کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اجازه ورود به آمریکا یا کانادا برای خانم های باردار
سلام
میخواهم بدونم آیا یک شخص باردار(حامله) میتواند در صورت داشتن ویزای کانادا وارد کانادا بشه و بچه خودش رو تو کانادا بدنیا بیاره؟
آیا به افراد حامله اجازه ورود میدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: rataclimi ، msar
قربونتم
منم چند وقته این سوال رو گذاشتم توی همین انجمن ولی تا حالا کسی جواب نداده اگه فهمیدی به منم بگو
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
هیچ کشوری در دنیا نمیتواند مانع ورود خانمهای باردار شود و هیچ کشوری در دنیا هم نمیتواند مانع بدنیا آمدن بچه شود. ولی قوانین مهاجرتی برای فرزندان بدنیا آمده متفاوت است. مثلا اگر بچه در امریکا بدنیا بیاید با گرفتن birth certificate آن بچه سیتیزن امریکا شده و میتواند در همان چند ماهگی پاسپورت امریکایی بگیرد احتمالا کانادا هم باید قوانینی شبیه به این در مورد بچه هایی که آنجا بدنیا میایند داشته باشد. بهرحال نگرانی شما در مورد ورود به کانادا بیمورد است.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
سلام. یک سوال دارم لطفا کسانی که اطلاع کامل دارند پاسخ بدهند.اگر خانمی در امریکا باردار شود و بخواهد فرزندش را آنجا به دنیا آورد< از چند ماهگی به بعد می تواند از دکتر عدم استفاده از هواپیما بگیرد >.با توجه به اینکه ویزای توریستی دارد و بیشتر از 6 ماه نمیتواند در خاک امریکا بماند.
متشکرم از راهنمایی شما دوستان گرامی
پاسخ
تشکر کنندگان: prammainfatte ، rataclimi ، susan5likeq ، msar
اگر منظور شما از سوال این بوده که به خاطر گرفتن گواهی عدم استفاده از هواپیما، علی رغم اتمام مدت ویزا دیپورتش نکنند، باید بگویم که برای دیپورت کردن راه‌های دیگر (مثل زمینی، دریایی و غیره) هم وجود دارد. حتی اگر باز هم شرایط جوری بود که خانم را دیپورت نکردند، بعد از به دنیا آمدن فرزند قطعاً دیپورت می‌شود.

بچه‌ای که در آمریکا به دنیا بیاید شهروند آمریکا می‌شود اما برای این که بتواند برای پدر و مادرش درخواست گرین کارت کند باید به سن قانونی (۱۸) برسد.
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، msar
خانمهای باردار تا قبل از شش ماهگی برای پرواز نیاز به نامه پزشک ندارند البته بسته به ایرلاین متفاوت است لوفتانزا که تا هفت ماهگی هم راه میاد
پاسخ
دوستان محترم ، خیلی ممنون بخاطر اینکه پاسخ مرا دادید. موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: vosyzoono ، msar
از آنجائیکه بچه من کانادا بدنیا آمد و ویزای ما توریستی بود تجربه خوبی در این زمینه داریم. خانم های باردار کمتر از 7 ماه نیازی به گواهی پزشک ندارند اما شرکت های هواپیما ئی هیچ مسئولیتی را در مورد عوارض احتمالی نمی پذیرند. برای پروازهای بیشتر از 4ساعت منعی برای بارداری 28 تا 32 هفته وجود ندارد اما گواهی پزشک الزامی است. برای بارداری 32 تا 36 هفته مسافرت هوائی بشتر از 4 ساعت ممنوع است. بالای 36 هفته کلا پرواز ممنوع است. در ضمن وقتی خانم باردار وارد کانادا شود بدون در نظر گرفتن نوع ومدت ویزا تمام خدمات برایشان انجام خواهد شد اما نکته اینجاست که چون کانادا بیمارستان خصوصی ندارد همه جراهان زنان به بیماران آزاد و بدون بیمه پذیرش نمیدهند. ابتدا باید از طریق یک پزشک خانواده به جراحی که پذیرش میدهد معرفی شوید. از آن به بعد همه چیز آسان انجام خواهد شد. شناسنامه کانادائی بچه هم یک هفته پس از رجیستریشن اینترنتی به نشانی شما ارسال میشود.
یک نکته مهم: حتما برای خانم باردار first or bussiness class بلیط بگیرید
پاسخ
تشکر کنندگان: kianoush ، golrokh ، msar ، frz61
(2010-05-20 ساعت 14:46)گاتا نوشته:  از آنجائیکه بچه من کانادا بدنیا آمد و ویزای ما توریستی بود تجربه خوبی در این زمینه داریم. خانم های باردار کمتر از 7 ماه نیازی به گواهی پزشک ندارند اما شرکت های هواپیما ئی هیچ مسئولیتی را در مورد عوارض احتمالی نمی پذیرند. برای پروازهای بیشتر از 4ساعت منعی برای بارداری 28 تا 32 هفته وجود ندارد اما گواهی پزشک الزامی است. برای بارداری 32 تا 36 هفته مسافرت هوائی بشتر از 4 ساعت ممنوع است. بالای 36 هفته کلا پرواز ممنوع است. در ضمن وقتی خانم باردار وارد کانادا شود بدون در نظر گرفتن نوع ومدت ویزا تمام خدمات برایشان انجام خواهد شد اما نکته اینجاست که چون کانادا بیمارستان خصوصی ندارد همه جراهان زنان به بیماران آزاد و بدون بیمه پذیرش نمیدهند. ابتدا باید از طریق یک پزشک خانواده به جراحی که پذیرش میدهد معرفی شوید. از آن به بعد همه چیز آسان انجام خواهد شد. شناسنامه کانادائی بچه هم یک هفته پس از رجیستریشن اینترنتی به نشانی شما ارسال میشود.

سلام , دوست من ویزای توریستی آمریکا رو گرفت تو آخرین روزای اعتبار ویزاش اومد امریکا حدود 4 ماهه بود. پسرش اینجا دنیا اومد و قبل از اینکه 6 ماه ویزاش تموم بشه واسه پسرش شناسنامه امریکایی گرفت و حالا میتونه به عنوان قیم بچه اینجا بمونه تا بچه به سن قانونی برسه.
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، frz61
(2011-03-03 ساعت 13:10)benyta نوشته:  سلام , دوست من ویزای توریستی آمریکا رو گرفت تو آخرین روزای اعتبار ویزاش اومد امریکا حدود 4 ماهه بود. پسرش اینجا دنیا اومد و قبل از اینکه 6 ماه ویزاش تموم بشه واسه پسرش شناسنامه امریکایی گرفت و حالا میتونه به عنوان قیم بچه اینجا بمونه تا بچه به سن قانونی برسه.

من فکر می‌کردم قوانین آمریکا سخت‌تر از این‌ها باشه. خیلی از مکزیکی‌ها از همین روش استفاده سوء کردن و در اواسط بارداری اومدن آمریکا و بچه‌دار شدن تا بتونن به استناد آمریکایی بودن بچه، مقیم بشن. اما من شنیده بودم که روند اقامتشون تا دو سال طول می‌کشه و در این فاصله اگر ویزاشون تموم بشه مجبورن برگردن.

البته این بر اساس شنیده‌های منه و ممکنه اشتباه باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: rataclimi ، msar
(2011-03-03 ساعت 13:10)benyta نوشته:  
(2010-05-20 ساعت 14:46)گاتا نوشته:  از آنجائیکه بچه من کانادا بدنیا آمد و ویزای ما توریستی بود تجربه خوبی در این زمینه داریم. خانم های باردار کمتر از 7 ماه نیازی به گواهی پزشک ندارند اما شرکت های هواپیما ئی هیچ مسئولیتی را در مورد عوارض احتمالی نمی پذیرند. برای پروازهای بیشتر از 4ساعت منعی برای بارداری 28 تا 32 هفته وجود ندارد اما گواهی پزشک الزامی است. برای بارداری 32 تا 36 هفته مسافرت هوائی بشتر از 4 ساعت ممنوع است. بالای 36 هفته کلا پرواز ممنوع است. در ضمن وقتی خانم باردار وارد کانادا شود بدون در نظر گرفتن نوع ومدت ویزا تمام خدمات برایشان انجام خواهد شد اما نکته اینجاست که چون کانادا بیمارستان خصوصی ندارد همه جراهان زنان به بیماران آزاد و بدون بیمه پذیرش نمیدهند. ابتدا باید از طریق یک پزشک خانواده به جراحی که پذیرش میدهد معرفی شوید. از آن به بعد همه چیز آسان انجام خواهد شد. شناسنامه کانادائی بچه هم یک هفته پس از رجیستریشن اینترنتی به نشانی شما ارسال میشود.

سلام , دوست من ویزای توریستی آمریکا رو گرفت تو آخرین روزای اعتبار ویزاش اومد امریکا حدود 4 ماهه بود. پسرش اینجا دنیا اومد و قبل از اینکه 6 ماه ویزاش تموم بشه واسه پسرش شناسنامه امریکایی گرفت و حالا میتونه به عنوان قیم بچه اینجا بمونه تا بچه به سن قانونی برسه.

من دانشجو هستم و با ویزا دارم میام با همسرم به آمریکا برای مدت ۱ سال.

آیا اگر تو این فاصله بچه دار شویم راهی‌ هست که اونجا بمونیم؟

با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: impepaliene ، vosyzoono ، msar
دوست عزیز، شما فرزندت می‌شه سیتی‌زن آمریکا،و شما به عنوانه قیم میشی‌ سیتی‌زن ایران.اگر شما به عنوان قیم یه سیتی‌زن آمریکا مجبور به برگشت بشی‌،اون سیتی‌زن شرایط برگشتو داشته باشه ( در خطر جانی نباشه ) شما هم باید برگردی و فرزند سیتیزنت باید برگرده، و زمانیهم که برگردی تا سیتی‌زن به سن قانونی‌ نرسه نمیتونه برات درخواست گرین کارت بده

دوست این خانوم یا آقا کار غیر قانونی‌ کرده،که پنج ماه بدون ویزا تو آمریکا مونده تا بچشو بدنیا بیاره.شانسی که اورده بدون ویزا تا ۶ ماه موندن بهش ban نمی‌خوره،واگر نه تا ده سال ورودش به آمریکا ممنوع میشد.

حالا خدارو چه دیدی،شاید تونستی‌ ویزاتو extend کنی‌.

به عنوان update بگم،حرفش هست که یه لایحه تصویب کنن ( آخرین بر که من در این زمینه چیزی شنیدم حدود ۳،۴ ماه پیش بود ) که این شیوهٔ بچّه‌دار شدن سیتی‌زن شدن به خاطره افراط مکزیکیها بردارن یا تغیرش بدن.حالا نمیدونم این تغییر فقط برای مکزیکیها خواهد بود،یا کلا

اینو به عنوانه update 2میگم،این مساله،بین خارجیها که با سربازای آمریکایی ازدوج کردن و همسراشون تو جنگ کشته شدن خیلی‌ زیاده.بیشترشون درخواست گرین کارتو نمیدان،همسرشون می‌رن مناطق جنگی،کشته میشن،و اونا چون دیگه به قول دولت دلیلی‌ برای تو آمریکا موندن ندارن،از کشور اخراج میشن.یه کیس فیلیپینی حتا بچهٔ اون خانومو ازش گرفتن،پیش پدرو مادر اون آقا گذاشتن و خودشو از کشور بیرون کردن،با اینکه پدرو مادر اون آقا راضی‌ بودن که این خانوم بمونه. من نمیگم کیس شما هم میشه این می‌شه،چون شما ویزات تاریخ داره،ولی‌ میگم یه از این دست مواردی هم بوده،که بد نیست تو اینترنت دنبالشون بگردی و بخونی‌
پاسخ
تشکر کنندگان: hamed_gh ، tina89 ، EFFESKDIBRERO ، msar
با سلام
من و همسرم به مدت چهار سال باید امریکا بمونیم برای خوندن در مقطع دکترا و همینطور که میدونید ویزا یه بار ورود هست
با این حال من الان باردارم و چند ماه دیگه بچمون بدنیا میادش سوالم اینه که فرزند ما سیتیزن امریکا میشه؟
و اینکه راهی وجود داره که از این طریق بشه برای گرین کارت ما اقدام کرد یا خیر ؟
اگر ما بین این چهار سال از امریکا خارج بشیم ایا بخاطر اینکه فرزندمون سیتیزن هست باز هم ممکنه سفارت برای کلیر شدن زمان زیادی بگیره ؟
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: msar ، frz61
بله بچهٔ شما شهروند آمریکا خواهد بود اما صرف شهروندی اون اتوماتیک شما رو مالک گرین کارت نمی‌کنه. برای گرفتن گرین کارت شما، بچه باید به سن قانونی (در این مورد ۲۱ سال) برسه و برای شما اقدام کنه.

در مورد این که پس از خروج شما از آمریکا، داشتن یک بچهٔ شهروند چه تاثیری در ویزا گرفتن شما می‌گذاره نمی‌شه قطعی نظر داد. قانونی وجود ندارد که چنین والدینی باید زودتر (یا دیرتر) ویزا بگیرن. این که در تجربهٔ شخصی چند نفر ممکنه که کلیر شدن زیاد طول کشیده باشه شکی درش نیست. اما این تجارب شخصی رو نمی‌شه عمومیت داد.
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، maxsupermax ، msar
(2012-06-22 ساعت 05:02)Hojjat نوشته:  بله بچهٔ شما شهروند آمریکا خواهد بود اما صرف شهروندی اون اتوماتیک شما رو مالک گرین کارت نمی‌کنه. برای گرفتن گرین کارت شما، بچه باید به سن قانونی (در این مورد ۲۱ سال) برسه و برای شما اقدام کنه.

در مورد این که پس از خروج شما از آمریکا، داشتن یک بچهٔ شهروند چه تاثیری در ویزا گرفتن شما می‌گذاره نمی‌شه قطعی نظر داد. قانونی وجود ندارد که چنین والدینی باید زودتر (یا دیرتر) ویزا بگیرن. این که در تجربهٔ شخصی چند نفر ممکنه که کلیر شدن زیاد طول کشیده باشه شکی درش نیست. اما این تجارب شخصی رو نمی‌شه عمومیت داد.

با تشکر از توضیحاتت حجت جان... یه تشکر دیگه هم دارم از لینک پایین امضات برا کانادا رفتن
و اینکه آخرین خبری که موثق داری برا رفتن به کشورهای دیگه فقط با گرین امریکا هم برامون تو تاپیکش بگو... من تهران که بودم رفتم سفارت آلمان گفتش اگه گرین داشته باشی صدور ویزای آلمانت سریعتر انجام میشه فقط همین.Big Grin

امام راحل یه جمله جالبی داشت می فرماید" انشاله خدا همه ما را آدم کند" !
آمین رو بلند بگو ! Big Grin
Lol Wink
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان