کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پر کردن فرم اول
1.من سربازی 21 روز رفتم،خرید خدمت بودم، بنویسم رفتم با نه؟ اگه بنویسم رفتم،باید جزییات مثل سمت یا ... بنویسم که من جزییاتی ندارم

2. کسی رو تو آمریکا ندارم، ادرس برای دریافت گرین کارت رو خالی بذارم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
۱- من هم مثل شما سربازی را خریدم و ۲۱ روز رفتم، ولی به نظر من حتی اگر کامل هم رفته باشید سربازی اجباری جزء سابقه نظامی محسوب نمی شود. من نوشتم نرفتم.
۲- آدرس اسپانسر را بدهید، قسمتهایی که لازم است پر کنید را خالی نگذارید، تا قبل از مصاحبه با تماس با کی سی سی می توانید درخواست اصلاح یا تغییرکنید.
شماره کیس: AS93XX
نامه اول: 2007 4th April
ارسال مدارک: 9th May 2007
دریافت پاکت دوم: 23rd March 2008
مصاحبه: 6th May 2008
كليرنس: 13th May 2008
دريافت ويزا: 9th June 2008
دریافت کارت: 11th July 2008
پاسخ
هیچکس رو ندارم باید چیکار کنم؟؟ فرم رو میخوام تو این یکی دو روز بفرستم.
ملاک برای تقدم نوبت، شماره کیس هست یا زود فرستادن فرم اول؟؟
پاسخ
فرمها باید تایپ بشه یا با دست بنویسم قبوله؟
تو فرم DSP-122 نوشته Clearly print or type all answers in the English Language
پاسخ
نقل قول:فرمها باید تایپ بشه یا با دست بنویسم قبوله؟
هم میتونی با اکربات رایتر بنویسی و بعد پرینت بگیری و هم با خودکار پر کنی البته با حروف بزرگ انگلیسی منظور از پرینت هم یعنی همین نوشتن با حروف بزرگ

نقل قول:ملاک برای تقدم نوبت، شماره کیس هست یا زود فرستادن فرم اول؟؟
ملاک هم شماره کیس هست فرمها را با دقت پر کن یک نسخه کپی هم داشته باش بعدا ببینی چی نوشتی الان گرمی حواست نیست!
نقل قول:هیچکس رو ندارم باید چیکار کنم؟؟
پس ما اینحا چکاره ایم-اینقدر استرس نداشته باش
اي دل اندر بند زلفش از پريشاني منال _ _ _ _ _ مرغ زيرك چون به دام افتد تحمل بايدش
پاسخ
تشکر کنندگان: jMaster ، فرنوش ، prammainfatte ، davoood63 ، skaryscorma ، mirzamemar ، alirezanz ، msar ، leader-m
با سلام به شما دوستان عزیز
من در لاتاری 2009 برنده شده ام همسرم دنبال کارهای پر کردن فرم اول است. چند سوال دارم که خواهشمندم به آنها جواب بدهید.
1- در لاتاری 2009 یک برگ اضافه فرستاده شده است که اگر امکان دارد می توانید به من بگوید چگونه این برگه را پر کنم.
2- در مورد اسپانسر که یک مشکل بزرگ و اساسی است، آیا شما جایی را می شناسید که به ما کمک کند در مورد اسپانسر تا بتوانیم به آنها اعتماد کرده و با آنها قرار داد بست در صورت امکان با ما تماس بگیرد؟
3- آیا وکیلی را می شناسید تا بتواند به ما کمک کند (در ایران)- در صورت امکان با جی میلم تماس بگیرد
من خیلی امیدوارم که به زودی در جمع شما باشم و در آمریکا با شما جشن بگیریم به امید آن روز
با سپاس از همکاری شما
دوستدار شما فرانک
پاسخ
تشکر کنندگان: aryan-69 ، msar
با سلام فرانک هستم
می خواستم ببینم این فرم اولیه در 3 اردیبهشت برایم ارسال شده است چقدر زمان دارم تا آنها را ارسال کنم.
آیا اگر مطالبی را درست نفرستادم چه کار می توانم انجام دهم.
دوست عزیز اگر اسپانسر که شما او را می شناسید سراغ دارید حتماً به من معرفی کنید.
لطفاً شرایط کامل اسپانسر را برایم بفرستید. متشکرم
پاسخ
فرانک نوشته: 1- در لاتاری 2009 یک برگ اضافه فرستاده شده است که اگر امکان دارد می توانید به من بگوید چگونه این برگه را پر کنم.
2- در مورد اسپانسر که یک مشکل بزرگ و اساسی است، آیا شما جایی را می شناسید که به ما کمک کند در مورد اسپانسر تا بتوانیم به آنها اعتماد کرده و با آنها قرار داد بست در صورت امکان با ما تماس بگیرد؟
3- آیا وکیلی را می شناسید تا بتواند به ما کمک کند (در ایران)- در صورت امکان با جی میلم تماس بگیرد

به شما و همسر محترمتان تبریم می گویم.
1- بنا به گفته شما، از آنجایی که این برگه تنها در اختیار 2009 ها می باشد در صورت نیاز میتوانید آنرا اسکن کرده و به صورت پیوست در همین جا قرار دهید.
2- حتی الامکان سعی کنید از بین اقوام یک نفر را در آمریکا پیدا کنید.
3- پر کردن فرم ها، رفتن به مصاحبه و باقی مراحل مهاجرت از طریق لاتاری، فرآیند بسیار ساده ای است که با خواندن پست های این سایت متوجه میشوید که تقریباً تمامی اعضاء این سایت خودشان از پس تمامی مراحل آن برآمده اند. مگر این که شرایط ویژه ای بر پرونده حاکم باشد. از دوستانی که وکیل مهاجرتی خوب میشناسند تقاضا می کنم کمک نمایند.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
سلام.
-من تاریخ تولد واقعیم(feb 1985) با اونی که تو شناسنامه هست(sep 1984) فرق میکنه.
من زمان ثبت نام حواسم نبود تاریخ واقعی رو نوشتم(85).
تو فرم اول هم مسلماً باید اونی که تو شناسنامه هست رو بنویسم...این قضیه مشکلی برام پیش نمیاره؟
-تو پاکت اول فقط همون فرمهایی که توش هست رو باید پر کنیم بفرستیم یا چیزهای دیگه هم نیاز هست؟

ممنون
پاسخ
تاریخ تولد شما اونی هست که میتونید اون رو اثبات کنید. یعنی تنها تاریخ شناسنامه شما معتبره.
محتویات پاکت اول تونو کاملاً بخونید. نحوه پر کردن و مدارک لازم رو توش نوشته. من چون پاکت های 2009 رو ندیدم نمیتونم توصیه ای بکنم اما سال 2008 تنها 2 عکس 5*5 باید با فرم های پرشده می فرستادیم.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
پاسخ
تشکر کنندگان: jMaster ، msar
jMaster عزیز سلام
من پیشنهاد میکنم که شما در فرم اول، تاریخ شناسنامه ای خودتون رو بنویسید ولی یک ایمیل به KCC بزنید و بهشون اطلاع بدید که در فرم ثبت نام لاتاری، اشتباه کرده اید.
مطمئن باشید که اگه الان این اشتباه خودتون رو اصلاح نکنید، بعدا با مشکل اساسی مواجه خواهید شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: jMaster ، jeangesia ، msar
متشکر از پاسخهاتون.
sasaj58 جان یعنی اگه ایمیل بزنم اونا براحتی میپذیرن و اصلاحش میکنن و مشکلی پیش نمیاد؟
تو ایمیل توضیح بدم(مثلاً علت اینکه والدینم تاریخ تولدم رو 5 ماه زودتر زدن چی بوده و...) یا فقط بگم تاریخ رو اشتباه وارد کردم؟

بازم ممنون.
پاسخ
سلام
بنظرم نیاز نیست قضیه رو بپیچونین. بهشون بگین تو محاسبه تاریخ میلادی اشتباه کردین و تاریخ واقعی اونیه که تو فرم اول نوشتین.
فقط مواظب باشین که دیگه اشتباه نکنین چون تاریخی که مینویسین باید با تاریخ تولدتون تو پاسپورت یکی باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: jMaster ، borgeidormego ، msar
sasaj58 جان، به نظرت الان ایمیل بزنم یا بعد از اینکه نامه اول رو فرستادم و بدستشون رسید ایمیل بزنم؟
در ضمن من هنوز پاسپورت ندارم، یک ماه دیگه فارغ التحصیل میشم و میخوام معافی بگیرم و بعدش پاسپورت، حالا اگه من الان خودم تاریخ رو تبدیل کنم و بعداً تو پاسپورت مثلاً یک روز فرق داشته باشه چی؟
آیا یه مرجع رسمیه که تاریخ رو تبدیل میکنه؟ یا کارمندای اداره گذرنامه؟
پاسخ
سلام
بنظر من مهم نیست کی ایمیل بزنی. مهم اینه که در فرم اول اطلاعات درست رو بنویسی و این قضیه رو بهشون اطلاع بدی.
در مورد تبدیل تاریخ میلادی هم میتونید با یک دارالترجمه معتبر مشورت بکنی.
پاسخ
تشکر کنندگان: jMaster ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان