کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهمترین مباحث در سفر به آمریکا
حالا چرا 5 ماه دیگه؟ مگه این مدت زمانی که می تونی خارج از امریکا باشی 1 سال نیست؟

فرشاد عزیز
جدیدترین خبری که من دارم
2 هفته پیش همسر همکارم از امریکا اومده بود و رفته بود برای سیتیزن شیپی. کلی بهش گیر دادن و چک کردن و زیر و بم همه چی رو درآوردن و دقیقا بهش گفتند که چقدر در امریکا بوده. تا حتی ایرلاینها رو هم چک کردن.
خبر جدید اینکه: قانون جدید و تازه و داغشون اینه که به تازگی مهر خروج از امریکا میزنن و خیلی هم سفت و سخت چک میکنن که چقدر در امریکا بودی.
منم تعجب کردم چون یکی از دوستان که قبلا امریکا بود دقیقا همین حرفای شمارو زد و گفت خیلی محکم حرف بزنید و هر وقت ازتون پرسیدن بگید یکماه پیش رفتم اما متاسفانه این خبر دوستم خیلی جدیدتره و گفت که توی پاس همسرش مهر خروج زدن و مجبوره که 5ماه دیگه برگردهCool
[/quote]
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، taherifar
نه،ظاهرا 6ماهه! البته نوعِ "بدون سوال" این مدته! با شرابط خاصی ظاهرا توی یه تاپیکی خوندم که تا 2 سال هم اجازه خروج میدن
حالا مدیران خیلی وارد ترن و میتونن بهتر کمک کنن در ج.واب دادن به شما
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، farshadsh ، taherifar
بنا به اطلاعات سایت سرویس مهاجرت آمریکا:

The card is valid for readmission to the United States if the trip was not greater than one year in length. If a trip will last longer than one year, a reentry permit is needed.

در:

http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/m...f3d6a1RCRD
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، farshadsh ، taherifar
این رو هم نگاه کنید:
توضیح داده که در چه شرایطی لازمه که اجازه ورودبگیرید ، همون ری-اینتری . اشاره کرده که اگر کمتر از یک سال طول می کشه سفرتون، نیاز نیست که چنین اجازه ای بگیرید.

http://www.uscis.gov/files/article/B5eng.pdf
پاسخ
تشکر کنندگان: merdax ، elham ، SH1A2R3 ، farshadsh ، taherifar
تا 3 ماه پیش به این صورت بود که تا کمتر از 6 ماه کاری ندارند. 6 ماه بیشتر سابقه شما چک میشه که چقدر خارج از آمریکا بودیدو از 1 سال بیشتر نیاز به برگه Entry permision هست، و بیشتر از دو سال کلا گرین کارت باطل.
اگر چیزی عوض شده، خبر ندارم.

کسی جوابم رو نداد: SSN برای کسی بالای 3 ماه شده که منتظر باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
samirapakzad نوشته: این رو هم نگاه کنید:
توضیح داده که در چه شرایطی لازمه که اجازه ورودبگیرید ، همون ری-اینتری . اشاره کرده که اگر کمتر از یک سال طول می کشه سفرتون، نیاز نیست که چنین اجازه ای بگیرید.

http://www.uscis.gov/files/article/B5eng.pdf

سمیرا جان
ممنون از لینک جالبی که فرستاده بودی.
تو همین لینک نوشته که:
your permanent residence may be considered as abandoned for absences shorter than 1 year if you take up residence in another country.
شما درست میگین در خصوص شش ماه صحبتی نمیکنه ولی میگه که ممکنه اگر کمتر از یک سال هم خارج از امریکا اقامت داشته باشید در صورتیکه ثابت بشه که در کشور دیگری اقامت کرده اید گرین کارت باطل میشه و به همین دلیل به این اجازه نامه احتیاج دارین.

راستی اینها رو هم میگه:
در زمان درخواست اجازه ری.اینتری باید شخص در امریکا حضور فیزیکی داشته باشه، شخص 60 روز قبل از خروج از امریکا باید درخواست رو بده و باید در تاریخی که ASC اطلاعات بایومتریک رو اخذ میکنه در خاک امریکا حضور داشته باشه. ولی میتونه در هنگام پر کردن فرم درخواست، مشخص کنه که این اجازه نامه رو (که حکم پاسپورت هم میتونه داشته باشه و ویزاها و مهرهای ورود و خروج میتونه در اون ثبت بشه) برای یکی از کنسولگریها یا سفارتهای امریکا در سایر کشورها پست بشه تا اون رو اونجا تحویل بگیره.

راستی یکی از دوستان برای گرفتن ری.اینتری داشت اقدام میکرد و هزینش رو هم پرداخته بود. کسی از ایشون خبری نداره که پروسش در چه مرحله ای هست و چقدر طول کشیده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: samirapakzad ، farshadsh ، taherifar
jmaster و dorna برای ری.اینتری اقدام کرده بودن. کسی از اونها خبر نداره؟

و یک نقل قول از قدیم در خصوص reentry:

سلام JMaster عزیز
میشه لطف کنی و به سئوالات من که احتمالا برای خیلی از دوستان هم هست پاسخ بدی؟
1- برای درخواست پاسپورت سفید به کدام اداره مراجعه کردی؟
2- بعد از دریافت گرین کارت رفتی یا هنوز دریافت نکرده بودی و درخواست دادی؟
3- در این دو سال به هیچ عنوان نیازی نیست به امریکا بروی یا اگر دوست داشتی میتوانی بروی؟
4- دریافت پاسپورت سفید چند وقت زمان میبرد؟
5- باید خودت برای دریافت آن حضور داشته باشی یا با پست برایت ارسال میکنند؟
6- در این دو سال میتوان در کشور دیگری غیر از ایران یا امریکا اقامت داشت؟
7- دلیل شما را بررسی میکنند که واقعی باشد یا نه ؟

بسیار ممنونم

سلام.
1- اون فرمی رو که گذاشته بودم پر کردم و با یک چک 385 دلاری و کپی از ویزا به آدرسی که در قایل دومی که گذاشتم هست پست کردم. ئآدرسش در نبراسکا هست.
بعد از فرسنتادن فرم اونها یک وقت برای انگشتنگاری تغیین میکنند که با نامه به اطلاعتون میرسونند.
2-هنوز دریافتن نکرده بودم. ویزای مهر شده تا یکسال بمنزله گرین کارت هست.
3-نمیدونم دقیقاً
4-از دوهفته تا شاید هم یک ماه.
5- برای انگشت نگاری باید حضور داشته باشی ولی بعدش میتونی بری و به یکی از اشناهات بگی که اونو برات بفرسته
6-در قرم درخواستش میپرسه که کدوم کشورها میخواید برید.
7-اونم دقیقاً نمیدونم ولی همونطور که گقتم این یک کار روتین هست و خیلی ها اینو میگیرن. یک دلیل معمولی کافیه

در مورد پر کردن فرم های مالیاتی نمیدونم ولی خوب کسی که تو امریکا زندگی نمیکنه که دیگه مالیات نباید بده!

در مورد نحوه پر کردن و سایر قوانین هم در همون قایلهای که گذاشتم توضیح داده شده.
کیس نامبر: 2009AS00008XXX
دریافت نامه اول: April 2008
ارسال مدارک: May 2008
مصاحبه: 2009 May 22
دریافت ویزا: 2009 May 23
ورود به آمریکا: 2009 May 30
پاسخ
تشکر کنندگان: farshadsh ، taherifar
نکته ای که شما اشاره کردید درسته، البته منظورش اینه که برید اقامات جای دیگه ای رو بگیرید، که این خودش قضیه رو مبهم می کنه، مثلاً خوب من این جا اقامت دارم، آیا منظورش اینه که دیگه نباید اقامتم تمدید بشه؟...نمی دونم. شاید بهترین کار به قول شما گرفتن ری اینتری باشه.
اینطور که من از حرف هایی که بالا نقل کردید فهمیدم، ما حتی برای گرفتن گرین کارت هم لازم نیست صبر کنیم و می تونیم مثلاً برای گرفتن ری اینتری درخواست بدیم و انگشت نگاری رو انجام بدیم چون نیاز به حضورمون داره و بعد امریکا رو ترک کنیم. درسته؟ نظر شما چیه؟
پاسخ
بچه ها خیلی ها میگن SSN مثل کارت ملی خودمون میمونه.
اگه اینجوریه ، پس کارت شناسایی identity Card به چه دردی میخوره؟
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
samirapakzad نوشته: نکته ای که شما اشاره کردید درسته، البته منظورش اینه که برید اقامات جای دیگه ای رو بگیرید، که این خودش قضیه رو مبهم می کنه، مثلاً خوب من این جا اقامت دارم، آیا منظورش اینه که دیگه نباید اقامتم تمدید بشه؟...نمی دونم. شاید بهترین کار به قول شما گرفتن ری اینتری باشه.
اینطور که من از حرف هایی که بالا نقل کردید فهمیدم، ما حتی برای گرفتن گرین کارت هم لازم نیست صبر کنیم و می تونیم مثلاً برای گرفتن ری اینتری درخواست بدیم و انگشت نگاری رو انجام بدیم چون نیاز به حضورمون داره و بعد امریکا رو ترک کنیم. درسته؟ نظر شما چیه؟

سمیرا جان
من هم برداشتم همینه. برای گرفتن گرین کارت و ssn تا اونجا که فهمیدم با پست میاد به آدرسی که بهشون تو فرودگاه میدیم و لازم نیست اونجا حضور داشته باشیم. در خصوص ری اینتری هم باید برای انگشتنگاری حاضر باشیم در خاک امریکا.
ولی نمیدونم باید چند وقت اونجا باشیم تا انگشتنگاری انجام بشه و این رو هم نمیدونم که آیا ری اینتری رو هم به آدرس میفرستن یا باید شخصا تو سفارت تحویل بشه!

اون دو تا دوستانی رو که گفتم داشتن این پروسه رو انجام میدادن. ولی ازشون خبری ندارم.

اگر جوابشو پیدا کردم مینویسم و اگر شما پیدا کردین به ما هم بگین.

ممنون
پاسخ
meweadl نوشته: بچه ها خیلی ها میگن SSN مثل کارت ملی خودمون میمونه.

دوست عزیز
اون چیزی که من متوجه شدم کارتهای شناسایی مختلفی وجود داره.
مهمترینش گواهینامه رانندگی هستش.

موفق باشین.
پاسخ
arshkarshk نوشته:

دوست عزیز

موفق باشین.

با سلام

In the United States, a Social Security number (SSN) is a nine-digit number issued to U.S. citizens, permanent residents, and temporary (working) residents under section 205©(2) of the Social Security Act, codified as 42 U.S.C. § 405©(2). The number is issued to an individual by the Social Security Administration, an independent agency of the United States government.

Its primary purpose is to track individuals for taxation purposes. In recent years the SSN has become a de facto national identification number.[1] A social security number may be obtained by applying on Form SS–5, "Application for A Social Security Number Card" (see 20 C.F.R. 422.103(b))[2].

به اینجا هم یه سری بزنید .
http://www.ssa.gov/
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، taherifar
saeedhei نوشته:
arshkarshk نوشته:

دوست عزیز

موفق باشین.

با سلام

In the United States, a Social Security number (SSN) is a nine-digit number issued to U.S. citizens, permanent residents, and temporary (working) residents under section 205©(2) of the Social Security Act, codified as 42 U.S.C. § 405©(2). The number is issued to an individual by the Social Security Administration, an independent agency of the United States government.

Its primary purpose is to track individuals for taxation purposes. In recent years the SSN has become a de facto national identification number.[1] A social security number may be obtained by applying on Form SS–5, "Application for A Social Security Number Card" (see 20 C.F.R. 422.103(b))[2].

saeedhei جان;
با تشکر از راهنماییت، SSN را کاملا با توضیحات شما متوجه شدم چی هست.
سوال بنده اینه که identity card (کارت شناسایی) منظورش همون SSN هست؟

سپاس
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
meweadl نوشته:
saeedhei نوشته:
arshkarshk نوشته:

دوست عزیز

موفق باشین.

با سلام

saeedhei جان;
با تشکر از راهنماییت، SSN را کاملا با توضیحات شما متوجه شدم چی هست.
سوال بنده اینه که identity card (کارت شناسایی) منظورش همون SSN هست؟

سپاس

با سلام

ببینید نمی دونم چطور توضیح بدم ssn رو که متوجه شدید توی آمریکا واسه هر حرکتی بهش نیاز دارید .
ولی در مورد identity card که خیلی روش اصرار می کنید بطور ساده میشه گفت کارت شناسایی که هم می تونه کارت ملی یا شناسنامه یا کارت کانون وکلا یا گارد امنیتی و و و و هزار جور identity card باشه که همشون روش نوشته identity card ولی depatment هاشون فرق میکنه .
امیدوارم حق مطلبو ادا کرده باشم .
باز اگه سوالی بود در خدمتم .
یجورایی به فارسی کارت طرح بیمه اجتماعی
[عکس: ssn.jpg]

موفق و سربلند باشید .
بزرگترین شجاعت صبر است .
پول خورده درشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، merdax ، farshadsh ، taherifar ، AMIRI1
عزیزم می خواستم بدان چگونه باید در آمریکا ملک و اموال بخریم
پاسخ