کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چند سوال از نامه اول
سلام
ممنون از همه دوستانی که تبریک گفتن. ایشالا همه کسانی که منتظرن، برنده بشن و همه برنده ها ویزا بگیرن. :-)
چند تا سوال دارم:
1- من نامه ام رو در خارج از کشور دریافت کردم. منتظرم تا برسه و اطلاعات رو توش ثبت کنم. آیا کار درستیه که خودم از ایران واسه آمریکا پست کنم یا اینکه دوباره بفرستم همون کشور تا اونا واسه ام پست کنن؟
2- اگه بخوام نامه دوم هم به همون آدرس قبلی ارسال شه چه کنم؟
(توی فرم نوشته که آدرس محل اقامت خودتون رو بدید، اگه بعداً مغایرت پیدا کنه،
یعنی بفهمن من تو ایران زندگی میکنم نه اون کشور، ویزا رو باطل نمیکنن؟)
3- یکی از سوالات فرم اینه که آیا قبلاً رفتی آمریکا یا نه. ولی پایینش محل امضا داره
به همراه تاریخ. من که نرفتم هم باید امضا کنم؟
ممنون از همه دوستان
کیس نامبر : AS000021XX
دریافت نامه اول : 1st April 2008
ارسال نامه اول : 28th May 2008
اعلام کارنت : 15th August 2008
دریافت نامه دوم : 10th September 2008
تاريخ مصاحبه : 7th October 2008
دریافت ویزا : 8th October 2008
تاریخ ورود به آمریکا: 14th March 2009
دریافت گرین کارت : 14th April 2009
تشکر کنندگان:
1- بله شما میتوانید مستقیماً مدارک خودتونو از ایران برای KCC پست کنید.
2- توی فرم های نامه اول (یادم نیست کدوم یکی) یه جا از شما آدرس پستی میخواهند. اونجا همون آدرس نامه اول رو بدهید. (آدرس محل اقامت و آدرس پستی میتونه با هم فرق کنه.) من دقیقاً همین شرایط رو داشتم و مشکلی برایم پیش نیامد.
3- فکر کنم اینا دو تا سوالن!! حتی اگه یه سوال هم باشند شما بنویسید که نرفتید و پایینش رو امضاء کنید! این که مشکلی نداره.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان:
Samad جان ممنون از توضيحاتت.
من فرم رو بازم نگاه ميكنم ولي فكر ميكنم فقط يه جاي آدرس داشت.
در هر صورت ممنون. اگه دوستان ديگه هم نظري دارن ممنون ميشم
كه نظراتشون رو ارسال كنن.
ممنون از همگي.
تشکر کنندگان:
من دوباره فرم های خودمو نگاه کردم.
شما حق دارید این دو تا آدرس رو باید تو 2 تا فرم توی پاکت پر کنید.

توی فرم DSP-122 در بند 3 اون اومده:

CURRENT MAILING ADDRESS (Address at which you receive your mail. Give any change of mailing address here

شما میتونید آدرسی رو که میخواهید اونا با شما مکاتبه کنند اینجا بنویسید.

در بند 13 فرم دیگه ایکه تو پاکت هست (فرم DS-230) هم آدرس محل سکونت شما پرسیده شده.
تشکر کنندگان:
صمد جان واقعاً از توضيحات كاملت ممنونم.
خيلي خيلي محبت كردي.
من بازم مزاحمت ميشم. چند تا سوال ديگه هم دارم.
در هر حال متشكرم.
تشکر کنندگان:
با سلام
از زحمات شما برای راه اندازی این سایت تشکر میکنم.اگر امکان دارد این دو سوال مرا سریع پاسخ بدهید.من یک عکس با شرایطی که kcc خواسته گرفتم ولی روتوش شده است بنظر شما می توانم عکس روتوش شده به همراه فرم اول بفرستم. دوم اینکه گفته شده یک فرم اضافه برای 2009 است آن را چکار کنیم.با تشکر
تشکر کنندگان:
1- پیشنهاد می کنم دوباره عکس بگیرید. یک روز صبر کردن و 3-4 هزار تومان خرج کردن به دلشوره اش نمی ارزد.
2- شما نامه 2009 را دریافت کرده اید. اگر به غیر از فرم های همیشه گی (DSP-122 و DS-230) فرم دیگری در آن بود باید آنرا پر کنید و بفرستید. اگر در پر کردن آن مشکلی دارید آنرا اسکن کرده و به صورت پیوست اینجا بگذارید تا کمکتان کنیم. این مسئله را اولین بار فرانک در __ این پست__ مطرح کرد، من از او خواستم آنرا اسکن کرده تا کمکش کنیم اما خبری از او نشد!! مطمئن باشید برای یک نفر در پاکتش یک فرم کمتر و یا بیشتر نمیگذارند.Wink
تشکر کنندگان:
ممنونم از اینکه جواب منو زود دادید .اسم این فرم "adjustment of status fee payment " است و کمتر از یک صفحه می باشد و در دفترچه ای که توضیحات مربوط به پر کردن فرمها و شرایط عکس نوشته شده آمده است.باید مبلغی به ازای هر فرد پرداخت شود ممکنه مربوط به کسانی باشه که در آمریکا زندگی می کنندباشه.من این فرم را اسکن میکنم و فردا برای شما می فرستم.
تشکر کنندگان:
سلام
چطور می توانم این فرم اسکن شده را در این مکان attach کنم.لطفا مرا راهنمایی کنید.با تشکر
تشکر کنندگان:
در پایین صفحه ای که پاسخ جدید را به هر پست می دهید، قسمتی به عنوان پیوست ها وجود دارد. که توضیحات نحوه استفاده هم در زیر آن نوشته است.
تشکر کنندگان:
adjustment of status fee payment
مخصوص کسانی است که در آمریکا زندگی می کنند.
تشکر کنندگان:
سلام.
تو پاکتی که برام اومده دوتا فرم DS-230 هست، هردو شو باید پر کنم یا یکی شو؟
تو توضیحات داخل پاکت هرچی گشتم اشاره ای به پر کردن دو فرم نشده بود.

ممنون.
تشکر کنندگان:
DS-230 دو برگ هست. گوشه سمت چپ پایینشو نگاه کنید روی یکی نوشته Part I و روی دیگری نوشته Part II.
تشکر کنندگان:
سلام مجدد به دوستان
در جواب jMaster عزيز :
نحوه پر كردن فرم توضيح داده نشده. اگه داده شده بود كه ما اين همه سوال نمي كرديم ؛-)
هر دو تا فرم بايد پر شه. DSP-122 فقط مختص شما و DS-230 هر دو بخش Part I و Part II براي همه اعضاي خانواده (همسر يا فرزندان احتمالي)
ميتونيد كپي تهيه كنيد. مشكلي نداره.
من خودم چند تا سوال ديگه دارم. در فرم DSP-122 ميخواستم بپرسم كه:
1- سوال 4 رو بايد چي جواب بدم؟ تو خود نامه نوشته مصاحبه من ابوظبي است. چرا ازم دوباره ميپرسه؟! مگه من ميتونم بنويسم آنكارا؟
2- سوال 7 من جايي كار كردم (تقريباً 3 سال) كه هيچ نيازي به 2 سال سابقه كار نداشته. بنويسم يا ننويسم؟ بعداً به مشكل نميخورم؟
در فرم DS-230 سوالم اينه:
3- من هرجايي رو كه مربوط بهم نميشه N/A بزنم؟ مثلاً middle name خودم (كه ما ايرانيها نداريم) و يا اسم و تاريخ تولد همسر؟
4- سوال 10 من بايد حتماً اسم كسي رو بنويسم؟ مثلاً دوستم؟ اگه جاش ثابت نباشه چي؟ نميتونم خالي بذارم؟
5- سوال 11 رو بايد در صورتي جواب بدم كه آدرس يكي ديگه باشه؟ اگه ندارم خالي بذارم؟
6- سوال 16 و 18 در بخش Current Address من نتونستم آدرس رو كامل تايپ كنم. جا نداره. چيكار كنم؟ خلاصه بزنم؟
7- سوال 23 آيا بايد اول اسم مدرك دانشگاه رو اول بزنم بعد دبيرستان؟ من مدرك دبيرستانم رو ندارم اشكال نداره؟ فقط ليسانس كفايت ميكنه؟
8- سوال 24 من خدمت رفتم. همين. يعني استخدام نظام نبودم. بنويسم يا نه؟ اگه قراره بنويسم Dates of service يعني چي؟
9- شايد اين سوال تكراريه ولي ميخوام ببينم signature تو آيتم 25 اگه نرفته باشم آمريكا هم بايد امضا كنم؟
10- سوال 29 من بايد اسم خودم رو بنويسم؟
ممنون از همه تون. سوال هام زياد شد. ببخشيد. اگه محبت كنيد و با ذكر شماره جواب بديد ممنون ميشم. مرسي :-)
تشکر کنندگان: leilabakht
در پاکت من دوتا part-I و دوتا part-II هست.منظورم اینه که من که نه همسری و نه فرزندی دارم فقط یک سری شو(یه part-I و یه part-II) پر کنم کافیه یا هر دو سری رو باید پر کنم؟
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان