت به صورت تقریبی رعایت میشه و نگهبان هر کسی رو که دلش بخواد میفرسته تو .این رو برای اون دسته از دوستانی میگم که زود جوش میارن و رعایت نوبتشون براشون خیلی مهمه.خیالتون راحت باشه که بلاخره شما رو دیر یا زود میفرستند داخل و اون تو هم زودتر رفتن به معنای زودتر انجام شدن کار نیست چون خیلی قرو قاطی شماره ها اعلام میشه.پس ذهنتون رو درگیر نوبتتون نکنید.برای سوغاتی خریدن هم من کارفور ها رو که تو سیتی سنتر هاهستند،h&mوmax, رو پیشنهاد میکنم. به هیچ وجه به day to dayیا ارض الهدایا و کلا این مالهایی که تبلیغشون رو شنیدید نرید که تو پاچتون میره.به حراج پیر کاردن هم توجه نکنید چون همیشه نوشته 75%تخفیفه.اگه به این جاهایی که گفتم برید خیلی چیزهای با کیفیت وارزونتر از ایران پیدا میکنید.به تمام مارکهایی که حراج کردند هم سر بزنید چون واقعا بعضی چیزهاشون مفته. در ضمن تا یادم نرفته برگه هایی که از سفارت با اسم شما تایپ شده و براتون پست شده مثل برگه ای که زمان مصاحبتون توش نوشته شده و اون برگه ای که توش اسم همسر و بچه هاتون هست رو حتما روز مصاحبه ببرید چون شما رو با اون برگه ها شناسایی میکنند. اگه فکر میکنید چیزی هست که من میدونم یا تجربه کردم خوشحال میشم کمک کنم . ومسلما من نمیدونم که چرا از دلفی عزیز اسپانسر قویتر خواستند . چیزی که من از کل این قضیۀ لاتاری فهمیدم اینه که وقتی اینقدر شانس داشتی که تو لاتاری برنده شی شانس یا تو رو به آمریکا میرسونه یا چیزی که برات بهتر از آمریکاست، همه چیز به سرنوشت آدم برمیگرده.ما از اول توی این قضیه جز ثبت نام اولیه دخالت آنچنانی نداشتیم که بخوایم هی براش جوش بخوریم و استرس بکشیم.تلاش خودتون رو بکنید ولی یادتون باشه که شانس داره برای شما کار میکنه و شما کاره ای نیستید.با آرزوی بهترینها برای دوستان خوش شانس خودم.

تشکر کنندگان: afshin ، seravin ، reza22
مممنون از نکاتت و امیدوارم موفق باشی
تشکر کنندگان:
سلام
لطفا اگر ايران هستيد من سئوالاتي در مورد مراحل دارم خوشحال مي شم كمكم كنيد .
شماره تماس: ****0214890 و ****0912289

سلام دوست عزیز
لطفا سوالاتتون رو یا در انجمن مطرح کنید یا به وسیله پیام خصوصی از دوستان بپرسید
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان