کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امریکا
ليلي جان واقعا ممنون
خيلي به اين اطلاعات نياز داشتيم واقعا جاش تو سايت خالي بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: leili ، shahram1347 ، Iman-gta ، SH1A2R3 ، jsmlz
poryaعزیز
من برات از دوستامون سوال کردم برای هزینه زندگی برای یه خانواده 4 نفری که دو بچه حدود 20 سال دارند واونا گفتند اینجا با احتساب اینکه بچه ها بخوان کالج برن حدودا"ماهی 5000-6000 باید کنار بگذارند.و این را هم گفتند که حالا شاید تو 2-3 ماه اول بچه ها نتونند برن سر کا که خرجشان را بدهند ولی بعد حتما"باید برن تا بتونند هزینه هاشون را بدن و ماشین بخرن و.... و گفتند اینجا بچه ها همه کار می کنند هزینه تحصیل و کتاب یا ماشین و یا تلفنشونو خودشون می دهند نه پدر و مادر .شاید فقط در حد یه کمک
پاسخ
سلام لیلی جان
اول دختر کوچولوتون و ببوسین که به گفته خودتون شیطونه
از اطلاعات مفیدتون ممنون واقعا نیاز داریم به این اطلاعاته بچه هایی که آمریکا هستند
با این توصیفاتون ما بچه های 2010 دیگه خواب نداریم تا مصاحبه شیم و بیایم آمریکا.
من یه سئوال داشتم کجا درخواسته ssnدادین مشخصه؟بعد ما از ایران نمیتونیم از اینترنت رزرو کنیم هتل ؟
شماره کیس: 2010AS00016XXX
کنسولگری:آنکارا
leili خانم، ممنون از عکس ها و اطلاعات تونSmile

برای Green card و SSN بعد از آزمایشات Biometric میتونم بیام ایران؟ یا تحویل این دو مدرک، نیاز به حضور شخص داره؟
شنیدم که میندازن داخل صندوق پستی و نیازی نداره که خود شخص حضور داشته باشه.

ولی خودمونیما.... فکر کنم این KCC یه چیزی اعلام کرده (7000 تا کارنت) الان خودش درمونده شده. هنوز تاریخ مصاحبه منو مشخص نکردن!! میگن منتظر نامه باش.Wink
اصلا فکر نمیکنن بابا اینجا ایرانه باید از یک ماه قبل فکر پاس بود، باید فکر هتل و بلیط هواپیما/اتوبوس/قطار و ....Sad
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: Hornet ، SH1A2R3 ، golia ، jsmlz
با تشكر از leiliعزيز بخاطر پاسخهاي خيلي خوب به سوالات دوستان،
ادرس محل ارسال گرين كارت من تغيير كرده .ميخواستم بدونم آدرس جديد رو بايد توي فرودگاه و وقتي رسيدم بهشون اعلام كنم؟

با تشكر
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، jsmlz
سلام دوستان
اول از همه عذر خواهی کنم کمی دسترسی من به اینترنت مشکلتر شده و ممکنه اولش که خونه بگیریم تا چند روزی اینترنت هم نداشته باشم.
ما هتلمون را عوض کردیم به هتل double tree club اومدیم شبی 60 $ البته بگم از طریق رزرو تو اینترنت والا شبی 309 $ همین اطاقی که ما گرفتیم. از لطف همه دوستان هم ممنون.
n.d عزیز ما رفتیم اداره ssnبرای درخواست اما گفتن توی فرودگاه در خواست داده شده (تو فرودگاه از ما امضا و اثر انگشت تو یه کاغذی گرفتند)و همینطور هم برای گرین کارت و گفتند تا 4 هفته منتظر باشید اگر نیومد بیایید.امیدوارم کارتون زودتر درست بشه.

mewead عزیز منظورتون را از آزمایشات بیومتریک نمیدونم ما که یه همچین چیزی نداشتیم.و رد مورد گرفتن ssn , green card حتما"سعی کنید بم.نید بگیرید و بعد برید اینجا کسایی بودند که نموندو که بگیرنش به این خیال که میاد و نیومده و برای برگشت دچار مشکل شده اند و نتونستن بیان.ریسکش بالاست. به نظر من اینکار را نکنید الان به ما هم گفتن تا 1 ماه نیومد بیاین دنبالش.
نگران نامه و رزرو بلیط و... نباشید نامه تا 45 روز بعد از کارنت شدن میاد و بعدش هم 40 شب دیگه وقت دارید تا برید دیر نمیشه همه چیزشان اونا رو برنامه است.
پوریا جان ببخشید که اشتباه کردم .نه اگه اینطور باشه باید تمام واحد هایی که خوندی را تطبیق بدی و ببینی اینجا ازت قبول می کنه و دانشگاهتو اون رشته بهت با این شرایط پذیرش میده یا باید از اول شروع کنی .
یک سوال مهم شما 21 سال را رد کردی ؟

سهند عزیز بله در فرودگاه میتونی بهشون اعلام کنی .
پاسخ
تشکر کنندگان: meweadl ، farzad24 ، Cruz ، im-i ، shaan ، maaref ، Hornet ، SH1A2R3 ، MPU ، bardia9 ، رجبعلی ، alirezanz ، golia ، jsmlz
بله پوریا جان اینطور که من هم حساب میکنم تو 19 هستید.اینجا هم اینترنت پولیست بستگی داره کجا خونه بگیرید .ما امروز خونه گرفتیم از ایرواین کمپانی 90 متری 2 خوابه مبله (همه چیز داره حتی قاشق و چنگال و حوله در حد صفر ) ماهی اجاره میدادند ما برای دو ماه اجاره کردیم ماهی 3100 $ و 1500 $ دیپازیت و 200 $ هم هزینه نمیدونم چی .بسیار خوش ساخت و در یک مجموعه خانه های دو طبقه که استخر و پارک و لابی برای استفاده از کامپیوتر و فکس و کپی و... داره و اینترنت هم در خانه داره همه چیز رایگانه .اینطور که فکر میکنم تلفن برای داخل امریکا هم رایگانه.برای ما بسیار خوب بود که میخوایم برگردیم فعلا".
پاسخ
تشکر کنندگان: arshkarshk ، farzad24 ، im-i ، shaan ، maaref ، shahrooz59 ، Hornet ، SH1A2R3 ، namvar31 ، رجبعلی ، barfi1 ، alirezanz ، jsmlz
دوستانی که بچه مدرسه ای دارن و در آمریکا ثبت نام کردن لطفا راهنمائی کنن........................
ما برای مدرسه ی دخترم که رفتیم به غیر از کارت واکسن که داشتیم از ما TB test یا همون تست سل که توی آنکارا قبل از مصاحبه دکتر اونگان جون زحمتش و کشید خواستن که ما نداشتیم و داخل همون پاکتهای زرد گذاشتن که توی فرودگاه از ما گرفتن............کسی قبلا به این مسئله برخورد کرده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟باید دو باره تست سل انجام بشه یا راه دیگه ای وجود داره برای اینکه ما بتونیم برگه ای بگیریم که نشون بده ما قبلا این تست و انجام دادیم...............
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: shahram1347 ، im-i ، maaref ، Hornet ، SH1A2R3 ، jsmlz
leili نوشته: بله پوریا جان اینطور که من هم حساب میکنم تو 19 هستید.اینجا هم اینترنت پولیست بستگی داره کجا خونه بگیرید .ما امروز خونه گرفتیم از ایرواین کمپانی 90 متری 2 خوابه مبله (همه چیز داره حتی قاشق و چنگال و حوله در حد صفر ) ماهی اجاره میدادند ما برای دو ماه اجاره کردیم ماهی 3100 $ و 1500 $ دیپازیت و 200 $ هم هزینه نمیدونم چی .بسیار خوش ساخت و در یک مجموعه خانه های دو طبقه که استخر و پارک و لابی برای استفاده از کامپیوتر و فکس و کپی و... داره و اینترنت هم در خانه داره همه چیز رایگانه .اینطور که فکر میکنم تلفن برای داخل امریکا هم رایگانه.برای ما بسیار خوب بود که میخوایم برگردیم فعلا".

ليلي جان رسيدنت به خير
ماهي 1300 دلار يا 3100 دلار؟
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، Hornet ، SH1A2R3 ، jsmlz
من واقعاً تشکر می کنم از اطلاعات مفیدی که میذاری.....
خونه ارزون تر نبود؟
پاسخ
تشکر کنندگان: jsmlz
دکتر اونگان همرا پاکت جواب بچه ها 1 ورق می دهد که کپی واکسن هایی است که بچه ها زدند و می گه که این رکورد واکسنه و نگهش دارید.به شما هم حتما داده .کپی مدارکتون را یک نگاه بندازید
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، im-i ، maaref ، رجبعلی ، jsmlz
ماهی 3100$ است .خونه هایی که ماهیانه اجاره داده می شود کمی گرونتره .در ضمن این خونه furnished است و وسایلش بیشترش نو است. همین خونه قیمتش 3800-4000 است و الان آفر خورده .بخاطر اینکه 20 روز خالی بوده این آفر را بهش دادن و الا قیمتش این نیست.
خونه ارزونتر بود ولی یه جورایی با همین برابر میشد .مثلا"یک خونه بسیار شیک تو همین مجموعه ها در منطقه خوب turtle یک خواب(un furnished ) هفتاد متری ماهی 1580 $ بدون هیچی .و شش ماه اجاره می دادند . دو خوابه هاش تقریبا"1880$ بود که با هزینه های جاریش حدود 2200 میشد که تازه وسیله توش نبود(بدون اینترنت). تو این مجموعه ها همگی استخر روباز و اطاق ورزشی و...دارد.ما فقط تو ایرواین کمپانی دنبال خونه رفتیم البته تو اینترنت هم گشتیم قیمت خونه خیلی پایین نبود.یکی دیگه از دوستان هم تو یکی از مناطق اینجا که به فروشگاه ایرونی نزدیکه و جای خوبیه خونه یک خوابه گرفتن 1220 بدونه آب و برق و....و فکر نمیکنم مبله باشه وقیمتها تو همین حدوده ودر ضمن دوستامون گفتن ایرواین کمپانی شرکت بزرگیست که روی قراردادی که مینویسه هست و امکان خوردون پول پیش .میاد پایین ولی اگر بیرون خونه بگیرید این ریسک هم بهش اضافه میشه.که بهونه بیارن که خونه خراب شده و....
برای خرید خونه هم میگین وقت خیلی خوبیه و خونه اومده پایین این خونه ها رو که ایرواین کمپانی فقط اجاره میده ولی اگر میفروخت حدود 400000$میشد خرید این در حالیست که قبلا"تا700000$ هم بوده است.بستگی داره شما کدوم منطقه بخواهید خونه اجاره کرده یا بخرید .بهترین منطقه ایرواین هست واین در حالیست که در همون نزدیکی محله که عوض میشه مثل سانتا آنا کلی کلاس محله میاد پایین و پر مکزیکی و هندی میشه.
پاسخ
لیلی عزیز امیدوارم همیشه زندگی خودت و خانوادت پر از انرژی های + باشه
یه سوال دارم،
با توجه به اینکه تاریخ اعتبار ویزا برابر تاریخ مدیکاله و شما هم ژانویه مصاحبه داشتی چطور شد که بعد از گذشت 9 ماه از تست وارد آمریکا شدید و ایرادی نگرفتن؟
راستش من کمی گیج شدم!!

باقی بقایتان
پاسخ
تشکر کنندگان: Hornet ، jsmlz
از لطفتون ممنونم پیام عزیز. نه ایراد نگرفتند .اون تاریخ فقط برای گرفتن ویزاست ونه برای ورود. در ضمن من شنیدم که ابوظبی یکسال اعتبار داره .راستش تو این مبحث چیز زیادی نمیدونم .توی سایت هم که دیدید نظرات متفاوتی نوشته شده .در هر صورت برای ما مشکلی پیش نیومد.
پاسخ
تشکر کنندگان: maaref ، SH1A2R3 ، MPU
لیلی عزیز شما از این سایت استفاده کردین؟چقدر میشه رو اطلاعات این سایت حساب کرد؟
http://losangeles.craigslist.org/
شماره کیس: 2010AS00016XXX
کنسولگری:آنکارا

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان