کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالی در مورد نامه دوم
Question 
سلام
من یک سول دارم هر چی فکر کردم به نتیجه نرسیدم:
یکی از مدارکی که باید به سفارت بفرستیم، فرمی است که در بین اوراق نامه دوم قرار داده شده که شامل اطلاعات مربوط به سوابق کاری، تحصیلی و مسافرتی است.
خواسته شده که برای هر یک از افراد بالای 16 سال یکی از این فرمها پر شود.
در قسمت پایین فرم هم که مربوط به سوابق مسافرت و اقامت است جدولی با سه سطر خالی وجود دارد.
در زیر صفحه نوشته شده اگر لازم شد، از صفحه خالی اضافی برای افزودن اطلاعات استفاده کنید.

موضوع اینجاست که من و همسرم تا حالا دو تا پاسپورت تموم کردیم و در حال استفاده از پاس سوم هستیم. اگر بخواهیم تمام سفرهای خارجی را بنویسیم باید هر کدام یک صفحه A4 کامل پر کنیم.

حالا سوال من اینه که:
1- آیا باید همه سفرها را بنویسیم یا مثلا تا 3 سال یا 5 سال گذشته کفایت میکنه؟
2-آیا باید کپی پاسپورتهای قدیمی را هم به سفارت بفرستم؟
3-با توجه به اینکه ما در خیلی از سفرها از ویزای شینگن آلمان استفاده کردیم و به کشورهای اروپایی دیگه هم رفتیم که چیزی در این مورد در پاسپورتهای ما ثبت نشده و خودمون هم تاریخ دقیق رفتنمون و مدت اقامتمون یادمون نیست، در این مورد چه خاکی به سر بریزیم؟

از همراهان قدیمی خواهش میکنم به من اطلاعات فوری بدن.
تشکر کنندگان:
سلام
پیام جان
به نظر من
همه را راست و حسینی بنویس حتی اگه دو سه صفحه هم بشه چون اگه بعدا بفهمن فکر میکنن ریگی توکفشت بوده که نگفتی
کپی های پاس قدیمیتان هم دارید برابر اصل کنید در دارالترجمه و ارسال کنید
تاریخهایی را هم که مطمعن نیستی حدودی بنویس
تشکر کنندگان: payam_prz
سوال خوبیه
آیا باید در این قسمت کلیه سفرها رو بنویسیم که رفتیم یا....
تشکر کنندگان:
سلام پیام جان
ما هم دقیقا شرایط تو رو داشتیم
برای ما چون فرمها رو اینترنتی فرستاده بودن همونجوری زیر جدول رو سطر اضافه کردیم و پرشون کردیم. قاعدتا نباید ایراد فرمتی ازش بگیرن و فقط میخوان بدونن کجاها بوده و آیا جرمی مرتکب شدیم یا نه.
به هر حال اگر میتونی از تاریخهای ورود و خروجت متوجه بشی که کجاها رفتین که چه بهتر و گرنه کشور و شهرهای هر دفعه از سفرت رو با هم تو یک سطر بنویس و اگر تاریخ مهرت هم کاملا خوانا نیست ماه و سالش رو بنویس.
میتونی تاریخ مهرهای ورود و خروج از شینگن رو با مهرهای ورود و خروج از ایران تناظر بدی. خیلی سخت بود ولی بالاخره یه جورایی موفق میشی باید فکرت رو حسابی به کار بگیری و حتی عکسهای سفرهات رو بری نگاه کنی و تاریخهاش رو چک کنی( حداقلش عکسات رو یه بار دیگه نگاه میکنی دیگه Wink ). برای هر کدوم از ما یه نصفه روز طول کشید تا پرش کردیم.

راستی ما کپی از پاسپورتهای قبلی رو هم ارسال کردیم و اصل باطل شدش رو با خودمون هم میبریم البته اگر پروازها تا اون موقع با این شرایط کنسل نشده باشه و مرزها باز مونده باشه !!!! Sad
تشکر کنندگان: payam_prz
سلام
شما ها احتمالا مصاحبتون باید تو آنکارا باشه
چون تو نامه دوم ما که اثری از این فرم وجود نداره(ما باید بریم ابوظبی)
تشکر کنندگان:
ali1339 نوشته: سلام
شما ها احتمالا مصاحبتون باید تو آنکارا باشه
چون تو نامه دوم ما که اثری از این فرم وجود نداره(ما باید بریم ابوظبی)

علی جان درست میگی این در مورد آنکارا هستش.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان