کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
usmle preparation
من در اوخر نوامبر استپ 1 رو میدم.کسی اون خول هوش امتحان داره؟
[font=Trebuchet MS]شماره کیس:****ANK2009
تاریخ مصاحبه:17 آبان
تاریخ کلیرنس:21 دی
تاریخ عزیمت:24 آوریل
عزیمت به:Saint Louis,Missouri

[/font]
تشکر کنندگان: kourosh2011
(2010-04-11 ساعت 23:45)placebo نوشته:  سلام دوستان،
راستش خیلی‌ خوشحال شدم که این فروم رو پیدا کردم، به نظرم میتونه خیلی‌ مفید باشه، من ۲ ماه هست که با ویزای توریستی اومدم US البته دنبال یه راهی‌ هستم برای موندن، و تو این فاصله تصمیم دارم USMLEها رو هرچه زودتر بدم، تصمیم دارم از step 2 ck شروع کنم، کسی‌ هست که دنبال یه study partner باشه؟ یه سوال هم در مورد ثبت‌نام، نحوه تایید مدارک دارم، انتوریکه من از سایت ECFMG برداشت کردم، دانشگاه‌های که عضو سیستم ESMWP باشند، خود ECFMG مدارک رو از طریقه مکاتبه با دانشگاه تایید می‌کنه ولی‌ یونیک عضو نباشن، باید فرم ۱۸۶ توسط med schoolامضا بشه و به همراه تمام مدارک لازم دیگه مستقیماً برای ECFMG ارسال بشه. حالا سوال من اینه که، ۱- کسی‌ میدونه که tehran university of medical scienceعضو ESMWP هست یا نه؟ ۲- کسی‌ این مسیرو رفته که خود med schoolفرم امضا شده رو با همهٔ مدارک لازم دیگه ، مستقیماً پست کنه برای ECFMGگ؟ اگه کسی‌ تجربه داره ممنون میشم که مطرح کنه.
سلام منم تا 20 روز ديكه دارم ميام امريكا وكمي اينجا خوندم بقيشو مي خوام اونجا بخونم ويزاي منم توريستي است اگه خواستي مي تونيم با هم در تماس باشيم اين هم ايميل من
sheinishima@YAHOO.COM

سلام دوستان عزیز
به نظرتون رزیدنتی ایران بخونیم بعد برای فلو بریم آمریکا بهتره یا از همین پزشکی عمومی اقدام کنیم برای رفتن؟ کاش یکی بدونه کدوم درست تره...[/font][/size]
تشکر کنندگان:
(2010-10-30 ساعت 19:05)مهدیه88 نوشته:  سلام دوستان عزیز
به نظرتون رزیدنتی ایران بخونیم بعد برای فلو بریم آمریکا بهتره یا از همین پزشکی عمومی اقدام کنیم برای رفتن؟ کاش یکی بدونه کدوم درست تره...[/font][/size]

مهدیه عزیز
شما اگر هر جای دنیا رزیدنتی بخونی و بخوای بری آمریکا باید usmle رو بدی و از اول رزیدنتی بخونی!به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی شما نمیتونین خارج از ایالات متحده رزیدنتی یا هر دوره دیگه ای رو بگذرونی و سپس مرحله بعدی رو در آمریکا ادامه بدی.شما حتی اگر در ایران فوق تخصص شبکیه چشم داشته باشی و روزی دوست داشتی به آمریکا مهاجرت کنی و کار کنی میبایست بعد از گذروندن امتحانات usmle وارد پروسه Match بشی و همه چیز رو از اول شروع کنی.سیستم پذیرش رزیدنت در آمریکا فوق العاده پیچیدست و برای وارد شدن به این دوره باید راه پر پیچ و خمی رو طی کرد.نشدنی نیست ولی پشتکار زیادی میخواد.
اگر بخوام در یک جمله جواب شما رو بدم باید بگم که آمریکا دوره تخصص هیچ کشوری(حتی کانادا) رو قبول نداره و همه موظف به گذروندن امتحانات و مراحل Match هستن.
بهترین راه اینه که بعد از اتمام دوره عمومی برای شرکت در امتحانات و ثبت نام در ECFMG اقدام کنید.
امیدوارم توضیحاتم کامل بوده باشه.
[font=Trebuchet MS]شماره کیس:****ANK2009
تاریخ مصاحبه:17 آبان
تاریخ کلیرنس:21 دی
تاریخ عزیمت:24 آوریل
عزیمت به:Saint Louis,Missouri

[/font]
تشکر کنندگان: megaholding ، مهدیه88 ، abe8512000 ، ali_kuchulu ، kourosh2011
سلام شراره عزیز
منم دارم برای استپ 1 شروع میکنم. اگه مایلی پارتنر باشیم به این آدرس خبرم کن
armandis1979*yahoo.com

با سلام به bbboys1981 عزیز
بی نهایت از پاسخ کامل و قاطع شما ممنونم. به پیشنهاد دوستان خوبی مثل شما میخوام برای استپ 1 شروع کنم.
تشکر کنندگان: bbboys1981 ، kourosh2011
به علت وجود تاپیکی با محتوای کاملا مشابه ، این تاپیک بسته می شود.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان