کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2010
مونیکا خانم،
من از این برگه های آبی و زرد و سفید زیاد گرفتم و CV , حتی پرسشنامه های فنی چند صفحه ای(فکر کنم برا این بوده که مطمئن بشن به انرژی ه..س...ت.ه..ا..ی ربطی ندارم) هم پر کردم و فرستادم بعد از مصاحبه... ولی همیشه ویزام بین همون 4-6 هفته که گفتن اومده....پس اینقدر نگران این برگه ها و رنگشون نباشید..مطمئن باشید ویزاتون به زودی میاد....
این هم انرژی مثبت++++++++++
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
تشکر کنندگان: Monica ، ALIREZA205 ، alirezasf ، SH1A2R3
(2009-11-09 ساعت 10:00)Monica نوشته:  
(2009-11-08 ساعت 22:27)babakped نوشته:  
(2009-11-08 ساعت 16:40)ALIREZA205 نوشته:  immigrant visa applicants may be required to go through an administrative process based upon their biographical and background information. While most administrative procedures occur prior to the final immigrant visa interview, in some instances additional processing may be required after the interview. Administrative processes are completed within six months or more
تا جایی که من از متن بالا و سایت سفارت فهمیدم babakped در روز مصاحبه کلیرنسشون نیومده بوده و آفیسر نیازی به تحقیق بیشتر در کیسشون ندیده پس تا کلیرنشسون آمده برای دریافت ویزا کیس نامبرشون اعلام شده. اما اونایی که ازشون CV میخوان و برگه سفید میگیرن .احتمالا آفیسر نیاز به تحقیق اضافی در پرونه احساس کرده و برای همین شاید بیشتر طول بکشه پروسه کلیرنشسون .خدا میدونه این additional processing چی هست .
به امید کلیرنس سریع برای همه

بلی و در هر حال همونطوریکه تو سایت سفارت آنکارا نوشته کامل و دقیق بودن فرمها خصوصا" فرم 230 قسمت اول و دوم میتونه موجب تسریع پروسه بشه :

Administrative Processes: Most applicants from Iran require some type of administrative process before traveling to the U.S. Every attempt is made to obtain the proper administrative process before the interview. By filling out Forms DS-230 Part I and II accurately and completely, the process will be quicker. The applicant’s entire employment history is needed, not just the past ten years. Responses such as "retired" or "self-employed" without an explanation of where the applicant worked will lead to delays in visa issuance. In addition, dates of every trip (not just the year) to the United States must be provided, not just the last three trips. If the applicant has stayed more than six months in the U.S. on a tourist visa, the applicant must bring to the interview copies of letters from DHS granting a visa extension. Administrative processes are completed within six months or more and our office does not have any control over them.

ترجمه هم در همین سایت بود گذاشتم

حالا همگي با هم انرژي منفي بفرستين!!! حداقل بذارين ثابت بشه كه اين برگه ها در طولاني شدن پروسه كليرنس موثر هستن بعد در موردش بحث كنين!!!

يه جورايي بايد بگم خيلي بي انصافين.... Sad

سلام
معذرت میخوام اگر ناخواسته باعث نگرانی شما و بعضی از دوستان شدم منظورم اصلا" این نبود. اگر هم اطلاعاتی لازم داشتن که با ارسال برگه سفید رفع شده .
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
تشکر کنندگان: Monica ، Hamid55 ، alirezasf
در پاسخ دوستان عزیزم که سوال کردند
از من رزومه کاری نخواستند.
هیچ نوع برگ سفید به من داده نشد.فق برگ آبی که مخصوص کمبود مدارک است رو دادند.
توصیه به دوستان تمامی مدارکی را که ترجمه کرده اند را حتما حتما با اصل فارسی مدرک ببرند.
از من اصل شناسنامه اصل کارت ملی اصل مدرک تحصیلی و اصل سند ازدواج را خواستند که متاسفانه من همراه نبرده بودم
ولی نهایتا کمبود مدارک تنها بهانه است و اصل قضیه FBI CHECK است.
توصیه می کنم پس از مصاحبه به هیچ وجه نپرسید که من به FBI CHECK خورده ام چون برخورد چندان خوبی نخواهید دید.

سعدی تو کیستی که در این حلقه کمند چندان فتاده اند که ما صید لاغریم

با درود
راستی دو مطلب مهم یادم رفت
یکی اینکه اگر اسپانسر از آمریکا دارید فرم W2 حتما باید اصل باشه
دوم اینکه حتما اسپانسر باید CITIZEN باشه و کپی فرم CITIZENCHIP همراه باشه

صبر و تحمل کنید حتما موفق می شوید

با درود
تشکر کنندگان: babakped ، Hamid55 ، ALIREZA205 ، SH1A2R3
دوست عزیز،

منظورتون از اینکه میگین «ولی نهایتا کمبود مدارک تنها بهانه است و اصل قضیه FBI CHECK است.» چیه؟ یعنی اگه اصل مدارک را همراه داشتین بهانه نداشتن FBI CHECK بزنن؟ من فکر نمیکنم اونا برای اینکار دنبال بهانه باشن...اگه احساس کنن این کار لازمه(یعنی شما شامل اون مواردی باشین که بهشون چک میخوره) خیلی راحت انجامش میدن....

حا لا شما باید چکار کنید؟یکبار دیگه با اصل مدارک برین سفارت؟

ممنون!

(2009-11-09 ساعت 13:08)پوری نوشته:  در پاسخ دوستان عزیزم که سوال کردند
از من رزومه کاری نخواستند.
هیچ نوع برگ سفید به من داده نشد.فق برگ آبی که مخصوص کمبود مدارک است رو دادند.
توصیه به دوستان تمامی مدارکی را که ترجمه کرده اند را حتما حتما با اصل فارسی مدرک ببرند.
از من اصل شناسنامه اصل کارت ملی اصل مدرک تحصیلی و اصل سند ازدواج را خواستند که متاسفانه من همراه نبرده بودم
ولی نهایتا کمبود مدارک تنها بهانه است و اصل قضیه FBI CHECK است.
توصیه می کنم پس از مصاحبه به هیچ وجه نپرسید که من به FBI CHECK خورده ام چون برخورد چندان خوبی نخواهید دید.

سعدی تو کیستی که در این حلقه کمند چندان فتاده اند که ما صید لاغریم

با درود
راستی دو مطلب مهم یادم رفت
یکی اینکه اگر اسپانسر از آمریکا دارید فرم W2 حتما باید اصل باشه
دوم اینکه حتما اسپانسر باید CITIZEN باشه و کپی فرم CITIZENCHIP همراه باشه

صبر و تحمل کنید حتما موفق می شوید

با درود
تشکر کنندگان:
دوست عزیز من اقای حمید خان

منظورم این بود که اون چیزی که من توی سفارت دیدم احترام به ارزشهای ادم بود نه مثل ادارات و سازمانهای ایران
در عین اینکه بررسی و چک کردن اشخاص برای اونها یک امر عادی است و محق به انجام این کار هستند. ولی در کمال ادب و احترام با یک بهانه ساده مثل کمبود مدارک شما را راهی می کنند. روز مصاحبه ما بودند کسانی که هیچ نوع مدرکی کم نداشتند ولی نهایتا کمبود یک کپی از مدارک را بهانه کردند و برگ آبی تحویل دادند

به امید موفقیت
تشکر کنندگان: Hamid55 ، SH1A2R3
ممنون پوری جان،

حا لا شما باید یکبار دیگه با اصل مدارک برین سفارت؟ اگه کپی بود میشد پست کرد، اصل مدرک را که نمیشه پست کرد...

ممنون از جوابتون!

(2009-11-09 ساعت 13:58)پوری نوشته:  دوست عزیز من اقای حمید خان

منظورم این بود که اون چیزی که من توی سفارت دیدم احترام به ارزشهای ادم بود نه مثل ادارات و سازمانهای ایران
در عین اینکه بررسی و چک کردن اشخاص برای اونها یک امر عادی است و محق به انجام این کار هستند. ولی در کمال ادب و احترام با یک بهانه ساده مثل کمبود مدارک شما را راهی می کنند. روز مصاحبه ما بودند کسانی که هیچ نوع مدرکی کم نداشتند ولی نهایتا کمبود یک کپی از مدارک را بهانه کردند و برگ آبی تحویل دادند

به امید موفقیت
تشکر کنندگان: SH1A2R3
افرادی که وضعیتی مثل من هر شکل باید حداقل یک بار دیگر به آنکارا (یا جای دیگری ) بروند چون باید ویزا در پاسپورت ثبت شود یعنی حتی پست کردن کپی مدارک هم مشکل را حل نمی کرد و حتما باید مجددا رفت

غمناک نباید بود از طعن حسود ای دل شاید که چو وا بینی خیر تو در این باشد
تشکر کنندگان: Monica
آنکارا دیشب آپدیت کرده! یه کیس از 2010 در لیست آپدیت مشاهده می شود! این کیس متعلق به که می باشد؟!
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
تشکر کنندگان:
سلام این طور كه من متوجه شدم این شماره جدید تاریخ مصاحبش ۱۳ اکتبر بوده من فکر میکنم احتمالا ایرانی نبوده مبارکشون باشه،
Big Grin
تشکر کنندگان:
ای بابا امروز چرا سایتو آپدیت نکرد، نمیگه یه سری چشم به راهن Wink
شماره کیس: 2010AS5000
نامه اول: May-2009
کنسولگری:ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: May 2009
ارسال مدارک: October 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: August 2009
تاریخ دریافت نامه دوم: October 2009
تاریخ مصاحبه: 27th October
تاریخ دریافت کلیرنس: 20th November
تشکر کنندگان: alirezasf ، Monica
سلام ,یه سوال دارم . کسایی بودن که کلیرنسشون هیچوقت دریافت نکرده باشن؟ اخه ما که شماره بالایم شاید یکی دو ماه آخر وقت مصاحبه بهمون برسه .. یهو دیدی وقت نکردن به کلیرنس ما برسن رفتیم september2010 o و دیگه هیچی :|
شماره کیس: Rolleyes 2010AS00028xxx
سلام

نه بابا.... اينا هم مثل شاگرد تنبلا مي مونن كه درساشون رو ميذارن واسه شب امتحان! اون آخرها هم تعداد مصاحبه ها بيشتر ميشه هم تعداد كليرشده ها!!!

(از بچه هاي ۲۰۰۹ اگر كسي از موارد نقيض سراغي داره به ما هم بگه!!!!Wink)
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
تشکر کنندگان: reignoffear18 ، SH1A2R3
خدا از دهنت بشنوه...

من خودم به درخواست خودم از انكارا محل مصاحبه رو به ابوظبي تغيير دادم. منم مثل تو از اين ... ها دل خوشي ندارم اما اونجا چند تا دوست دارم كه هزينه ها رو كمتر مي كنه (مثلا مي تونم برم خونه شون!!!).

تازه اين حساب رو ميكنم كه اگه مثلا پولم رو بزنن ... توي آنكارا كه باشم كسي رو ندارم و قضيه تمومه. اما ابوظبي كه باشم كلي دوستان خوب توي دبي و شارجه و عجمان دارم كه همه شون با هيجان دارن داستان ويزاي من رو دنبال مي كنن.

بعدشم مشكل زبان... تركيه به سختي انگليسي مي فهمن (توي سفارت رو نمي گم... آدماي عادي رو مي گم). اما ابوظبي انگليسي كه خوب مي فهمن. ضمنا متاسفانه و با شرمندگي من يه كم دست و پا شكسته عربي بلدم. حداقل مي تونم بگم عربي رو بيشتر از تركي بلدم.Tongue

(2009-11-14 ساعت 13:09)Monica نوشته:  سلام

نه بابا.... اينا هم مثل شاگرد تنبلا مي مونن كه درساشون رو ميذارن واسه شب امتحان! اون آخرها هم تعداد مصاحبه ها بيشتر ميشه هم تعداد كليرشده ها!!!

(از بچه هاي ۲۰۰۹ اگر كسي از موارد نقيض سراغي داره به ما هم بگه!!!!Wink)
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
بشتابيد... آنكارا آپديت كرد!!!
http://turkey.usembassy.gov/immigrant_security.html

البته زياد نشتابيد، يه نفر فقط به كلير شده هاي لاتاري اضافه كرده... باز حالا يه چك بكنين شايد اون يه نفر خوشبخت شما بودين... (ما كه نبوديم Sad)
.
.
تشکر کنندگان: meweadl ، mohsen324
آقا کسی میدونه چه خبره ؟

امروز 16 نوامبر که سایت آپدیت شده کلیر ها از 7 نفر شدن 4 نفر یعنی چی ؟ اصلا معلوم چه خبره ؟
تشکر کنندگان: Monica

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان