با کدام ایرلاین میتوان بیشترین مقدار بار را برد
سلام
کسی میدونه با کدوم ایرلاین میشه بار بیشتریرو همراه برد؟
یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان:
سلام
اگر اولين پروازت ايران اير باشه ميتوني 32 كيلو با خودت ببري كه چون مسير دو قاره اي هست دو برابر ميشه يعني 64 كيلو گرم تا آمريكايعني مثلا تهران-آمستردام-نيويورك را با پرواز ايران اير تا آمستردام و با KLM از آمستردام تا نيويورك.
یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: megaholding ، سارا کوچولو ، tamanna
با امارات هم 2*23کیلو گرم
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان:
اریو نوشته: با امارات هم 2*23کیلو گرم

نفری هفت کیلو هم بار داخل هواپیما که ما بیشتر بردیم چیزی هم نگفتنBig Grin
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: ali1339 ، reza22 ، hbita ، Monica ، سارا کوچولو ، Hossein81 ، tamanna ، farshad varaste
salam dustan iran air az nazare bar bishtar mishe bord vali age chamedanetan gom she masuliat ghabul nemikone in air line havasetun bashe
یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان:
کامران عزیز ایران ایر هم از نظر گم شدن چمدون مشکل داره هم اگه تاخیر داشته باشه شما به پرواز دوم نمیرسید...............در ضمن ما چمدونمون گم شد با امارات همون شب زنگ زدن گفتن پیدا شده و فرداش هم آوردن دم در تحویل دادند
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: Monica ، tamanna
che jaleb leili jan manam ye chamedunam tu newyork gom shod aasabam rikht be ham ba in havaspartiye emarat airline 48 saat baad avardand dame khune
یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: laili
بچه ها بالاخره هر نفر 23 کیلو با امارات یا هرنفر 23*2 میتونه
یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: tamanna
ba emirate air line har nafar 2 ta 23kg
یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: afshin
هوشیاری بسته بندی کنید
در مورد محدودیت وزن و چمدانهایی که میتوانید به داخل هواپیما ببرید آگاهی کسب کنید. معمولاً میتوانید یک عدد چمدان به اندازه ای محدود و "اقلام شخصی" مانند کیف یا کوله پشتی کوچک را به همراه خود به داخل هواپیما ببرید. سایر چمدانها باید به قسمت بار تحویل داده شوند و در این خصوص محدودیتهایی درارتباط با وزن و اندازه نیز وجود دارد.

خط هوایی وزن ساک (kg) وزن چمدان (kg)
لوفت هانزا 1x8 1x20
امارات 1x7 2x23
ترکیش ایرلاینز 1x8 2x23
قطر ایرویز 2x15 2x32


بیشتر پول اولیه تان را در صورت امکان (به مقدار کافی برای مخارج چند هفته اول تا زمانی که بتوانید حساب بانکی در آمریکا باز کنید، که ممکن است بالغ بر 1500$ یا بیشتر باشد) بصورت چک مسافرتی حمل نمایید و چنانچه نتوانید پولتان را بمحض ورود تبدیل کنید، سعی کنید که مبلغ 100$ تا 200 $ بصورت اسکناسهای کوچک 1$، 5$، 10$ و 20$ دلاری برای مخارج اولیه تان داشته باشید. فهرستی از اقلامی که در چمدان تان بسته بندی کرده اید را تهیه نمایید که در صورت مفقود شدن چمدان به آسانی بتوانید آنرا مطالبه نمایید. در چمدانی که به داخل هواپیما حمل خواهید کرد یک دست پوشاک، لوازم آرایش و هر گونه اقلامی را که بمجرد ورود ممکن است به آن نیاز داشته باشید و نتوانید به آسانی آنرا جایگزین نمایید، منجمله تمامی مدارک حقوقی، پزشکی، یا تحصیلی را حمل نمایید. تمامی چمدانهایی را که به قسمت بار تحویل میدهید و آنهایی را که به داخل کابین هواپیما حمل می کنید در فرودگاه از سکنرها (دستگاه پوینده) رد خواهند شد و ممکن است حتی مورد تفتیش قرار بگیرند. همچنین ممکن است بازرسی تصادفی انجام شود - تمامی مسافران منجمله آنهایی که تابعیت ایالات متحده را دارند مشمول این بازرسی ها میباشند.

از آنجاییکه سکنرهای بازرسی چمدان به فیلم لطمه وارد می کند، فیلم ها را در ساکهای دستی تان جای دهید. هیچ کادویی را کادوپیچی نکنید زیرا به دلیل بازرسی باز خواهد شد. چمدانها را قفل نکنید و یا فقط از قفل های تایید شده توسط مدیریت امنیت حمل و نقل (Transportation Safety Administration ) استفاده نمایید. بهتر است که مواد خوراکی یا آشامیدنی در چمدانایی که به قسمت بار تحویل داده میشود نگذارید زیرا برخی از مواد (مانند شکلات) ممکن دستگاههایی که بمنظورغربال کردن برای مواد منفجره استفاده میشوند را فعال سازد. در چمدان تان کتابها را روی هم دسته نکنید زیرا آنها در دستگاه های غربال تشخیص داده نخواهند شد.

ازاینکه چه اقلامی را نمیتوان در ساک دستی حمل کرد آگاهی کسب کنید. ژل ها، مواد مایع و اسپری ها را فقط به مقادیر کمی میتوان حمل کرد اما فقط در چمدانهایی که به قسمت بار تحویل داده میشود. اقلام دیگری را که نمیتوانید در داخل ساک دستی تان حمل نمایید شامل ناخن گیر، قیچی، تیغ، چاقوی جیبی، ابزاری همچون چکش و پیچ کوشتی، و وسائل ورزشی مانند چوب بازی گلف و یا چوب بیلیارد هستند.

همچنین آگاهی از مقررات گمرکی حائز اهمیت میباشد. برخی از اقلام مستلزم اخذ جواز ویژه ای برای ورود به ایالات متحده آمریکا هستند و یا کاملاً ممنوع هستند، منجمله هر گونه دارو و مواد مخدری که در ایالات متحده آمریکا غیر قانونی محسوب شود؛ اسلحه، مهمات، و مواد منفجره (شامل آتش بازی)؛ موادی که بوی تنفرآور و یا سوزش آوری داشته باشند مانند اسپری فلفل، میوه تازه، سبزیجات، گیاهان، دانه ها و سایر مواد گیاهی تصفیه نشده؛ حیوانات غیر اهلی و یا فرآورد هایی که از حیواناتی که در معرض خطر نابودی هستند تهیه شده باشد، و همچنین ماهی تازه، گوشت و غذاهای دریایی. شاید لازم باشد که از حمل موادی که تشخیص آن ممکن است برای بازرسان مشکل باشد نیز خودداری نمایید.

پرواز
به مسافرین پروازهای خارجی عموماً توصیه میشود که حد اقل دو ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حضور یابند. اگر در ساعات پیک یا شلوغ سفر می کنید شاید لازم باشد که حتی زودتر نیز حضور داشته باشید. برای تایید مجدد رزرواسیون از قبل تماس بگیرید و همچنین اطمینان کسب کنید که پروازتان سر موقع خواهد بود. در محل بازرسی باید کارت سوار شدن به هواپیما و گذرنامه و تایید بلیط تان را نشان دهید، بنابر این آنها را در دسترس نگهداری نمایید. فقط مسافرانی که دارای بلیط هستند میتوانند به قسمت بازرسی وارد شوند.

تمامی مسافران از طریق دستگاه آشکارساز فلزات غربال میشوند. بنابراین از حمل هر گونه فلزات خودداری کنید. قبل از رد شدن از دستگاه آشکارساز فلزات اشیاء فلزی را از جیب تان خارج نمایید. اگر زنگ خطر به صدا درآید از شما خواسته خواهد شد که برای بازرسی بیشتر از طریق دستگاه آشکارساز فلزات دستی و همچنین بازرسی دستی تفتیش شوید. از شما خواسته میشود که کامپیوتر لپ تاپ تان را برای بازرسی جداگانه از ساک آن خارج نمایید. همچنین احتمال دارد که از شما خواسته شود که کامپیوتر و سایر دستگاههای الکترونیکی که با خود حمل می کنید را روشن کنید.

برای کسانی که جهت انجام بازرسی تصادفی تفتیش میشوند بازرسی کفش ها جزء روال عادی محسوب میشود؛ در برخی از فرودگاهها از تمامی مسافران خواسته میشود که در طی انجام بازرسی کفش های خود را از پا خارج نمایند. پاشنه های کفش ها معمولاً دارای فلز است بنابراین شاید لازم باشد که قبل از ورود به دستگاه آشکارساز فلزات آنها را به هر حال از پا خارج نمایید.

هنگام پرواز
در پروازهای آمریکا کشیدن سیگار ممنوع است. طبق قانون تمامی مسافرین باید از راهنمایی هایی که بوسیله خدمه هواپیما اعلام میشود پیروی نمایند، منجمله نشستن هنگام بلند شدن و فرود هواپیما، و هنگام گذشتن ازدست اندازهای هوایی. اگر ممکن باشد، حد اقل دو ساعت یکبار از صندلی خود بلند شوید و یا در حالت نشسته نرمش هایی را انجام دهید – نشستن دراز مدت در یکجا نه تنها ناخوشایند است اما همچنین میتواند گاهی منجر به ایجاد لخته خون های خطرناک بشود. هوای خشک هواپیما میتواند منجر به کم شدن آب بدن بشود که خود باعث تشدید خستگی ناشی از تاخیر زمانی میشود. طی تمامی مدت زمان پروازبمقدار فراوان آب بنوشید، غذای سبک میل نمایید و از خوردن نوشیدنی های دارای کافئین و الکل خودداری کنید. برای اینکه بتوانید بخوابید شاید بهتر باشد که پنبه برای گوش، ماسک برای چشمان و/ یا بالشی برای گردن با خود داشته باشید.

قبل از فرود هواپیما به شما یک فرم گمرکی جهت تکمیل داده خواهد شد. با در نظر گرفتن اینکه شما اقلام ممنوعه ای را به همراه نداشته باشید، پر کردن این ورقه مشکل نخواهد بود. شما باید آنرا به مامور گمرک در فرودگاه نشان دهید.

فرودگاه
برنامه US-VISIT اطلاعات پایه ای را در ارتباط با تمامی مسافرین غیر مهاجرتی خارجی از زمان ورودشان به ایالات متحده آمریکا پیگیری می کند. هنگام تقاضای ویزا به شما اطلاعاتی در مورد روند ثبت نام میهمانان خارجی ارائه داده میشود، به علاوه فهرستی از نقاط هوایی و دریایی "بندر ورود/بندر خروج" که مقر بازرسان برای ثبت ورود می باشد. هنگام ورود به آمریکا و خروج از آن، شما باید از یکی از این مراکز سفر کنید (اکثر فرودگاههای بزرگ بندر محل ورود هستند).

بمجرد رسیدن در بندر ورود بعد از گرفتن چمدانها، تمامی میهمانان خارجی باید بسوی دفتر حفاظت مرزها و گمرکات در فرودگاه هدایت شوند. در آنجا بازرسان ماموریت دارند که از هر مسافر دو "تعیین کننده هویت از طریق بیومتریک " گردآوری نمایند. در حال حاضر برای انجام اینکار از شما عکسی گرفته خواهد شد و انگشت نگاری الکترونیکی خواهید شد. شما همچنین مدارک سفرتان را نشان داده و از شما در مورد مدت زمان اقامت و هدف از سفرتان به ایالات متحده آمریکا سوال خواهد شد. این روند ممکن است که با بازرسی گمرکی (بازرسی برای دانستن اینکه آیا اقلامی برای اعلام نمودن دارید، و تفتیش های تصادفی چمدانها) ترکیب شده باشد، و بسته به فرودگاه ممکن است که به عنوان قدمی جداگانه انجام شود. بمجرد اینکه این مرحله راپشت سر گذاشتید به شما از طرف بازرس مدرکی برای ثبت ورود/خروج (فرم I-94 ) ارائه خواهد شد. این ورقه را نگهداری نمایید زیرا هنگام خروج از کشور ملزم به ارائه مجدد آن خواهید بود.

اگر یکی از چمدانهای شما نرسیده باشد، قبل از ترک فرودگاه، از طریق دفتر هواپیمایی تان شکایت نامه ای به این منظور ارائه نمایید. نام و شماره تلفن شخصی را که در این مورد به شما کمک می کند یادداشت نمایید تا در صورت بروز مشکلاتی بتوانید با او تماس بگیرید. بعد از یافتن چمدانهای شما، دفتر هواپیمایی آنها را به نشانی تان در ایالات متحده آمریکا ارسال خواهد کرد.

تمامی فرودگاهها برای کمک به مسافرین دارای غرفه های اطلاعاتی هستند، و همچنین برای هدایت تان بسوی وسائل نقلیه محلی علائمی را خواهید دید. رهنمودهایی در مورد هزینه تاکسی نیز معمولاً اعلان شده و یا توزیع میشود.

منبع:
http://www.applyabroad.org/wiki/index.php
کیس نامبر:  2009as34700
دریافت نامه اول: may 27
تاریخ کارنت شدن:  بولتن june
(واقعا یکسال از زمان رسیدن نامه اول گذشت)
تاریخ دریافت نامه دوم: 1 june
تاریخ مصاحبه کنسل شده: 15 july  
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 july
تغییر تاریخ مصاحبه به :1 sep
دریافت ویزا:روز مصاحبه
اقدام برای سیتزن شیپ: Dec 2015
انگشت نگاری: Feb 2016
رسیدن نامه ی مصاحبه: May 14th 2016
مصاحبه : Jun 14th 2016
مراسم قسم: Jun 16th 2016
یافتن نقل قول‌ها
برای دوستانی که بلیطشون و رزرو کردند و میخواهند صندلی خودشون و. از طریق سایت بگیرن که پیشنهاد میکنم حتما این کار و بکنید تا جای بهتری داشته باشید....در ضمن غذای بچه هم میتونید از همین طریق سفارش بدید
https://fly.emirates.com/MYB/MMBLogin.aspx به این قسمت بروید و اسمتون و شماره ی بلیط و وارد کنید و بقیه ی کارها..................................

میتونید از صفحه ی اصلی سایت امارات هم وارد بشید...چون سایت بالا فقط برای کسانی بود که مقصدشون آمریکاست

http://www.emirates.com/us/english/
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
یافتن نقل قول‌ها
(2009-09-09 ساعت 19:23)air نوشته:  
چمدانها را قفل نکنید و یا فقط از قفل های تایید شده توسط مدیریت امنیت حمل و نقل (Transportation Safety Administration ) استفاده نمایید.

منبع:
http://www.applyabroad.org/wiki/index.php

من هميشه چمدونم رو قفل ميكنم،اگه بخوان چمدوني رو باز كنن قبل از انتقال به بار جلوي خود مسافر باز مي كنن و اجازه باز كردن چمدونها رو بدون حضور مسافر ندارن،البته درباره اروپا دارم عرض ميكنم،امريكا رو نميدونم.دوستان اطلاعات بيشتري در اين زمينه دارن؟؟؟...فكر ميكنم اطلاعات منبع مشكلي داشته باشه
یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، kavoshgarnet ، tamanna ، farshad varaste
منم شنیدم چمدونها رو قفل نکنیم بهتره....به دلیل اینکه در جاهائی که سگهای تربیت شدشون و برای پیدا کردن مواد مخدر بین چمدونها میبرند اگه سگی هشداری بده اونها بدون اجازه ی مسافر میتونند چمدون رو باز کنند و اگه قفل باشه که دیگه طبیعیه نمیان بگردن مسافر و پیدا کنند و ازش کلید بگیرند .....................خودشون بازش میکنند..به عبارتی قفلش و میشکنند......
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، honareirani ، kavoshgarnet ، Hossein81 ، tamanna ، مانترا
خب يه مسئله اي من هميشه سگها رو قبل از تحويل بار ديدم،يه بار هم ديدم كه به همين شيوه چمدون مسافري رو گشتن اما ظاهرا با توضيحاتي كه دادين ليلي جان اين سگها هميشه قبل از عبور مسافر بازرسي نمي كنن،ضمن اينكه قفلهاي شكسته بعضي از چمدونها گواه همين مطلبه ولي واقعا اصلا كار درستي نيست چون امكان بازرسي و كنترل چمدونها زمانيكه خود مسافر حضور داره هست.

يه بار هم تو فرودگاه خميني چمدونم منو باز كردن به اين خيال كه مشروب داخلشه،هر چي گفتم روغن زيتونه به خرجشون نرفت اگه بدونين با چه مكافاتي دوباره چمدون رو بستم ماشالله.خودشون همه چي رو زير و رو كردن عين خيالشون نبود و يه كمك هم نكردن!!! فرودگاه مسخره ايه.تقريبا همه جا مسافر تا اخرين لحظه تحويل بار ميتونه با همراهاش بمونه اينجوري اگه بار اضافي داشته باشه همونجا ميتونه بده همراهاش اما تو ايران باز بايد بياي بيرون
یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: laili ، Ashkan78 ، honareirani ، سارا کوچولو ، kavoshgarnet ، Hossein81 ، tamanna
اگر قصد قفل کردن چمدان را دارید میتوانید از قفلهای مورد تایید Transportation Security Agency استفاده کنید. این قفلها فقط توسط شما و TSA قابل باز شدن هستند.

http://www.amazon.com/s/?ie=UTF8&keywords=tsa+approved+lock&tag=googhydr-20&index=aps&hvadid=3330501897&ref=pd_sl_19hfh292dj_e
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
یافتن نقل قول‌ها
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان