کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تولد فرزند قبل از مصاحبه
دوست خوبمان tehranipoor سوالی در این مورد داشتند:

tehranipoor نوشته: من موضوع مهمی دارم که می خوام از دیگران کمک بگیرم. فرزند دوم ما چهارم تیر به دنیا می یاد و ما الان کرنت شدیم. می خوام بدونم با توجه به اینکه کی سی سی مشخصات اون رو نداره چی کار باید کنم. می شه لطفاً بررسی کنید چون فرصت کمه.

اگر کسی تجربه ای در این مورد دارد خوشحال خواهیم شد که با دیگران قسمت کند.
ممنونم
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان:
من همین اتفاق برام افتاد و بلافاصله پاسپورت گرفتم برای بچه و به KCC ایمیل زدم. بعد از چند روز تلفن زدم KCC و تایید کردن که مدارک بچه رسیده و وقتی نامه دوم دستم رسید اسم بچه هم توش بود.
موفق باشید
بابک
شماره کیس 2009AS96XX
دریافت نامه اول: May/2008
دریافت نامه دوم: 14 2009 Jan
مصاحبه : 24 فوریه
دریافت پاسپورت جدا برای بچه از سفارت ایران و پست به سفارت یو اس ای: 12 مارچ
ویزا: 18 مارچ 2009
ورود به یو اس ای: 30 آوریل
ُسوشیال سکوریتی نامبر: 9 می
گرین کارد: 29 ژوئن
تشکر کنندگان: parastoo mohajer
موردی نداره وهرچند که شما وضعیت همسرتونو باید قبلا توضیح میدادید نهایتا سریعا پاس فرزندتونو بگیرید و اسکنش کنید و به همراه یک نامه به KCC و سفارتی که میرید میل کنید نهایته پروندتون به جریان میافته تا فرزندتونم کاراش انجام بشه
تشکر کنندگان:
اگه فرزندمان 2 تا 3 هفته قبل از مصاحبه به دنیا بیاد باید چی کار کرد؟ما در آنکارا مصاحبه داریم و مدارک باید 15 الی 20 روز قبل پست شود!در عین حال در فرم ساپورت مالی که پست می شود هنوز این بچه جدید وارد نشده این را چکار کنیم؟
برای ما که شماره بالا داشتیم کی باید وضعیتمان را برای KCC گزارش می دادیم در صورتی که جدا 50 % احتمال می دادیم کارنت بشیم !
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
تشکر کنندگان:
سلام و ممنون از پاسخ هاتون

ظاهراً مشکلی در مورد اکانت من صورت گرفته و نمی تونم تاپیک جدید باز کنم، اینه که زحمت این کار به گردن دوست گرامی samad افتاد که از ایشون تشکر می کنم.
ezbob74 عزیز، فرزند شما پیش از دریافت نامة دوم به دنیا اومده در حالی که فرزند ما پس از دریافت نامة دوم یعنی وقتی که کی سی سی کارها رو به سفارت سپرده به دنیا میاد.
همون طور که air عزیز توضیح دادند (که هم کیس نامبرمون خیلی به هم نزدیکه و ظاهراً مشکل مشابهی هم داریم)، فرصت بسیار کمه. همسرم حدود یک ماه پیش، موضوع رو به این مضمون به کی سی سی اطلاع داد:

I am pregnant and I am waiting for my second child. My Doctor has told me that my delivery time will be in 06/27/2009. I think that my interview appointment would be about 1 month after my delivery. What should I do, to include the name of my second child in my case, and What should I do If my delivery is after receiving your second letter (or after I am current)?

کی سی سی هم طبق معمول پاسخی غیرقطعی داد که باید حدس زد چه می توان کرد:

Family members not included on the initial entry may cause the case to be disqualified. Extenuating circumstances such as; you have been married or had a child after the initial application submission may be acceptable. If you meet either of these circumstances a photocopy of the marriage and/or birth certificate, along with English translations, should be provided with the completed forms. If you need to obtain additional DS 230 Parts I & II forms, you may download them at: http://www.travel.state.gov/visa/frvi/fo..._1342.html.

A spouse and/or eligible children, unmarried and under the age 21 must have the above forms completed and returned before KCC can make the necessary adjustments to your case. KCC will accept this information via postal mail, email, or fax. Information received at KCC after interview scheduling will be forwarded to the Embassy or the applicant may carry this information with them to their interview appointment.

چیزی که من متوجه شدم اینه که ما باید پس از تولد بچه و گرفتن شناسنامه، فرم DS230 رو پر کنیم و با ترجمة شناسنامه به سفارت ببریم، البته برای اطمینان همین مدارک رو برای کی سی سی هم می فرستیم تا اونا همون طور که نوشتن برای سفارت فورواردش کنن. ولی نمی دونم سال های پیش کسی این وضعیت رو داشته یا نه و اگه بوده اونا چی کار کردن.
همون طور که air عزیز نوشته، مشکلاتی سر راهه و خوب ما هم واقعاً اصلاً فکر نمی کردیم کرنت بشیم، به همین دلیل هم مثلاً من مدارک اولیه رو با پست عادی فرستادم و حتی سفارشیش هم نکردم.
در مورد فرزند ما چون پزشک همسرم تاریخ زایمان رو چهارم تیر مشخص کرده، ما وقت بسیار محدودی داریم. در بیمارستان ازمایش تیرویید از نوزاد انجام می دن و اگه اشتباه نکنم گواهی تولد رو بعد از دریافت جواب آزمایش که باز اگه اشتباه نکنم سه روز طول می کشه، می دن. بنابراین اگه ما هفتم گواهی ولادت رو بگیریم و هشتم شناسنامه رو و نهم برای گذرنامه اقدام کنیم (با فرض اینکه گذرنامه ده روز بعد بیاد) روز نوزدهم اونو دریافت و بیستم به دارالترجمه بدیم اگه مشکل خاصی پیش نیاد حدوداً بیست و پنجم مدارک آماده اس (اگه جایی اشتباه محاسبه دارم تصحیح کنید). بنا بر این، ظاهراً همه چی بستگی به این داره که تاریخ مصاحبه کی باشه. با توجه به شماره کیس 342xx امیدوارم زمان مصاحبه آخر ژولای باشه وگرنه به مشکل بر می خوریم و فرصت عقب انداختن مصاحبه هم نیست چون به اندازة کافی دیر هست. اگر می شد گذرنامه رو به صورت مستقیم (بدون ارسال پستی) دریافت کرد، خیلی خوب بود. آیا کسی می دونه که این امکان هست یا نه؟
مشکل دیگه همون طور که air عزیز گفت در مورد فرم اسپانسره. هفتة دیگه همسرم سونوگرافی سه بعدی می شه و امیدوارم جنسیت بچه رو درست تشخیص بدن که اسپانسرمون بتونه فرم های حاوی مشخصات این فرزندمون رو امضا کنه و بفرسته، وگرنه دیگه نمی دونم بعدش باید چی کار کرد!
شماره کیس: **342
تاریخ دریافت نامه قبولی:خرداد 87 (ژوئن 2008)
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: ژوئیه 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 13 تیر، 2 ژوئن
تاریخ مصاحبه: 18 تیر، 9 ژوئیه
تاریخ دریافت کلیرنس: 1 سپتامبر (بعد از 51 روز)
تشکر کنندگان:
بازهم خوش به حالتون که 4 تیر بچتون به دنیا میاد. فرزند ما که از بازه زمانی 15 مرداد تا 20 مرداد تاریخ زایمان دادند و عملا ما هیچ کاری نمی تونیم بکنیم از هفته 32 دیگر اجازه پرواز نمی دهند و ما مجبوریم که مصاحبه را به شهریور موکول کنیم! تازه شانس بیاریم و سفارت وقت مصاحبه را تغییر بده.
.** ((در مورد گواهی تولد شما مطمئنی؟ حالا بچه تیرویید داشت به دنیا که اومده پس باید گواهی را بدهند همزمان با مرخصی مادر و نوزاد از بیمارستان! ))
.معمولا پاسپورت یک هفته ای میاد ((شاید اگر به دفتر مرکزی گذرنامه که در شهرآرا است بروی زودتر گذر نامه را بدهند)) ترجمه اش هم اگر سریع بخواهی فکر کنم 1 الی 2 روزه میدهند که کمی گرانتر در می اید.
در مورد فرم اسپانسر می خواهم به اسپانسرم بگم که به جای اسم بنویسه NEW BORN که حداقل معلوم بشه که می دونسته چند نفر را داره ساپورت می کنه ((اگه می شد که همون روز فرم را به آنکارا فکس می کرد خیلی عالی میشد))
حالا بازهم شما اگر نظری پیشنهادی توصیه ای داری بگو که هم دردیم.
تشکر کنندگان:
tehranipoor نوشته: سلام و ممنون از پاسخ هاتون

ظاهراً مشکلی در مورد اکانت من صورت گرفته و نمی تونم تاپیک جدید باز کنم، اینه که زحمت این کار به گردن دوست گرامی samad افتاد که از ایشون تشکر می کنم.
ezbob74 عزیز، فرزند شما پیش از دریافت نامة دوم به دنیا اومده در حالی که فرزند ما پس از دریافت نامة دوم یعنی وقتی که کی سی سی کارها رو به سفارت سپرده به دنیا میاد.
همون طور که air عزیز توضیح دادند (که هم کیس نامبرمون خیلی به هم نزدیکه و ظاهراً مشکل مشابهی هم داریم)، فرصت بسیار کمه. همسرم حدود یک ماه پیش، موضوع رو به این مضمون به کی سی سی اطلاع داد:

I am pregnant and I am waiting for my second child. My Doctor has told me that my delivery time will be in 06/27/2009. I think that my interview appointment would be about 1 month after my delivery. What should I do, to include the name of my second child in my case, and What should I do If my delivery is after receiving your second letter (or after I am current)?

کی سی سی هم طبق معمول پاسخی غیرقطعی داد که باید حدس زد چه می توان کرد:

Family members not included on the initial entry may cause the case to be disqualified. Extenuating circumstances such as; you have been married or had a child after the initial application submission may be acceptable. If you meet either of these circumstances a photocopy of the marriage and/or birth certificate, along with English translations, should be provided with the completed forms. If you need to obtain additional DS 230 Parts I & II forms, you may download them at: http://www.travel.state.gov/visa/frvi/fo..._1342.html.

A spouse and/or eligible children, unmarried and under the age 21 must have the above forms completed and returned before KCC can make the necessary adjustments to your case. KCC will accept this information via postal mail, email, or fax. Information received at KCC after interview scheduling will be forwarded to the Embassy or the applicant may carry this information with them to their interview appointment.

چیزی که من متوجه شدم اینه که ما باید پس از تولد بچه و گرفتن شناسنامه، فرم DS230 رو پر کنیم و با ترجمة شناسنامه به سفارت ببریم، البته برای اطمینان همین مدارک رو برای کی سی سی هم می فرستیم تا اونا همون طور که نوشتن برای سفارت فورواردش کنن. ولی نمی دونم سال های پیش کسی این وضعیت رو داشته یا نه و اگه بوده اونا چی کار کردن.
همون طور که air عزیز نوشته، مشکلاتی سر راهه و خوب ما هم واقعاً اصلاً فکر نمی کردیم کرنت بشیم، به همین دلیل هم مثلاً من مدارک اولیه رو با پست عادی فرستادم و حتی سفارشیش هم نکردم.
در مورد فرزند ما چون پزشک همسرم تاریخ زایمان رو چهارم تیر مشخص کرده، ما وقت بسیار محدودی داریم. در بیمارستان ازمایش تیرویید از نوزاد انجام می دن و اگه اشتباه نکنم گواهی تولد رو بعد از دریافت جواب آزمایش که باز اگه اشتباه نکنم سه روز طول می کشه، می دن. بنابراین اگه ما هفتم گواهی ولادت رو بگیریم و هشتم شناسنامه رو و نهم برای گذرنامه اقدام کنیم (با فرض اینکه گذرنامه ده روز بعد بیاد) روز نوزدهم اونو دریافت و بیستم به دارالترجمه بدیم اگه مشکل خاصی پیش نیاد حدوداً بیست و پنجم مدارک آماده اس (اگه جایی اشتباه محاسبه دارم تصحیح کنید). بنا بر این، ظاهراً همه چی بستگی به این داره که تاریخ مصاحبه کی باشه. با توجه به شماره کیس 342xx امیدوارم زمان مصاحبه آخر ژولای باشه وگرنه به مشکل بر می خوریم و فرصت عقب انداختن مصاحبه هم نیست چون به اندازة کافی دیر هست. اگر می شد گذرنامه رو به صورت مستقیم (بدون ارسال پستی) دریافت کرد، خیلی خوب بود. آیا کسی می دونه که این امکان هست یا نه؟
مشکل دیگه همون طور که air عزیز گفت در مورد فرم اسپانسره. هفتة دیگه همسرم سونوگرافی سه بعدی می شه و امیدوارم جنسیت بچه رو درست تشخیص بدن که اسپانسرمون بتونه فرم های حاوی مشخصات این فرزندمون رو امضا کنه و بفرسته، وگرنه دیگه نمی دونم بعدش باید چی کار کرد!

سلام تا اون جایی که من می دونم تو اداره گذرنامه یه بخشی هست به نام تسریع در صدور و میشه کاری کرد که کمتر از 10 روز طول بکشه بهتره به اداره گذرنامه واقع در خیابان شهرآرا مراجعه کنید و این مساله رو از خودشون بپرسید . امیدوارم مشکلتون هرچه زودتر حل بشه و مساله ی ناخوشایندی پیش نیاد.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
تشکر کنندگان:
air جان بله، در مورد آزمایش تیرویید مطمئن هستم چون فرزند اولمون که پارسال به دنیا اومد مقررات بیمارستان این بود که همون روز اول از بچه خون می گیرن و دو یا سه روز بعد نتیجة آزمایش تیرویید رو می دن و شرط صدور گواهی ولادت بخش زایمان اینه که نتیجة آزمایش تیرویید بچه اومده باشه. بیمارستان آتیه که این جوری بود فکر می کنم بقیه شون هم باید همین طوری باشن. اون روشی هم که برای پر کردن فرم اسپانسر گفتی ایدة خوبیه.

در مورد اداره گذرنامه تحقیق می کنم و اگه او بخش تسریع صدور رو پیدا کردم همین جا به بقیه هم خبر می دم.

ezbob74 عزیز در آزمایش های پزشکی به نوزاد شما واکسن هم زدن؟ آیا عوارضی داشت (مثلاً تب)؟ هزینه اش چقدر بود؟
تشکر کنندگان:
سلام

من یک پشنهاد دارم آن هم اینکه تاریخ مصاحبه را تعقییر بدید.
برای ما که شماره بالا هستیم زیاد فرقی نمی کنه که ماه june یا
Auqust یا September باشه من یادام می آایدکه سفارت US در آنکارا
24 september هم پارسال مصاحبه گذاشته بود.
تازه یک حسنی هم داره آن هم اینکه روز مصاحبه تکلیف آدم مشخص میشه. منتظر هم نمی مونه( FBI-check)
و شما وقت کافی برای کارتون دارید و برای بچه هم مشکلی پیش نمیاد.
شما می خوان بچه تازه به دنیا آمده را با همسرتون راهی کنید برای مصاحبه. کمی خطر ناک نیستش.
با 1ماه دیرتر برای ماها چیزی عوض نمی شه.
موفق باشید.
توکل بر تو ای خدای مهربان
تشکر کنندگان: air
واقعا دشواری این موضوع و فکر کردن در مورد اون موقع را نمی توان وصف کرد
تشکر کنندگان:
قابل توجه همه دوستانی که فرزند توراهیدارن و یا تازه بدنیا اومده و یا بعدا بدنیا میادTongue
من هم در همین وضعیت بودم و برای KCC ایمیل زدم و موضوع رو مطرح کردم و انها هم در جواب من گفتند که شما فرم D230 رو برای فرزندتون پر کنید و به همراه ببرید. کلا مشکلی نیست و فرزند شما در پرونده شماقید میشه. من چون فرصت داشتم فرم رو پر کردم و برای KCC ایمیل کردم و اصلش رو به همراه بردم.
لازم به توضیحه که وقتی نامه دوم برای من اومد نام فرزندم در اون نبود و دوباره به KCC ایمیل زدم و موضوع رو مطرح کردم و در جواب به من گفتند که کپی از شناسنامه فرزندم رو به همراه ترجمه به همراه ببرم و در صورتیکه مدارکی باشه که بتونم ثابت کنم که فرزندم بعدا بدنیا اومده هیچ مشکلی نیست و ویزا شامل حال اون هم میشه.
ما به مصاحبه رفتیم و مدارک رو تحویل دادم و بررسی شد و گفتند که مشکلی نیست و همه چی کامله.

دوستان اصلا نگران نباشید تا وقتیکه مدرک زنده (فرزندتون) به همراهتونه جای هیچ نگرانی نیست.
در مورد دوستمون که فرزندش بدنیا میاد و خیلی کوچیکه واقعا سخته که برید سفر. شما براحتی میتونید با توضیح موقعیتتون که کاملا منطقی هم هست زمان مصاحبه رو به عقب بیاندازید.
موفق باشید[/b]
Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
تشکر کنندگان: air ، Masoud
سهراب جان قرار نیست بچه و مادرش رو راهی کنم سفر، خودم و اون یکی بچمون، همه با هم می ریم! ما هم می دونیم که خیلی سفر دشواری خواهد بود ولی فکر نمی کنم اگه مثلاً یک ماه و نیم مصاحبه رو عقب بندازیم تغییری در شرایط پیش بیاد. وضع بچه یک ماهه با دو ماه و نیمه چندان تفاوتی نداره. ضمن اینکه الان بچة اول ما سیزده ماهشه و هنوز راه نمیره و هر چه سفر رو عقب بندازیم بدتره چون اون وقت یه نفرمون باید بدوئه تو سفارت دنبال اون یکی! خوش بختانه فصل خوبیه و چه خوب شد که ما بدون اینکه فکرشو کرده باشیم، آنکارا رو انتخاب کردیم نه ابوظبی رو و گرنه تو اون گرما تو فصل تابستون امکان نداشت بریم. به علاوه من و همسرم هر دو کارمند دولتیم و این جور که با سابقه ها می گن ظاهراً تحصیلات هم تو بک گراند چک خوردن دخیله که بدین ترتیب کاملاً شرایطش رو داریم که مشمول بک گراند چک بشیم! و دستکم به من به احتمال بسیار بک گراند چک خواهد خورد، خلاصه اینکه من جرات عقب انداختن مصاحبه رو ندارم (حق بدین بهم!) چون اگه بعداً کلیرنسمون به موقع نیاد ... خیلی حال گیریه.
shadow_1352 عزیز ممنون از اینک کیس خودتون رو مطرح کردی، امیدوارتر شدیم.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان