کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ارزيابي مدرك تحصيلي در ايالات متحده
سلام دوستان

من مي خواستم بدونم كه مدارك تحصيلي ما در آمريكا چطوري ارزيابي مي شه ؟ آيا مدرك ما رو قبول دارند يا خير ؟ چه سازماني براي تاييد مدارك وجود داره ؟
تشکر کنندگان:
رشته های علوم رو برای ادامه تحصیل قبول دارن. مثلاً اگر لیسانس یا فوق لیسانس علوم در ایران از یک دانشگاه دولتی( آزاد رو نمی دونم)داشته باشید می تونید ادامه تحصیل بدید اون جا ، ولی بقیه رشته هارو نمی دونم. این ها شنیده های من هست.
تشکر کنندگان:
همه موسسات آموزش عالی رو قبول دارند .نهایتا با یه ارزیابی شاید بعضی واحدهارو بخوان که بگذرونیم.
خواهشن از وارد کردن استرس های این فورمی به خودتون و دیگران اجتناب کنید
تشکر کنندگان:
استرس ؟!

اين يك سوال مثل بقيه سوالهاست . لطفا" استرس بهخودتون وارد نكنيد. من مي خواستم بدونم كه چه مركزي در ايالات متحده مدارك رو تاييد مي كنه و براي بازار كار آيابايد مدرك را جايي معتبر كرد /؟
تشکر کنندگان:
سئوال کردید آیا مدرک مارو قبول دارند یا نه؟؟؟ اگه قبول نداشتند دیپلمتونم قبول نمیکردند
تشکر کنندگان:
دوستان سلام
مدارک تحصیلی و ریز نمرات برای اینکه ترجمه بشن باید ممهور به مهر وزارت علوم تو شهرک غرب یا مهر دانشگاه آزاد تو پاسداران بشن و بعد از ترجمه هم باید ممهور به مهر دادگستری (پیشنهاد میکنم شعبه قرنی نبش سمیه) باشن.

تا اینجاش رو خودم رفتم.
ولی درخصوص دانشگاه تو امریکا مثل اینکه خود دانشگاه محل تحصیل میتونه بسته به درخواست دانشگاه مقصد مدارک ترجمه شده رو تو پاکت بگذاره و برای دانشگاه مورد نظر پست کنه.
و اینجور که تا الان فهمیدم هر دانشگاه یک ترجمه جدا میخواد یعنی باید چند نسخه ترجمه داشته باشید. ضمنا درخواست ریز نمرات کلی و ترم به ترم رو (هر دو) به دانشگاه محل تحصیلتون بدید تا همه چیز رو با هم داشته باشید برای روز مبادا.

با آرزوی موفقیت.
تشکر کنندگان:
با سلام به دوستان عزیز

باید عرض کنم خوشبختانه تمام مدارک دانشگاه دولتی ، غیر دولتی ، آزاد ، پیام نور ، دیپلم ، مدارک فنی و حرفه ای ( دوره ای آزاد) حتی مدارک تجربی و سوابق فنی ... دیگر چه عرض کنم ، همه و همه در آمریکا پذیرفته میشوند Big Grinو اتفاقا بر خلاف کشور ما که مدرک اهمیت ندارد ، در آنجا اهمیت بسیار هم دارند.Wink فقط نکته ای که مورد نظر است اینکه بعضی از دانشگاهها و یا موسسات و شرکت ها بر اساس کار خود یک سری تعاریف و ارزیابی هایی دارند که آنرا اعمال میکنندCool. دوستان نگران نباشند . من از دوستانی سراغ دارم که مدارک دوره ای فنی و حرفه ای را با خود همراه برده و آنان پذیرفته اند. امیدوارم بحث پذیرفتن یا نپذیرفتن مدرک در بلاد ایران زمین شایعه نگردد.Smile
با تشکر از دوستان عزیز
تشکر کنندگان:
من در مورد استرالیا حدودا می دونم و تا اونجای که اطلاع دارم امریکا هم تقریبا مشابه است .همونطور که بعضی ها گفتن مدارک دانشگاهای ما را چه دولتی چه ازاد قبول دارند و ممکن نیاز باش برخی واحداها رو پاس کنید اما همه اینها بستگی داره چه دانشگاهی رو انتخاب کنید چون این کشورها کنکور ندارند به معدل و چه درسهای رو گذراندید و حتی چه کتابی مقالتون و یا تحقیقاتتون اهمیت می دن و با داشتن امتیاز بالاتر می توانید در دانشگاهای بهتری ثبتنام کنید. در مورد معدل برخی برای رشته های علوم لیسانس بالای 14 را لیسانس و پاینتر را مدرکی معادل فوق دیپلم و برای بقیه رشته ها15 اگر در سایت دانشگاها بریید اطلاعاتی پیدا می کنید
تشکر کنندگان:
سلام
ممنون برای طرح این مبحث
حقیقتش از سوال جوابای تکراری و بی مورد خسته شدم دیگه
بازم ممنون علی جان
موفق باشید
کيس نامبر : 2009as4xxx
دریافت نامه اول : may 2008
دريافت نامه دوم : Sep 2008
محل مصاحبه : آنكارا
تاریخ مصاحبه: Nov 2008
كليرنس: April 2009