کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به امریکا
ما امروز برای BMI رزرو کردیم 29نوامبربرای L.Aبا قیمت 11957000(پرواز اول با BMI (ایرباس 321 )و مسیردوم با دوتا آپشن ویرجین یا یونایتد777 ) که آژانس گفت برای ویرجین حدمجاز برای هر نفر 23 کیلو ولی یونایتد برای هر نفر دوتا 23 کیلو . ما یونایتد را رزرو کردیم.ولی فاصله دوتا پرواز در لندن فقط یک ساعت هست که کمی نگران کنندست البته آژانس بروز هرگونه مشکلی را در اثر تاخیر رد می کرد ومی گفت که درصورت بروز مشکل ایرلاین مسئول می باشد . (هردو از یک ترمینال) آیا یک ساعت کافیه ؟؟؟

پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، shaan ، sanaz2010 ، aNTea ، alirezanz
(2010-10-01 ساعت 23:07)MH5160 نوشته:  ما امروز برای BMI رزرو کردیم 29نوامبربرای L.Aبا قیمت 11957000(پرواز اول با BMI (ایرباس 321 )و مسیردوم با دوتا آپشن ویرجین یا یونایتد777 ) که آژانس گفت برای ویرجین حدمجاز برای هر نفر 23 کیلو ولی یونایتد برای هر نفر دوتا 23 کیلو . ما یونایتد را رزرو کردیم.ولی فاصله دوتا پرواز در لندن فقط یک ساعت هست که کمی نگران کنندست البته آژانس بروز هرگونه مشکلی را در اثر تاخیر رد می کرد ومی گفت که درصورت بروز مشکل ایرلاین مسئول می باشد . (هردو از یک ترمینال) آیا یک ساعت کافیه ؟؟؟
سلام
من با بی ام ای اومدم 17 سپتامبر بعد هم با ویرجین به واشنگتن پرواز ما 3 ساعت انتظار در فرودگاه لندن داشت ولی اصلا ما یک ثانیه هم معطل نشدیم چون یه اتوبوس اومد ما رو تا یک سالن برد یعد از اونجا باید روی بلیطتتون اسم و شماره پرواز و مقصدتون رو از تابلو ها بخونید تا به مسیر منتهی به هواپیما برسید . نگران نباشید خود به خود تو مسیر میافتید. موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: MH5160 ، alimmm ، shaan ، OverLord ، farzad24 ، aadine ، behzadb57 ، sanaz2010 ، aNTea ، maaref ، alirezafarhang81
خوب این چرخ گردون چرخید و چرخید تا نوبت به ما رسید .
ما فردا شب ایران رو ترک میکنیم و به سمت امریکا میرویم .
در همین جا از دوستان خوبم و تمام کسانی که به من کمک کردند تا این راه را با آرامش طی کنم تشکر میکنم .
اگر در این مدت کسی از دست من { نا خواسته } ناراحت شد یا ...... به بزرگی خودش ببخشه .
و در انتها باز هم تشکر میکنم از مدیران گرامی و همه ی عزیزان .
برامون دعا کنید .
موفق و پیروز باشید .
بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

پاسخ
(2010-10-05 ساعت 15:42)khashayar6310 نوشته:  خوب این چرخ گردون چرخید و چرخید تا نوبت به ما رسید .
ما فردا شب ایران رو ترک میکنیم و به سمت امریکا میرویم .
در همین جا از دوستان خوبم و تمام کسانی که به من کمک کردند تا این راه را با آرامش طی کنم تشکر میکنم .
اگر در این مدت کسی از دست من { نا خواسته } ناراحت شد یا ...... به بزرگی خودش ببخشه .
و در انتها باز هم تشکر میکنم از مدیران گرامی و همه ی عزیزان .
برامون دعا کنید .
موفق و پیروز باشید .
خشايار عزيز هر جا كه هستي شاد و سلامت و موفق باشي . منتظر نوشته هاي قشنگت از اونطرف آبها هستيم. ما رو بي خبر نگذار.
پاسخ
تشکر کنندگان: khashayar6310 ، shaan ، alirezafarhang81
سلام
الان 5 روزه که دالاس هستم،از خانم mahdis و همسرشون تشکر می کنم واقعا خیلی کمک کردن،با klm اومدم،در کل خوب بود
موفق باشید
پاسخ
منتظر سفرنامه هاتون هستيم. Smile
موفق باشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، alirezanz
سلام به همه ی دوستان ما دیروز وارد آمریکا شدیم توی فرودگاه حدود ۳ ساعت معطل شدیم " بار هامون رو همرو چک کردند و مقدار دقیقه پول رو پرسیدند .

توی فرودگاه ایران فقط یک مامور ازمون پرسید ویزا رو از کدوم کشور گرفتید که ما گفتیم ابوظبی . ما سبزی و شیرینی‌ و زعفران داشتیم که اصلا کسی‌ گیر نداد .

پرواز ما با امارات بود که اصلا تعریفی‌ نداشت و من به هیچ کس پیشنهاد نمیکنم .

ما لوس انجلس هستیم و هوا واقعا خیلی‌ خوب و اینجا از تصوراتم خیلی‌ دور نیست و اینجا خیلی‌ خوب هستش ولی‌ واقعا شلوغ هستش .

وقتی‌ کامپیوتر گرفتم میام و بیشتر توضیح میدم .

موفق و پیروز باشید /
بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

پاسخ
سلام كاوشگر عزيز من تا چند وقت ديگه مي‌آم شيگاگو لطف مي‌كني اطلاعات بدي ممنون مي‌شم
بعضي وقتها اطلاعاتي كه ما همينطوري مي‌ديم و به نظرمون بي اهميت يا كم اهميته مي‌تونه كمك خوبي براي بقيه باشه
قبلا از محبتتون ممنونم

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz2010 ، OverLord ، maaref ، alirezanz
سلام دوستان
دو تا سوال دارم:
1. Expire date ویزای من 23.feb است و من میخوام اواخر ژانویه برم آمریکا...میخوام ببینم یه وقت تو فرودگاه اونجا گیر نمیدن که چرا اینقدر دیر اومدی؟؟ (حدودا 20 روز قبل از expiry date)
2. میگن یه مهری تو فرودگاه رو ویزا میزنن که ویزا یکسال اعتبار پیدا میکنه....میخوام ببینم این یکسال از کی شروع میشه....از زمان ورود؟ از تاریخ صدور ویزا؟ از تاریخ انقضای ویزا؟....
شماره کیس: 2010AS28000
تاریخ مصاحبه:2010August 24+Ankara
تاریخ clear شدن: Sep. 13
تاریخ دریافت ویزا:Sep.16.2010
ورود به سياتل:Feb.04.2011
پاسخ
تشکر کنندگان: sanaz2010 ، maaref ، alirezanz
(2010-10-09 ساعت 11:43)apoornaki نوشته:  سلام دوستان
دو تا سوال دارم:
1. Expire date ویزای من 23.feb است و من میخوام اواخر ژانویه برم آمریکا...میخوام ببینم یه وقت تو فرودگاه اونجا گیر نمیدن که چرا اینقدر دیر اومدی؟؟ (حدودا 20 روز قبل از expiry date)
2. میگن یه مهری تو فرودگاه رو ویزا میزنن که ویزا یکسال اعتبار پیدا میکنه....میخوام ببینم این یکسال از کی شروع میشه....از زمان ورود؟ از تاریخ صدور ویزا؟ از تاریخ انقضای ویزا؟....
سلام
نه دوست عزیز چرا گیر بدن،نمونه اش خود من،اعتبار ویزا 12.oct بود ولی من 1 اکتبر وارد امریکا شدم
اعنبار ویزا دز داخل امریکا زیاد اهمیت نداره چون تا اون زمان گرین کارتت اومده،به نظر من این برای زمانیه که گرین کارت نیاد

پاسخ
تشکر کنندگان: behzadb57 ، apoornaki ، maaref ، alirezafarhang81
سلام به همه ی دوستان عزیز امروز اومدم یه کم بیشتر از چیز هایی که دیدم براتون بگم .

اینجا واقعا یک دنیا ی دیگه هستش و این که هر جا یک مشکلاتی دارد رو همه میدونن ولی‌ اصلا اینجا رو نمی‌شه با ایران مقایسه کرد " آرامش " امنیت " ......... و از همه مهم تر طرز رانندگی‌ که خیلی‌ خیلی‌ با ایران فرق داره .

من خودم از اینجا خیلی‌ خیلی‌ خوشم اومده و تازه فهمیدم در ایران به مردم خیلی‌ خیلی‌ سخت میگذرد .

اینجا آب و هوای واقعا محشری داره و مردم خیلی‌ خیلی‌ با شما به مهربانی رفتار میکنند .

من هر وقت که به خیابان رفتم همه به شما لبخند میزنند و با شما به مهربانی رفتار میکنند در صورتی‌ که من خودم در ایران چنین چیزی رو هرگز مشاهده نکرده بودم .

خلاصه اینجا خیلی‌ خوب و با تصورات من فرقی‌ نداشت و من به اینجا لقب بهشت رو میدهام ولی‌ بهشتی که یه مشکلات کوچکی داره .

اینجا بانک‌ها خلوت هستند ولی‌ خیابان‌ها شلوغ ولی‌ امنیت زیاد است .

وضع کار زیاد خوب نیست ولی‌ اگر بگردید می‌شه یک کار ساده پیدا کرد که زندگی‌ تون بگذرد .

موفق و پیروز باشید .

پاسخ
(2010-10-10 ساعت 22:53)khashayar6310 نوشته:  سلام به همه ی دوستان عزیز امروز اومدم یه کم بیشتر از چیز هایی که دیدم براتون بگم .

اینجا واقعا یک دنیا ی دیگه هستش و این که هر جا یک مشکلاتی دارد رو همه میدونن ولی‌ اصلا اینجا رو نمی‌شه با ایران مقایسه کرد " آرامش " امنیت " ......... و از همه مهم تر طرز رانندگی‌ که خیلی‌ خیلی‌ با ایران فرق داره .

من خودم از اینجا خیلی‌ خیلی‌ خوشم اومده و تازه فهمیدم در ایران به مردم خیلی‌ خیلی‌ سخت میگذرد .

اینجا آب و هوای واقعا محشری داره و مردم خیلی‌ خیلی‌ با شما به مهربانی رفتار میکنند .

من هر وقت که به خیابان رفتم همه به شما لبخند میزنند و با شما به مهربانی رفتار میکنند در صورتی‌ که من خودم در ایران چنین چیزی رو هرگز مشاهده نکرده بودم .

خلاصه اینجا خیلی‌ خوب و با تصورات من فرقی‌ نداشت و من به اینجا لقب بهشت رو میدهام ولی‌ بهشتی که یه مشکلات کوچکی داره .

وضع کار زیاد خوب نیست ولی‌ اگر بگردید می‌شه یک کار ساده پیدا کرد که زندگی‌ تون بگذرد .

موفق و پیروز باشید .

قصد جسارت ندارم ولی به نظرم شناخت یک جامعه به این سرعت ، نتیجۀ درستی نداره.
آب در کوزه و ما تشنه لبان میگردیم
یار در خانه و ما گرد جهان میگردیم
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، peyman74 ، maaref
(2010-10-10 ساعت 22:53)khashayar6310 نوشته:  سلام به همه ی دوستان عزیز امروز اومدم یه کم بیشتر از چیز هایی که دیدم براتون بگم .

موفق و پیروز باشید .

دوست من نمیدونم چند سالته ولی به قول اغلب مسن تر ها تازه تازه دارن میشه 30 سال پیش ما!
تازه با تمام احترام هنوز نشدن اون زمان ما!
الان ما چی شدیم دیگر بماند...!Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، parviz ، aNTea ، maaref ، alirezanz
(2010-10-11 ساعت 02:16)pashaneco نوشته:  

خلاصه اینجا خیلی‌ خوب و با تصورات من فرقی‌ نداشت و من به اینجا لقب بهشت رو میدهم ولی‌ بهشتی که یه مشکلات کوچکی داره .

موفق و پیروز باشید .

قصد جسارت ندارم ولی به نظرم شناخت یک جامعه به این سرعت ، نتیجۀ درستی نداره.
من نگفتم که به طور کامل اینجا رو شناختم " ولی‌ فکر نمیکنم تشخیص آب و هوای خوب یا طرز رانندگی مردم اینجا نیاز به چند سال وقت داشته باشه که بتونی‌ تشخیص بدی .

من اینجا رو کامل نشناختم و نگفتم که اینجا رو کامل میشناسم " ولی‌ طرز رفتار مردم با شما و اینکه هر وقت اونها رو میبینی‌ به تو لبخند میزنند چیزی نیست که برای فهمیدنش وقت زیادی لازم داشته باشی‌ .

من گفتم از نظر من این که میگن اینجا مثل بهشت می‌‌‌مونه درسته و این یک نظر شخصی‌ هستش و من دوست ندارم نظرم رو به شما تحمیل کنم و شما میتونید این رو قبول نکنید و بگید آمریکا جهنم هستش و این نظر شخصی‌ شما هستش .

من باز هم میگم من چیز‌هایی‌ رو که اینجا میبینم مینویسم و هر کس ممکن برداشت خاصی‌ از دیده‌ها داشته باشه و من برداشت خودم رو نوشتم .

موفق و پیروز باشید

پاسخ
منم کاملا با حرفای خشایار موافقم. منم 3 ماهه که اومدم و شاید هنوز برای قضاوت زود باشه ولی اینجا رو با تمام مشکلاتش دوست دارم. هر کسی یک دیدی نسبت به زندگی داره و بر اساس اون آدمها و محیط اطرافش رو قضاوت میکنه. ما توی این 3 ماه مشکلات متعددی داشتیم ولی نوع برخورد با مشکلات اینجا و راه حل هاش برام خیلی دلپذیرتر از ایرانه. شاید برای بعضی ها اینطوری نباشه. به نظرم کسایی که تو ایران خودشون مشکلاتشون رو حل می کردن و زیاد به دیگران و روابطشون متکی نبودن الان احساس آرامش بیشتری می کنن. ولی اونایی که همیشه کسایی بودن که کارها رو براشون روبراه کنن الان براشون سخته که یک تنه برن به جنگ زندگی.
به هر حال زندگی توی امریکا برای من یک تجربه خیلی جالبه و خوشحالم که این ریسک رو قبول کردم . امیدوارم برای همه دوستان هم همینطور باشه.
2010AS3xxx
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: