کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نکات کلیدی برای برندگان2010 قبل از پر کردن فرم های اولیه
دوستان 2009 نکات مهم رو قبل از پر کردن فرم های اولیه (230و ....) مثلا گرفتن پاسپورت جدید و مدت دار - تفاوت سفارت های آنکارا و ابوظبی یا اینکه سن بچه ها در زمان پر کردن فرم اینترنتی ملاک میباشد و هر نکته ی مهم دیگری که میدونید برای عزیزان 2010 بنویسید در ضمن ادمین عزیز اگر صلاح دیدید این تاپیک رو به انجمن 2010 منتقل کنید.من نکات مهمی که به ذهنم میرسه رو اینجا مینویسم و اگر مطلب جدیدی رو دوستان یاد آوری کنند اضافه میکنم.

1.نکته اول اینکه دوستان 2010 با اینکه در نامه اول مینویسه سریعتر فرم 230 و122 رو پرکنید و بفرستید به نظر من خیلی هم عجله نکنید شما اگرتا آخر تیر هم فرم هاتونو بفرستید باز هم سر موقع هست به نظر من بدون عجله و با دقت وبا کمک گرفتن از بچه های 2009 اینکارو انجام بدید
فرم های شما ظرف 5 روز بهkcc میرسه.

2.با توجه به اینکه پروسه ی لاتاری میتونه برای بعضی از شما عزیزان تا وروذتان به آمریکاتا فوریه2010 هم طول بکشه پیشنهاد میکنم پاسپورتتون بیشتر از 2 سال در حال حاضر(خرداد 88)اعتبار داشته باشه اگر نداره اول تمدید اعتبار کنیدبعدفرم ها رو پر کنید .

3.فرم های 230 و 122 رو اگرچه میتونید دستی هم پر کنید(حروف رو با خودکارتک تک بنویسید) یا تایپ کنیدولی پیشنهاد میکنم فرم ها رو از لینک های زیر داون کنید وتو کامپیوترتون پر کنید و ازشون پرینت بگیرید(بیخودی پول تایپ هم نمیدید) .

http://www.state.gov/documents/organization/81807.pdf <========= form230

form 122=========> http://www.state.gov/documents/organization/80148.pdf

4.سفارت های آنکارا و ابوظبی تفاوت های زیادی با هم ذارند که با کمک دوستان این تفاوت ها رو براتون روزهای بعد مینویسم.

5. شماره case number رو گوشه بالا سمت راست تمام برگه ها بنویسید(مرسی air عزیز)

6.بعد از امضا کردن فرم و قبل از فرستادن فرم هاتون ازشون حتما کپی بگیرید به دردتون میخوره(مثلا قبل از مصاحبه یک دور دوره شون میکنید)

7.نمونه امضای شما یکجای دیگر در سند ازدواجتون هم در اختیار سفارت قرار میگیره حواستون باشه با هم یکی باشندبه گفته ادمین محترم با امضای پاسپورت هم یکی باشد.
تشکر کنندگان:
لطفا در مورد های زیر من رو کمک کنید .
فرم ds230PART 1
شماره 2 : برای پر کردن مشخصات همسر اسم و فامیل خودشو بزنم یا اسم خودش با فامیل خودم و بعد در قسمتی که MAIDAN NAME رو میخواد فامیل همسرم رو بنویسم ؟

فرم ds230 PART 2 :
1: منظور از PUBLIC CHARGE چیست ؟
2:قسمت 33A , 33B SOCIAL SECURITY NUMBER VA REPLACEMENT CARD چیست ؟

فرم dsp 122
1: قسمت 4 چی باید بنویسیم . نامه من از آنکارا آمده آیا باید آنکارا را بنویسم ؟

منتظر نظر هاتون هستم دوستان
تشکر کنندگان:
بله ابن سوال منم هست این پپابلیک چارج منظورش سربار جامعس؟
ضمنا من فامیلیم دو تیکس یادم نیس یه تیکشو توی میدن نیم نوشتم یا همشو توی فامیلی،الان اگه اشتباه بشه چیکار باید کرد؟
ضمنا آخرین مدرک من همون پیش دانشگاهیه ولی ترم آخر لیسانسم،باید other رو بزنم و توضیح بدم یا گزینه دیگه ای رو؟
ممنون
تشکر کنندگان:
فرم همسرتون به اسم خودش باید پر بشه و در قسمت maiden name .... N/A بنویسید
درDS230II در سوال 33a منظور از ssn همون social security number هست که در قسمت اول باید no رو بزنید یعنی تا به حال ssn نداشتید و برای داشتنش اقدام هم نکردید و در قسمت 33b شما بنویسید که ssn رو می خواهیدباید yes رو بزنید

.dsp122 در بند 4 میتونید همون سفارت آنکارا رو بنویسید یا اگر دوست داشته باشید میتونید abudhabi رو انتخاب کنید
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان: afshin ، mohammad_usa
روز مصاحبه باید اصل مدرک تحصیلی هم همراه باشه یا فقط ترجمه اش؟ من الان دانشجوی فوقم. مدرک لیسانسم دست دانشگاهه. فکر نمی کنم به این راحتی بهم بدن. تا زمان مصاحبه هم درسم تموم نیست. واسه فوقم چی؟ گواهی اشتغال به تحصیل نیاز هست؟
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
تشکر کنندگان:
مریم جون شما هر مدرکی رو که به سفارت می بریدباید هم اصلش و هم ترجمه اش رو با هم داشته باشید.
تشکر کنندگان: afshin ، maryamjay
کاری که من یادم رفته بود انجام بدهم:نوشتن کیس نامبر بالای فرم ها.
البته مشکلی پیش نمی اید ولی گفتم فراموشی من را فرد دیگری تکرار نکند.
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
تشکر کنندگان: afshin
قسمت 10 و 11 آدرسی که قراره در آمریکا مستقر بشیم و آدرسی که کارت بهش پست میشه را خواسته. میشه این دو تا رو خالی بگذاریم؟
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
تشکر کنندگان:
من یه آدرس پستی رو در امریکا نوشتم که گرین کارت بهش پست میشه ولی آدرسی رو که قراره مستقر بشیم رو نوشتم معلوم نیست و زمان مصاحبه اطلاع میدم..
تشکر کنندگان: maryamjay
مگه در زمان مصاحبه باید آدرسی رو که قراره مستقر بشیم رو بنویسیم؟ شاید تا اون [/b]موقع معلوم نباشه....
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
تشکر کنندگان: