کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پس از ورود به آمریکا
سلام
ما جولاى براى يك ماه مى ريم لوس آنجلس ، چون همسرم دانشجو مجبوريم برگرديم ، وقتى مى خواهيم برگرديم بايد فرم پر كنيم؟
كارت سبز رو تو اين يك ماه دريافت مى كنيم ؟
از كدوم وب سايت مى تونم يك سوئيت ارزون واسه ١ ماه پيدا كنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، msar
(2014-05-08 ساعت 20:02)azybanoo2014 نوشته:  سلام
ما جولاى براى يك ماه مى ريم لوس آنجلس ، چون همسرم دانشجو مجبوريم برگرديم ، وقتى مى خواهيم برگرديم بايد فرم پر كنيم؟
كارت سبز رو تو اين يك ماه دريافت مى كنيم ؟
از كدوم وب سايت مى تونم يك سوئيت ارزون واسه ١ ماه پيدا كنم؟
ممکن یکماهه نیاد مشکلی نیست می تونید برگردید وبه آدرسی که دادید گرین کارتتون میره
**29:CN
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

پاسخ
تشکر کنندگان: exxedus ، قصه گو ، Danoosh ، msar
ّبرای 2 نفر حداقل هزینه زندگی حدودا چقدر هست؟؟؟ تو یه ایلتی مثل تگزاش شهر دالاس
❶کيس نامبر : 2015AS26## ❷تعداد افراد :1+1 نفر : ازدواج سه ماه بعد از قبولی❸کنسولگری :  Abudhabi
❹ارسال فرم : August 30 ❺کارنت: November ❻تاریخ مصاحبه : April 19 ❼دريافت ويزا : يك ضرب + AP(شرکت خصوصی؛ سربازی ارتش، آپدیتها:21و 22 آپریل- 2 و 23 جون- 1 جولای- 2 جولای کلیر تاریخ ورود: 1 اکتبر- سیاتل , سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: قصه گو ، philter ، msar
(2014-05-11 ساعت 10:41)r.bazargan نوشته:  ّبرای 2 نفر حداقل هزینه زندگی حدودا چقدر هست؟؟؟ تو یه ایلتی مثل تگزاش شهر دالاس

دوست عزیز من LA زندگی میکنم ولی در مورد دالاس که اقوامم زندگی میکنن باید بگم آپارتمان از ماهی 600$ به بالاست تا شما چه بپسندید, ماشینی که اذییت نکنه اگه شانس بیاری 3500 به بالاست.( کرایه ماشین رو هم فراموش کن سعی کنید از همون روز اول سوشال رو بگیرید و همون روز درخواست شماره سوشال بدید و بعد به dmv مراجعه کنید اجازه رانندگی بگیرید و درخواست id ایالتی بدید) , خرد و خوراک میانگین300تا 400 برای دو نفر اگه که زیاد از رستوران استفاده نکنید و هفته ای 40 تا حدوداً برای بنزین دارید اگر هزینه اضافی نداشته باشید, وقتی ماشین میگیری حدود 80 تا در ماه هزینه بیمه دارید و یادتون باشه از همون اول از بانک کریدیت کارت بخرید و سریع تر کریدیت بسازید که خیلی مهمه , راستی احتماً چون کریدیت ندارید برای اجاره خانه باید دو برابر مبلغ اجاره رو بپردازید البته ماه اول که بعد اون پول به شما برمیگرده , برای تلفن هم احتمالا چون کریدیت ندارید یا باید در حدود 500 دلار دپوزیت به شرکت بپردازید برای بستن قرارداد یا یه تلفن بخرید و از هر اپراتوری که فکر میکنید بهتره خط ماهانه بگیرید , ولی برای احتیاط حداقل یه گوشی ی ارزون اما هوشمند از ایران بیارید فکر کنم سامسونگ بهترین گزینه باشه . وقتی میرسید حدود 1000 تا 2000 حداقل هزینه لوازم منزل رو هم دارید . حالا حساب کنید چقدر هزینه دارید , شاید بگید چرا انقدر طولانی نوشتم, اما اینایی که گفتم رو خوب به یاد بسپارید چون بعضاً ممکنه خدای نکرده گرون به دست بیارید. موفق باشید.
20148xx فرستادن DS آگوست,نامه دوم دسامبر , مصاحبه فوریه دریافت ویزا فوریه , ورود به آ م ر ی ک ا می.
باشد که رستگار شویم ؛)
پاسخ
باسلام
لطفا می شود توضیح دهید که چگونه بعد از ورود به آمریکا و اجاره کردن خونه، آدرس های مربوط به ارسال سوشیال کارت و گرین کارت و... را به صورت حضوری یا آنلاین تغییر بدهیم؟ (من در هنگام ورود به آمریکا در فرودگاه آدرس ارسال ارسال سوشیال کارت و گرین کارت و... تغییر دادم و حال با توجه به اینکه خونه ای را اجاره کردم می خواهم سوشیال کارت و گرین کارت و... به این آدرسم ارسال شود.) باتشکر
خدایا سرنوشت مرا خیر بنویس، تقدیری مبارک تا هر چه را که تو دیر می خواهی، زود نخواهم و هر چه را که تو زود می خواهی، دیر نخواهم. "معلم شهید انقلاب، زنده یاد دکتر علی شریعتی"
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، r.bazargan
Big Grin
(2009-07-28 ساعت 23:06)elham نوشته:  متاسفانه زمانی که وارد آمریکا میشید تا زمانی که ssn رو دریافت نکردید نمی تونید خونه اجاره کنید ..موبایل بخرید و هزار تا کار دیگه.......واسه انجام تموم این کارها بدون داشتن ssn باید ضامن داشته باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
دوستان یک سوال دارم... آدرسی که روی پاکت زرد، برای ارسال گرین کارت برادر من داده است در کالیفرنیا هست. آیا برادر من حتما باید از فرودگاه لس آنجلس وارد آمریکا شه... یا میتونه نره لس آنجلس و بره واشنگتن و گرین کارتش پست شه به همون آدرس در ایالت کالیفرنیا یا کلاً آدرس رو تغییر بده و گرین کارت و سوشیال کارتش بره به آدرسی در مریلند؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
(2014-12-20 ساعت 08:55)m_ganj نوشته:  دوستان یک سوال دارم... آدرسی که روی پاکت زرد، برای ارسال گرین کارت برادر من داده است در کالیفرنیا هست. آیا برادر من حتما باید از فرودگاه لس آنجلس وارد آمریکا شه... یا میتونه نره لس آنجلس و بره واشنگتن و گرین کارتش پست شه به همون آدرس در ایالت کالیفرنیا یا کلاً آدرس رو تغییر بده و گرین کارت و سوشیال کارتش بره به آدرسی در مریلند؟

دوست عزیز نباید حتما به اون ایالتی که آدرس دادیدوارد بشید ولی اگه خواستید آدرسو عوضکنید حواستون باشه هم توی سایتاداره مهاجرت وهم توی اداره پست عوضکنید که اگه اینکارو نکنید به مشکل برخورد می کنید
آنکارا- - -ایروان 4wژانویه برگه آبی---11جون ---11جولای دریافت ویزا...ورود به امریکا 1اکتبرلس آنجلس سوشیال 5روز بعد از ورود وگرین کارت 3ماه ونیم بعد از ورود
up6feb 5marSmileSmile

پاسخ
تشکر کنندگان: m_ganj ، taherifar ، msar
(2014-12-20 ساعت 20:10)shadi79 نوشته:  
(2014-12-20 ساعت 08:55)m_ganj نوشته:  دوستان یک سوال دارم... آدرسی که روی پاکت زرد، برای ارسال گرین کارت برادر من داده است در کالیفرنیا هست. آیا برادر من حتما باید از فرودگاه لس آنجلس وارد آمریکا شه... یا میتونه نره لس آنجلس و بره واشنگتن و گرین کارتش پست شه به همون آدرس در ایالت کالیفرنیا یا کلاً آدرس رو تغییر بده و گرین کارت و سوشیال کارتش بره به آدرسی در مریلند؟

دوست عزیز نباید حتما به اون ایالتی که آدرس دادیدوارد بشید ولی اگه خواستید آدرسو عوضکنید حواستون باشه هم توی سایتاداره مهاجرت وهم توی اداره پست عوضکنید که اگه اینکارو نکنید به مشکل برخورد می کنید

اگر آدرس رو عوض نکنیم که به مشکل نمی خوریم؟

یک سوال حیاتی دیگه... با توجه به اینکه شخص اصلی کیس پدرم هستن و ایشان شش ماه پیش گرین کارت رو گرفتن و الآن در ایران هستند، برادرم تنها میتونه وارد آمریکا بشه یا حتماً باید با پدرم وارد آمریکا بشه؟ چون در یک قسمت از ویزاش نوشته:
valid if Acc/FTJ father
پاسخ
تشکر کنندگان: shadi79 ، taherifar ، msar
یک سوال حیاتی دیگه... با توجه به اینکه شخص اصلی کیس پدرم هستن و ایشان شش ماه پیش گرین کارت رو گرفتن و الآن در ایران هستند، برادرم تنها میتونه وارد آمریکا بشه یا حتماً باید با پدرم وارد آمریکا بشه؟ چون در یک قسمت از ویزاش نوشته:
valid if Acc/FTJ father
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، amin_j ، msar
دوستان یک سوال دارم... آدرسی که روی پاکت زرد، برای ارسال گرین کارت برادر من داده است در کالیفرنیا هست. آیا برادر من حتما باید از فرودگاه لس آنجلس وارد آمریکا شه... یا میتونه نره لس آنجلس و بره واشنگتن و گرین کارتش پست شه به همون آدرس در ایالت کالیفرنیا یا کلاً آدرس رو تغییر بده و گرین کارت و سوشیال کارتش بره به آدرسی در مریلند؟
[/quote]

[/quote]

اگر آدرس رو عوض نکنیم که به مشکل نمی خوری
نه مشکلی نیست
up6feb 5marSmileSmile

پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar ، حاجی واشنگتن

جواب این سوال را نیز سفارت این چنین پاسخ داد:
Dear Sir/Madam,

Yes, you may travel to the United States from any border and your green card will be mailed to your address in California.

Sincerely,
Immigrant Visa Unit

یعنی با ویزای مهاجرتی از هر جایی وارد آمریکا بشین فرقی نداره و مشکلی نیست

(2014-12-20 ساعت 23:39)m_ganj نوشته:  یک سوال حیاتی دیگه... با توجه به اینکه شخص اصلی کیس پدرم هستن و ایشان شش ماه پیش گرین کارت رو گرفتن و الآن در ایران هستند، برادرم تنها میتونه وارد آمریکا بشه یا حتماً باید با پدرم وارد آمریکا بشه؟ چون در یک قسمت از ویزاش نوشته:
valid if Acc/FTJ father

دوستان عزیز من به سفارت ایمیل زدم برای سوالم و این هم جواب سفارت:

Dear Sir/Madam,

Since your father has travelled with his immigrant visa to U.S. before. You may now can travel to the United States without your father with your immigrant visa before it expires on 17 May 2015.

Sincerely,
immigrant Visa Unit
یعنی برادر من بدون مشکل با وجود اینکه پدرم ایران هست میتونه به آمریکا سفر کنه.
امیدوارم بتونم کمکی کرده باشم به دوستانی که این سوال رو دارند
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، vahidbaq ، asher ، msar ، rouham
دوستان من تا چند ماه دیگر میخواهم وارد خاک آمریکا شهر لاس وگاس بشم
من میخواهم صد هزار دلار با خودم بیاورم آیا میشود صدهزار دلار با خودم بیاورم
و با صد هزار دلار چه کارهای میشود کرد بخصوص آنهای که در آمریکا بوده اند اگر شما صد هزار دلار داشته باشی چه کار می کنی مغازه می گیری خونه میخری پیتزا فروشی می زنی لطفا کمکم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: compresskeytionboard ، tapartoor600 ، msar ، r.bazargan
سلام بچه ها من و همسرم نوامبر راهی امریکا میشیم....اولین دغدغه ها و کارهایی که از ایران باید انجام بدیم چیه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوست عزیز من خیلی تحقیق کردم ظاهرا تا نری اونجا و حداقل سوشال نامبر نگیری از خونه خبری نیس
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان