کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در ابوظبی
(2010-09-02 ساعت 21:53)maxsupermax نوشته:  
(2010-09-02 ساعت 18:06)Radian نوشته:  
(2010-09-02 ساعت 13:15)Shahryar نوشته:  سلام دوستان،
ما همین الان از ابوظبی برگشتیم دبی. من چک خوردم ولی دوستانی بودند که ویزاشون گرفتند. به همشون تبریک میگم بخصوص kaveh 792004.

خانواده ی من هم چک خوردن ! علتش رو که ازشون پرسیدم این بود که آفیسر

به مدرسه ای پدرم در اون درس میده که رسیده به یک اسم هچل هفت برخورد میکنه و ترش میکنه !

حالا هی از اینا اسرار که بابا این سازمان ملی استعداد های درخشانه !

ولی آفیسر میگه نه اون اسم دیگش قلمبست !

خلاصه که من الله توفیق Big Grin

پ.ن : هی به این باباهه گفتم که دل بکن از سیبیلات جون من این یک روزو ! گرچه اگر نگیرن واسه ویزای F1 من بهتر میشه Big Grin

سلام
رادیان عزیز
مگه تو سفارت به سیبیل گیر می دن...... قضیه سیبیل بابات چی بود که توو پی نوشت آورده بودی؟

نه بابا واسه مزاح گفتم ! کلی هم با آفیسر گفتن و خندیدن !

فقط من نمیدونم که این شماره ای که باید توی سایت برای کلیرنس بزنیم چیه ؟

من کلا هر چی میزنم NOT FOUND میده ! یه Pending ای چیزی نباید بزنه ؟
تشکر کنندگان:
من که قیمتا رو نداشتم رفتیم midest polyclinic
1000درهم ازمن گرفت فقط تست خون وعکس یعنی140تومن سرمون کلارفت
قیمت ماشینم من با100تارفتم ابوظبی
case:19###
Big Grin

تشکر کنندگان: khashayar6310
ما همین الان از ابوظبی برگشتیم دبی. من چک خوردم ولی دوستانی بودند که ویزاشون گرفتند. به همشون تبریک میگم بخصوص kaveh 792004.
مرسي شهريار جان

من هنوز دبي هستم و دوشنبه ويزام حاضره

اميدوارم خودت و خانواده محترمت هم زود كلير بشين

يك سفرنامه خيلي جالب دارم كه به محض رسيدن به تهران براي همه مينويسم

شماره کیس : 2010AS2607X
تاریخ دریافت نامه قبولی: اصلا نيومد ، شانسي در ماه May 2010 فهميدم
کنسولگری: ابوظبي
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2010 Jun 06
تاریخ کارنت شدن کیس: Aug 2010
وضعيت اسپانسر : دارم --- مدارك JUN 21 2010 رسيد
تاریخ مصاحبه: 02 September
گرفتن ويزا : همون روز مصاحبه

تشکر کنندگان: farzad101 ، Shahryar
آقا مجید( majmaj)سلام،
کار به کجا کشید؟ گرفتین یا نه؟
دوستانی که 2 سپتامبر مصاحبه داشتن لطفا سریعتر خبررسانی کنند.
کیس نامبر : 29XXX
تاریخ کارنت شدن: بولتن August 2010
دریافت نامه دوم: 17 مرداد 89
تاریخ مصاحبه: 2سپتامبر 2010
سفارت: ابوظبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 15 سپتامبر (24 شهریور) پس از 13 روز
تاریخ دریافت ویزا: 30 سپتامبر 2010 یعنی آخرین روز و آخرین دقایق باقیمانده از DV 2010
مقیم دالاس از نوامبر 2010
تشکر کنندگان:
و آما سفرنامه:

ما روز دوشنبه رفتیم دبی (با پرواز 6 صبح ایران ایر) هتل ما یه هتل آپارتمان بود به اسم MILTON، که من برای تمام دوستان بخصوص اونایی که تعدادشون زیاده توصیه می کنم، مثل ما که 4 نفر بودیم. قیمت عالی،(ورود بچه ها رایگان در صورتی که تخت اضافی نخواهید) بسیار نزدیک به خیابان رقه و ایستگاه مترو، امکاناتش خیلی خوب بود 4 ستاره نوساز با صبحانه و نهار (نسبتا خوب و قابل خوردن) امکانات کامل آشپزخانه (حتی لباسشویی) و ترانسفر فرورگاه، اینترنت وایرلس تو اتاق و البته یک لیدر بسیار خوب و آقا به اسم مهرتاش، که هم تو هتل خیلی کمک کرد و هم تو گرفتن ماشین برای ابوظبی (موضوعی که ذهن خیلی ها رو مشغول کرده) برای ما که خانواده بودیم و 2 نفر دیگه از دوستان (kave و یه خانمی که از شیراز آمده بودن) جمعا 600 درهم (نفری 100تا) با یه ماشین لندکروزر و البته یه راننده بسیار مودب و آقا، خلاصه اصلا اهل دله دزدی های چیپ نبودن. (قرار بود در صورتی که فقط ما 4 نفر باشیم 400 درهم حساب کنه)
برای مدیکال هم فقط وفقط nmc رو پیشنهاد میکنم (با تشکر از اشکان عزیز) ما روز دوشنبه صبح که رسیدیم، بعداز ظهر ساعت 5 رفتیم به نیومدیکال سنتر، البته خیلی معطل شدیم به دلیل اینکه فقط یه خانم دکتر بود که کارهای سفارت رو انجام میداد و در عین حال مریض های از قبل وقت گرفته داشت ولی از نظر انجام کار بسیار عالی بودند. از نظر هزینه هم که، برای ما 4 نفر کلا شد 1400 درهم (406000 تومن، با درهم 290 تومنی) فقط یک واکسن 100 درهمی به پسر 13 ساله من زدند، همین و بس.
روز مصاحبه هم که دیگه همه میدونن و برای اینکه تکراری نباشه از جزئیاتش نمی گم، فقط اینکه نسبتا تعداد افراد DV زیاد بود و متاسفانه خیلی هاشون از محله با صفای مهاجرسرا نبودند. نهایتا هم که کار به برگه آبی کشید و ...
درضمن (بازهم با تشکر از اشکان عزیز) فقط هزینه های سفارت رو به دلار پرداخت کنید، به صرفه تره.(نفری 819 دلار)
و خبر خوب..... اینه که، چند تا از دوستان عزیز منجمله kaveh 792004 عزیز ویزاشونو گرفتن.
از همین طریق از تمام دوستان مهاجر سرا به شدت تشکر می کنم، چون در طی این پروسه بسیار کمکم کردند. برای تمام دوستانی هم که در انتظار کلیرنس هستند آرزوی پایان خوش DV2010 رو دارم و همچنین دوستان DV2011.
تاریخ دریافت ویزا: 30 سپتامبر 2010 یعنی آخرین روز و آخرین دقایق باقیمانده از DV 2010
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، Ashkan78 ، sam_hash ، arashir ، hamed_gh ، mahmood_eng ، admin ، farzad101 ، naeiji1974 ، Amir78 ، Kaveh792004 ، اليزا ، indmehdi ، Hornet
(2010-09-05 ساعت 14:29)Kaveh792004 نوشته:  
مرسي شهريار جان

SALAM BEBAKHSHID FARSI NADARAM MA ALAN DUBAI HASTIM VA FARDA BAYAD BERIM SEFARAT KE PASSPORTHA RA BEDIM MISHE BEPORSAM KE SHOMA CHE ROOZI PASSPORTETOON RA DADID KE 2 SHANBE AMADE MISHE ? MAMNOON
تشکر کنندگان: Amir78
(2010-09-05 ساعت 23:10)MH5160 نوشته:  
(2010-09-05 ساعت 14:29)Kaveh792004 نوشته:  
مرسي شهريار جان

SALAM BEBAKHSHID FARSI NADARAM MA ALAN DUBAI HASTIM VA FARDA BAYAD BERIM SEFARAT KE PASSPORTHA RA BEDIM MISHE BEPORSAM KE SHOMA CHE ROOZI PASSPORTETOON RA DADID KE 2 SHANBE AMADE MISHE ? MAMNOON

5شنبه
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من تاریخ 27 شهریور(18 سپتامبر) دارم میرم دوبی و فرداش باید پاسپورتها را تحویل
سفارت بدم بنابراین اگه کسی در تاریخ 19 سپتامبر(یکشنبه) بعدازظهر بخواد بره سفارت می تونیم باهم بریم.
اگه مایلید لطفا یک پیام خصوصی بدهید.

--------------------------------------------------------------------------------
2010AS12XXX
سفارت:ابوظبی
بعد از دوبار تغییر- تاریخ مصاحبه:20june2010
کلیرنس:4Aug2010
تاریخ دریافت ویزا:21Sep2010
تشکر کنندگان:
با سلام به آقا شهریار وهمه دوستان دیگه و تبریک به کاوه برای گرفتن ویزا

اول اینکه ما هم برگه آبی گرفتیم واون روز فقط کاوه وسه تا خانم دیگه که تکی بودن ( شبنم وخانم یزدانی که فکر کنم عضو نیست ) ویه آقایی که اون هم عضو نبود
ویزا گرفتند وبقیه متاسفانه برگه مسخره آبی ......................
ما روز دوشنبه رفتیم دوبی سه شنبه رفتیم پولی کلینک ونفری 650 درهم هزینه مدیکال ما شد
پنج شنبه صبح من اولین نفری بودم که با خانوادم وارد سفارت شدم که ای کاش اولی نبودم بهر حال بعد از طی طریقی که همتون میدونید و تحویل مدارک که کامل بود چون من هم اسپانسر داشتم هم حدود صد هزار دلار پول گفت مدارکت کامله برو پول رو پرداخت کن پس از پرداخت پول به دلار موقع مصاحبه شد .......... !!!!
من در مورد این مصاحبه خیلی صحبت دارم ولی به صورت خیلی خلاصه میخوام بگم این اصلا مصاحبه نیست بلکه معارفه است . ! چرا ؟
اول اینکه اونها میخواستن ببینن این شخص برنده واقعا تو هستی یا نه ؟
دوم اینکه مدارک پزشکیت اشکال نداشته باشه
سوم اینکه اسپانسر و یا مدارک مالی کافی داری یا نه بشکلی که ثابت کنی مشکلی در امریکا پیدا نمی کنی .
حالا اگه همه مدارکت کامل بود اون موقع میخواست ببینه کار دولتی داری یا نه وآیا سربازی رفتی یا نه ............ !
من بهش گفتم تو یه شرکت کار میکنم اسم دولتی رو هم نیاوردم بعد از سربازی پرسید گفتم تو ارتش خدمت کردم گفت چکار میکردی گفتم سرباز بودم .
بعدا برگه آبی رو بهم داد گفتم وقت زیادی نداریم گفت میدونم وسعیمون رو میکنیم ولی قول نمیدم از یک هفته دیگه سایتو چک کن ................ !!!!

خلاصه خیلی پکر شدیم و مجبور شدیم چند روز دیگه در حالت برزخ در دوبی بمونیم . ولی چرا ؟ ما فکر میکنیم اینها خیلی باهوشن آخه مگه اونها نمی دونند که سربازی تو ایران اجباریه خب خیلیها هم شغل دولتی دارن این دلیل نمیشه که تروریست باشن من یا آقا شهریار که با زن بچه داریم میریم اونجا چه خطری میتو نیم داشته باشیم . ؟
آیا اون دختر تنها نمی تونه خرابکار باشه یا اون پسری که سربازی نرفته اون نمی تونه آدم خطر ناکی باشه . ؟
به نظر من اصلا دلایلشون منطقی نیست من دو تا زوج مسن وباز نشسته رو هم اون روز دیدم که برگه آبی گرفتن اصلا بی معنی بود ......!
القصه اینکه حتی اسپانسر ما هم پکر شد بنده خدا انقدر مزاحمش شدیم اصلا باورش نمیشد من fbi چک بخورم .............!
حالا بعد از یک سال استرس و صبر وتحمل و این همه هزینه کارمون به اینجا کشید ........................ !
فقط امیدوارم ثمره تلاش همه بچها کلیر باشه اون هم به موقع چون اگه نشه دیگه واقعا بی انصافیه واقعا بی انصافیه .
من آماده ام برای دوباره رفتن ومنتظر پیام های امیدوار کنند شما دوستان هر کدام از شما که کلیر بشین من از صمیم قلب خوشحال میشم .
هرکسی خواست آخرای سپتامبر بره امارات بگه تا همگی هما هنگ بشیم یا هر پیشنهاد دیگه ای داشته باشید من هم پاکارم باید تا آخر تلاش کنیم شاید فرجی شد .
انشاالله

به امید روزهای آیند و خبرهای خوش

majmaj

تشکر کنندگان: Ashkan78 ، arashir ، naeiji1974 ، Radian ، sam_hash ، lale ، اليزا ، Shahryar ، farzad101 ، Amir78 ، maxsupermax ، indmehdi ، hamed_gh ، Hornet
(2010-09-07 ساعت 04:03)majmaj نوشته:  با سلام به آقا شهریار وهمه دوستان دیگه و تبریک به کاوه برای گرفتن ویزا

اول اینکه ما هم برگه آبی گرفتیم واون روز فقط کاوه وسه تا خانم دیگه که تکی بودن ( شبنم وخانم یزدانی که فکر کنم عضو نیست ) ویه آقایی که اون هم عضو نبود
ویزا گرفتند وبقیه متاسفانه برگه مسخره آبی ......................
ما روز دوشنبه رفتیم دوبی سه شنبه رفتیم پولی کلینک ونفری 650 درهم هزینه مدیکال ما شد
پنج شنبه صبح من اولین نفری بودم که با خانوادم وارد سفارت شدم که ای کاش اولی نبودم بهر حال بعد از طی طریقی که همتون میدونید و تحویل مدارک که کامل بود چون من هم اسپانسر داشتم هم حدود صد هزار دلار پول گفت مدارکت کامله برو پول رو پرداخت کن پس از پرداخت پول به دلار موقع مصاحبه شد .......... !!!!
من در مورد این مصاحبه خیلی صحبت دارم ولی به صورت خیلی خلاصه میخوام بگم این اصلا مصاحبه نیست بلکه معارفه است . ! چرا ؟
اول اینکه اونها میخواستن ببینن این شخص برنده واقعا تو هستی یا نه ؟
دوم اینکه مدارک پزشکیت اشکال نداشته باشه
سوم اینکه اسپانسر و یا مدارک مالی کافی داری یا نه بشکلی که ثابت کنی مشکلی در امریکا پیدا نمی کنی .
حالا اگه همه مدارکت کامل بود اون موقع میخواست ببینه کار دولتی داری یا نه وآیا سربازی رفتی یا نه ............ !
من بهش گفتم تو یه شرکت کار میکنم اسم دولتی رو هم نیاوردم بعد از سربازی پرسید گفتم تو ارتش خدمت کردم گفت چکار میکردی گفتم سرباز بودم .
بعدا برگه آبی رو بهم داد گفتم وقت زیادی نداریم گفت میدونم وسعیمون رو میکنیم ولی قول نمیدم از یک هفته دیگه سایتو چک کن ................ !!!!

خلاصه خیلی پکر شدیم و مجبور شدیم چند روز دیگه در حالت برزخ در دوبی بمونیم . ولی چرا ؟ ما فکر میکنیم اینها خیلی باهوشن آخه مگه اونها نمی دونند که سربازی تو ایران اجباریه خب خیلیها هم شغل دولتی دارن این دلیل نمیشه که تروریست باشن من یا آقا شهریار که با زن بچه داریم میریم اونجا چه خطری میتو نیم داشته باشیم . ؟
آیا اون دختر تنها نمی تونه خرابکار باشه یا اون پسری که سربازی نرفته اون نمی تونه آدم خطر ناکی باشه . ؟
به نظر من اصلا دلایلشون منطقی نیست من دو تا زوج مسن وباز نشسته رو هم اون روز دیدم که برگه آبی گرفتن اصلا بی معنی بود ......!
القصه اینکه حتی اسپانسر ما هم پکر شد بنده خدا انقدر مزاحمش شدیم اصلا باورش نمیشد من fbi چک بخورم .............!
حالا بعد از یک سال استرس و صبر وتحمل و این همه هزینه کارمون به اینجا کشید ........................ !
فقط امیدوارم ثمره تلاش همه بچها کلیر باشه اون هم به موقع چون اگه نشه دیگه واقعا بی انصافیه واقعا بی انصافیه .
من آماده ام برای دوباره رفتن ومنتظر پیام های امیدوار کنند شما دوستان هر کدام از شما که کلیر بشین من از صمیم قلب خوشحال میشم .
هرکسی خواست آخرای سپتامبر بره امارات بگه تا همگی هما هنگ بشیم یا هر پیشنهاد دیگه ای داشته باشید من هم پاکارم باید تا آخر تلاش کنیم شاید فرجی شد .
انشاالله

به امید روزهای آیند و خبرهای خوش

majmaj

سلام مجید خان،
من امروز برای ویزا و بلیت دبی اقدام کردم. اوضاع بلیت زیاد روبه راه نیست. زودتر دست بجنبونید. من برای 4 مهر رفت گرفتم. ایشالله همه چی درست میشه. بهرحال ماجرا زیر سر سربازیه دیگه. یه خانم مجرد دیگه هم که با ما اومده بود چون کارش دولتی بود رفت برای چک و برگه آبی گرفت.
تشکر کنندگان: maxsupermax
سلام دوستان،

من تصمیم گرفتم برای مصاحبه برم ابوظبی مستقر بشم و همه کارای مدیکال و بانکم رو هم همونجا انجام بدم و حتی پروازم رو هم به فردوگاه ابوظبی بگیرم. یه هتل هم نزدیک سفارت پیدا کردم که فکر کنم پیاده هم میشه رفت (رو نقشه حدود 1.5 کیلومتر فاصله داره).

با توجه به اینکه بیشتر دوستان برای مصاحبه میرن دوبی برای این تصمیم خودم شک داشتم و خواستم با شما در میون بذارم ببینم نظرتون چیه؟

در ضمن من اهل خرید و اینجور مزیت ها و امکانات (؟!) دوبی نیستم!
تشکر کنندگان:
بهت توصيه مي كنم قيمت يه سفر مشابه به دبي رو هم بگير تا ببيني كه دبي خيلي ارزونتر مي شه. رفت و آمد به ابوظبي رو هم حداكثر 500 درهم براش كنار بگذار (خيلي كه بخواي شيك بري و برگردي). اما اختلاف قيمت اقامت در ابوظبي بيشتر از اينا هست.

ابوظبي هم جهت اطلاعاتت امكانات (؟؟!!) خوبي داره.

(2010-09-07 ساعت 21:53)Baabak نوشته:  سلام دوستان،

من تصمیم گرفتم برای مصاحبه برم ابوظبی مستقر بشم و همه کارای مدیکال و بانکم رو هم همونجا انجام بدم و حتی پروازم رو هم به فردوگاه ابوظبی بگیرم. یه هتل هم نزدیک سفارت پیدا کردم که فکر کنم پیاده هم میشه رفت (رو نقشه حدود 1.5 کیلومتر فاصله داره).

با توجه به اینکه بیشتر دوستان برای مصاحبه میرن دوبی برای این تصمیم خودم شک داشتم و خواستم با شما در میون بذارم ببینم نظرتون چیه؟

در ضمن من اهل خرید و اینجور مزیت ها و امکانات (؟!) دوبی نیستم!

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: khashayar6310 ، Lamborghini ، Shahryar
من هتل رو میخوام از سایت expedia بگیرم. نرخ هاش خیلی خوبه. اون هتلی هم که میگم از هتل های معروف زنجیره ای و 4 ستاره هستش که تو اون تاریخی که من میخوام برم قیمتش شبی 90 دلار میشه. این سایت هتل از 60 دلار داره. قیمت ها شاید تو آژانس ها بالا باشه چون با ابوظبی کار نمی کنن.

پرواز رو هنوز قیمت نکردم.

با این حساب نظرتون چیه؟ فکر می کنید گرونه؟
تشکر کنندگان:
(2010-09-08 ساعت 00:06)Baabak نوشته:  من هتل رو میخوام از سایت expedia بگیرم. نرخ هاش خیلی خوبه. اون هتلی هم که میگم از هتل های معروف زنجیره ای و 4 ستاره هستش که تو اون تاریخی که من میخوام برم قیمتش شبی 90 دلار میشه. این سایت هتل از 60 دلار داره. قیمت ها شاید تو آژانس ها بالا باشه چون با ابوظبی کار نمی کنن.

پرواز رو هنوز قیمت نکردم.

با این حساب نظرتون چیه؟ فکر می کنید گرونه؟

دوست عزیز، فکر کنم برای رزرو هتل از طریق سایت باید کردیت کارد داشته باشید. اگر دارید OK. در غیر این صورت از آژانسها کمک بگیرید بهتره. در ضمن برای ویزا و بلیت هرچه سریعتر اقدام کنید.
یه کم وضعیت بلیت خوب نیست، من امروز آژانس بودم ماهان و ایران ایر برای بعضی روزها جا نداشتند. ضمن اینکه برای ابوظبی حتما باید از بلیتهای معمول با نرخهای عادی استفاده کنید، ولی برای دبی اکثر آژانسها قیمتهای چارتری دارند که به مراتب به صرفه تره.
good luck
تشکر کنندگان: Lamborghini ، sam_hash
بله مطلع هستم و از بابت کردیت کارت مشکلی نیست.

به جز هزینه سفر که فرمودید، مورد دیگری مد نظرتان نیست؟

تا حالا هیچکدوم از دوستان فروم برای مصاحبه تو ابوظبی اقامت نداشته که از تجربیاتش بگه؟

من مصاحبه ام حدود 40 روز دیگه است. تو هفته آینده میرم برای بلیط و ویزا. تا اون موقع باید تصمیم قطعی ام رو بین دوبی و ابوظبی بگیرم.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان