کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
وداع
باسلام خدمت همه دوستان 2009
پيشنهاد ميكنم دوستاني كه بتدريج كارشان درست ميشود و به خواست خدا كلير ميشوند و قصد سفر دارند و احتمالا بدليل مشغله هاي جديد ديگر به اين سايت سر نمي زنند حداقل به عنوان آخرين تاپيك در اين قسمت ،توصيه يا پيشنهاد يا انتقاد يا تجربه يا ساير مواردي را كه لازم ميبينند بنويسند تا به عنوان حسن ختام و يادبود بچه هاي 2009 براي هميشه براي خودمان و ايندگان ثبت و ضبط گردد.
البته من فعلا خودم قصد خداحافظي ندارم و همچنان در سايت حضور دارم ولي وقتي در مرور تاپيكها بعضي اسمها را ميبينم كه مدتها ديگر از آنها خبري نيست خيلي دلم تنگ ميشود مثل samad،ultraseaboy و غيره.در واقع ناخوداگاه يك نوع پيوند عاطفي بين ما بوجود آمده بود.مثال ما خيلي شبيه زندانياني است كه براي يكسال يا بيشتر محبوسند(2009) و در سلولهاي انفرادي همديگر را نمي بينند ولي از حال هم با نامه مطلع هستند و حالا هر چند روز يكبار شماره عده اي از انها براي آزادي اعلام ميشود (كلرينس) و بقيه هم خوشحال از آزادي ديگران هستند ولي در عين حال منتظر آزادي خودشان نيز هستند . جالب اينجاست كه زمان انتهاي اين ازادي فقط تا اخر سپتامبر است و نه بيشتر.
دوستان حداقل براي خداحافظي هم كه شده پيغامي بگذاريد يا روي ديوار سلول نشانه اي براي زندانيان سالهاي بعدي بگذاريد.
البته من مطمئن هستم اسم همه اعلام و همگي ازاد ميشويم .
همگي موفق باشيد.
تشکر کنندگان: reza22 ، matrix ، laili ، tehranipoor ، sousangerd ، M!LAD ، afsan2010 ، ahmad2020 ، leili ، saeedhei ، ChairMan ، nedak ، hbita
Tara عزیز
آفرین کار قشنگی بود.
البته منم راهی امریکا هستم ولی حاضر در تاپیک هم هستم. آرزوی موفقیت برای همه دارم و امیدوارم که با نوشته هامون تونسته باشیم به لاتاری 2010 کمک کرده باشیم. کلا روزهای قشنگی رو اینجا پشت سر گذاشتیم و انشاا... که همگی روز به روز موفق تر و شادمان تر باشند.
همه تونو دوستتون دارم و در پناه حضرت دوست
Case Number: 2009AS115XX
تاریخ مصاحبه: ,March 16 , 2009
دریافت ویزا: روز مصاحبه
دریافت کلیرنس همسر : Aug 4, 2009
ورود به آمریکا: Sep 7, 2009
خروج از آمریکا: Nov, 2009 / با دریافت پاس سفید 2 سال
ورود مجدد به امریکا: 2011 , 16, Jul
وقتی چترت " خداست " بگذار باران سرنوشت هر چه میخواهد ببارد.
تشکر کنندگان: ChairMan ، hbita
دوستان عزیز،
فرآیند ویزا و یک سال دلمشغولیهای لاتاری فصل آغازین یک سفر پر ماجرا است. به همین دلیل در مهاجرسرا علاوه بر بخش لاتاری قسمتهای مهم دیگری برای زندگی در آمریکا، دست و پنجه نرم کردن با مشکلات بعد از مهاجرت، پیدا کردن کار و ادامه تحصیل و ..... ایجاد شده که متاسفانه خیلی مورد توجه قرار نگرفته. بعد از مهاجرت تا چند ماه احتمالا دوستان دسترسی محدود به اینترنت و کامپیوتر خواهند داشت، اما بعد از اینکه غبار سفر نشست امیدوارم همه برگردند و در فرومهای دیگر تجربه های واقعی زندگی در غرب را به تازه مهاجرین منتقل کنند. امیدوارم روزی برسه که تالار لاتاری نسبت به سایر تالارها کم رونق ترین بخش انجمن باشد!

آرزوی موفقیت برای همگی
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
تشکر کنندگان: reza22 ، Ali Sepehr ، elham ، seravin ، tehranipoor ، matrix ، sousangerd ، M!LAD ، leili ، saeedhei ، ChairMan ، Spiritual ، hbita
سلام
من هم به نویه خودم از همه دوستان 2009 و2008 تشکر می کنم که
کلی به ما کمک کردن. و بعد اینکه ما هم داریم یواش یواش میریم و
اینکه قصد خدا حافظی با این سایت و برو بچه های اینجا رو نداریم.
و سعی میکنم که بتونم در رابطه با مشکلات رفتن و مسائل اقامت
موردی دیدم حتما بچه ها را در جریان قرار دهم.

با تشکر 2باره از همه دوستان
توکل بر تو ای خدای مهربان
تشکر کنندگان: reza22 ، matrix ، sousangerd ، ChairMan ، hbita
میییییییرن آدمااااااااااااااااااااااااا آآآآآ آآآآآ آآ آآ آآ
از اونااااا فقطططططط خاطره هاشوووووووووون
به جا می مونه.

اوهو اوهو Sad

اگر فکر کردین من میرم دیگه تو سایت از من خبری نمیشه، اشتباه کردید.
به قول یکی از دوستان قدیمی "ظیاد دلتون را سابون نذنین" من ماهی دو سه بار هم شده میام و به روشنگری های خودم ادامه میدم.
تشکر کنندگان: reza22 ، Ali Sepehr ، matrix ، seravin ، tehranipoor ، saeedhei ، ChairMan ، hbita
پیام باهات موافقم
به قول پرنده شکسته دل دوست عزیزمون که قبلا میگفت :دلطون رو سابون نظنید من میگم میرم ها ولی حمیشه اینجا سر میزنم Big Grin

دوستان خوبم ویزا گرفتن و رفتن ما به امریکا به این معنی نیست که ما با شما خداحافظی میکنیم ما تازه رسیدیم اونجا کارمون شروع میشه...باید در مورد کار و زندگی در امریکا کلی بهتون اطلاعات بدیمBig Grin
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان: reza22 ، payam_prz ، matrix ، seravin ، tehranipoor ، sousangerd ، ChairMan ، hbita
به امید آزا..دی همه زند...انی ها اعم از لاتاری، سیا... ، غیر سیا... و الخSmile
من هم خیلی بعیده که دیگه اینجا سر نزم ، بنظرم یجورایی اعتیاد پیدا کردم، امان رفیق بد و زغال خوبBig Grin
بهر حال ما اینجا می مونیم همونطور که دوستان قبلی موندن و به ما کمک کردن و به قول دوست عزیزمون "دلطون رو ثابون نزنینزشگ"!!!!Big Grin
Hope Never Die

شماره کیس: ***31
تاریخ دریافت نامه قبولی:may 2008
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:May 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:31 may
تاریخ مصاحبه:14 july
دریافت ویزا: 30 september (روز آخر)
تشکر کنندگان: tehranipoor ، ChairMan
منتظر من با یک شعر ناب در این قسمت باشید
کیس نامبر: 2009AS3508x
تاریخ دریافت نامه اول: May 28 2008
تاریخ دریافت نامه دوم: Jun 1 2009
تاریخ مصاحبه: Jul 13 2009
کلیرنس: دیگه منتظر نیستم
کلیرنسم اومد10 Aug
تاریخ دریافت ویزا: Aug 24
اعتبار ویزا: 6 ماه تا تاریخ Feb 23 2010
تشکر کنندگان: ChairMan
matrix و پیام عزیز
جرات دارید اسم اون دوست قدیمیمون رو که ازش نقل قول کردید بگید؟ من که میترسم
admin عزیز این پست من و ندیده بگیرBig Grin
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
تشکر کنندگان: matrix ، ChairMan
دوستي يك اتفاق است ولي جدايي يك قانون

دوستي كه به شكل ارسال تاپيك بين ما ايجاد شده ناشي از شانس و اقبالي است كه به عنوان برنده لاتاري 2009 سرنوشت ما را در يك مسير قرار داد ولي با اعلام كلرينسها و رفتن تدريجي بچه ها قانون جدايي اعمال مي گردد.
همگي موفق باشيد
تشکر کنندگان: payam007 ، saeedhei ، ChairMan
از احساسات و محبتهای همه دوستان در این مدت من یکی لذت بردم.من،همسر و پسرم درتاریخ 30 تیر بدون کلیر ویزا گرفتیم و با اون کیس نامبر خفن انرادی یکساله رو فعلا" ترک کردیم . من با اینکه کمتر ارتباط با بچه ها داشتم ولی نمیتونم از محبتهاو مهربونیهاشون ساده بگذرم.
از صمیم قلب برای همه شما دوستان آرزوی سعادت و موفقیت میکنم و امیدوارم همه مون صاحب بهترینها بشیم.
تشکر کنندگان: payam007 ، tehranipoor ، saeedhei ، ChairMan ، hbita
جمله قشنگی خوندم که اینجا مینویسم. یه دنیا حرف داره:
Be the change you want to see in the world
موفق باشین دوستان خوب و نازنین من. دلم واسه همتون تنگ میشه.
کیس نامبر : AS000021XX
دریافت نامه اول : 1st April 2008
ارسال نامه اول : 28th May 2008
اعلام کارنت : 15th August 2008
دریافت نامه دوم : 10th September 2008
تاريخ مصاحبه : 7th October 2008
دریافت ویزا : 8th October 2008
تاریخ ورود به آمریکا: 14th March 2009
دریافت گرین کارت : 14th April 2009
تشکر کنندگان: matrix ، saeedhei ، ChairMan ، mohsen324 ، Spiritual ، hbita
بی تو مهتاب شبی باز از ان کوچه گذشتم

همه تن چشم شدم خیره به دنبال تو گشتم

شوق دیدار تو لبریز شد از جام وجودم

شدم ان عاشق دیوانه که بودم

در نهانخانه ی جانم گل عشق تو درخشید

باغ صد خاطره خندید ، عطر صد خاطره پیچید

یادم امد که شبی با هم از ان کوچه گذشتیم

پر گشودیم و در ان خلوت دل خواسته گشتیم

ساعتی بر لب ان جوی نشستیم

تو همه راز جهان ریخته در چشم سیاهت

من همه محو تماشای نگاهت

اسمان صاف و شب ارام

بخت خندان و زمان رام

خوشه ی ماه فرو ریخته در اب

شاخه ها دست بر اورده به مهتاب

شب و صحرا و گل و سنگ

همه دل داده به اواز شباهنگ

یادم امد تو به من گفتی

از این عشق حذر کن

ساعتی چند بر این اب نظر کن

اب ائینه ی عشق گذران است

تو که امروز نگاهت به نگاهی نگران است

باش فردا که دلت با دگران است

تا فراموش کنی چندی از این شهر سفر کن

با تو گفتم حذر از عشق ندانم

سفر از پیش تو هرگر نتوانم ، نتوانم

روز اول که دل من به تمنای تو پر زد

چون کبوتر لب بام تو نشستم

تو به من سنگ زدی من نرمیدم نگسستم

باز گفتم که توصیادی و من اهوی دشتم

تا به دام تو در افتم همه جا گشتم و گشتم

حذر از عشق ندانم ، نتوانم

اشکی از شاخه فرو ریخت

مرغ شب ناله ی تلخی زد و بگریخت

اشک در چشم تو لرزید

ماه بر عشق تو خندید

یادم اید که دگر از تو جوابی نشنیدم

پای در دامن اندوه کشیدم

نگسستم ، نرمیدم

رفت در ظلمت شب ، ان شب و شب های دگر هم

نگرفتی دگر از عاشق ازرده خبر هم

نکنی دیگر از ان کوچه گذر هم

بی تو اما به چه حالی من از ان کوچه گذشتم

فریدون مشیری

نکنه یوقت دیگه از این کوچه گذر نکنیدSad
کیس نامبر: 2009AS3508x
تاریخ دریافت نامه اول: May 28 2008
تاریخ دریافت نامه دوم: Jun 1 2009
تاریخ مصاحبه: Jul 13 2009
کلیرنس: دیگه منتظر نیستم
کلیرنسم اومد10 Aug
تاریخ دریافت ویزا: Aug 24
اعتبار ویزا: 6 ماه تا تاریخ Feb 23 2010
تشکر کنندگان: matrix ، ChairMan ، Spiritual ، hbita
سلام
نظر شخصی من راجع به لاتاری واین مراحلی که یکساله توش هستیم اینه که هممون مورد عنایت خدا بودیم و هستیم وانشالله خواهیم بود شاید خیلیها فکر کنن که ماهاادمهای خیلی خوش شانسی هستیم ولی اعتقاد من اینه که خواست خداوند بود که ما در این مسیر افتادیم هیچ اتفاقی در این کره خاکی بی حکمت نیست چه اتفاق از نوع خوبش و چه اتفاقات بد و هر حادثه ای که برامون رخ میده حتما پیامی را برای ما در بر دارد لاتاری هم لازمه زندگی ما بوده که برامون پیش اومده این اتفاق برای ما حکم یک ازمایش را در زندگیمون داره ازمایشی که انشالله هممون بتونیم سربلند از توش بیرون بیاییم ومعلوم بشه که ایا بعد از مهاجرت در یک فرهنگ جدیدباز هم ایا میتونیم اصالت و ریشه هامونو حفظ کنیم جنبه این تحول رو در زندگیمون داریم یا اینکه سرمست ومغرور از موفقیتی که برامون پیش اومده از خودمون غافل شیم و تحت پوشش خوش شانس بودن تفضل خداوند به خودمونو به بوته فراموشی بسپاریم.
به امید شروع یک اینده خوب و نورانی پر شور و پر سرور برای تک تک بچه های مهاجر سرا!!!!!!!!!!!
تشکر کنندگان: matrix ، laili ، reza22 ، nedak
درود.
دوستان ما که نه به داره نه به باره و هنوز که قبول نشدیم ولی اینجا میگم که من این تالار رو ترک نمیکنم و دوستش دارم . مگر این که دست سرنوشت ما رو به جایی بکشونه که نتونم بیام.
ولی با دیدن این تاپیک نمیدونم چرا دلم میگیره . طاقت شنیدن جدایی ندارم.
تشکر کنندگان: Spiritual ، hbita

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان