کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2009-12-23 ساعت 23:52)hvm نوشته:  
(2009-12-23 ساعت 17:02)Monica نوشته:  تاريخ پرواز رو با پيغام خصوصي براتون فرستادم! در ضمن بليط ما يك طرفه است.

-------------------------------------------------
ما بليطمون رو از آژانس طاها گشت گرفتيم.
سايت: www.tahagasht.com
تلفن: 22842555
آدرس: خيابان پاسداران. نبش نگارستان ششم. ساختمان طاها گشت
مبارکه مونیکای عزیز
اگه کمک خواستی میتونی روی آرش حساب کنی
مسئول امداد سایت در سنفرانسیسکو خودش اعلام آمادگی کرده

آخ گفتی! ... اینو بگم قبل از اینکه ایشون (آرش خان عزیز) برای امدادرسانی اعلام آمادگی بکنن، من از ایشون کمک خواستم و ... باورتون نمیشه!!! تصور کنین شما از کسی خواهش کنین یه لیوان آب بهتون بده، یعد ببینین طرف با یه دیس شیرینی تر و شربت و میوه و ... (خلاصه سنگ تموم!) اومد سراغتون!

آرش واقعا بامعرفته... من هم با اینکه دوست ندارم مزاحمش بشم اما احتمالا برای اینکه در مورد محیط اطرافمون در اونجا اطلاعات به دست بیارم، مجبورم دست به دامنش بشم! خلاصه منظورم اینه که آرش امتحانش رو با نمره 100 از 20 پس داده... Wink
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
تشکر کنندگان: sh-b ، R.F ، سارا کوچولو ، seravin ، shadi ، shahin82 ، SamiraN ، m.memari ، mary joon ، pashaneco ، alirezanz
بچه هایی که با KLM بیلیط دارن حتما یه کپی از ویزاشون رو به دفتر اصلی KLM بدن . من امروز اونجا بودم گفتن که شرایط تغییر کرده . باید یه کپی ویزا رو تلکس کنیم آمستردام و اونوقت نیازی به ویزای ترانزیت نیست . .

تشکر کنندگان: ana ، kash ، Shahoo52 ، meweadl ، f.o ، سارا کوچولو ، Ashkan78 ، kavoshgarnet ، AMIN3Y ، alirezanz
سلام به همه دوستان عزیز

فقط خواستم بگم که من که اومدم کالیفرنیا رفتم به دفتر ssn که پیگیری کنم خانومه ویزا رو که دید گفت نیازی نیست فرم پر کنی‌ اگه بعد ۳ هفته نیومد بیا اینجا.

خواستم بگم که نیازی نیست برید اونجا چون بعضیا گفته بودن باید بریم و فرم پر کنیم.

موفق باشید
--------------
ما ز بالاییم و بالا می رویم.
--------------
کیس نامبر:10XXX
نامه اول:May-2009
نامه دوم:2009-13-Jan
مصاحبه:Feb-05-2009
کلیرنس اول:May-22-2009
کلیرنس دوم+ویزا: (بعد از 8 ماه)Sep-30-2009Tongue
 ورود به آمریکاBig Grinec-15-2009
تشکر کنندگان: kash ، babakped ، Ashkan78 ، سارا کوچولو ، kavoshgarnet ، f.o ، alirezanz
سلام
من به امریکا در تاریخ ۱۵ دسامبر امدم. مقصد من ایالت کلرادو شهر دنور بود. خیلی اتفاقی متوجه شدم که ایرلاین بریتیش ۲ تا چمدان را از تاریخ ۱۲ دسامبر به یک چمدان تغییر داده است. خیلی از مردم به علت عدم آگاهی در فرودگاه جریمه شدند . در رابطه با باز کردن حساب بانکی اگر مثل من هنوز معلوم نیست که کجا ساکن خواهید بود و با توجه به دانشگاه و محل کار ایالت انتخاب می کنید بانکی حساب باز کنید که در بیشتر ایالت ها شعبه داشته باشد. برای موبایل بعضی از شرکت ها با سیم کارت و بعضی بدون سیم کارت خدمات می دهند. من در سرویس خانوادگی یکی از بستگان رفتم برای گوشی که پولی ندادم و برای خط هم ۱۰ دلار اضافه می گرفتند که تخفیف هم دادند و در آخر پولی برای موبایل ندادم. در فرودگاه آدرس محل فرستادن گرین کارت را تغییر دادم و برای سوشال گفتند باید به اداره مربوط بروم و تقاضای تغییر آدرس بدهم. منم حس کردم که خیلی ارزش ندارد و این کار را نکردم. جالب اینجا بود که بعد از ۱۴ روز سوشال به همین محلی که هستم فرستاده شد. این عربهای عربستان اینجا پادشاهی میکنند چون دولت هزینه تحصیل و زندگی را کامل پرداخت می کند. و خیلی برو بیا دارند. انقدر خانه هاشان بزرگ و خوب هست که اصلا هیچ شباهتی به زندگی دانشجوئی ندارد. تمام روز های تعطیل هم دور امریکا در حال سفر هستند.
کیس نامبر: 2010AS00002xxx
دریافت ویزا: روز مصاحبه (17 نوامبر)
سلام
اینجا هزینه تلفن از ایران خیلی بیشتر است . جدیدا یک سرویسی را تلویزیون تبلیغ میکند که هزینه آن ۲۰ دلار برای کل یک سال هست. فقط باید در خانه اینترنت داشته باشید. همسایه ما یک خانوم آمریکائی هست که این سرویس را به تازگی گرفته است . من اینجا خیلی تجربه ندارم که با قاطعیت راجب چیزی نظر بدهم . مشخصات این سرویس را میگذرم که دوستان ببیند و اگر نظری دارند عنوان کنند. http://www.magicjack.com
از دوستان با تجربه تقاضا دارم که راجب هزینه های تلفن یک گزارش کامل بدهند تا دوستان با آگاهی بیشتر اقدام به گرفتن خدمات کنند. اینجا اگر کسی را داشته باشید و آنها آدم های مقتصد باشند میتوانید با هزینه کمتر نیازهایتان را تهیه کنید.
(2009-12-17 ساعت 12:20)shadow_1352 نوشته:  
(2009-12-13 ساعت 17:35)meweadl نوشته:  [quote='shadow_1352' pid='30314' dateline='1260702488']
meweadl عزیز
از تبریکتون ممنونم.
دوست عزیزم خیلی چیزها خیلی جاها نوشته نشده ولی وقتی بهش میرسی لنگ میزنی. من تجربیاتم رو در اختیارتون گذاشتم.
بله در فرم نوشته شده اگر دارید بنویسید اما گرین کارت رو میگیرند و چک میکنن و میگن وقتی گرین کارت داری یعنی SSN هم داری
SSN ما نیومده بود و برای همین دوباره رفتیم به اون اداره و درخواست کردیم که فعلا شماره اش رو به ما بدن که بتونیم کار اداری مون رو انجام بدیم.

در مورد دلیل مسافرت نوشتم چون ما کیس لاتاری بودیم هیچ برنامه ریزی برای مهاجرت نداشتیم و به این زمان نیاز داریم تا بتونیم به زندگی و کارمون سر و سامانی بدیم و ضمن اینکه پدر همسرم در بیمارستان بسر میبرند و در بستر بیماری میباشند.

معمولا یکماه بعد از فرستادن درخواست، نامه میاد که برای انگشت نگاری مراجعه کنید اما چون ما کیس رو Urgent اعلام کرده بودیم 2 هفته بعد نامه برای انگشت نگاری اومد و 2 هفته بعدش هم صبر کردیم که شاید اعلام کنند که انگشت نگاری مشکل داشته و یا با درخواستمون موافقت نشده که خوشبختانه خبری نشد و ما هم برگشتیم. فرستادن پاس سفید هم 5-4 ماه طول میکشه که اقوام در آمریکا دریافت میکنن.

مرسی از راهنماییت...Smile حتما از تجربیاتت استفاده خواهم کرد و حتما میدونی که یه روشی هست که Expediate میکنه case رو. من میخوام اونجوری اقدام کنم.

شما چجوری case خودتون رو Urgent اعلام کردین؟ موقع درخواست دادن، یا به USCIS زنگ زدی و گفتی... ؟

اما باز، همه اینا دلیلی نمیشه که من درخواست خودم مبنی بر نگارش روشنامه Re-entry Permit توسط شما تکرار نکنم Cool

منتظر شما هستم.
دوست عزیز
urgent بودن این یکی از مواردیه که خودشون اعلام کردن که اگر عجله دارید باید روی پاکت قید کنید.
راستی در ادامه بحث لطفا به تاپیک مربوط مراجعه کنید.
http://www.mohajersara.com/showthread.php?tid=1938
ممنون و سپاسگزار

[/quot

?! shadow jan midoni dar safare aval b usa baraye gereftane greencard ch modat bayad bmonim
شماره کیس:2010AS00013000
دریافت نامه قبولی:may 2009
کنسولگری:Ankara
ارسال فرمهای سری اول: JUNE 2009
کارنت شدن کیس: march 2010
دریافت نامه دوم : march 2010
مصاحبه: may 2010
دریافت کلیرنس:15july 2010
Big Grin
هر چیز که در جستن آنی ،آنی....Wink
تشکر کنندگان: elnaz295
سلام
نامه خوشامدگویی من امروز رسید.حالا منتظررسیدن کارت گرین کارت هستم.کسی میدونه چقدر طول می کشه تابیاد؟
تشکر کنندگان: babakped ، meweadl ، sh-b ، Ashkan78 ، maryam5 ، kash ، Shahoo52 ، f.o ، shivakm ، elnaz295
تفتیش بدنی کامل مسافران ۱۴ کشور از جمله ایران هنگام ورود به آمریکا

در پی تلاش ناموفق عمر فاروق عبدالمطلب، یک جوان نیجریه ای برای منفجر کردن یک هواپیمای آمریکایی در روز کریسمس، مقام های آمریکایی گفته اند که تدابیر امنیتی را در مورد تمام مسافرانی که با هواپیما وارد آمریکا می شوند، افزایش می دهند.

همچنین به موجب دستورالعمل های جدید، مسافرانی که از کشورهایی می آیند که آمریکا آنان را یک خطر امنیتی تلقی می کند، مورد تفتیش بدنی کامل قرار خواهند گرفت.

نام ایران، پاکستان، نیجریه، یمن،کوبا، الجزایر و عربستان سعودی، در فهرست این 14 کشور دیده می شود.

علاوه بر این، بار دستی مسافران این کشورها نیز بازرسی می شود.

این تدابیر از امروز دوشنبه 4 ژانویه، به اجرا در می آید.

به به گل بود به ...
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، SamiraN ، parsa ، WIKIMAN ، Hamid55 ، megaholding ، سارا کوچولو ، f.o
با این اوضاع ما خودمون هم از خودمون میترسیم ....خب این بیچاره ها که دیگه حق دارند از ما بترسندSad
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: Hanret ، Ashkan78 ، kavoshgarnet ، megaholding ، سارا کوچولو ، mavarfan ، alirezanz
من نمیدونم چرا این بحث ناراحت کنندست برای بعضیا! اگه قضیه ناموسی و فلان و بهمان باشه،خوب اگه اینطوریه من نوعی همسرم پیش دکتر مرد نباید بره چون خوب طرف یه غریبست و نامحرم و فلان و بهمان!
خوب همونطور که مامور تامین سلامت ما اسمش دکتره،این بندگان خدا که تفتیش میکنن هم مامور تامین امنیت مان! نه یه عده سوئ استفاده چی عقده ای خودمون که از دیدن یه تار موی ناموس مردم دم گیت که چی بگم،دم بقالی هم نمیگزرن!
یادمون باشه این تفتیش و حتی عریان کردن آدما،به خاطر تامین امنیت جائیه که خودمونم پسفردا وقتی توش ساکن شدیم از شهردار و مامور شیرفروش تا رئیس جمهور و رئیس نهادهای امنیتیشو به سُلابه میکشیم که چرا امنیتمونو یه اپسیلُن بیشتر نمیکنین!چرا مهاجرا رو چک نمیکنین،کی به اینا ویزا داده و blah blah!
به هر حال ما جایی داریم میریم که بهمون لطف کردن رامون دادن! دیگه این که نخوایم تفتیش بشیم و حق رو به اونها بدیم چون از ویترین مملکتمون این بر میاد برای بیرونیا که بالقوه تروریستیم،دیگه شمردن دندون اسب پیشکش به حساب میاد!
جایی که قانون حرف اولو میزنه،تعصب کجا میتونه باشه؟
چشمها رو باید شست!
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

تشکر کنندگان: laili ، Ashkan78 ، SamiraN ، ALIREZA205 ، sh-b ، soheilbadami ، Shahoo52 ، ana ، megaholding ، hamed_gh ، Bahar JJ ، f.o ، shivakm ، TR-festival ، fidell ، mavarfan ، alirezanz
گرین کارت من امروز اومد.تقریبا سه هفته طول کشید.
امروزبرای بار دوم برای من نامه خوشامدگویی اومد!!!!!!!!!!!!!!.
ایشالا به زودی این مراحل برای هه به خوبی پیش بره.
تشکر کنندگان: meweadl ، kash ، optoelec ، alirezanz
برای ما هم دوبار نامه خوش‌آمد اومده بود! راستش انتظار داشتیم که گرین کارت هم دو تا بیاد!!
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، kash ، f.o ، mary joon ، pashaneco ، elnaz295
سلام

بعد از ۱۱ روز سوشیال سکوریتی نامبر ما هم آمد،البته ما روز چهارم رفتیم دفتر سوشیال و تقاضا دادیم،حالا باید منتظر گرین کارت باشیم.امیدوارم کار‌های همه خوب پیش بره.

برای کسانی‌ که تازه وارد آمریکا شدن یک سری تسهیلات هست از قبیل :خونه و کوپن غذا و همچنین بیمه برای افراد کم در آمد و بدون در آمد.چون اینجا که ما رفتیم برای سوشیال سکوریتی یه برگه دادن که برای گرفتن غذا یا همون کوپن غذا باید زنگ بزنیم و درخواست بدیم،البته بهتره که زیر ۲۰۰۰ دلار بریزیم توی حساب بانکیمون تا مشکلی‌ پیش نیاد.اینطور که من شنیدم نفری ۱۰۰ دلار میدهند برای مواد غذایی،هر موقع رفتم حتما کامل توضیح میدم.بقیه پولتون را هم میتوانید بذارید توی صندوق امانات.

فعلا بای
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، meweadl ، سارا کوچولو ، kash ، Shahoo52 ، behroozm ، f.o ، drkamrani1 ، mavarfan ، elnaz295 ، alirezanz
یه سرویس دیگه هم هست شبیه این از vontage فرقش با magicjack این هست که احتیاجی به کامپیوتر برای برقراری ارتباط نیست..و فقط با وصل کردن یه جعبه کو چک بین خط اینترنت(پر سرعت باید باشه ) و گوشی تلفن خونه میشه با هر جای دنیا تماس گرفت. ماهی حدود ۲۵$ شارژ داره. یه شماره تلفن در کشور مورد نظرتون میتونید انتخاب کنید که امکانات پیغام گیری را هم داره. و حتی کسان دیگه هم میتونن با این شماره تماس بگیرن و شما هر جای دنیا که باشین تلفن خونتون زنگ میخوره....من خودم الان ۲-۳ ماهی هست که این سیستم را گرفتم ولی متا سفانه هنوز نتونستم ازش استفاده کنم...چون اون باکسی که برام فرستادن تو راه در اداره پست هند گم شد....و من هنوز منتظرم تا یه باکس جدید بگیرم....من شمارمو تو امریکا انتخاب کردم و میتونم با این سرویس از هر جای دنیا که اینترنت پر سرعت با شه بدون هزینه با امریکا تماس بگیرم...شما میتونید با پرداخت حدود ۵$ بیشتر خط تلفن در کشور های دیگر را هم اضافه کنید.و در اینصورت تماس با اون کشور ها هم بدون هزینه خو اهد بود...
از مزایای این سرویس نیاز نداشتن به کامپیوتر هست و انگار که شما دارین از خط خونه تماس میگیرین و یه شماره تلفن هم میگیرین ولی باید اینترنت پر سرعت دشت باشین....اگه کسی سوالی داشت در خدمتم....

http://www.vonage.com/

(2010-01-02 ساعت 06:10)shabnam286 نوشته:  سلام
اینجا هزینه تلفن از ایران خیلی بیشتر است . جدیدا یک سرویسی را تلویزیون تبلیغ میکند که هزینه آن ۲۰ دلار برای کل یک سال هست. فقط باید در خانه اینترنت داشته باشید. همسایه ما یک خانوم آمریکائی هست که این سرویس را به تازگی گرفته است . من اینجا خیلی تجربه ندارم که با قاطعیت راجب چیزی نظر بدهم . مشخصات این سرویس را میگذرم که دوستان ببیند و اگر نظری دارند عنوان کنند. http://www.magicjack.com
از دوستان با تجربه تقاضا دارم که راجب هزینه های تلفن یک گزارش کامل بدهند تا دوستان با آگاهی بیشتر اقدام به گرفتن خدمات کنند. اینجا اگر کسی را داشته باشید و آنها آدم های مقتصد باشند میتوانید با هزینه کمتر نیازهایتان را تهیه کنید.
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
تشکر کنندگان: seravin ، babakped ، meweadl ، mohsen324 ، Shahoo52 ، سارا کوچولو ، f.o ، drkamrani1 ، alirezanz

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان