کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
از کجا شروع کنیم
سلام وچند تا سوال Monica عزیز .
1- یک سوئیت خیلی خیلی نقلی (20تا 30) متری سمت شما الان چند در می اید؟(نقلی اما فووول)؟ ماهیانه ؟
2-هزینه خورد و خوراک (اقتصادی) برای یک نفر در ماه چقدر تمام میشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، mavarfan ، maaref ، behnam_VA ، farshadsh ، taherifar ، msar ، alirezanz
(2009-09-13 ساعت 16:48)ali1339 نوشته:  سلام
اصلا بياييد اول فكر كنيم با چه پروازي بريم به صرفه تره بعد كه رسيديم اونجا ميشه يه كارايي كرد
پرواز امارات كه ميگن گرون در مياد و زياد هم جالب نيست
KLM هم كه تو مايه هاي 1700-1800 در مياد
آدم نميدونه چي بگيره

سلام دوست عزیز
ما با BMI پرواز داشتیم و نفری ۱۱۰۰۰۰۰ تومان ( رفت و برگشت ) شد و از پرواز راضی بودیم . دفتر هواپیمائی BMI توی برج سایه روبروی پارک ملت هست .
موفق باشید
(2009-09-13 ساعت 10:35)Teshniz نوشته:  بنظر من سخت نگيريد و فقط اعتماد به نفس و آماده غلبه كردن بر مشكلات را داشته باشيد آنجا با فكري كه ما اينجا مي كنيم نمي شود تصميم خوب گرفت.

سلام دوستان عزیز
کاملا با صحبت این دوستمون موافق هستم . به خدا توکل کنید . تصمیم ما فقط گرفتن گرین کارت و برگشتن بود ولی خدا رو شکر کار پیدا کردیم و ماندگار شدیم .
هر جا هستید موفق باشید
(2010-06-02 ساعت 18:34)loveusa2010 نوشته:  سلام وچند تا سوال Monica عزیز .
1- یک سوئیت خیلی خیلی نقلی (20تا 30) متری سمت شما الان چند در می اید؟(نقلی اما فووول)؟ ماهیانه ؟
2-هزینه خورد و خوراک (اقتصادی) برای یک نفر در ماه چقدر تمام میشه؟

سلام
دوست عزیز بستگی داره کدوم ایالات برید . اگه انشالله tx و تصمیمتون به دالاس اومدن باشه فکر نمیکنم از ۱۰۰۰$ بالا بزنه
۱- من فکر میکنم با ماهی ۵۰۰$ بتونید پیدا کنید
۲- مابقی هزینه ها بالای ۵۰۰$ نمیشه
موفق باشید
شريف ترين دلها دلي است که انديشه آزار کسان در آن نباشد . زرتشت
زندگي تاس خوب آوردن نيست ، تاس بد را خوب بازي کردنه .
براي مشورت خردمندان را برگزين تا از ملامت و ندامت در امان باشي .
پاسخ
(2009-09-13 ساعت 18:27)Hojjat نوشته:  ایران ایر - ویرجین چقدر در می‌آد؟

با سلام

من قیمت الان رو نمی دونم ولی به نظر من ایران ایر و ویرجین آتلانتیک رو بگیرید چون گزینه بسیار بسیار خوبیه،به خاطر اینکه از لندن شما پروازتون رو عوض می کنید و با ویرجین آتلانتیک میایید که سرویس بسیار خوبی دارند.
در ضمن به احتمال زیاد هزینه اش از بقیه پروازها یه 200، 300 هزار تومانی ارزون تره.

شاد و سلامت باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: farzad24 ، mahdis ، aadine ، yek_mosafer ، maaref ، behnam_VA ، خوش شانس ، آنی ، farshadsh ، pv-n ، mohamadir ، taherifar ، msar ، r.bazargan ، alirezanz
سلام دوستان
من و شوهرم سپتامبر داریم میریم سیاتل و هیچ آشنایی هم اونجا نداریم. همون اول که ما وارد شدیم باید چیکار کنیم: آیا باید برای چند روز اول هتل بگیریم؟گه آره برای 1 هفته چقدر میشه؟
برای خونه کجاها باید سر بزنیم؟ اصلاً میشه از خارج از آمریکا برای خونه اقدام کرد؟ ( ما الان سوئد هستیم )
کسی می تونه بگه چه منطقه های از سیاتل مناسب تره از نظر امنیت و هزینه؟
یه خونه ی یه خوابه(50 تا 60 متر) تو یه محله ی نسبتاً ارزون چقد میشه؟
راستی مونیکا جون خیلی خوب نوشته بودی، بازم بنویس
پاسخ
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، maxsupermax ، mavarfan ، پدرام ، maaref ، Farshid22 ، behnam_VA ، farshadsh ، taherifar ، msar
سلام
من تو لاتاری 2011 رد شدم یعنی گفته مدارکت ناقصه
حالا چطوری شروع کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، farshadsh ، taherifar ، msar
دوسته عزیز sapko
تازه واد هستید اول یه سرچ بکنید (ویکی رو پیشنهاد می کنم)
....................
تاپیک های قدیمی رو بالا میارید :دی
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، taherifar ، msar
سلام عزيزان
آيا اگر كسي كلاً ده ميليون تومان الي بيست ميليون تومان پول داشته باشد و دو نفر زن و شوهر باشند مي توانند به يه جايي برسند!با اين فرض كه از لاتاري انتخاب شده اند!Rolleyes

فایل‌های پیوست
.bmp   untitled.bmp (اندازه 250.25 KB / تعداد دانلود: 269)
There is night so we can appreciate day sorrow so we can appreciate joy evil so we can appreciate good you so we can appreciate love
پاسخ
تشکر کنندگان: behnam_VA ، farshadsh ، taherifar ، msar
(2010-10-20 ساعت 16:10)hanatej نوشته:  سلام عزيزان
آيا اگر كسي كلاً ده ميليون تومان الي بيست ميليون تومان پول داشته باشد و دو نفر زن و شوهر باشند مي توانند به يه جايي برسند!با اين فرض كه از لاتاري انتخاب شده اند!Rolleyes

یعنی شما 20.000 تا بردارید و برید امریکا تا وقتی که کار پیدا کنید؟
شما اگه اینجوری حساب کنید: 800 الی 1000 تا برای اجاره مسکن در ماه + 50 تا موبایل + حدود 350 تا خورد و خوراک + حمل و نقل اگه با وسایل عمومی( اگه با تاکسی برید خیلی گرون در میاد که ایالت با ایالت فرق داره)و اگه خودرو بخرید که حدود 5000 تا یه یوزد میتونید بردارید که هزینه تعمیر و ... اضافه میشه + 50 تا برای دیپوزیت هر کدوم از انشعابات(باز بسته به ایالت)..... با این روند و تا اونجایی که من میدونم با 20.000 تا شاید بتونید 8 ماهی دوام بیارید که تا اون موقع کار پیدا کردید !!!
قیمت ها حدودی هست و هر فردی میتونه بسته به شرایطش کم و زیادش کنه... اما طبق آمار ایالات متحده اگه اشتباه نکنم و درست خاطرم باشه سالی 40-45 تا درامد متوسط رو به پایین هست !!!
با 20 تا میتونید خودتون رو جمع و جور کنید البته فرزند نداشته باشید !!!
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
(2009-08-21 ساعت 13:29)m.memari نوشته:  با تشكر از حجت عزيز
از همه سال بالايي كه الان همه چيز رديف براشون خواهش داريم به اين سئولات جواب واضحتري بدهند
1- مي توان از اينجا ( ايران) كار و تهيه مسكن را قبل از پرواز اوكي كرد .
2- پيشنهاد شما براي من كه كسي رو اونجا ندارم كدام ايالت و شهر است (براي شغل : تكنسين ماشينكار و نقشه كش صنعتي )
با تشكر از همه عزيزان

سلام. 1- در مورد کار خیر - اما در مورد مسکن هم خیلی مسائل هست و شما تا سوشیال نداشته باشید نمیشه. و بعد از گرفتنش هم مسائل دیگه ای مثل کردیت و ... .جود داره . اما بازم هیچ کدوم لازم نیست؛ اینها رو باید مثل همه (99%) بعد از ورود بیگیری کنید و مشکلی هم نیست. 2- کالیفرنیا بنا به 1000 دلیل ( اینجا هیچ کس لا تخصص خودش شروع نکرده،استثنا بوده انگشت شمار ، اما 98% افراد از کار دیگه ای شروع کردند چون اینچا هیچ رکوردی نداشته اند. موفق باشید

پاسخ
تشکر کنندگان: behnam_VA ، m.memari ، sce ، farshadsh ، pv-n ، taherifar ، msar
من 30 سپتامبر همراه همسروپسر3ساله ام وارد آمریکا شدیم و در منزل یکی از دوستان در شهر مکلین در ایایلت ویرجینیا ساکن شدیم.اما تجربیات و توصیه های من:
1-قبل از اومدن حتما گواهینامه تون رو بین المللی کنید و به همراه اصل و ترجمه اش به همراه بیارید.متاسفانه سیستم حمل و نقل عمومی در آمریکا(به جز نیویورک و شهرهای بزرگ) خیلی ضعیفه یا بهتره بگم افتضاحه.
2-فردای اومدنتون با پاسپورت و گواهینامه بین المللی به بانک مراجعه کنید و جهت بازکردن حساب اقدام کنید.2 تا کارت شناسایی عکسدار میخواد که شما دارید ولی حساب شما به عنوان یه شخص خارجی افتتاح میشه ولی نگران نباشید بعد از گرفتن سوشیال میتونید اونو تغییر بدید.شما برای مراحل بعدی حتما به این حساب و صورتحسابتون به عنوان مدرکی جهت اثبات آدرس احتیاج دارید.
3-خرید موبایل:اینجا اگه مثلا با شرکت ای تی اند تی قرار داد 2 ساله ببندین گوشیه آی فون فور اس رو 200 دلار و آی فون فور را 100 دلار بهتون میده ولی باید کردیت داشته باشید وگرنه 500 دلار هم بابت وثیقه باید بدید ولی راه ارزون اینه که یه گوشیه معمولیه ساده 25 دلاری با یه خط پری پید بگیرید که 2 مدل داره . یکی اینکه ماهی 50 دلار میدید و 1 ماه به طور نامحدود با شماره های داخل آمریکا صحبت میکنید یا اس ام اس میدید. راه دوم اینه که 50 دلار میدید و 500 دقیقه صحبت میکنید دقیقه ای 10 سنت خوبیه این طرح اینه که تا 90 روز اعتبار داره و برای کسانیکه زیاد حرف نمیزنن به صرفه تره.ضمنا برای خرید گوشیه معمولی و خط پیش پرداختی که توضیح دادم فقط داشتن پاسپورت کافیه.
3- بعد از 10 روز از اومدن به آمریکا حتما به نزدیکترین اداره سوشیال مراجعه و برای دریافت کارت سوشیال اقدام کنید.اگه مسوول مربوطه گفت باید 3 هفته از ورودتون بگذره جدی نگیرید و برید یه اداره دیگه اینجا هر کارمندی با دانش و اطلاعات خودش تصمیم میگیره..بدون سوشیال هیچ کاری تو آمریکا نمیشه کرد.(هیچ کاری) پس حتی یه روز رو هم از دست ندید.

منتظر قسمت بعد باشید...
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد؛ منتظر چیزهای خوب باش.Smile
پاسخ
با سلام خدمت shahrooz 59 عزيز چنتا سوال داشتم كه ممنون ميشم جواب بديد
1- بهترين شهر ايالت ويرجينيا كدومه ؟ و نظروتون راجع به شهر ريچموند چيه؟
2- به توجه به اينكه تنها 5000$ ارز مسافرتي ميشه گرفت به نظر شما هر نفر چقدر پول بياره كافيه تا حداقل يكسال بتونه بدون كار اونجا دووم بياره ؟
3- بازار كار در اين ايالت چطوره مخصوصا انيميشن و شبكه
ببخشيد اگه سوالام يكم زياد شد ولي جواب هاتون خيله برام مهمه و مي خوام به يه نتيجه اي برسم Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، mrhj50 ، farshadsh ، taherifar ، msar ، r.bazargan
(2012-01-20 ساعت 04:58)ali.sh نوشته:  
(2009-08-21 ساعت 13:29)m.memari نوشته:  با تشكر از حجت عزيز
از همه سال بالايي كه الان همه چيز رديف براشون خواهش داريم به اين سئولات جواب واضحتري بدهند
1- مي توان از اينجا ( ايران) كار و تهيه مسكن را قبل از پرواز اوكي كرد .
2- پيشنهاد شما براي من كه كسي رو اونجا ندارم كدام ايالت و شهر است (براي شغل : تكنسين ماشينكار و نقشه كش صنعتي )
با تشكر از همه عزيزان

سلام. 1- در مورد کار خیر - اما در مورد مسکن هم خیلی مسائل هست و شما تا سوشیال نداشته باشید نمیشه. و بعد از گرفتنش هم مسائل دیگه ای مثل کردیت و ... .جود داره . اما بازم هیچ کدوم لازم نیست؛ اینها رو باید مثل همه (99%) بعد از ورود بیگیری کنید و مشکلی هم نیست. 2- کالیفرنیا بنا به 1000 دلیل ( اینجا هیچ کس لا تخصص خودش شروع نکرده،استثنا بوده انگشت شمار ، اما 98% افراد از کار دیگه ای شروع کردند چون اینچا هیچ رکوردی نداشته اند. موفق باشید

با تشکر از Ali sh من اتفاقی این صفحه رو امروز دیدم و حالا خودم میخوام جواب سوالات خودم رو با توجه به تجربیاتم بدم
در مورد خونه و کار - کار زیادی نمیشه انجام داد ولی میشه از اینترنت متل های نزدیک به جایی رو که انتخاب کردید رو پیدا کنید و پس از رسیدن از فرودگاه برید و همون موقع اتاق بگیرید ماهی حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار بسته به کلاس و محلش داره
(دلیلم اینه که شما موقتا در انجا اقامت دارید و پس از پیدا کردن کار یا جایی ثابت خیلی راحت می تونید جابجا بشید و بعلاوه اینکه نیازی به خرید لوازم ضروری نیست و بعدا با حوصله میتونید همه را تهیه کنید)
در مورد کار هم اینجا به تخصص خیلی اهمیت میدن اما در ابتدای ورود به ما ها زیاد اطمینان نمی کنند و لازم که چند جا کار کرده باشید که بتونند بکگراند شما رو چک کنند. البته من از طریق یکی از دوستان مهاجرسرایی کار خودم پیدا کردم . ولی مهمترین چیز زبان هستش اینو خیلی جاها نوشتم تا میتونید زبان تونو قوی کنید.
شما قبل از اومدن , سایت DMV مقصدتون پیدا کنید و کتابچه راهنمای رانندگی را مطالعه کنید و پس از رسیدن بلافاصه برید به اداره سوشال و بگید برای رفتن به کار نیاز دارید و آدرس رو هم میتونید عوض کنید تا براتون همون موقع اقدام کنند منتظر نشید
گواهینامه یادتونره حتما بین المللی شو هم بیارید .
یه تجربه مهم تا میتونید رو پای خودتون واستید و به دیگران امیدوار نباشید قول میدم کمتراز شش ماه راه و چاه رو یاد میگیرید
در مورد کردیت : یه حساب تو بانک باز کنید و با پول خودتون کردیت بسازید . خودم ۱۰۰۰دلار گذاشتم bank of americaو بهم ۱۰۰۰دلار کردیت دادند و بعد از یک سال ۱۰۰۰ تای خودم پس دادن و ۲۵۰۰دلار از خودشون بهم کردیت دادن . چیزی که باعث بالا رفتن کردیت میشه اینه که شما بدهکار باشید و بموقع میتونید بیل شونو پرداخت کنید . پس نرید نقدی خرید کنید مثلا لپ تاب و سایل خونه رو قسطی بگیرید و توجه داشته باشید حتما بیشتر از ۱۳ماه باشه . سود زیادی نمی گیرند نگرانش نباشید . وقتی بخواهید خونه بخرید اونموقع میفهمید کردیت تون چقدر زیاد شده .
سعی کنید بیل هاتونم در روز های آخر پرداخت کنید نه همون اول ماه
اینها تجربیات شخصی من بود امیدوارم دوستانی که اطلاعات بیشتری دارند و یا تجربی دیگری کمک کنند تا اطلاعات دقیقتر و بهتری در اختیار بقیه قرار بدیم
با آرزوی موفقیت همه شما ,خوشحال میشم کمکی ازدستم بیاد تا برای کسی انجام بدم
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
كسي نبود جواب بده؟
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
سلام دوستان
خوشحالم ازاینکه امروز عضواین خانواده شدم
از27 فوریه واردامریکاشدم و توی این مدت کم یه چیزایی دستگیرم شده و فکرمیکنم که این اطلاعات کم براتون خوب باشه
برای شروع اول ازهرچیزی بایدچشمتون به دست خداباشه نه بنده هاش که همه اوناوسیله ای بیش نیستند.خودمن هفته های اخر که فرصتم برای اومدن داشت تموم میشداومدم .نه فامیلی نه دوستی .هیچکس تنهای تنها
فقط خودموسپردم به خداولحظه آخرمنوبه یه ایرانی که مقیم این کشوربودمعرفی کردند.الان هم خداروشکردارم زندگی خودمومیکنم
منم توایران فکرمیکردم که بایدخودم خونه مناسبی رواجاره کنم و بقیه مسایلی که ذکرمیکنید.اماتاوارداین کشورنشیدنمیتونیددرست تصمیم بگیرید.برای اینکه یه جایی رو برای زندگی اجاره کنیدحتماحتماحتمابه یه کردیت احتیاج دارید.انتظاراینکه سریع براتون کارپیدابشه نداشته باشید.اینکه کسی براتون وقت بزاره رو نداشته باشید.فقط خودتون هستیدو خدای خودتون.همه جاآدم خوب وبدپیدامیشه امااینجاحسنش به اینه که کسی باهات تعارف الکی نمیکنه کسی با(( نه ))گفتن مشکل نداره.سعی کنیدحتمایه دوره های اموزشی رو توی ایران بگذرونیدچون مکانهای خصوصی که زنجیره ای نیستندحتمابه تخصص و تجربه شمااحتیاج خواهندداشت .برای اومدن به این فکرکنیدکه ممکنه برای 6 تا 7ماه اازجیب بخورید.پس شوکه نشید.امادرکل بایدگفت اگربتونیدجایگاه خودتونو پیداکنیدوصلاحیت های خودتونو نشون بدیدجای پیشرفت و ترقی رو براتون داره.
بازم میگم اول خدا دوم خدا آخرهم خدا
اگرکسی سوالی درموردپروسه لاتاری ازب بسم الله تابه آخرش رو داشت به من اطلاع بده حتما راهی رو که اومدم و بهش نشون میدم .
درضمن تامیتونید فیلم ها وموسیقی هایی که به زبان انگلیسی هستندو ببینیدو گوش کنیدچون اینجاخیلی عامیانه باهم صحبت میکنندوتنهاراهی که میتونید زودتروارداین محیط بشیداینه که زبانشون رو بلدباشیدوالا براتون زمانبرمیشه
پاسخ
Question 
با سلام ميتونم بپرسم توي كدوم ايالت ساكن هستيد ؟Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: ghorbat ، taherifar ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان