کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ليست اجناس،اقلام و خوراكي هاي ممنوع در ورود به امريكا
دوستان عزيز سلام

لطفا دوستان اشنا و مطلع ،ليست اجناس و لوازم و خوراكي هايي كه ورود انها به امريكا ممنوع ميباشد را جهت اطلاع ساير دوستان اعلام نمايند .
مثلا كدام از اقلام ذيل ممنوع است :
سكه طلا،مايعات،دانه هاي گياهي ،سبزي خشك شده زعفران،پسته،تخمه،لواشك،ميوه تازه يا خشك شده، دارو ،شير خشك،اب ميوه و غيره
با تشكر
پاسخ
انواع بذر گیاهی ممنوع هستند
تخمه در صورتی که خام باشد بذر قلمداد میشود
پسته خام ممنوع نیست بشرطی که مقدارش کم باشد و تجاری محسوب نشود
جواهرات بیش از حد متعارف ممنوع و قاچاق محسوب میشوند و ممکن است باعث درد سر زیادی شوند
شیر خشک همراه نوزاد آزاد است

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
مایعات و آب میوه و میوه تازه نمی تونیدببرید .میوه خشک هم ممکنه به مقصد نرسه ازتون بگیرن. زعفران هم زیاد نمی تونید ببرید.باید در حد احتیاج باشه. آجیل هم به سختی مخصوصا اگه تخمه داشته باشه . ولی تا دلتون بخواد می تونید سبزی خشک و لواشک ببرید . دارو هم باید در حد داروهای عادی باشه اگر داروهای خاصی می خوایین ببرین با خودتون نسخه پزشک داشته باشید.
پاسخ
بالاخره پسته و تخمه بو داده رو میشه برد یا نه!!؟؟؟؟
Hope Never Die

شماره کیس: ***31
تاریخ دریافت نامه قبولی:may 2008
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:May 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:31 may
تاریخ مصاحبه:14 july
دریافت ویزا: 30 september (روز آخر)
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، msar
(2009-12-09 ساعت 20:14)matrix نوشته:  بالاخره پسته و تخمه بو داده رو میشه برد یا نه!!؟؟؟؟

پسته میشه آورد ولی تخمه به هیچ وجه........
البته این کنترل بیشتر برای کسانیه که با ویزا میان ولی برای مهاجرین معمولا چمدونهاشون باز نمیشه مگر در مواقع خاص...
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تخمه ممنوع است حتی بو داده
اگه خواستید تخمه بخورید باید همانجا بخرید
فندق بوداده آزاد است
مغز بادام شور آزاد است منتها فعلا توی ایران هم پر شده از مغز بادام آمریکایی
برنج آزاد است

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
علت اين ممنوعيت ها چيه؟مخصوصا براي آجيل و تخمه؟يعني حتي ميزان كم رو هم اجازه نميدن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mahdis ، smith ، taherifar ، msar
سم افلوتاکسین که نوعی قارچ هست بارها درآجیل ایرانی کشف شده (مخصوصا در پسته)
فکر میکنم یکی از دلایل ممنوعیت آجیل شور همین مورد باشد

پاسخ
(2009-12-12 ساعت 23:34)shima.m نوشته:  علت اين ممنوعيت ها چيه؟مخصوصا براي آجيل و تخمه؟يعني حتي ميزان كم رو هم اجازه نميدن؟

شیما جون یکی از دلایلشون حفظ نژاد محصولات خودشونه...برای همین اینقدر روی تخمه حساسیت دارند...یا چیزهای هسته دار خیلی کنترل میشه..مثل آلو ..آلوچه...انواع میوه..یا آوردن تخم گل و گیاه که دیگه امکان نداره...
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
چه جالب.مرسي ليلي جان.آدم واقعا حسرت ميخوره اينا براي هر چيزي كنترل دران بعد توي ايران................جالبه بدونين بذر زعفرون براحتي داره به افغانستان قاچاق ميشه و پيش بيني شده بزودي انحصار اين تجارت از دست ايران خارج ميشه و شهرت زعفرون ايراني از بين ميره.فرش ايراني هم كه براحتي نقشه هاش از چين سر در اورده و دارن كپي مي كنن و با بدترين كيفيت به اسم فرش ايراني ميفروشن
پاسخ
در مورد پسته متاسفانه الآن آمریکا از ایران پیشی گرفته است
در مورد زعفران هم اسپانیا دارد جلو میزند(افغانستان فعلا با خشخاش سرگرم است)
اما در مورد فرش دستباف امکان ندارد کشوری بتواند با ایران رقابت کند چون وقت زیادی میخواهد و هیچ جای دنیا وقت به اندازه ایران بی ارزش نیست

پاسخ
(2009-12-14 ساعت 02:40)hvm نوشته:  در مورد پسته متاسفانه الآن آمریکا از ایران پیشی گرفته است
در مورد زعفران هم اسپانیا دارد جلو میزند(افغانستان فعلا با خشخاش سرگرم است)
اما در مورد فرش دستباف امکان ندارد کشوری بتواند با ایران رقابت کند چون وقت زیادی میخواهد و هیچ جای دنیا وقت به اندازه ایران بی ارزش نیست

در مورد زعفران اسپانيا اصلا قابل قياس با زعفران ما نيست و خيلي متفاوته و يه چيز من در آوردي !! اما زعفروني كه داره توي افغانستان كشت ميشه دقيقا مشابه زعفرون ماست و براي همين مشتري هاي خاصي داره.هر چيزي پولساز باشه مردم روش تمركز ميكنن و كاشت خشخاش نميتونه مانع اين مسئله باشه

درباره فرش هم در پست قبلي من عرض كردم كپي با كيفيت بسيار بد(البته اصلا اين فرشها دستباف هم نيستن)!!!! اما نكته اينجاست دارن اين فرشها رو با قيمتي خيلي ارزون (به اسم فرش ايراني)ميفروشن براي همين كلي مشتري داره و متاسفانه مشتري ها بعد از مدتي از كيفيت افتضاح فرش كه مطلع ميشن فرش ما اسمش بد در ميره (براي كسائي كه خيلي اطلاعات درباره فرش ندارن)
در اين مورد هم باهاتون موافق نيستم كه وقت گذاشتن براي هنر،وقت تلف كردنهSad کسی که وقتش رو برای بافتن فرش میذاره بر اساس بیکاری و بی اهمیت بودن زمان اینکارو نمیکنه بلکه شغل و منبع درامدش محسوب میشه بنابراین چجوری میشه کسی که در حال انجام شغلش هست رو آدمی که داره وقتش رو تلف میکنه تلقی کرد؟
پاسخ
(2009-12-14 ساعت 02:40)hvm نوشته:  اما در مورد فرش دستباف امکان ندارد کشوری بتواند با ایران رقابت کند چون وقت زیادی میخواهد و هیچ جای دنیا وقت به اندازه ایران بی ارزش نیست

من با این نظر شما موافق نیستم. در حال حاضر فرش ایران در دورهء اضمحلال به سر میبرد. نمیخواهم بگویم که کیفیت بدی دارد یا اینکه بی ارزش است. خیر.
در دنیای فعلی تجارت ، حرف فقط بر سرمساله کیفیت نیست. بسیاری از پارامترهای دیگر دخالت دارند تا به یک کالا ارزش بدهند. در مورد فرش ایران ،کیفیت خوب است ، اما تجارت و مسائل جانبی باعث شده که بازار فرش دستباف در حال حاضر در اختیار چین، ترکیه،پاکستان باشد.
2010AS200xx
دریافت نامه قبولی: Jul-24-2009
مصاحبه و دریافت ویزا :Jul 2010، Kuala Lumpur
تاریخ و محل ورود به آمریکا: سپتامبر2010،نیویورک
دریافتSSN و GC :اکتبر2010
محل سکونت فعلی:San Jose, California
تاریخ سیتیزن شدن: Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadrezah ، farhad1985 ، Javad Esmaeilzadeh ، آلیس-1980 ، taherifar ، msar ، amini1348 ، rkm
دوستان خوبم سلام کسی میدونه آوردن عطر 100 میل ممنوعه یانه ؟ مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-29 ساعت 12:24)meri2400 نوشته:  دوستان خوبم سلام کسی میدونه آوردن عطر 100 میل ممنوعه یانه ؟ مرسی
بگذاريد تو چمدان و تحويل بار بديد. من 2 تا 3 تا عطر هم در چمدان گذاشتم و بردم مشكلي نبود.
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora ، alirezafarhang81

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان