کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هزینه تحصیل در آمریکا
سلام دوستان
سوال من اینه که سال اول ورودمون که اوت استیت هستیم آیا با کمک ففسا همه هزینه های دانشگاه پوشش داده میشه؟ یا باید سال اول رو یه جوری بگذرونیم تا این استیت بشیم بعد با کمک ففسا برامون رایگان بشه؟
شماره کیس:2012AS00035XXX آنکارا
تعداد افراد کیس: 4 نفر
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 AUG
تاریخ کارنت شدن کیس: 7 مارچ
تاریخ مصاحبه: 24 می
تاریخ دریافت کلیرنس:29 june
تاریخ دریافت ویزا: 18 جولای 2012
تاریخ ورود به امریکا:15آگست 2012
جمع تقریبی هزینه ها :36000عكس،84000پست اول ،200000 ترجمه،41500پست آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
درسته كه هزينه تحصيلى اگر in state باشيم حدودا يك پنجم ميشه
Case num:2014as3$$/ ديدن قبولى ١مى/ارسال فرمها ٢٨مى/مصاحبه ٨ اكتبر٢٠١٣/كلير پس از ٢٢٥روز ناقابل ٢١مى ٢٠١٤/تاريخ ورود به امريكا ٢٦سپتامبر٢٠١٤/ساكن مريلند/ssn:بعداز٣روز/گرين كارت بعد از ٢٦روز
پاسخ
(2014-09-11 ساعت 11:51)Vahid2014 نوشته:  درسته كه هزينه تحصيلى اگر in state باشيم حدودا يك پنجم ميشه

يك سوم ميشه.
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: moqadam ، msar ، nora-nora ، barfi1
270 $ int
80$ out
40$ in-state
each unit
exp: AA needs 60 unit
BA or Bs needs 120-130 units
since 2012
پاسخ
سلام
دوستان به من گفتن که مدرک مهندسی ایران بخصوص از دانشگاه ازاد اونجا اصلا اعتبار نداره .
و برای ی شغل خوب حتما باید اونجا دانشگاه رفت و از همون جا مدرک بگیریم .
فکر میکنین هزینه گرفتن مدرک لیسانس برق در هیوستن حدودا چقدر ؟
و اصلا شرایط خاصی برای ثبت نام داره یا نه ؟
اگه حدودا یکسال دیگه مشکل زبانمون حل بشه میتونیم براحتی ادامه تحصیل بدیم .؟
ممنون میشم راهنمایی کنین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-23 ساعت 16:47)hamed402 نوشته:  سلام
دوستان به من گفتن که مدرک مهندسی ایران بخصوص از دانشگاه ازاد اونجا اصلا اعتبار نداره .
و برای ی شغل خوب حتما باید اونجا دانشگاه رفت و از همون جا مدرک بگیریم .
فکر میکنین هزینه گرفتن مدرک لیسانس برق در هیوستن حدودا چقدر ؟
و اصلا شرایط خاصی برای ثبت نام داره یا نه ؟
اگه حدودا یکسال دیگه مشکل زبانمون حل بشه میتونیم براحتی ادامه تحصیل بدیم .؟
ممنون میشم راهنمایی کنین

دوست عزيز خيلي موافق اين صحبتت نيستم چونكه خود من فوق ليسانس پليمر از دانشگاه ازاد دارم و بدون اخذ مدرك از امريكا در يك شركت مرتبط با رشته خودم مشغول به كار هستم.
دقيقا هزينه ها رو نميدونم ولي اينقدر بالا هست كه اگر بتوني يكسال بموني و اين استيت بشي ميتوني با هزينه خيلي خيلي پايين تري وارد دانشگاه بشي، ولي توي اين مدت دنبال كار حرفه اي باش اگر تجربه داشته باشي و زبان نسبتا خوب و تلاش در سايتهاي كاريابي ، احتمال پيدا كردن كار با همون مدرك ايران رو هم داري
پاسخ
تشکر کنندگان: sib 24 ، nora-nora ، barfi1 ، maxsupermax ، sahar2016
سلام دوستان من میخواستم برا ارشد برق اپلای کنم اینو هم میدونم که دانشگاه های مختلف هزینه تحصیل متفاوتی دارن با اینحال میخواستم ببینم برا یه دانشگاه با هزینه کم و احتمالا رنک متوسط هزینه تحصیل و هزینه زندگی در این دو سال جمعا چقدر می شود؟ ظمنا ایا گرفتن ارشد در یک دانشگاه رنک متوسط میتواند به گرفتن کار بعد از تحصیل و همچنین گرفتن گرینکارت از طریق کارفرما منجر شود!؟ و ریسک اینکار چقدر است یعنی چند درصد از دوستانی که ارشد امریکا میخونن موفق به گرفتن گرینکارت بعد از تحصیل میشن!؟
گاهی گمان نمی کنی ولیکن می شود / گاهی نمی شود که نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است/ گاهی نگفته قرعه به نام تو می شود
گاهی گدای گدایی و بخت با تو نیست/ گاهی تمام شهر گدای تو می شود
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان شانس گرفتن پذیرش از یکی از دانشگاه های امریکا برای کسی که مثلا از یکی از. دانشگاه های سراسری تهران فارق التحصیل شده چقدر هست؟

شانش گرفتن فاند در مقطع ارشد از نظر دوستان چقدر هست؟

شانش گرفتن فاند در مقطع ارشد از نظر دوستان چقدر هست؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان کسی تنوسته tax credit برای شهریه و هزینه های تحصیلی دریافت کنه؟
سال گذشته من بیش از هشت هزار فقط شهریه دادم برای at least half time student در مقطع ارشد، برگه ی 1089-t رو هم از دانشگاه گرفته ام ولی نتونستم خودم از طریق turbo tax تکس کردیتش رو بگیرم.
سرچ که میکنم میبینم تا ۲۰۰۰ دلار میتونم بگیرم ولی با فرمخا بلد نیستم درش بیارم.
کسی تجربه ی مشابهی داته؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
2011as
بی نامه اول، ازدواج بعد قبولی
مصاحبه آنکارا 3Aug
کلیر7Sep
ویزا23Sep
هزینه‌ی قبل ورود 2 نفر 3.8میلیون
ورود17Des2011
سوشال23Des
گرین کارت15Jun
کارfeb2012
سوال خصوصی نه!
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-04-19 ساعت 18:25)pefa نوشته:  دوستان کسی تنوسته tax credit برای شهریه و هزینه های تحصیلی دریافت کنه؟
سال گذشته من بیش از هشت هزار فقط شهریه دادم برای at least half time student در مقطع ارشد، برگه ی 1089-t رو هم از دانشگاه گرفته ام ولی نتونستم خودم از طریق turbo tax تکس کردیتش رو بگیرم.
سرچ که میکنم میبینم تا ۲۰۰۰ دلار میتونم بگیرم ولی با فرمخا بلد نیستم درش بیارم.
کسی تجربه ی مشابهی داته؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام

من از سایت Jackson Hewitt استفاده کردم. تو لیست سایت های مجاز IRS هم هست. با اکانت مجانیش هم میتونین اطلاعات T-1089 و شهریه رو وارد کنین. ولی عجله کنید ، دیروز (April 18) ددلاین ارسال فرم های مالیاتی بودش!

http://www.jacksonhewitt.com/

موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان:
شما شرایط مشابه من رو داشتید؟ بابت شهریه ای که دادید چقدر کردیت بهتون داد؟
2011as
بی نامه اول، ازدواج بعد قبولی
مصاحبه آنکارا 3Aug
کلیر7Sep
ویزا23Sep
هزینه‌ی قبل ورود 2 نفر 3.8میلیون
ورود17Des2011
سوشال23Des
گرین کارت15Jun
کارfeb2012
سوال خصوصی نه!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خسته نباشین کسی هست راهنماییم کنه من تازه فارغ التحصیل شدم از رشته تجربی و دلم میخواد واسه دانشگاه برم امریکا میشه یکی راهنمایم کنه چکار کنم ؟ امنیت کدوم شهر خوبه و نمیخوام گرون باشه
پاسخ
تشکر کنندگان:
هزینه تحصیل در رشته پزشکی چقدره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-13 ساعت 18:09)Hoseinu نوشته:  هزینه تحصیل در رشته پزشکی چقدره؟

بستگی داره کجا باشید برای مثال میگیم UCLA شما اگر اینستیت باشید 17 هزار دلار در سال هست و اگر اینستیت نباشید 32 هزار دلار.
اولش سخته اما خودت رو نباز باهاش بجنگ
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016
سلام دوستان من در كاليفرنيا زندگي ميكنم و حدود شش ماهه كه به امريكا با ويزاي نامزدي امدم.به زودي گرين كارتم بدستم ميرسه.
ليسانس زبان انگليسي دارم و فوق ديپلمم هم كامپيوتره.مايلم كه در رشته حسابداري تحصيل كنم .مراحل كار رو متاسفانه متوجه نشدم.
٠-مدرك من ديپلم حساب ميشه و بايد به كالج برم تا تعيين سطح زبان بشم و بهم چندتا كلاس بدن تا بتونم بعد از گذروندن. كلاس زبان به ادامه تحصيل فكر كنم؟يا ميتونم مستقيم برم دانشگاه؟
١- اصولا براي تحصيل در هررشته اي بايد از كالج شروع كنم و بعد به دانشگاه راه پيدا كنم ؟
٢- نياز دارم كه از وام تحصيلي هم استفاده كنم .ايا شامل مني كه كمتر از يكساله اينجا ساكنم ميشه؟
٣- بنظرتون شغل اداري مناسبي همزمان با تحصيل در اين رشته برام پيدا ميشه كه مخارجم رو بتونم بدم؟
ممنونم
نوع ويزا:نامزديk1
تاريخ ارسال مدرك:اگست ٢٠١٦
تاريخ مصاحبه:١٠ژانويه ٢٠١٧
تاريخ ورود:فوريه ٢٠١٧
تاريخ ازدواج:فوريه٢٠١٧
ارسال مدارك براي گرين كارت:مي ٢٠١٧
تاريخ انگشت نگاري: ٢٣ جون ٢٠١٧
دريافت نامه مصاحبه:اگست ٢٠١٧
دريافت مجوز كار و سفر:سپتامبر٢٠١٧
مصاحبه:٢٦سپتامبردريافت گرين كارت:يكهفته بعد از مصاحبه
پاسخ