کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
زندگی بعد از آمدن به آمریکا
Smile 
[/b][b]salam everybody man az in vare abha ya begholi az on vare abha post mikonam belakhare bad az modatha sar dar gomi o entezar hamaton miyayn inja amma inja keshvare arezo ha nist man vaghti iran bodam aslan baraye khodam az amrika behesht nasakhtam shoma ham nasazin hame ja asemon ye range inja bayad mesle chi kar konin agar pol nadashte bashin asayesham nadarin na inke chon az iran omadin ha na inja khodashonam ayne robot kar mikonan pas khodeton o amade konin inghadr ham hers nakhorin chera tool mikeshe ta mitonin vaghteton o ba khanevade begzaronin inja ke vared shodin bezarin az aval begam man ba parvaze KLM omadam panj shish saat to holand bod pedaram dar omad sandaliye vasat bodam vay khoda bad residam holand saate 7 sobh e ona bod bad 8 saat to forodgah bodam hala fekr konin tak o tanha dahan baz adama ro negah mikardam hichi irani bazi dige to in duty free shop ha hey gashtam bad onja tabagheye dovom koli azin sandaliha hast?(deck bad miri onja mikhabi ya esterahat mikoni lazem be tozih hast ke 2 ta chamedon e 23 kilo mitonin bebarin ke chamedon ha ro iran tahvil midin dige kariton nabashe to amrika keshvare arezoha tahvil migirin ok? bad ahan bad mitonin mcdonal ghaza bokhorin hamon ke to iran har ki khorde bashe kheyli ba kelase amma inja az cheap tari o mozakhraf tarin restoran ha hastesh kholase bad 8 saat az holand be washington fek kon vay bad 2 ta siyah post e chagh ham 2tarafet bashan dige va veylaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa vaveyla leili va veyla leili kholase bad to forodgah vay faghat hol nakoni man 3 pm residam forodgah ta 6 hamintori harchi adam az keshvarhaye badbakht o bichare bod ye ja jam mikonan mesle hend o pakestan o keshvaraye arabi beheton bar nakhore amma be man ke barkhord amma kari nemishe kard bad man roze tatili residam shanbe vay dige badtar 2 ta officer o hezar ta adam kholase ta 6 badazor onja bodam namzadam o mother in law ham montazer man gol be dastt kholase toye ankara dafeye doyom beheton ye pakat midan ke beheton migan jon e shoma o jone in pakat dige dari az havapeyma part mishi ya ghargh mishi be ma rabti nadare in pakat o bayad sahih o salem va polom shode o baz nashode beresoni be amrika to forodgah ono midiyo bad miyay biron biron ke miyay ya ye chiz begam man alan aslan ehsas nemikonam amricam bazi mogheha bekhodam migam man vaghean amrikam alan? nemidonam shayad mahaleye ma to tehran kheyli shabihe amrika bode chi begam kholase miyay keshvare arezo ha inja bayad moadab bashi az baghale kasi rad mishi ayne iran nist yaro ro lat o par mikonan pash o leh mikonan yedonam mizanan to saresh baraye eshantiyon badesham to bayad begi mazerat mikham inja bayad labkhand bezani hata agar mikhay taraf e moghebelt o khafe koni badesham az baghale kasi rad mishi migi chi ?migi excuse me badeshaminja ghanon dare ay khanom ha o aghayon hatr ki har ki nist vay ranandegishon mahshare fekr kon mikhan line avaz kon rah nama mizanan baba in sosol baziya chiye velam kon kholase ta chand mahe aval dahana hame baze bekhoda rast migam foroshgahashon ah be in bozorgi hame chi hast shir mikhay bekhari gij mizani shire pastorize shir az gave oraganic khorde shir ba vitamin d shir az gavi ke labkhand mizane shir az gavi ke sobh boland mishe mige salam sobh bekheyr vay khodam mordam az khande nemidonestam inghadr bamazam az VOA khahesh konid in mat o pakhsh kone dige hamin dige inja ke omadin dige bayad ezdevaj konin na rahe pas darin na pish 3 man forsat darin man ke hafteye bad az vorodam ebdevaj kardam badesh bayad baraye greencard eghdam konid o bad ejazeye kar o ina inam azin gheseye ma be sar resid ma hanoz to amrica hastim khodafez)
----------------------------------------------------------------------------------
نگارش فارسی:
سلام اوري بادى، من از اینور آبها یا به قولی از اونور آبها پست میکنم بالاخره بعد از مدتها سر در گمی و انتظار همتون میاین اینجا اما اینجا کشور آرزو ها نیست من وقتی ایران بودم اصلا برای خودم از آمریکا بهشت نساختم شما هم نسازین همه جا آسمون یه رنگه اینجا باید مثل چی کار کنین اگر پول نداشته باشین آسایشم ندارین نه اینکه چون از ایران اومدین ها نه اینجا خودهاشونم عینه روبات کار میکنن پس خودتون رو آماده کنین اینقدر هم حرص نخورین چرا طول میکشه تا میتونین وقتتون رو با خانواده بگذرونین اینجا که وارد شدین بذارین از اول بگم من با پرواز کی ال ام (KLM) اومدم پنج شش ساعت تو هلند بود پدرم در اومد صندلی وسط بودم وای خدا بعد رسیدم هلند ساعت 7 صبح اونا بود بعد 8 ساعت تو فرودگاه بودم حالا فکر کنین تک و تنها دهن باز آدما رو نگاه میکردم هیچی ایرانی بازی دیگه تو این Duty Free Shop ها هی گشتم بعد اونجا طبقه‌ی دوم کلی از این صندلیها هست؟ دک( بعد میری اونجا میخوابی یا استراحت میکنی لازم به توضیح هست که 2 تا چمدون 23 کیلو میتونین ببرین که چمدون ها رو ایران تحویل میدین دیگه کاریتون نباشه تو آمریکا کشور آرزوها تحویل میگیرین اوکی؟ بعد آهان بعد میتونین MacDonald غذا بخرین همون که تو ایران هر کی خورده باشه خیلی با کلاسه اما اینجا از چیپ ترین و مزخرف ترین رستوران ها هستش خلاصه بعد 8 ساعت از هلند به واشینگتن فکر کن وای بعد 2 تا سیاه پست چاق هم 2 طرفت باشن دیگه و ویلااااااااااا وویلا لیلی و ویلا لیلی خلاصه بعد تو فرودگاه وای فقط هل نکنی من 3 PM (بعدازظهر) رسیدم فرودگاه تا 6 همینطوری هرچی آدم از کشور‌های بدبخت و بیچاره بود یه جا جمع میکنن مثل هند و پاکستان و کشورای عربی بهتون بر نخوره اما به من که برخورد اما کاری نمیشه کرد بعد من روز تطیلی رسیدم شنبه وای دیگه بدتر 2 تا آفیسر و هزار تا آدم خلاصه تا 6 بعدازظهر اونجا بودم نامزدم و Mother-in-low (مادرشوهر) هم منتظر من گل به دست خلاصه توی آنکارا دفعه‌ی دوم بهتون یه پاکت میدن که بهتون میگن جون شما و جونه این پاکت دیگه داری از هواپیما پرت میشی یا غرق میشی به ما ربطی نداره این پاکت و باید صحیح و سالم و پولوم شده و باز نشده برسونی به آمریکا تو فرودگاه اونو میدی و بعد میای بیرون بیرون که میای یا یه چیز بگم من الآن اصلا احساس نمیکنم آمریکام باز یه موقع ‌ها بخودم میگم من واقعا آمریکام الآن؟ نمیدونم شاید محله‌ی ما تو تهران خیلی شبیه آمریکا بوده چی بگم خلاصه میای کشور آرزو ها اینجا باید مودب باشی از بغل کسی رد میشی آینه ایران نیست یارو رو لت و پار میکنن پاش رو له میکنن یه دونه ام میزنن تو سرش برای اشانتیون بعدشم تو باید بگی معذرت میخوام اینجا باید لبخند بزنی حتی اگر میخوای طرف مقابلت رو خفه کنی بعدشم از بغل کسی رد میشی میگی چی ؟ میگی excuse me بعدشم اینجا قانون داره آی خانم ها و آقایون هر کی هر کی نیست وای رانندگیشون محشره فکر کن میخوان لاین عوض کنن راه نما میزنن بابا این سوسول بازیا چیه ولم کن خلاصه تا چند ماه اول دهنا همه بازه بخدا راست میگم فروشگاه هاشون آه به این بزرگی همه چی هست شیر میخوای بخری گیج میزنی شیر پاستوریزه شیر از گاو اورگانیک خورده شیر با ویتامین دی شیر از گاوی که لبخند میزنه شیر از گاوی که صبح بلند میشه میگه سلام صبح بخیر وای خودم مردم از خنده نمیدونستم اینقدر بامزه ام از وی او ای خواهش کنید این متنو پخش کنه دیگه همین دیگه اینجا که اومدین دیگه باید ازدواج کنین نه راه پس دارین نه پیش 3 man فرصت دارین من که هفته‌ی بعد از ورودم ازدواج کردم بعدش باید برای گرین کارد اقدام کنید و بعد اجازه‌ی کار و اینا اینم از این قصه‌ی ما به سر رسید ما هنوز تو آمریکا هستیم خدافظ)
پاسخ
با سلام
مرسی از سفرنامت اما کاش فارسی می نوشتی اما من همشو خواندم
موضوع این است کسی که می خواد از ایران بره چه چیز های ملاک اصلیش هست تو ایران ، منظور از این حرفم فردا روز نگه من این چیز را داشتم اما این جا ندارم
مثلا من تنها چیزی که دوست دارم تو ایران مادرم نفسم عشقم هست و جز اون هیچ من تو ایران هیچی ندارم 100 ساله دیگر هم هیچی نمی شوم نمونش داداشم
پیشرفت در ایران برای کسانی مثل ما که سرمایه نداریم سخت است بخاطر همین ما اگر بریم اون جا هم سختی داره زیاد فرقی برای ما نمی کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، Farshid22 ، taherifar ، rouham ، msar ، 1mahdieh2 ، pishtaz611
vaghean be shoma tabrik migam chon bejoz khanevade dige mohemtar chi darim ma iraniha on mamlekat hich komaki be ma ke nemikone hichi zendegiye hama ro ham rikhte be ham ba shoma kamelan movafegham dige kheyli be injashon reside o barashon farghi nadare hame chiyo bezaran o beran ye ja dige manam khodam to iran kar e khob moghiyate khob dashtam inja ke miyay engar dobare az aval motevaled mishi hichi nemidoni hichi va kheyli tarsnake avayelesh bebakhshid farsi nemitonam type konam computeram ham farsi nadare
--------------------------------------------------------------------
نگارش فارسی
واقعا به شما تبریک میگم چون به جز خانواده دیگه مهمتر چی داریم ما ایرانیها اون مملکت هیچ کمکی به ما که نمیکنه هیچی زندگی همه رو هم ریخته به هم با شما کاملا موافقم دیگه خیلی ها به اینجاشون رسیده و براشون فرقی نداره همه چی رو بذارن و برن یه جا دیگه منم خودم تو ایران کار خوب موقعیت خوب داشتم اینجا که میای انگار دوباره از اول متولد میشی هیچی نمیدونی هیچی و خیلی ترسناکه اولش ببخشید فارسی نمیتونم تايپ کنم کامپیوترم هم فارسی نداره
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، soli asali ، Javad Esmaeilzadeh ، قصه گو ، taherifar ، Memolk ، msar ، pishtaz611 ، farzad1364
پریسا جان فارسی کردن کامپیوترتون خیلی راحته. اگر دوست داشتید با من تماس بگیرید (پیام خصوصی) تا کمکتون کنم. خیلی ممنون از سفرنامه بسیار با نمکت! کلی خندیدم. طنز جالبی داری. موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، taherifar ، msar ، alirezanz
پریسا جون، از اطالاعاتی که دادید ممنون. یکمی هم در مورد ادامه تحصیل در اونجا توضیح می دید. یعنی بعد از ورود به آمریکا و گرفتن گرین کارت، می تونم از کمک تحصیلی ها و یا بورسیه دانشگاه استفاده کنم یا باید شهریه بدم. در کل می خواستم بدونم قبل از اومدن از اینجا اپلای کنم یا بعد از گرفتن گرین کارت اقدام کنم بهتره. من می خوام برای اولین فرصت برم دانشگاه. نمی خوام فرصتی را از دست بدم.
تاریخ مصاحبه: اوایل مارچ، کلیر: ۱۲ جولای محل مصاحبه آنکارا
آپدیتها : ۳۱ جون، ۱و ۳و ۵و ۸ جولای
در ضمن من برنده نیستم، پیگیر کیس برادرمم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: merdax ، soli asali ، taherifar ، Memolk ، msar
مرسی از پریسا عزیز به خاطر سفرنامه با حالی که نوشته
کیس نامبر:2009AS27000
تاریخ مصاحبه:JUNE 2009
تاریخ دریافت ویزا : JUNE2009
پاسخ
دنیز جان،شما سوالی کردی که مدتهاست مهم ترین سوال منه و اطلاعاتی هم دارمدربارش ولی بازم خیلی ناقصه
اگه تاپیکی در مورد سوال ایشون برپا بشه بسیار مفید فایدهواقع خواهد شد!
//
پریسا خانوم،منم سفرنامتونو خوندم،خیلی خوب و باحال بود! ممنون! بیشتر برامون از تجربیاتت بگو لطفا
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

پاسخ
كي ادرس كلينيك دبي براي واكسن رو داره؟؟
و چه روزهايي باز است؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar ، alirezanz
سوگول جان
اونطور که من در سایت زیر که خاطرات کسانی هست که مصاحبه شدن خوندم آدرس لينيك دبي رویروی سیتی سنتر هست.
http://safareman.persianblog.ir/post/3
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar ، alirezanz
سينما جان اول تحقيق كن بعد ببين كسي آمريكا داري يا نه اگه داري بگو برات اقدام كنه كه بعد اقدام كردن كمترين زمان انتظار 7 سال هست مگر با وكيل و شرايط ويژه مثل ويزاي نامزدي يا ازدواج يا لاتاري
شماره کیس: 2010AS00009XXX
ت. دریافت نامه قبولی: 2009,JUNE, 28
کنسولگری: Ankara
ت. ارسال فرمهای اول: JULY,11, 2009
ت. کارنت شدن کیس: VISA BULLETIN FEBRUARY 2009
ت. دریافت نامه دوم: DECEMBER 23
ت. مصاحبه:FEBRUARY
ت. دریافت کلیرنس: بعد از 35 روز
ت. دريافت ويزا: 14 اپریل
Tongue نامه تمام
پاسخ
تشکر کنندگان: tadaee ، soli asali ، r.bazargan ، taherifar ، msar ، alirezanz
Wink 
salam maleykom dobare man omadam man alan 3 mah ham nashode pam invare ab reside yeki dar morede daneshgah porside bod bebin man raftam inja sar o gosh ab dadam inja hamechi bastegi be jibet dare age poldari miri texas de brazil ghaza mikhori agha hey ina anva o aghsam gosht miyaran gosht az bazoye gosfand gosht az khok gosht az goshe chapiye bare ... agha 30 saat mishini onja ina hamintor steak o goshtiye ke miyaran mesle queen bahat barkhord mikonan age pol nadari miri restorane chiniya ya mexiciya ka baba hamin mcdonald inghadr inja be dard nakhore hamin mcdonald ya miri KFC manzoram ineke inja hameye choice ha hast baraye poldar ha o bi pol ha dar morede daneshgah ham bebin in khode emrikayi ye ah o faghani mikonan az hazineye daneshgah ke nago inja jasbi (daneshgah azad) o to jibeshon gozashtan agha yejoriye hazineye daneshgah ke hal mikoni bar gardi iran ye mache gonde jasbi o bokoni kholase age bache pol dar o maye dari o baba o maman e pol e moft daram bedan behet har chi mitoni pol begir biyar ta beri daneshgahe mark dar manzoram esm o rasm dar age nadari bayad beri community college ha ina arzontaran man raftam tahghigh bad ina 2 ta nerkh daran instate baraye kasayi ke hadeaghal 1 sal to on iyalat zandegi mikonan ke shamele maha nemishe ke credit i yani hamon vahedi masalan 105 dolare ba har darsi masalan 3 credit ya 4 credit e masalan dars e 5 credit mishe 525/75 dolar kholase in arzonash e in community college ha 2 sale ,2 sal mikhone bad enteghal midi daneshgah in dar morede lisanse fogh khabar nadaram amma finnancial aid yani hamon vame tahsili ya komamke mali onam onayi ke visaye namzadi eghdam mikonan ta greencard nagiran yani permenant resident nashan az komak momak khabari nist yani komak e mali mitoni begiri onam sharayet dare bayad neshon bedi bad bakht bichareyi o pol nadari o shoharet faghat kar mikone o ina,inam azin amma ye morede dige ke mikham tozih bedam ahan yadam raft begam age outstate bashi yani kamtar az 1 sal to on iyalat zendegi karde bashi yani maha,onvaght har credit i bayad 289 dolar bedi maman kheyli ziyade kholase inam azin bad on cinema hamon aghahe mifahmam chi migi man bazi mogheha mimonam akhe ma chikar kardim ke nasle sokhte shodim inja miyay mibini cheghadr javonashon khoshan cheghadr emkanat daran cheghadr beheshon baha midan amma to iran be ma chi gozasht bebin to sene ma hala to ke az man javontari ma dige dorani ke bayad hal mikardim o shad bodim o to iran harom shod inja biyay bayad az sefr shoro koni mage inke sanat sharifi bashi o borsiye o ina yani mokh bashi ke man nistam onvaght ba in ke lisans dari bayad madraket o evaluate koni bad kar bayad az sefr shoro koni man ta 26 salegi to iran zendegi sakhtam vaseye khodam dars khondam sobha saate 4:30 sobh boland mishodam dars khondam amma babam shahid nabod ammom pash ghat nashode bod naraftam sarasari kholase ino mikham begam inja khodet o amade kon ke sakhti bekeshi ok man to ma entekhab mikonim biyaym inja chon iran o sharayetesho nemitonim tahamol konim amma baraye khodeton behesht nasazin inja bayad kar koni havaye karet o dashte bashi rais har chi mige gosh koni ham kar koni ham dars hata age pol nayovordi az iran inja makharej sangine dige az kharid o marid o restoran o club o party khabari nist pol dashte bashi hamechi okeye amma nadashte bashi khoda be dadet berese amma amma ,age adami hasti ke poshtekar dari o azmet o jazm kardi hadaf dari biya inja keshvare forsatast age mikhasti pezeshki bekhoni iran nashod age dokhtari ayne man o arezo dashte khalaban shi nashod,age mikhasti polis shi amma nemikhasti rish bezari o ina kholase biya inja inja emkanat ziyade ke be hame mirese tamom nesmihe biya amma sabret o ziyad kon inja 6 mah e aval hame afsordegi migiran ino dar morede kasayi migam ke inja hich kas o nadaran mikhay saret o bezani be divar tanhayi kheyli sakhte mage cheghadr adam bere mall cheghadr party cheghadr club o bar man nemikham naomideton konam ya marsiye begam azin iranihayi ham ke be iranihaye dakhele keshvar migam doriye vatan sakhte o ina nistam man bemiram ham bar nemigardam ba on sharayet amma injam sakhte kholase sharayete ma na rahe pas na rahe pishe amma bayad mohkam bashi be khoda tavakol kon va age tasmim begiri movafagh mishi inja na inke hamash kar koni o pol dar biyari bayad dar kenaresh be fekre khanevadat bashi o be fekre hale rohit o jesmit bashi vagarna be khodet mijonbi mibini 60 70 salet sho hamon poli ke dar o vordi o save kardi hala bayad dor az jon kharje dava darmon koni kholase man 3 mahe injam zendegi khobe adamash mehrabonan donyaye emkanat hast o rikht o pash kholase midoni alan chi omad to zehnam inja mesle on dastgaha bod to shahre bazi bad anva o aghsam e arosak o mashin o ina tosh bod ye changak ham dasht pole baba he ro mindakhti changake bar midasht yekisho inja hamone bastegi dare to in ashofte bazar o beyne in emkanat to kodom rah o entekhab koni daneshgah?kar?khoshgozaroni?dokhtar bazi bebakhshid migam ino?fis o efade ke man inkar o nemikonam man onkar o nemikonam?afsordegi o to khone neshestan o dast roye dast gozashtan? hamechi be khodet bastegi dari to hamoni mishi ke khodet bekhay
----------------------------------------------------------------------------------
نگارش فارسی
سلام علیکم دوباره من اومدم من الآن 3 ماه هم نشده پام اینور آب رسیده یکی در مورد دانشگاه پرسیده بود ببین من رفتم اینجا سر و گوش آب دادم اینجا همه چی بستگی به جیبت داره اگه پولداری میری texas de brazil غذا میخوری آقا هی اینا انواع و اقسام گوشت میارن گوشت از بازوی گوسفند گوشت از خوک گوشت از گوش چپیه بره . . . آقا 30 ساعت میشینی اونجا اینا همینطور استیک و گوشته که میارن مثل Queen (ملکه) باهات برخورد میکنن اگه پول نداری میری رستوران چینی ها یا مکزیکیا یا بابا همین مکدنالد اینقدر اینجا به درد نخوره همین مکدنالد یا میری کی اف سی منظورم اینکه اینجا همه ی چویس (انتخاب)ها هست برای پولدار ها و بی پول ها در مورد دانشگاه هم ببین این خود امریکایی ها یه آه و فغانی میکنن از هزینه‌ی دانشگاه که نگو اینجا جاسبی (دانشگاه آزاد) رو تو جیبشون گذاشتن آقا یه جوریه هزینه‌ی دانشگاه که حال میکنی بر گردی ایران یه ماچ گنده از جاسبی بکنی خلاصه اگه بچه پولدار و مایه داری و بابا و مامان پول مفت دارن بدن بهت هر چی میتونی پول بگیر بیار تا بری دانشگاه مارک دار منظورم اسم و رسم داره اگه نداری باید بری کامیونیتی کالج ها اینا آرزونترن من رفتم تحقیق بعد اینا 2 تا نرخ دارن instate برای کسایی که حداقل 1 سال تو اون ایالت زندگی میکنن که شامل ماها نمیشه که. Credit ای یعنی همون واحدی مثلا 105 دلار با هر درسی مثلا 3 کردیت یا 4 کردیت مثلا درس 5 کردیت میشه 525/75 دلار خلاصه این ارزونشه این کامیونیتی کالج ها 2 سال , 2 سال میخونی بعد انتقال میدی دانشگاه این در مورد لیسانسه فوق رو خبر ندارم اما Financial Aid یعنی همون وام تحصیلی یا کمک مالی اونم اونایی که واسیه نامزدی اقدام میکنن تا گرین کارد نگیرن یعنی permanent resident نشن از کمک ممک خبری نیست یعنی کمک مالی میتونی بگیری اونم شرایط داره باید نشون بدی بدبخت بیچاره‌ای و پول نداری و شوهرت فقط کار میکنه و اینا, اینم از این اما یه مورد دیگه که میخوام توضیح بدم آهان یادم رفت بگم اگه Out-State باشی یعنی کمتر از 1 سال تو اون یالت زندگی کرده باشی یعنی ماها, اونوقت هر کردیت ای باید 289 دلار بدی مامان خیلی زیاده خلاصه اینم از این بعد اون سینما همون آقاهه میفهمم چی میگی من بعضی موقع‌ها میمونم آخه ما چیکار کردیم که نسل سوخته شدیم اینجا میای میبینی چقدر جووناشون خوشن چقدر امکانات دارن چقدر بهشون بها میدن اما تو ایران به ما چی گذشت ببین تو سن ما حالا تو که از من جونتری ما دیگه دورانی که باید حال می کردیم و شاد بودیم و ... تو ایران حروم شد اینجا بیای باید از صفر شروع کنی مگه اینکه صنعت شریفی باشی و بورسیه و اینا یعنی مخ باشی که من نیستم اونوقت با این که لیسانس داری باید مدرکت و evaluate کنی بعد کار باید از صفر شروع کنی من تا 26 سلگی تو ایران زندگی ساختم واسه‌ی خودم درس خوندم صبح ها ساعت 4:30 صبح بلند میشدم درس خوندم اما بابام شهید نبود عمم پاش قطع نشده بود نرفتم سراسری خلاصه اینو میخوام بگم اینجا خودتو آماده کن که سختی بکشی اوکی من تو ما انتخاب میکنیم بیایم اینجا چون ایران و شرایطش رو نمیتونیم تحمل کنیم اما برای خودتون بهشت نسازین اینجا باید کار کنی هوای کارتو داشته باشی رییس هر چی میگه گوش کنی هم کار کنی هم درس حتی اگه پول نیاوردی از ایران اینجا مخارج سنگینه دیگه از خرید و مرید و رستوران و کلوب و پارتی خبری نیست پول داشته باشی همه چی اوکیه اما نداشته باشی خدا به دادت برسه اما اما , اگه آدمی هستی که پشتکار داری و عزمتو جزم کردی هدف داری بیا اینجا کشور فرصت هاست اگه میخواستی پزشکی بخونی ایران نشد اگه دختری عینه من و آرزو داشتی خلبان شی نشد, اگه میخواستی پلیس شی اما نمیخواستی ریش بزاری و اینا خلاصه بیا اینجا اینجا امکانات زیاده که به همه میرسه تموم نمیشه بیا اما صبرت رو زیاد کن اینجا 6 ماه اول همه افسردگی میگیرن اینو در مورد کسایی میگم که اینجا هیچ کس رو ندارن میخوای سرت رو بزنی به دیوار تنهایی خیلی سخته مگه چقدر آدم بره مال چقدر پارتی چقدر کلوب و بار من نمیخوام نامیدتون کنم یا مرثیه بگم از این ایرانیهایی هم که به ایرانی‌های داخل کشور میگم دوریه وطن سخته و اینا نیستم من بمیرم هم بر نمیگردم با اون شرایط اما اینجام سخته خلاصه شرایط ما نه راه پس نه راه پیش اما باید محکم باشی به خدا توکل کن و اگه تصمیم بگیری موفق میشی اینجا نه اینکه همش کار کنی و پول در بیاری باید در کنارش به فکر خونوادت باشی و به فکر حال روحیت و جسمیت باشی وگرنه به خودت میجنبی میبینی 60 70 سالت شد و همون پولی که در و آوردی و Save کردی حالا باید دور از جون خرج دوا درمون کنی خلاصه من 3 ماهه اینجام زندگی خوبه آدماش مهربونن دنیای امکانات هست و ریخت و پاش خلاصه میدونی الآن چی اومد تو ذهنم اینجا مثل اون دستگاهها بود تو شهر بازی بعد انواع و اقسام عروسک و ماشین و اینا توش بود یه چنگک هم داشت پول بابا هه رو مینداختی چنگک بر میداشت یکیشو اینجا همونه بستگی داره تو این آشفته بازار و بین این امکانات تو کدوم راه و انتخاب کنی دانشگاه؟ کار؟ خوش گذرونی؟ دختر بازی ببخشید میگم اینو؟ فیس و افاده که من این کارو نمیکنم من اون کارو نمیکنم؟ افسردگی و تو خونه نشستن و دست روی دست گذاشتن؟ همه چی به خودت بستگی داری تو همونی میشی که خودت بخوای
پاسخ
پریسای عزیز
قلم بسیار خوبی داری و من از خوندن مطالبی که می نویسی بیش از هر کسی لذت می برم
و در این سایت همیشه دنبال خوندم نوشته هایت هستم
امیدوارم در نوشته های بعدیت خبر از موفقیت روز از افزونت بدهی و ما را خوشحال کنی
از ایران به تو درود می فرستم
پاسخ
Salam,man mohammad hastam barandye lottery 2008.alan baraye bare dovom omadam usa va farda brmigardam,ehsasam ine ke usa yek jadoo hast,ni na mioton raha koni na mitooni ghabolesh konialbate age mesle man fekr konid ,dar iran khanevade hasto... vali inja tanha albate age inja doost peyda koni va bahash match bashi ehsase ghorbato deltangi nemikoni va gae barname dashte bashi movafagh mishi,inja bi kari ziyad hasto iranihaa az sefr shoroh mikonand pas age madareke bala darid zabaneotono kamle konid ta inja moshekl nadashte bahsid,ya edame tahsil bedid ya berid sare kar,behar haal pol faramosh nashe ,hade aghal 10000 dollar babate ejare va .... bebeeneed donable chi hastid age pol darid va daraye hsoghle khobo khone zendegi va hetemalan zano bache iran behtari nja hast,chon mohajerat chand sal ensanharo az zendegi gahab mindaze,age seeneoton bala hast nayaaeed aage senetoon zire 25 hast khobe ,behar haal in gehseye mohajerat ye kno jado hast va har kasi yek joor jadoo misheh,m
پاسخ
تشکر کنندگان: Monica ، Javad Esmaeilzadeh ، taherifar ، msar
Ultraseaboy جان ممنون اطلاعات خوبی دادین چون من بیشتر تو این مونده بودم که حالا اگه اسمم در اومد اونجا شرایط زندگی و خونه چطوری هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، taherifar ، msar
بانو پریسا عزیز از ابزار جدید گوگل میتونید برای تبدیل فینگلیسی به پارسی استفاده کنید

http://www.google.com/transliterate/pers...ut_fa.html

شاد و پیروز باشید
http://www.google.com/transliterate/pers...ut_fa.html
(2009-08-18 ساعت 08:09)parisa نوشته:  [/b][b]salam everybody man az in vare abha ya begholi az on vare abha post mikonam belakhare bad az modatha sar dar gomi o entezar hamaton miyayn inja amma inja keshvare arezo ha nist man vaghti iran bodam aslan baraye khodam az amrika behesht nasakhtam shoma ham nasazin hame ja asemon ye range inja bayad mesle chi kar konin agar pol nadashte bashin asayesham nadarin na inke chon az iran omadin ha na inja khodashonam ayne robot kar mikonan pas khodeton o amade konin inghadr ham hers nakhorin chera tool mikeshe ta mitonin vaghteton o ba khanevade begzaronin inja ke vared shodin bezarin az aval begam man ba parvaze KLM omadam panj shish saat to holand bod pedaram dar omad sandaliye vasat bodam vay khoda bad residam holand saate 7 sobh e ona bod bad 8 saat to forodgah bodam hala fekr konin tak o tanha dahan baz adama ro negah mikardam hichi irani bazi dige to in duty free shop ha hey gashtam bad onja tabagheye dovom koli azin sandaliha hast?(deck bad miri onja mikhabi ya esterahat mikoni lazem be tozih hast ke 2 ta chamedon e 23 kilo mitonin bebarin ke chamedon ha ro iran tahvil midin dige kariton nabashe to amrika keshvare arezoha tahvil migirin ok? bad ahan bad mitonin mcdonal ghaza bokhorin hamon ke to iran har ki khorde bashe kheyli ba kelase amma inja az cheap tari o mozakhraf tarin restoran ha hastesh kholase bad 8 saat az holand be washington fek kon vay bad 2 ta siyah post e chagh ham 2tarafet bashan dige va veylaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa vaveyla leili va veyla leili kholase bad to forodgah vay faghat hol nakoni man 3 pm residam forodgah ta 6 hamintori harchi adam az keshvarhaye badbakht o bichare bod ye ja jam mikonan mesle hend o pakestan o keshvaraye arabi beheton bar nakhore amma be man ke barkhord amma kari nemishe kard bad man roze tatili residam shanbe vay dige badtar 2 ta officer o hezar ta adam kholase ta 6 badazor onja bodam namzadam o mother in law ham montazer man gol be dastt kholase toye ankara dafeye doyom beheton ye pakat midan ke beheton migan jon e shoma o jone in pakat dige dari az havapeyma part mishi ya ghargh mishi be ma rabti nadare in pakat o bayad sahih o salem va polom shode o baz nashode beresoni be amrika to forodgah ono midiyo bad miyay biron biron ke miyay ya ye chiz begam man alan aslan ehsas nemikonam amricam bazi mogheha bekhodam migam man vaghean amrikam alan? nemidonam shayad mahaleye ma to tehran kheyli shabihe amrika bode chi begam kholase miyay keshvare arezo ha inja bayad moadab bashi az baghale kasi rad mishi ayne iran nist yaro ro lat o par mikonan pash o leh mikonan yedonam mizanan to saresh baraye eshantiyon badesham to bayad begi mazerat mikham inja bayad labkhand bezani hata agar mikhay taraf e moghebelt o khafe koni badesham az baghale kasi rad mishi migi chi ?migi excuse me badeshaminja ghanon dare ay khanom ha o aghayon hatr ki har ki nist vay ranandegishon mahshare fekr kon mikhan line avaz kon rah nama mizanan baba in sosol baziya chiye velam kon kholase ta chand mahe aval dahana hame baze bekhoda rast migam foroshgahashon ah be in bozorgi hame chi hast shir mikhay bekhari gij mizani shire pastorize shir az gave oraganic khorde shir ba vitamin d shir az gavi ke labkhand mizane shir az gavi ke sobh boland mishe mige salam sobh bekheyr vay khodam mordam az khande nemidonestam inghadr bamazam az VOA khahesh konid in mat o pakhsh kone dige hamin dige inja ke omadin dige bayad ezdevaj konin na rahe pas darin na pish 3 man forsat darin man ke hafteye bad az vorodam ebdevaj kardam badesh bayad baraye greencard eghdam konid o bad ejazeye kar o ina inam azin gheseye ma be sar resid ma hanoz to amrica hastim khodafez)

خوب خودم اینها رو پارسی کردم تا دوستان راحت استفاده کنند فقط ببخشید اگه بد در امد

[b][ب]سلام اوریبدی من از این وره ابها یا بغلی‌ از اون وره ابها پست می‌کنم بالاخره بد از مدتها سر در گمی او‌ انتظار همتون میاین اینجا اما اینجا کشور آرزو‌ها نیست من وقتی‌ ایران بودم اصلا برای خودم از آمریکا بهشت نساختم شما هم نسازین همه جا آسمون یه رنگ اینجا باید مثل چی‌ کار کنین اگر پول نداشته باشین اسیشم ندارین نه اینکه چون از ایران آمدن‌ها نه اینجا خدشنم عین ربط کار می‌کنن پس خودتون او‌ آماده کنین اینقدر هم حرص نخورین چرا طول میکش تا میتونین وقتتون او‌ با خانواده بگزرنین اینجا که وارد شودین بذارین از اول بگم من با پرواز کلم اومدم پنج شیش ساعت تو هلند بود پدرم در اومد صندلی وسعت بودم وای خدا بد رسیدم هلند سات ۷ صبح اعااااایه اونا بود بد ۸ ساعت تو فرودگاه بودم حالا فکر کنین تک او‌ تنها دهان باز آدما رو نگاه می‌کردم هیچی‌ ایرانی‌ بعضی‌ دیگه تو این دوتی فری شپ ها هی‌ گشتم بد اونجا طبقه دوم کلی‌ آذین صندلیها هست؟(دکک بد میری اونجا میخوابی یا استراحت میکنی‌ لازم به توضیح هست که ۲ تا چمدان اعااااایه ۲۳ کیلو میتونین ببرین که چمدان‌ها رو ایران تحویل میدین دیگه کریتن نباشه تو آمریکا کشور آرزوها تحویل میگیرین اوکی؟ بد آهان بد میتونین مکدنل غذا بخورین همون که تو ایران هر کی‌ خورده باشه خیلی‌ با کلاس اما اینجا از چیپ تاری او‌ مزخرف ترین رستوران‌ها هستش خلاصه بد ۸ ساعت از هلند به واشنگتن فک کن وای بد ۲ تا سیاه پست اعااااایه چاق هم ۲طرفت باشن دیگه و ویلااااااااااا واویلا لیلی و ویلا لیلی خلاصه بد تو فرودگاه وای فقط هل نکنی‌ من ۳ پم رسیدم فرودگاه تا ۶ همینطوری هرچی‌ عدم از کشورهای بدبخت او‌ بی‌چاره بود یه جا جم می‌کنن مثل هند او‌ پاکستان او‌ کشورای عربی‌ بهتون بر نخوره اما به من که برخورد اما کاری نمی‌شه کرد بد من روز تعطیلی‌ رسیدم شنبه وای دیگه بدتر ۲ تا آفیسر او‌ هزار تا عدم خلاصه تا ۶ بدزر اونجا بودم نامزدم او‌ متهر این لو هم منتظر من گول به دستت خلاصه توی آنکارا دفعهٔ دیم بهتون یه پاکت میدان که بهتون میگن جون اعااااایه شما او‌ جون این پاکت دیگه داری از هواپیما پرت میشی‌ یا غرق میشی‌ به ما ربطی‌ نداره این پاکت او‌ باید صحیح او‌ سالم و پلم شده او‌ باز نشده برسونی به آمریکا تو فرودگاه اونو میدیو بد میای بیرون بیرون که میای یا یه چیز بگم من الان اصلا احساس نمیکنم امریکام بعضی‌ موقعها بخودم میگم من واقعا امریکام الان؟ نمیدونم شاید محلهٔ ما تو تهران خیلی‌ شبیه آمریکا بود چی‌ بگم خلاصه میای کشور آرزو‌ها اینجا باید مودب باشی‌ از بغل کسی‌ رعد میشی‌ عین ایران نیست یارو رو لات او‌ پار می‌کنن پاسه او‌ لعه می‌کنن یدنم میزنن تو سرش برای اشنتین بعدشم تو باید بگی‌ معذرت می‌خوام اینجا باید لبخند بزنی‌ حتا اگر می‌خوای طرف اعااااایه مقبلت او‌ خفه کنی‌ بعدشم از بغل کسی‌ رعد میشی‌ میگی‌ چی‌ ؟میگی‌ اخکوس می‌‌بدشمینجا قانون داره آیا خانم‌ها او‌ آقایون هتر کی‌ هر کی‌ نیست وای رنندگیشن محشره فکر کن میخوان لین عوض کن راه نما میزنن بابا این سسل بازیا چی‌ ولام کن خلاصه تا چند ماه اول دهنا همه بازه بخدا راست میگم فرشگهشن اه به این بزرگی‌ همه چی‌ هست شیر می‌خوای بخری گیج میزانی‌ شیر پاستوریز شیر از گاو ارگنیک خورده شیر با ویتامین د شیر از گوی که لبخند می‌زنه شیر از گوی که صبح بلند می‌شه میگه سلام صبح بخیر وای خودم مردم از خواند نمیدونستم اینقدر بمزم از وا خواهش کنید این متن او‌ پخش کنه دیگه همین دیگه اینجا که آمدن دیگه باید ازدواج کنین نه راه پس درین نه پیش ۳ من فرصت درین من که هفتهٔ بد از وردم ابدوج کردم بعدش باید برای گرینک اقدام کنید او‌ بد اجازه کار او‌ اینا اینم آذین قصهٔ ما به سر رسید ما هنوز تو آمریکا هستیم خداحافظ)
(2009-08-18 ساعت 16:44)parisa نوشته:  vaghean be shoma tabrik migam chon bejoz khanevade dige mohemtar chi darim ma iraniha on mamlekat hich komaki be ma ke nemikone hichi zendegiye hama ro ham rikhte be ham ba shoma kamelan movafegham dige kheyli be injashon reside o barashon farghi nadare hame chiyo bezaran o beran ye ja dige manam khodam to iran kar e khob moghiyate khob dashtam inja ke miyay engar dobare az aval motevaled mishi hichi nemidoni hichi va kheyli tarsnake avayelesh bebakhshid farsi nemitonam type konam computeram ham farsi nadare

واقعا به شما تبریک میگم چون بجز خانواده دیگه مهمتر چی‌ داریم ما ایرانیها اون مملکت هیچ کمکی‌ به ما که نمی‌کنه هیچی‌ زندگی‌ هما رو هم ریخته به هم با شما کاملا موافقم دیگه خیلی‌ به اینجشن رسیده او‌ براشون فرقی‌ نداره همه چیو بزارن او‌ برن یه جا دیگه منم خودم تو ایران کار اعااااایه خوب موقعیت خوب داشتم اینجا که میای انگار دوباره از اول متولد میشی‌ هیچی‌ نمیدونی‌ هیچی‌ و خیلی‌ ترسناکه اوایلش ببخشید فارسی‌ نمیتونم تایپ کنم کامپیوترم هم فارسی‌ نداره
(2009-09-29 ساعت 16:52)parisa نوشته:  salam maleykom dobare man omadam man alan 3 mah ham nashode pam invare ab reside yeki dar morede daneshgah porside bod bebin man raftam inja sar o gosh ab dadam inja hamechi bastegi be jibet dare age poldari miri texas de brazil ghaza mikhori agha hey ina anva o aghsam gosht miyaran gosht az bazoye gosfand gosht az khok gosht az goshe chapiye bare ... agha 30 saat mishini onja ina hamintor steak o goshtiye ke miyaran mesle queen bahat barkhord mikonan age pol nadari miri restorane chiniya ya mexiciya ka baba hamin mcdonald inghadr inja be dard nakhore hamin mcdonald ya miri KFC manzoram ineke inja hameye choice ha hast baraye poldar ha o bi pol ha dar morede daneshgah ham bebin in khode emrikayi ye ah o faghani mikonan az hazineye daneshgah ke nago inja jasbi (daneshgah azad) o to jibeshon gozashtan agha yejoriye hazineye daneshgah ke hal mikoni bar gardi iran ye mache gonde jasbi o bokoni kholase age bache pol dar o maye dari o baba o maman e pol e moft daram bedan behet har chi mitoni pol begir biyar ta beri daneshgahe mark dar manzoram esm o rasm dar age nadari bayad beri community college ha ina arzontaran man raftam tahghigh bad ina 2 ta nerkh daran instate baraye kasayi ke hadeaghal 1 sal to on iyalat zandegi mikonan ke shamele maha nemishe ke credit i yani hamon vahedi masalan 105 dolare ba har darsi masalan 3 credit ya 4 credit e masalan dars e 5 credit mishe 525/75 dolar kholase in arzonash e in community college ha 2 sale ,2 sal mikhone bad enteghal midi daneshgah in dar morede lisanse fogh khabar nadaram amma finnancial aid yani hamon vame tahsili ya komamke mali onam onayi ke visaye namzadi eghdam mikonan ta greencard nagiran yani permenant resident nashan az komak momak khabari nist yani komak e mali mitoni begiri onam sharayet dare bayad neshon bedi bad bakht bichareyi o pol nadari o shoharet faghat kar mikone o ina,inam azin amma ye morede dige ke mikham tozih bedam ahan yadam raft begam age outstate bashi yani kamtar az 1 sal to on iyalat zendegi karde bashi yani maha,onvaght har credit i bayad 289 dolar bedi maman kheyli ziyade kholase inam azin bad on cinema hamon aghahe mifahmam chi migi man bazi mogheha mimonam akhe ma chikar kardim ke nasle sokhte shodim inja miyay mibini cheghadr javonashon khoshan cheghadr emkanat daran cheghadr beheshon baha midan amma to iran be ma chi gozasht bebin to sene ma hala to ke az man javontari ma dige dorani ke bayad hal mikardim o shad bodim o to iran harom shod inja biyay bayad az sefr shoro koni mage inke sanat sharifi bashi o borsiye o ina yani mokh bashi ke man nistam onvaght ba in ke lisans dari bayad madraket o evaluate koni bad kar bayad az sefr shoro koni man ta 26 salegi to iran zendegi sakhtam vaseye khodam dars khondam sobha saate 4:30 sobh boland mishodam dars khondam amma babam shahid nabod ammom pash ghat nashode bod naraftam sarasari kholase ino mikham begam inja khodet o amade kon ke sakhti bekeshi ok man to ma entekhab mikonim biyaym inja chon iran o sharayetesho nemitonim tahamol konim amma baraye khodeton behesht nasazin inja bayad kar koni havaye karet o dashte bashi rais har chi mige gosh koni ham kar koni ham dars hata age pol nayovordi az iran inja makharej sangine dige az kharid o marid o restoran o club o party khabari nist pol dashte bashi hamechi okeye amma nadashte bashi khoda be dadet berese amma amma ,age adami hasti ke poshtekar dari o azmet o jazm kardi hadaf dari biya inja keshvare forsatast age mikhasti pezeshki bekhoni iran nashod age dokhtari ayne man o arezo dashte khalaban shi nashod,age mikhasti polis shi amma nemikhasti rish bezari o ina kholase biya inja inja emkanat ziyade ke be hame mirese tamom nesmihe biya amma sabret o ziyad kon inja 6 mah e aval hame afsordegi migiran ino dar morede kasayi migam ke inja hich kas o nadaran mikhay saret o bezani be divar tanhayi kheyli sakhte mage cheghadr adam bere mall cheghadr party cheghadr club o bar man nemikham naomideton konam ya marsiye begam azin iranihayi ham ke be iranihaye dakhele keshvar migam doriye vatan sakhte o ina nistam man bemiram ham bar nemigardam ba on sharayet amma injam sakhte kholase sharayete ma na rahe pas na rahe pishe amma bayad mohkam bashi be khoda tavakol kon va age tasmim begiri movafagh mishi inja na inke hamash kar koni o pol dar biyari bayad dar kenaresh be fekre khanevadat bashi o be fekre hale rohit o jesmit bashi vagarna be khodet mijonbi mibini 60 70 salet sho hamon poli ke dar o vordi o save kardi hala bayad dor az jon kharje dava darmon koni kholase man 3 mahe injam zendegi khobe adamash mehrabonan donyaye emkanat hast o rikht o pash kholase midoni alan chi omad to zehnam inja mesle on dastgaha bod to shahre bazi bad anva o aghsam e arosak o mashin o ina tosh bod ye changak ham dasht pole baba he ro mindakhti changake bar midasht yekisho inja hamone bastegi dare to in ashofte bazar o beyne in emkanat to kodom rah o entekhab koni daneshgah?kar?khoshgozaroni?dokhtar bazi bebakhshid migam ino?fis o efade ke man inkar o nemikonam man onkar o nemikonam?afsordegi o to khone neshestan o dast roye dast gozashtan? hamechi be khodet bastegi dari to hamoni mishi ke khodet bekhay

سلام ملیکم دوباره من اومدم من الان ۳ ماه هم نشده پام اینور آب رسیده یکی‌ در مورد دانشگاه پرسیده بود ببین من رفتم اینجا سر او‌ گوش آب دادم اینجا همچی‌ بستگی به جیبت داره اگه پلدری میری تگزاس د برزیل غذا می‌خوری آقا هی‌ اینا انواع او‌ اقسام گوشت میارن گوشت از بازوی گوسفند گوشت از خوک گوشت از گوش چپی بار ... آقا ۳۰ ساعت میشینی‌ اونجا اینا همینطور استیک او‌ گشتی که میارن مثل گوین بهات برخورد می‌کنن اگه پول نداری میری رستوران چینیا یا مخیکیا کا بابا همین مکدنلد اینقدر اینجا به درد نخوره همین مکدنلد یا میری کفک منظورم اینکه اینجا همهٔ چیک‌ها هست برای پولدار‌ها او‌ بی‌ پول‌ها در مورد دانشگاه هم ببین این خود امریکیی یه اه او‌ فغانی می‌کنن از هزینهٔ دانشگاه که نگو اینجا جاسبی (دانشگاه آزاد) او‌ تو جیبشن گذاشتن آقا یجری هزینهٔ دانشگاه که حل میکنی‌ بر گردی ایران یه ماچ گنده جاسبی او‌ بکنی‌ خلاصه اگه بچه پول در او‌ مایه داری او‌ بابا او‌ مامان اعااااایه پول اعااااایه مفت دارم بدن بهت هر چی‌ میتونی‌ پول بگیر بیار تا بری دانشگاه مارک در منظورم اسم او‌ راسم در اگه نداری باید بری کمونیتی کالج‌ها اینا ارزنترن من رفتم تحقیق بد اینا ۲ تا نرخ دارن اینستت برای کسیی‌ که حداقل ۱ سال تو اون یالت زندگی می‌کنن که شامل ماها نمی‌شه که کردیت‌ای یعنی‌ همون واحدی مثلا ۱۰۵ دولار با هر درسی‌ مثلا ۳ کردیت یا ۴ کردیت اعااااایه مثلا درس اعااااایه ۵ کردیت می‌شه ۵۲۵/۷۵ دلار خلاصه این ارزنش اعااااایه این کمونیتی کالج‌ها ۲ ساله ،۲ سال میخونه بد انتقال میدی دانشگاه این در مورد لیسانس فوق خبر ندارم اما فینننکیل آید یعنی‌ همون وام تحصیلی‌ یا کممک مالی اونم انیی‌ که ویسی‌ نامزدیمان اقدام می‌کنن تا گرینک نگیرن یعنی‌ پرمننت رزیدنت نشان از کمک ممک خبری نیست یعنی‌ کمک اعااااایه مالی میتونی‌ بگیری اونم شرایط داره باید نشون بعدی بد بخت بیچریی او‌ پول نداری او‌ شوهرت فقط کار می‌کنه او‌ اینا،اینم آذین اما یه مورد دیگه که می‌خوام توضیح بدم آهان یادم رفت بگم اگه اوتستت باشی‌ یعنی‌ کمتر از ۱ سال تو اون یالت زندگی‌ کرده باشی‌ یعنی‌ ماها،اونوقت هر کردیت‌ای باید ۲۸۹ دلار بعدی مامان خیلی‌ زیاد خلاصه اینم آذین بد اون سینما همون آقاهه میفهمم چی‌ میگی‌ من بعضی‌ موقعها میمونم آخه ما چیکار کردیم که نسل سوخته شدیم اینجا میای میبینی‌ چقدر جونشن خوشن چقدر امکانات دارن چقدر بهشون بها میدان اما تو ایران به ما چی‌ گذشت ببین تو سن ما حالا تو که از من جونتری ما دیگه دورانی که باید حل میکردیم او‌ شاد بودیم او‌ تو ایران حروم شد اینجا بیعی‌ باید از صفر شروع کنی‌ مگه اینکه سنت شریفی باشی‌ او‌ بورسیه او‌ اینا یعنی‌ مخ باشی‌ که من نیستم اونوقت با این که لیسانس داری باید مدرکت او‌ اولوات کنی‌ بد کار باید از صفر شروع کنی‌ من تا ۲۶ سالگی تو ایران زندگی‌ ساختم واسهٔ خودم درس خندم صبحا سات ۴:۳۰ صبح بلند میشودم درس خندم اما بابام شهید نبود اممم پاسه قطع نشده بود نرفتم سراسری خلاصه اینو می‌خوام بگم اینجا خودت او‌ آماده کن که سختی بکشی اوکی من تو ما انتخاب می‌کنیم بیعیم اینجا چون ایران او‌ شرایطشو نمی‌تونیم تحمل کنیم اما برای خودتون بهشت نسازین اینجا باید کار کنی‌ هوای کارت او‌ داشته باشی‌ رئیس هر چی‌ میگه گوش کنی‌ هم کار کنی‌ هم درس حتا اگه پول نیاوردی از ایران اینجا مخارج سنگین دیگه از خرید او‌ مرید او‌ رستوران او‌ کلاب او‌ پارتی خبری نیست پول داشته باشی‌ همچی‌ اکهٔ اما نداشته باشی‌ خدا به دادت برسه اما اما ،اگه عدمی‌ هستی‌ که پشتکار داری او‌ عزمت او‌ جزم کردی هدف داری بیع اینجا کشور فرستست اگه میخواستی پزشکی‌ بخونی ایران نشد اگه دختری عین من او‌ آرزو داشته خلبان شی‌ نشد،اگه میخواستی پلیس شی‌ اما نمیخواستی ریش بذاری او‌ اینا خلاصه بیع اینجا اینجا امکانات زیاد که به همه میرسه تموم نسمیه بیع اما صبرت او‌ زیاد کن اینجا ۶ ماه اعااااایه اول همه افسردگی میگیرن اینو در مورد کسیی‌ میگم که اینجا هیچ کس او‌ ندران می‌خوای سرت او‌ بزنی‌ به دیوار تنهایی‌ خیلی‌ سخته مگه چقدر عدم بره مال چقدر پارتی چقدر کلاب او‌ بر من نمی‌خوام نمیدتن کنم یا مرثیه بگم آذین ایرنیهیی هم که به ایرانیهای داخل کشور میگم دری وطن سخته او‌ اینا نیستم من بمیرم هم بر نمیگردم با اون شرایط اما اینجام سخته خلاصه شرایط ما نه راه پس نه راه پیش اما باید محکم باشی‌ به خدا توکل کن و اگه تصمیم بگیری موفق میشی‌ اینجا نه اینکه همش کار کنی‌ او‌ پول در بیاری باید در کنارش به فکر خوانوادت باشی‌ او‌ به فکر حال رهیت او‌ جسمیت باشی‌ وگرنه به خودت میجنبی میبینی‌ ۶۰ ۷۰ سالت شو همون پولی‌ که در او‌ وردی او‌ سیو کردی حالا باید دور از جون خرج دعوا دارمون کنی‌ خلاصه من ۳ ماه اینجام زندگی‌ خوبه آدماش مهربونن دنیای امکانات هست او‌ ریخت او‌ پاسه خلاصه میدونی‌ الان چی‌ اومد تو ذهنم اینجا مثل اون دستگاها بود تو شهر بعضی‌ بد انواع او‌ اقسام اعااااایه عروسک او‌ ماشین او‌ اینا توش بود یه چنگک هم داشت پول بابا هه رو میندختی چنگک بر میدشت یکیشو اینجا همونوه بستگی داره تو این آشفته بازار او‌ بین این امکانات تو کدوم راه او‌ انتخاب کنی‌ دانشگاه؟کار؟خوشگزرانی؟دختر بعضی‌ ببخشید میگم اینو؟فیس او‌ افاده که من اینکار او‌ نمیکنم من انکار او‌ نمیکنم؟افسردگی او‌ تو خونه نشستن او‌ دست روی دست گذاشتن؟ همچی‌ به خودت بستگی داری تو همونی میشی‌ که خودت بخوای
(2009-10-08 ساعت 04:05)Ultraseaboy نوشته:  Salam,man mohammad hastam barandye lottery 2008.alan baraye bare dovom omadam usa va farda brmigardam,ehsasam ine ke usa yek jadoo hast,ni na mioton raha koni na mitooni ghabolesh konialbate age mesle man fekr konid ,dar iran khanevade hasto... vali inja tanha albate age inja doost peyda koni va bahash match bashi ehsase ghorbato deltangi nemikoni va gae barname dashte bashi movafagh mishi,inja bi kari ziyad hasto iranihaa az sefr shoroh mikonand pas age madareke bala darid zabaneotono kamle konid ta inja moshekl nadashte bahsid,ya edame tahsil bedid ya berid sare kar,behar haal pol faramosh nashe ,hade aghal 10000 dollar babate ejare va .... bebeeneed donable chi hastid age pol darid va daraye hsoghle khobo khone zendegi va hetemalan zano bache iran behtari nja hast,chon mohajerat chand sal ensanharo az zendegi gahab mindaze,age seeneoton bala hast nayaaeed aage senetoon zire 25 hast khobe ,behar haal in gehseye mohajerat ye kno jado hast va har kasi yek joor jadoo misheh,m

سلام،من محمد هستم برندی لاتاری ۲۰۰۸.الان برای بار دوم اومدم یوسا و فردا برمیگردم،احساسم اینه که یوسا یک جادو هست،نی‌ نه میتون رها کنی‌ نه میتونی‌ قبولش کنیلبت اگه مثل من فکر کنید ،در ایران خانواده هست... ولی‌ اینجا تنها البته اگه اینجا دوست پیدا کنی‌ و باهاش ماچ باشی‌ احساس غربتو دلتنگی‌ نمیکنی‌ و قاأ برنامه داشته باشی‌ موفق میشی‌،اینجا بی‌ کاری زیاد هست ایرانی‌ها از صفر شروع میکنند پس اگه مدارک بالا دارید زبنئوتنو کامل کنید تا اینجا مشکل نداشته بهسید،یا ادامه تحصیل بدید یا برید سر کار،بهار حال پول فراموش نشه ،حد عقل ۱۰۰۰۰ دلار بابت اجاره و .... ببینید دنبال چی‌ هستید اگه پول دارید و دارای هسقل خوب خونه زندگی‌ و هتملن زانو بچه ایران بهتری آنجا هست،چون مهاجرت چند سال انسانهارو از زندگی‌ گهب میندازه،اگه سینئوتن بالا هست نیایید عاق سنتون زیر ۲۵ هست خوبه ،بهار حال این گهسهٔ مهاجرت یه کنو جادو هست و هر کسی‌ یک جور جادو میشه،م
دوستان از این ابزار مفید هم میتونید استفاده کنید

http://www.behnevis.com
یا چونان سرخی سیب یا که این خنجر سرخ تو این دو روز عمر بنده چند تا خدا باید بشیم

به یاد زنده یاد حسین پناهی
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، Monica ، bahram2014 ، soli asali ، taherifar ، msar ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان