کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
جزئیات دریافت نامه دوم و کارهای بعد از ان
سلام به همگی
من یک سوال درباره مشخصات عکسی که به سفارت در روز مصاحبه می دیم داشتم. من دیدم که ویزای توریستی آمریکا با عکسه. نمی دونم ویزای مهاجرتش هم عکس داره یا نه. آیا عکسی که خانم ها می گیرند باید بدون روسری باشه؟ اگه باشه موقع خروج در فرودگاه ایران ایرادی نمی گیرند؟ من در یک سازمان دولتی کار می کنم و می خوام مرخصی بگیرم تا یک مدت کوتاه. ترجیح می دم عکسم با حجاب باشه اگه در صدور ویزا مشکلی پیش نیاد. لطفا اگه تجربه ای دارید راهنمایی کنید. من شماره ام برای جولای اعلام شده و می خوام عکسامو بگیرم.
ممنون
تشکر کنندگان:
بله ویزا های آمریکا با عکس است. خانم ها هم می توانند با روسری عکس بگیرند و هم بدون روسری. اگر میخواهید با روسری عکس بگیرید باید روسری را به گونه ای ببندید که گوش هایتان معلوم باشد. یعنی روسری فقط موها را از بالای گوش می پوشاند. دیگر مشخصات عکس را هم باید رعایت کنید.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان:
lili نوشته: سلام به همگی
من یک سوال درباره مشخصات عکسی که به سفارت در روز مصاحبه می دیم داشتم. من دیدم که ویزای توریستی آمریکا با عکسه. نمی دونم ویزای مهاجرتش هم عکس داره یا نه. آیا عکسی که خانم ها می گیرند باید بدون روسری باشه؟ اگه باشه موقع خروج در فرودگاه ایران ایرادی نمی گیرند؟ من در یک سازمان دولتی کار می کنم و می خوام مرخصی بگیرم تا یک مدت کوتاه. ترجیح می دم عکسم با حجاب باشه اگه در صدور ویزا مشکلی پیش نیاد. لطفا اگه تجربه ای دارید راهنمایی کنید. من شماره ام برای جولای اعلام شده و می خوام عکسامو بگیرم.
ممنون
همه ويزاها عكس دار است. در آمريكا به همه اديان و مذاهب احترام گذاشته مي شود و حجاب اسلامي پذيرفته شده است. هيچگاه براي كارهاي اداري از شما خواسته نخواهد شد كه حجاب خود را برداشته يا حجاب بگذاريد. فقط دقت كنيد كه صورت و گوشها مشخص، نگاه مستقيم به دوربين، عكس بدون عينك و پشت زمين روشن باشد. موقع خروج از ايران هم كاري به با حجاب يا بي حجاب بودن عكس ويزاي شما ندارند.
شماره کیس: AS93XX
نامه اول: 2007 4th April
ارسال مدارک: 9th May 2007
دریافت پاکت دوم: 23rd March 2008
مصاحبه: 6th May 2008
كليرنس: 13th May 2008
دريافت ويزا: 9th June 2008
دریافت کارت: 11th July 2008
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من همراه با ارسال نامه اولم دو تا عکس نیز فرستادم.حالا برای سفارت و کارهای دیگر(مثلا مطب دکتر در آنکارا) عکس جدید بگیرم؟ یا همان عکس قبلی خوب است؟
(ممکن است که در سفارت ایراد بگیرند که این عکسها مال پارسال است و باید عکس جدید بگیری.)

کیس نامبر: ***11
دریافت نامه اول: MAY 2007
دریافت نامه دوم: هنوز در یافت نکرده ام
زمان مصاحبه:احتمال زیاد JULY 2008
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

تشکر کنندگان:
پیشنهاد می کنم بگیرید.
تشکر کنندگان:
سلام به همگی
تاریخ کصاحبه من اواخر تیر اعلام شده. خوشحالم که با این شماره کیس بالا بالاخره نوبت ما هم رسید. همه مدارکمون ترجمه شده و آماده است. فقط 2 نکته رو تازه با خوندن دوباره نامه دوم که یکی از عزیزان اینجا گذاشته بودند (فکر کنم سهیلا جان) فهمیدم که ممنون میشم کمک کنید:
1- در قسمت مدارک برای شناسنامه نوشته شده certified copy with seal... منظورشون اینه که باید کپی شناسنامه در ثبت احوال برابر با اصل بشه یا اینکه چون شناسنامه رو ترجمه کردیم و مهر وزارت امور خارجه-ثبت احوال روی ترجمه خورده دیگه نیازی نیست؟
2- در فرم ها دیدم نوشته کسانی که خارج از کشور محل اقامتشون به دنیا اومدند باید از کشور محل تولد گواهی بگیرند. من همسرم خارج از ایران به دنیا آمده و با مراجعه به وزارت امور خارجه گفتند باید بریم به ثبت احوال امور خارجه تا گواهی بگیریم. کسی این تجربه رو داشته راهنمایی کنه؟ به نظرم میاد باید از همون کشور گواهی گرفته بشه.

ممنونم از همه راهنمایی هایی که کردین تا قدم به قدم این مراحل رو طی کنیم.

***12 : case number
تشکر کنندگان:
lili نوشته: 1- در قسمت مدارک برای شناسنامه نوشته شده certified copy with seal... منظورشون اینه که باید کپی شناسنامه در ثبت احوال برابر با اصل بشه یا اینکه چون شناسنامه رو ترجمه کردیم و مهر وزارت امور خارجه-ثبت احوال روی ترجمه خورده دیگه نیازی نیست؟
2- در فرم ها دیدم نوشته کسانی که خارج از کشور محل اقامتشون به دنیا اومدند باید از کشور محل تولد گواهی بگیرند. من همسرم خارج از ایران به دنیا آمده و با مراجعه به وزارت امور خارجه گفتند باید بریم به ثبت احوال امور خارجه تا گواهی بگیریم. کسی این تجربه رو داشته راهنمایی کنه؟ به نظرم میاد باید از همون کشور گواهی گرفته بشه.

1-دقیقاً همون طور که گفتید، چون ترجمه و کپی اون با هم هستند و هردو به هم پرچ شدند و مجموعه شون به تایید دادگستری و وزارت امور خارجه رسیده، به چیز دیگری نیاز ندارد. اگر این طور که گفتم نبودند، شما باید کپی شناسنامه رو هم به تایید وزارت امور خارجه برسونید.
2- من این تجربه رو ندارم اما اگر به شما گفتند که باید به ثبت احوال مستقر در وزارت امور خارجه برید، وقت رو تلف نکنید. چون زمان صرف شده برای این کارهای اداری، گاهی اوقات غیر قابل پیش بینی هست.
تشکر کنندگان:
سلام دوستان،
کسی می داند که گواهی موقت پایان تحصیلات دانشگاه دولتی و ترجمه آن به عنوان آخرین مدرک تحصیلی مورد قبول است یا خیر؟
من برای گرفتن دانشنامه باید دو سال دیگر سابقه کار داشته باشم و یا هزینه 2 سال را به دانشگاه بدهم که برای انجام مورد دوم وقت کافی تا زمان مصاحبه ندارم.
شماره کیس: 2008AS118xx
مصاحبه: ژوئن 2008
تشکر کنندگان:
متاسفانه گواهی موقت پایان تحصیلات دانشگاه دولتی غیر قابل ترجمه است و نمی توانید آن را به افسر مربوطه ارائه دهید. چرا برای خرید باقی مانده تعهد خدمتتان زودتر اقدام نکردید؟ در صورتی که نتوانید دانشنامه خودتان را ارائه کنید باید با مدرک دیپلم (ترجمه شده) به مصاحبه بروید. شرایط را برای افسر شرح دهید (گواهی موقت تان را هم بدون ترجمه ببرید، که اگر خواست نشان بدهید) و از او بخواهید که به شما اجازه دهد تغییرات لازم را در فرم ها بدهید (تغییر مدرکتان به دیپلم).
اما در این صورت از لحاظ زمان بندی شما نمی توانید مدرک دانشگاهی تان را با خودتان به آمریکا ببرید! یعنی تنها شما بعد از گرفتن ویزا 6 ماه فرصت دارید که به ایالات متحده بروید نه 2 سال (تا تعهدتان تمام شود).
تشکر کنندگان:
با سلام

اصلا نگران نباشید چون من با اینکه ترجمه مدارک لیسانس و گواهی اشتغال به تحصیل دوره کارشناسی ارشد رو با خودم برده بودم ولی فقط اصل مدرک دیپلم رو از من خواست در نهایت ممکنه از شما اصل مدرک لیسانس و ترجمش رو بخواد که در صورت نداشتن جز نواقص می تونید مجددا برای سفارت در مدت زمان باقیمانده ببرید اما بهتره از همین حالا برای گرفتن اصل مدرک اقدام کنید و باقی زمان خدمت تخصیلی رو بخرید چون سیستم اداری دانشگاه ها حساب کتاب نداره

به امید پیروزی و بهروزی
شماره کیس: AS98XX
نامه اول: 2007 3th April
ارسال مدارک: 7th May 2007
دریافت پاکت دوم: بدستم نرسید
مصاحبه: 15th May 2008
كليرنس: دو ماه بعد
دریافت ویزا:7 سپتامبر
تشکر کنندگان:
ممنون از جواب دوستان، من گواهی موقتم رو ترجمه رسمی کردم فقط تاييد وزارت علوم نمی شود گرفت، حتی گواهی اشتغال به تحصيل دوره کارشناسی ارشد رو هم ترجمه کردم و در مراحل دریافت اصل دانشنامه هستم ولی چون اصل مدرک موقت را برای ارائه در سفارت لازم دارم، به تعويق افتاده است
با توجه به پاسخهای دوستان عزيز انشاالله مشکلی برایم بوجود نیاید Smile
تشکر کنندگان:
سلام به همگی
مدتی هست که کسی از دوستان درباره دریافت نامه دوم و مصاحبه چیزی ننوشته، ما شماره های بالا دچار کمبود محبت و توجه شدیم!!! کسی در ماه june مصاحبه نرفته که خبرش رو بنویسه؟ یکی از دوستانم با شماره ***12 نامه دوم رو دیروز دریافت کرده و چون طبق ایمیلی که سفارت برام فرستاده نامه من هم در همون تاریخ مشابه دوستم ارسال شده احتمالا من هم همین روزها دریافت خواهم کرد.
ما رو فراموش نکنید![/align]
تشکر کنندگان:
Agha engar hame current shodan ..mishe yeki begeh ke tuyeh nameyeh dovom daghighan che madareki mikhan? va inke aya vaghte kafi beyn zamani ke nameyeh dovom miyad va zamane mosahebeh hast ke beshe in madareko amadeh kard ? man tu englis daneshjoo hastam in ghaziyeh medical ro bayad koja beram anajm bedam? eradatmandim..
تشکر کنندگان:
ye saole digeh, man darsam ye sale digeh tamoom mishe, age begam ke man mikham bad az darsam beram amrica iradi dareh? Alabthe ghabl az 6 mah ye sar miram ama baraye zendegi bad az darsam mikham beram? be nazare shoma az lanazer unha iradi hast ke intori begam?

bebakhshid englisi type kardam un farsi nevisio ke agha umran yebar moarefi karde bud alan kar nemikoneh.. mamnoonam
تشکر کنندگان:
سلام.منم مشکل خسرو را داشتم(بهتر بگم دارم)منم یک روز تاریخ تولدم را اشتباه نوشتم.( به جای 22 نوشتم 21) البته در زمان ثبت نام اولیه اینترنتی من پاسپورت نگرفته بودم و هیچ گونه مدرکی به انگلیسی نیز نداشتم,با تقویمی که خودم داشتم معادل میلادی کردم شد 21, ولی بعد در پاس 22 بود. به خاطر سال های کبیسه این طوری شده.
من اوایل جولای مصاحبه دارم.دو حالت پیش روی من است1-اصلا صداشو در نیارم,اگر فهمیدنند توضیحات بالا را می دم2-اگرحتی نفهمیدنند قبل از قسم خوردن خودم این موضوع را با دلیل براشون توضیح می دم.
یا اصلا همین حالا یک میل به kcc بزن و ضمن توضیح ازشون بخوام که تاریخ تولدم را تصحیحش کنند.(البته من در فرم نامه اول تاریخ تولدم را درست نوشتمفقط در ثبت نام اولیه آن را یک روز جا به جا نوشتم.)
یک سری از دوستان راه اول را پیشنهاد کردند و یک سری دیگر راه دوم.
از بچه هایی که تجربه دارند می خوام که من را راهنمائی کنند.
شماره کیس: 2008AS11xxx
دریافت اولین نامه: May 2007
دریافت نامه دوم: Dec 2007
مصاحبه: July 2008
آمدن کلیرنس : Sep 2008 - (بعد از 65 روز)
دریافت ویزا: Sep 2008

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان