کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادامه تحصیل در آمریکا
(2008-12-08 ساعت 14:28)Hanret نوشته:  سلام به همه دوستان و تبریک به اوونایی که ویزا گرفتن و قراره بگیرن. فکر کنم خیلی ها تو فکر ادامه تحصیل تو آمریکا باشن ؟ چند تا سوال هست:
1- کسانی که گرین کارت دارند برای ادامه تحصیل چه مزایایی دارند؟
2- باید حتما تافل یا ... داشته باشند؟
3- از نظر هزینه های آموزشی چه مزایایی دارند؟
4- با مدرک کاردانی چطور میشه ادامه تحصیل داد؟

با سلام
1- داشتن گرین کارت
2- اقامت حداقل یک سال در یک ایالت به طور مستمر
3- پرداخت مالیات سال مالی
4- ارائه مدرک فقط دیپلم (اگر مدرک بالاتر داشته باشید نگویید)
5-اگر طبق مالیات فایل شده درآمد سالیانه کمتر از حدودا سی هزار دلار باشد شما می توانید از کمک های مالی دولت استفاده کرده و به طور رایگان تحصیل کنید.
پاسخ سوال دوم
در کالج اگر شما تافل هم داشته باشید از شما امتحان زبان انگلیسی و ریاضی گرفته می شود . اگر سطح زبان شما پس از امتحان در 5 سطح دسته بندی می شوید.  و در ریاضی در 9 سطح . که اگر امتیاز شما کامل باشد نیازی به شرکت در کلاسهای این دسته بندی ها ندارید در غیر اینصورت در هر سطحی که قبول شوید باید کلاسها را بگذرانید.
پاسخ سوال سوم
باید مدرک شما در ابتدا توسط شرکتهای مشخص شده در آمریکا ارزیابی شود ولی اگر از کاردانی یا کارشناسی به بالا قصد ادامه تحصیل داشته باشید هیچ کمک مالی دولتی به شما ارائه نخواهد شد.
با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: nora
سلام به همه دوستان
من گرین کارت دوساله دارم.مدارک تحصیلی که از ایران با خودم اوردم لیسانس و فوق دیپلمم هست با ترجمه .متاسفانه ریز نمراتم را نیاوردم. دیروز در یک کالج ثبت نام اولیه انجام دادم و به انها گفتم که این مدارک را دارم ولی هنوز ارزیابی نکرده ام. برایم در سایت ففسا هم ثبت نام کردند. و امروز تایید ایمیل ففسا برایم رسید.مشاور کالج به من گفتند مدارکت را به این شرکت ها بفرست تا ارزیابی کنند و ببینیم جه واحد هایی باید بگذرانی.وقتی امروز با یکی از این شرکت ها تماس گرفتم، به من گفتند اصل مدرک کافی نیست و حتما باید اصل دیپلم با ترجمه اش و همچنین کل ریز نمراتم در مقاطع بالاتر باشد.با توجه به اینکه دسترسی به مدارکم در ایران ندارم .و قصد تحصیل در رشته حسابداری را دارم:
1- چه مراحلی را باید طی کنم.
2-چه مدتی باید اضافه تر درس بخوانم
3-.ایا سطح من به عنوان زیردیپلم در نظر گرفته می شود؟
4-ایا می توانم در کلاس های ROP حسابداری شرکت کنم و سرتیفیکیت بگیرم بدون اینکه نیاز باشد زمان اضافه تری درس بخوانم.و ایا این مدارک برای پیدا کردن شغل در زمینه حسابداری با حقوق مناسب معتبر هستند.؟یا حتما باید از کالج یا دانشگاه مدارک بالاتری را دریافت کنم؟

خیلی ممنون از راهنمایی تان.
نوع ويزا:نامزديk1
تاريخ ارسال مدرك:اگست ٢٠١٦
تاريخ مصاحبه:١٠ژانويه ٢٠١٧
تاريخ ورود:فوريه ٢٠١٧
تاريخ ازدواج:فوريه٢٠١٧
ارسال مدارك براي گرين كارت:مي ٢٠١٧
تاريخ انگشت نگاري: ٢٣ جون ٢٠١٧
دريافت نامه مصاحبه:اگست ٢٠١٧
دريافت مجوز كار و سفر:سپتامبر٢٠١٧
مصاحبه:٢٦سپتامبردريافت گرين كارت:يكهفته بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان:
کسی بوده که از ماساجوست یا برکلی یا هاروارد در علوم پایه(شیمی)پذیرش بگیره؟!
یکی از اقوام ما در هاروارد تحصیل کرده ولی اون از دبیرستان رفته بود:/
برای همین اطلاعاتش به درد من نمیخوره:/
فقط میدونم که MITپذیرش رقابتی داره
من دانشجو سال اول ارشد شریف هستم؛زبانمم بد نیس ولی مقاله ندارم!
معدل و زبان اوکی باشه؛برای پذیرش کافیه؟؟
این دانشگاه ها؛فاند هم میدن؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان