کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
حمایت از کسانی که کسی را در آمریکا ندارند
(2011-12-17 ساعت 12:32)jahan_roone نوشته:  درود
من ارشد ژئوفیزیک هستم و در یک شرکت اکتشاف نفت کار میکنم.
کسی هم رشته من هست که کمک کنه بگه من از کدوم شهر شروع کنم؟
هیوستون و آستین
ولی حتما در سایت Indeed.com رشته ی مورد نظرتون رو سرچ کنید و ببینید که کدوم شهر آمار بیشتری داره.
یکی از دوستان من کارش اکتشاف نفته و دکترا داره.
دالاس بود ولی ظاهرا موقعیت های شغلی بهتری در هیوستون هست که داری میره اونجا.
جالب اینجاست که اینجا اگه کسی تو ملکش نفت پیدا کنه، مال خودشه و هنوز چاه هایی هستن که ماهی 500 دلار از استخراج به روش های بوقی(الاکلنگی!) پول در میاره و باز هم در حال کارن.
از کار های خصوصی کوچیک تا شرکت های بزرگ نفتی هست. اکثر هدکورتر ها هم در آستین هستن.
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، armanbala ، SH1A2R3 ، batis2010 ، MPU ، ghorbat ، opayamani ، odiseh ، Vofi
سلام
اگر سن حوزه می خواید بییان برای حساب باز کردن و کارهایی مثل سوشال و خانه گرفتن در حد توان در خدمتتان هستم
(2012-01-10 ساعت 01:47)الی الی نوشته:  ظاهرا حمایتی در کار نیست! الکی خوشحالی کردیم!!!! Sad شما نکنین..... ...
فقط اول امیدت به خدا باشه و دوم جیبت ;(

کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، hoda2012 ، storagemeter ، armanbala ، soniarazmi ، batis2010 ، f.r ، ghorbat ، opayamani ، odiseh ، Vofi
قابل توجه دوستانی که هیچ کسی رو امریکا ندارند من نزدیک دوسال امدم تنسی - نشویل شهر بدی نیست اب و هواش مثل کرج خودمونه ایرانی کم نیست مغازه ایرانی هم داره - من خیلی دوست دارم که به اون دسته از عزیزانی که هیچ اطلاعات و آشنایی ندارن اگه بتونم کمکی کنم
بهم پیغام بدید
راستی سال نو رو هم پیشاپیش تبریک می گم
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
(2011-06-20 ساعت 00:11)fereshtehh نوشته:  سلام ما تصمیم داریم بریم ویرجنیا ایا کسی هست ما رو در ابتدا ورود راهنمایی کنه ؟

سلام دوست عزیز
میدونم کمی دیر جوابتونو میدم ولی من تازه با این سایت آشنا شدم و مدت هاست در این ایالت زندگی می کنم. خوشحال می شم اگه بتونم کمکی کنم بهتون.
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، frozen mind ، كاميلا ، dr.sedaghat ، batis2010 ، f.r ، ghorbat ، opayamani ، Vofi
(2012-01-04 ساعت 09:26)lale نوشته:  سلام
کسی توی شهر fair fax واشنگتن دس سی هست من یه چند تا سوال داشتم

سلام من در ویرجینیا زندگی می کنم ودر واشتگتن کار
چه کمکی می تونم بهتون کنم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، frozen mind ، batis2010 ، f.r ، ghorbat ، opayamani ، odiseh ، Vofi
سلام خدمت دوستان مهاجرسرايي

من و همسرم حدودا ٥ سالي هست که هیوستون هستیم. به شکرانه لطف خداوند امیدواریم بتونیم به دوستانی که نیاز به راهنمایی و کمک دارند خدمتی بکنیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: m.memari ، soniarazmi ، kamranjon ، SH1A2R3 ، iust_software ، maxsupermax ، frozen mind ، batis2010 ، f.r ، ghorbat ، opayamani ، odiseh ، Vofi
دوستانی که هیوستون تشریف میارن در حد توان اگر بتونیم در خدمت خواهیم بود Smile

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، mansour*** ، batis2010 ، f.r ، ghorbat ، opayamani ، odiseh ، Vofi
(2012-03-17 ساعت 12:50)iust_software نوشته:  دوستانی که هیوستون تشریف میارن در حد توان اگر بتونیم در خدمت خواهیم بود Smile

دوست گلم . میشه بیای تو تاپیک هیوستون به سوال من جواب بدین ؟؟

الان در هیوستون
شماره کیس :2012AS00014xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : 8 دسامبر 2011
تاریخ کلیرنس : 13 ژانویه 2012
تاریخ ویزا : 24 ژانویه 2012
تاریخ ورود به آمریکا : 19 آپریل 2012
تعداد نفرات با این کیس : 2 نفر
خدایا من فدات بشم.......

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، batis2010 ، ghorbat ، opayamani ، Vofi
با تشکر از کسانی که تو این فروم به بقیه کمک می کنن
من می خوام برم ویرجینیا حالا کدوم شهرش بسته به راهنمایی دوستان داره من کامپیوتر خوندم کار برا من پیدا می شه؟ اونجا اوضاع کاری چطوره ؟ هزینه زندگی از مسکن اجاره بها خورد و خوراک چطوره کسی هست اونجا زندگی کنه منو راهنمایی کنه ممنون می شم
شماره کیس : 2012AS00035XXX
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: 8 مارس
تاریخ مصاحبه: MAY 21
تاریخ رویت جواب کلیرینس : 29 جون
تاریخ دریافت ویزا: 17 جولای
جمع هزینه ها : 10000 عکس + 82000 DHL دوسری + هزینه سفارت 330 دلار + دکتر 240 دلار + 1500000 دو بار سفر به آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، batis2010 ، ghorbat
سلام دوستان من تو لاتاری 2013 شرکت کردم امیدوارم قبول بشم.چندتا سوال داشتم
1- ادرسی رو ندارم که در صورت قبولی بنویسم.
2- شنیدم هیستون شهر خوبیه و کار میشه پیدا کرد. من لیسانس علوم اجتماعی دارم ولی تو زمینه کامپیوتر تخصصم زیاده الان تو ایران تو یه شرکت کامپیوتری کار میکنم.
کسی رو تو آمریکا ندارم با کلی زور و زحمت تونستم 15 ملیون جور کنم میدونم پول زیادی نیست از دوستان مهاجرسرائی میخوام منو راهنمائی کنن که چیکار کنم و کسی میتونه بهم کمک کنه در هر زمینه ای که باشه تا بتونم کمتر هزینه کنم تا زمانی که کاری پیدا کنم و بتونم روی پای خودم وایسم.
تورو خدا کمکم کنین همش استرس دارم که اگه قبول شدم چیکار کنم با بی کسی
كسي كه مايل است خير ديگران را تامين كند، خير خود را هم تامين كرده است
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010 ، MPU ، ghorbat
(2012-03-29 ساعت 21:10)ghasr نوشته:  سلام دوستان من تو لاتاری 2013 شرکت کردم امیدوارم قبول بشم.چندتا سوال داشتم
2- شنیدم هیستون شهر خوبیه و کار میشه پیدا کرد. من لیسانس علوم اجتماعی دارم ولی تو زمینه کامپیوتر تخصصم زیاده الان تو ایران تو یه شرکت کامپیوتری کار میکنم.
کسی رو تو آمریکا ندارم با کلی زور و زحمت تونستم 15 ملیون جور کنم میدونم پول زیادی نیست از دوستان مهاجرسرائی میخوام منو راهنمائی کنن که چیکار کنم و کسی میتونه بهم کمک کنه در هر زمینه ای که باشه تا بتونم کمتر هزینه کنم تا زمانی که کاری پیدا کنم و بتونم روی پای خودم وایسم.

دوست عزیز
الان زوده که استرس داشته باشی. با خیال راحت و بدون استرس زندگیتو بکن و سایتو بخون تا کلی دانشت بره بالا.
البته ببخشید اینو میگم ولی نباید بر مبنای توهم قبول شدن زندگی کنی.
شاد باشی
===================
2012AS50xxx
سفارت: آنكارا
تاریخ رویت قبولی :15جولای
تاریخ کارنت شدن : اپریل 2012
تاریخ مصاحبه:june 21 2012
تاریخ کلیر شدن: august 7 2012
دریافت ڤیزا: august 16 2012
ورود به آمریکا: 2012 09 October
انسانها نه خوبند و نه بد! انسانند با همه آرزوهایش
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، frozen mind ، batis2010 ، pouyakafi ، پرنیان90 ، ghorbat ، Vofi ، sadeghi897
ممنون دوست من ولی من اصولا ادمی هستم که رو تک تک فرصتهام حساب میکنم
از دوستان دیگه میخوام اگه کمک و راهنمائی بهتری میتونن بکنن دریغ نکن.بازم ممنونم.
حتی اگه کسی از دوستان هست که الان امریکا زندگی میکنه و میتونه با من در تماس باشه ممنون میشم پیام خصوصی بده که واقعا جای تشکر داره. ای دی یاهو یا هر جوری که میتونه با هم در ارتباط باشیم
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010 ، MPU ، ghorbat
(2012-03-29 ساعت 22:03)masih sh نوشته:  از میان دوستان عزیز کسی در شهر فونیکس هست؟؟؟؟؟

phoenix che komaki mikhahi yeki hast
پاسخ
تشکر کنندگان: ghorbat
(2012-03-29 ساعت 21:10)ghasr نوشته:  سلام دوستان من تو لاتاری 2013 شرکت کردم امیدوارم قبول بشم.چندتا سوال داشتم
سال نو بر همه دوستان خجسته باد.
---------------------------------------------
آقای عزیز شما به من از طریق مهاجرسرا ایمیل زده اید که تا اوایل ژوئن قصد دارید بیایید و خلاصه جملات بالا را هم در متن ایمیل آورده اید. من با هزار گرفتاری بیش از نیم ساعت وقت گذاشته ام تا شما را در مهاجرسرا پیدا کنم و ببینم که چطور کمکی از دست من بر خواهد آمد اما متاسفانه می بینم که شما هنوز قبول نشده اید. در صورتی که شما هنوز قبول نشده اید چطور می خواهید بیایید؟

------------------

درباره کمک به دوستان من حاضرم در حد توانایی بسیار کمی که دارم کمی کمک کنم. به شرطی که:
- خود کمک گیرنده هم اهل کمک باشد و در زمان مناسب حداقل دو خط راهنمایی در مهاجرسرا بنویسد. یا دوست جدیدی نیاز به راهنمایی داشت در صورت امکان از او دریغ نکند.
- من و افراد داوطلبی مثل من پشتیبانی سازمانی نداریم و وقتی که می گوییم کمک در حد راهنمایی واقعا بضاعت خود من در همین حد است و گاهی در صورت امکان پیک آپ از فرودگاه و نشان دادن چند فروشگاه و گاهی راهنمایی تلفنی. و حتی ممکن است دوستانی در مواقعی درخواست کمک کنند که من یا سایر دوستان واقعا در شرایط هیچگونه کمکی نباشیم. همه اینها به معنی اینست که کسانی که وارد آمریکا می شوند به تکیه کامل بر دوستان وارد نشوند و اگر اعتماد به نفس کمی دارند حتما تکیه گاه محکمی پیدا کنند.
- دوستانی که درخواست کمک می کنند اگر نوشته های زیادی در مهاجرسرا ندارند در ایمیلشان کمی درباره خودشان توضیح دهند که در سریعترین زمان من بدانم که تا چه حد می توانم کمک کنم. و مانند این دوست عزیز نباشد که هنوز قبول نشده می نویسد که من تا اوایل ژوئن می آیم!

در ضمن در جواب ایمیل این دوست عزیز می نویسم که من در شیکاگو زندگی می کنم که در اینجا قیمتها سرسام آور است؛ مثلا بنزین که در نیویورک به مرز چهار دلار رسیده اما در اینجا در مرز پنج دلار است. قیمت اجاره خانه بعد از نیویورک و لوس آنجلس در بالاترین حد است (در قیاس با شهرهای اصلی) و بقیه هزینه ها هم به همین نسبت بالاست. با همه اینها با پول کمتر از پول شما هم می شود در اینجا استارت زد اما اعتماد به نفس و پشتکار بالایی نیاز دارد؛ ضمن اینکه به دلیل کم بودن ایرانی اگر کسی در سطح زبان پایینی است و آشنایان کمی در شیکاگو دارد بهتر است به تکزاس یا کالیفرنیا برود. کسانی که معمولا به امید یک آشنای دور به جایی سفر می کنند معمولا با سفر آشنا یا اسپانسرشان به ایران یا خارج از آمریکا مواجه می شوند پس به نظر من هیچگاه به امید دیگران مهاجرت نکنید. نود درصد تکیه و اعتمادتان به خودتان باشد و برای ده درصد باقی مانده اگر کسی را پیدا کردید که چه بهتر و اگر تنها ماندید هم زیاد آسیب نخواهید دید.

سال خوبی را برایتان آرزو می کنم.
پاسخ
ممنونم دوست من خیلی محبت کردید

ایشا الله بعد از اینکه قبول شدم حتما بهت ایمیل میزنم البته اگه از دست من دلخور نباشی و بتونی راهنمائی کنی .من انتظار زیادی ندارم در همین حدی که شما گفتید بازم جای تقدیر و تشکر داره که شما با هزار گرفتاری هنوزم به فکر هم وطنات هستی .
ممنون دوست خوبم
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، batis2010 ، shkhmo

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان