کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی
یک آقایی توی دبی بود که می گفت حدود 9 ساله که افراد مختلف رو برای مصاحبه می بره ابوظبی. طبق تجربیاتی که داره می گفت همه افراد چک می شند. چکشون هم بین 15 روز تا چند ماه طول میکشه. از روزی هم که نامه دوم رو می دن چک شروع میشه. حالا اگه روز مصاحبه جواب اومده باشه که میگیرید اگه نه باید صبر کنید. یک نکته جالبش اینه که جواب چک فقط 2 ماه اعتبار داره یعنی اگه زمانی که جواب چک شما میاد تا روز مصاحبه بیش از 2 ماه فاصله داشته باشه دوباره اسم شما میره برای چک. پس این قضیه چک خوردن کاملا شانسی هستش و به روز مصاحبه مربوطه.
امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: sam_hash ، Monica ، sh-b ، esmail ، Borqa3 ، laili ، parmida.722 ، ALIREZA205 ، maryam89
آدرسی که توی برگه آبی بود برای چک کردن وضعیت کلیرنس
http://uae.usembassy.gov/immigrant_status.html
ولی انگار از جون اپدیت نشده. فکر کنم از آدرس زیر باید استفاده کنیم
http://abudhabi.usembassy.gov/iv/case_status2.html
2010AS3xxx
تشکر کنندگان:
با سلام به همه دوستان عزیز. من و خانواده ام هم همین سه روز پیش مصاحبه شدیم و با ویزای ما موافقت شد. البته به ما هم اف بی آی چک خورد. ولی اینقدر همه چیز به خوبی و بی دردسر پیش رفت که هنوز باورم نمیشه. ما هم تست پزشکی رو در پلی کلینیک انجام دادیم. ولی برخلاف این که شنیده بودیم بچه های زیر 15 سال باید چهار روز کاری برای نتیجه تست منتظر بمونن همون روز نتیجه تست هر چهار نفر رو دریافت کردیم و مجبور شدیم بیخودی پنج روز توی دوبی معطل بمونیم. روز مصاحبه هم با خانم ملیکا رفتیم ابوظبی وبعد از ظهر هم با ایشون برگشتیم.
بقیه مراحل مربوط به مصاحبه درست همون طوری بود که دوستان گفتند. فقط مامور که یک خانم شوخ و خوش اخلاق بود، خیلی از مدارکی رو که ما آماده کرده بودیم اصلا از ما نخواست. ختی در مورد اشتباهی که برای تاریخ تولد پیش اومده بود هم جیزی نگفت.جالبتر اینکه من به توصیه خودشون فرمهای سری اول رو دو بار براشون پست کرده بودم، ولی اون چیزی که روی میزش بود اولین ارسال من بود. من هم دیگه خیلی پاپی قضیه نشدم. فقط هر چهار نفرمون سعی کردیم به سوالاتش خیلی کوتاه و جامع جواب بدیم.
البته به غیر از ما ایرانیهای زیادی بودند که برای ویزای مهاجرت اومده بودند ، ولی در کتگوری لاتاری فقط یک زن وشوهر بودند به اسم خانم مریم و آقای مسعود که مصاحبه شون بعد از ما افتاد و نفهمیدم ویزا رو گرفتند یا نه.
مریم جان میدونم که مهاجرسرا رو میخونی، گرچه نمیتونی پیام ارسال کنی. امیدوارم که شما هم با شادی و موفقیت از اون در بیرون اومده باشید.
به هر حال برای همه دوستان دیگه هم همین آرزو رو دارم و تنها چیزی که میتونم بگم اینه که امیدوار باشید.
مژده خانم...

ممنون از اطلاعات خوبي كه دادي.

مگه شما رو پاي كيوسك صدا نكردن؟ چطور تونستي ببيني رو ميز خانومه چي هست؟ من از الان استرس گرفتم.

يادمه توي مدرسه وقتي ورقه امتحاني خودم رو روي ميز معلم مي ديدم سنگ كوب مي كردم. حالا حساب كن فرم ها رو روي ميز اون خانومه ...

راستي خود ابوظبي چه جور شهري بود؟ من با توجه به اين كه توي شارجه محل اقامت رايگان دارم، مي خوام يك صبح تا ظهر برم دبي واسه آزمايشات... بعدشم واسه مصاحبه يك شب هتل تو ابوظبي بگيرم كه هم گشت و گذار كنم و هم صبح روز مصاحبه سر حال و بي استرس برم سفارت.

البته حالا كو تا من Current بشم.

(2009-11-20 ساعت 23:36)mojdeh نوشته:  با سلام به همه دوستان عزیز. من و خانواده ام هم همین سه روز پیش مصاحبه شدیم و با ویزای ما موافقت شد. البته به ما هم اف بی آی چک خورد. ولی اینقدر همه چیز به خوبی و بی دردسر پیش رفت که هنوز باورم نمیشه. ما هم تست پزشکی رو در پلی کلینیک انجام دادیم. ولی برخلاف این که شنیده بودیم بچه های زیر 15 سال باید چهار روز کاری برای نتیجه تست منتظر بمونن همون روز نتیجه تست هر چهار نفر رو دریافت کردیم و مجبور شدیم بیخودی پنج روز توی دوبی معطل بمونیم. روز مصاحبه هم با خانم ملیکا رفتیم ابوظبی وبعد از ظهر هم با ایشون برگشتیم.
بقیه مراحل مربوط به مصاحبه درست همون طوری بود که دوستان گفتند. فقط مامور که یک خانم شوخ و خوش اخلاق بود، خیلی از مدارکی رو که ما آماده کرده بودیم اصلا از ما نخواست. ختی در مورد اشتباهی که برای تاریخ تولد پیش اومده بود هم جیزی نگفت.جالبتر اینکه من به توصیه خودشون فرمهای سری اول رو دو بار براشون پست کرده بودم، ولی اون چیزی که روی میزش بود اولین ارسال من بود. من هم دیگه خیلی پاپی قضیه نشدم. فقط هر چهار نفرمون سعی کردیم به سوالاتش خیلی کوتاه و جامع جواب بدیم.
البته به غیر از ما ایرانیهای زیادی بودند که برای ویزای مهاجرت اومده بودند ، ولی در کتگوری لاتاری فقط یک زن وشوهر بودند به اسم خانم مریم و آقای مسعود که مصاحبه شون بعد از ما افتاد و نفهمیدم ویزا رو گرفتند یا نه.
مریم جان میدونم که مهاجرسرا رو میخونی، گرچه نمیتونی پیام ارسال کنی. امیدوارم که شما هم با شادی و موفقیت از اون در بیرون اومده باشید.
به هر حال برای همه دوستان دیگه هم همین آرزو رو دارم و تنها چیزی که میتونم بگم اینه که امیدوار باشید.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان:
آقای اشکان عزیز، شما باید فرمهایی رو که براشون ارسال کرده اید امضا کنید،البته بعد از اینکه قسم خوردید که حقیقت رو میگید. بنا براین میتونید فرمهاتون رو نه تنها ببینید بلکه اگه چیز خاصی هست در موردش توضیح بدید. در ضمن مگه از پشت کیوسک نمیشه دید اونور چه خبره؟ (:
ولی باید بگم به نظر من هیچ چیز بهتر از آرامش و اعتماد به نفس نیست و اینکه بیاد داشته باشین فقط چیزی رو که از شما میخوان بهشون ارایه بدین. این رو میگم به این دلیل که من از قبل هم تجربه دارم و این سومین باری بود که به ما ویزای امریکا رو میدادند. البته بعد از چندین بار درخواست ویزا. البته شاید هم همین سابقه به ما کمک کرده باشه که این بار دردسر کمتری داشته باشیم. ولی من معتقدم وقتی اونا اسم شما رو به قید قرعه انتخاب کرده اند،دیگه دلیلی نداره که بخوان دنبال بهانه برای ندادن ویزا بگردن.
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، maryam5 ، r.bazargan
سلام دوستان،

من محل مصاحبم را از آنکارا به ابو ظبی تغییر دادم و ۱ ماه دیگه مصاحبه دارم می‌خواستم بدونم شما برای اطلاع از ساعت مصاحبه به چه آدرسی ‌میل‌ زدین؟ چند روز بعد پاسخ دادن؟

۲- آیا برای انجام کارهای پزشکی‌ در پولی‌ کلینیک آیا باید از قبل وقت گرفت؟ اگر بله به چه آدرس ‌میلی‌؟

۳-آیا سایت ابو ظبی مثل آنکارا تاریخ مصاحبه هارا در سایت نمیزنه؟

ممنون از پاسخ گوییتون
شماره کیس: 2010AS87XX
تاریخ دریافت نامه قبولی: می ۲۰۰۹
کنسولگری: تغییر از آنکارا به ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: ۵ جون ۲۰۰۹
تاریخ کارنت شدن کیس:دسامبر ۲۰۰۹
تاریخ دریافت نامه دوم:تا الان هم دریافت نکردم
تاریخ مصاحبه: ۱۵ ژانویه ۲۰۱۰
تاریخ دریافت کلیرنس: بعد از ۶۴ روز
تاریخ دریافت ویزا :۲۸ مارچ ۲۰۱۰

تشکر کنندگان:
(2009-11-24 ساعت 01:24)payman R نوشته:  سلام دوستان،

من محل مصاحبم را از آنکارا به ابو ظبی تغییر دادم و ۱ ماه دیگه مصاحبه دارم می‌خواستم بدونم شما برای اطلاع از ساعت مصاحبه به چه آدرسی ‌میل‌ زدین؟ چند روز بعد پاسخ دادن؟

۲- آیا برای انجام کارهای پزشکی‌ در پولی‌ کلینیک آیا باید از قبل وقت گرفت؟ اگر بله به چه آدرس ‌میلی‌؟

۳-آیا سایت ابو ظبی مثل آنکارا تاریخ مصاحبه هارا در سایت نمیزنه؟

ممنون از پاسخ گوییتون

سلام
1-می تونی به آدرس abudhabiiv@state.gov ایمیل بزنی و ساعت مصاحبه رو بپرسی. البته ساعتش اصلا مهم نیست. اگه روزش رو می دونید، همون روز حدودای ساعت 8 اونجا باشید. ساعت 9:30 همه میرید تو و اونا یکی یکی شما رو صدا می کنند.
2-برای پلی کلینیک هم وقت گرفتن لازم نیست. برای اونجا هم ساعت 9:30 اونجا باشید. پاسپورت، عکس و نامه دوم و کارت واکسن فراموش نشود.
3-سایت ابوظبی تاریخ ها رو نمیزنه.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: star4631 ، indmehdi
امروز یادم اومد که یک نکته مهم رو در مورد سفارت امریکا در ابوظبی نگفتم. اونجا خیلی سرده و به هیچ وجه هم حاضر نیستن که درجه هوا رو بالاتر ببرن. حتما یه لباس گرم با خودتون بردارین . ودر ضمن یا صبحانه حسابی خورده باشین یا فبل از اینکه وارد سفارت بشین یه مختصر چیزی بخورین. چون اجازه نمیدن با خودتون خوراکی ببرین داخل سفارت. ما که از سرما و گرسنگی به حال مرگ افتادیم. Smile
تشکر کنندگان: Monica ، star4631 ، payman R ، ساسان ، sami123 ، kiarash86 ، r.bazargan
سلام و ممنون از پسخگوییتون

من هرچقدر به ابوظبی میل میزنم جواب نمیگیرم، kcc تاریخ مصاحبم را معلوم کرده ولی‌ از ساعت دقیق مصاحبه اطلاع ندارم و میترسم یه وقت تاریخ مصاحبم را عوض کنن از دوستانی که مصاحبه رفتن خواهش می‌کنم بگن چطوری از ساعت مصاحبشون با خبر شدن؟ از طریق میل یا تلفن؟

۲-اگر لطف کنین بگین با چه شماریی تماس گرفتین ازتون ممنون میشم.

تشکر کنندگان:
(2009-11-29 ساعت 14:11)payman R نوشته:  سلام و ممنون از پسخگوییتون

من هرچقدر به ابوظبی میل میزنم جواب نمیگیرم، kcc تاریخ مصاحبم را معلوم کرده ولی‌ از ساعت دقیق مصاحبه اطلاع ندارم و میترسم یه وقت تاریخ مصاحبم را عوض کنن از دوستانی که مصاحبه رفتن خواهش می‌کنم بگن چطوری از ساعت مصاحبشون با خبر شدن؟ از طریق میل یا تلفن؟

من دوبار ایمیل زدم به فاصله ی هفت روز و دفعه ی دوم با دو روز فاصله جواب دادن
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
تشکر کنندگان:
(2009-11-29 ساعت 14:11)payman R نوشته:  سلام و ممنون از پسخگوییتون

اینقدر نگران نباشید. بهتون گفتم ساعتش اصلا مهم نیست. روزش هم اونا عوض نمی کنند. این اتفاق فقط همون ابتدای مصاحبه ها تو اکتبر افتاد. اونم برای اینکه هنوز در گیر 2009 بودند.
به هر ایمیلی هم ولو دیر مثلا یک هفته ولی جواب می دن.
آرامش داشته باشید. از اونی که فکر می کنید خیلی راحت تره.
2010AS3xxx
تشکر کنندگان: indmehdi ، Monica ، Ashkan78 ، laili
سلام به همه دوستان
نامه دوم من هنوز نرسيده ولي چندي پيش از طريق ايميل تاريخ مصاحبه را ازشون پرسيدم ولي تازه متوجه
شدم كه مصاحبه من يكشنبه است
1 - مگه يكشنبه ها هم مصاحبه انجام ميدهند؟
2 - اگر نه پس چرا kcc اين كار رو كرده؟
3 - اگر قراره كه به ابوظبي ايميل بزنم و تاريخ مصاحبه رو بپرسم لطفا متن مربوطه رو برام بگذاريد
کیس نامبر : 2010AS9000
مصاحبه : January 2010 ابوظبی
کلیرنس : 53 روز بعد
دریافت ویزا :May 2010
پرواز : Oct 2010
تشکر کنندگان: r.bazargan
سلام

1- سفارت آمريكا در ابوظبي و كنسولگري امريكا در دبي روزهاي جمعه و شنبه تعطيل هستند.
2- خوب چون روزهاي جمعه و شنبه تعطيل هستند ديگه...
3- اگه ميتونيد سر همون تاريخي كه تعيين كردند بريد به مكاتبه نيازي نداريد.

لطفا حدود Case Numerتون رو بنويسيد.
(2009-12-04 ساعت 09:41)matinam نوشته:  سلام به همه دوستان
نامه دوم من هنوز نرسيده ولي چندي پيش از طريق ايميل تاريخ مصاحبه را ازشون پرسيدم ولي تازه متوجه
شدم كه مصاحبه من يكشنبه است
1 - مگه يكشنبه ها هم مصاحبه انجام ميدهند؟
2 - اگر نه پس چرا kcc اين كار رو كرده؟
3 - اگر قراره كه به ابوظبي ايميل بزنم و تاريخ مصاحبه رو بپرسم لطفا متن مربوطه رو برام بگذاريد
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: Monica ، r.bazargan
سلام دوستان،

می‌خواستم بدونم آیا پول ویزا حتما باید به درهم باشه یا دلارم قبول می‌کنن و دقیقا مبلغش چقدر؟

۲-نامهی دوم حدودا چقدر بد از تاریخ فرستادن kcc میرسه؟ اگر نرسه باید چی‌ کار کرد؟ چون من ۲ بار به kcc میل میزنم ولی‌ جواب درستی‌ نگرفتم. آیا بدون نامهٔ دوم می‌شه رفت؟

تشکر کنندگان: r.bazargan
باید به درهم
case:19###