کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر برای فعال سازی گرین کارت به آمریکا: تهیه بلیط، گمرک و ...
(2010-03-02 ساعت 21:57)shivakm نوشته:  سلام
من یه سوال داشتم
من برای 10 روز دیگه دارم میرم امریکا ، فقط اول میرسم واشنگتن و از اونجا باید برم یه شهر دیگه. توقف من در واشنگتن تا پرواز بعدی 3 ساعت هست.
از دوستانی که قبلا رفتن می خواستم بپرسم چقدر زمان لازمه که من پاکتمو تحویل بدم و از گمرک رد بشم؟ میخوام از پرواز بعدی جا نمونم؟

بستگی داره روزی که شما می رسید چقدر شلوغ باشه. برای ما خیلی شلوغ بود و حدود 3 ساعت طول کشید. علاوه بر اون دالاس فرودگاه بزرگی هست و حتی اگر دو ساعته کارتون انجام بشه باز هم ممکن هست به گیت پرواز بعدی به موقع نرسید. اگر امکانش را دارید برای اینکه خیالتون راحت بشه پرواز بعدی را عوض کنید، البته همه اینها احتمال هست و ممکنه همه چیز سریع پیش بره. دریافت پاکت زرد و زدن مهر ورود بیشتر از 5 دقیقه طول نمیکشه.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
تشکر کنندگان: shivakm ، سارا کوچولو ، sh-b ، f.o ، PEYMAN2010 ، R.F ، peyman74 ، alirezanz
(2010-03-02 ساعت 21:57)shivakm نوشته:  سلام
من یه سوال داشتم
من برای 10 روز دیگه دارم میرم امریکا ، فقط اول میرسم واشنگتن و از اونجا باید برم یه شهر دیگه. توقف من در واشنگتن تا پرواز بعدی 3 ساعت هست.
از دوستانی که قبلا رفتن می خواستم بپرسم چقدر زمان لازمه که من پاکتمو تحویل بدم و از گمرک رد بشم؟ میخوام از پرواز بعدی جا نمونم؟

شما احتمال تاخیر پرواز از فرودگاه مبدا رو هم حساب کنید........اگه نیم ساعت هم تاخیر داشته باشید ممکنه نرسید.....
منم برای کارهای تحویل پاکت حدود سه ساعت معطل شدم.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: shivakm ، سارا کوچولو ، kash ، sh-b ، ساسان ، PEYMAN2010 ، alirezanz
salam , dustan . delam vaghan tang shude bara mohajer sara . man alan to dallas hastam , ssn ro 10 rooze gereftam alan montazere green card hastam , hanooz nayomade .welcome notice bad 28 rooz omad bad toosh neveshte bud ta 30 rooze dige green card miyad . driver lisence ro hamun bare aval gereftam kheyli sadast aslan negaran nabashid ,
rasty kasi khast biyad dallas mitune behem pm bede ke shomare mobilamo bedam behesh , age komaki az dastam bar biyad dar khedmatam .

سلام دوستان . دلم واقعا تمگ شده بود برا مهاجرسرا. من الان تو دالاس هستم ، ssn رو 10 روزه گرفتم الان منتظر گرین کارت هستم ، هنوز نیومده. welcome notice بعد 28 روز اومد بعد توش نوشته بود تا 30 روزه دیگه گرین کارت میاد. گواهی نامه رانندگی رو همون بار اول گرفتم خیلی سادست اصلا نگران نباشید.

راستی کسی خواست بیاد دالاس میتونه بهم pm بده که شماره موبایلم رو بدم بهش ، اگه کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم.---صدرا

آقایون و خانم های محترم کسی‌ میدونه که آیا ما میتونیم و مجاز هستیم که هر ایالت و شهری که خواستیم رو انتخاب کنیم ؟
گاهی گمان نمی کنی ولی میشود/گاهی نمی شود نمی شود که نمی شود
گاهی هزار دوره دعا بی اجابت است/گاهی نگفته قرعه به نام تو میشود
گاهی گدای گدای گدایی و بخت با تو نیست/گاهی تمام شهر گدای تو میشود
تشکر کنندگان:
بله شما میتونید که هر ایالت و شهری رو که دوست داشته باشید انتخاب کنید............
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: drkamrani1 ، سارا کوچولو ، ساسان ، sepehr_sp ، PEYMAN2010 ، Hossein81
شما مي تونيد ۲۰۰۰ تا با پاسپورت و ۲۰۰۰ تا هم به صورت عادي از بانک سامان بگيريد.(زماني که من اقدام کردم ۹ تومن زير قيمت بازار بود)

-----------------------------------

(2009-10-22 ساعت 07:24)اریو نوشته:  سلام
قطعا 2000$ کم ولی 1ریال هم که ارزونتر بخرید اینجا جلوتر هستید.
بقیه ارز رو از صرافی بگیرید.
با نرخ برابری دلار با یورو صرف با خرید دلار هست اما اگر قدرت ریسک دارید و الان می خواهید ارز بخرید فکر کنم بهتره یورو بخرید چون داره قوی میشه در برابر دلار و این روند تا چند ماه دیگه هم ادامه داره
تشکر کنندگان: سارا کوچولو
این زمان کی بود؟
تشکر کنندگان: kavoshgarnet
سلام دوستان
کسی ازبزرگان میدونه بعدازاولین ورود وگرفتن SSN وگرین کارت اگر نخواستیم آمریکا بمونیم تاچه مدت مجازهستیم خارج شویم.البته بدون دریافت پاس سفید.
چون شنیدم طبق قانون جدید تاشش ماه بیشتر مجازنیستیم خارج ازآمریکاباشیم.البته قانون قبلی یکسال بود که نمیدونم تغییر کرده یانه.
ممنون
تشکر کنندگان:
(2010-03-08 ساعت 11:39)mimi نوشته:  سلام دوستان
کسی ازبزرگان میدونه بعدازاولین ورود وگرفتن SSN وگرین کارت اگر نخواستیم آمریکا بمونیم تاچه مدت مجازهستیم خارج شویم.البته بدون دریافت پاس سفید.
چون شنیدم طبق قانون جدید تاشش ماه بیشتر مجازنیستیم خارج ازآمریکاباشیم.البته قانون قبلی یکسال بود که نمیدونم تغییر کرده یانه.
ممنون

دقیقاٌ بیشتر از 6ماه دردسر ساز میشه
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
تشکر کنندگان: R.F ، اليزا ، ساسان ، Hossein81 ، alirezanz
(2010-03-08 ساعت 11:47)sh-b نوشته:  
(2010-03-08 ساعت 11:39)mimi نوشته:  ......چون شنیدم طبق قانون جدید تاشش ماه بیشتر مجازنیستیم خارج ازآمریکاباشیم.البته قانون قبلی یکسال بود که نمیدونم تغییر کرده یانه.
ممنون

این قانون جدید مربوط به کی هست؟همین چند ماه اخیر؟
اینکه بیشتر از 6 ماه نمیشه, قبلا هم بود اما میشد 2,3 ماه دیرتر رفت و دلیل آورد براشون. این قانون جدید که گفتین یعنی سختگیریشون بیشتر شده؟؟
من می خوام بدونم کسی که بخواد بیشتر از 6 ماه و کمتر از 1 سال خارج ار امریکا بمونه تکلیفش چیه؟؟؟
چون پاس سفید هم به کمتر از 1 سال اصلا نمیدن خوب.
چشم انتظاری جاذبه ای قوی دارد. منتظر چیزهایی باش که می خواهی شان, نه چیزهایی که نمی خواهی

شماره کیس: 2010AS000016XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: May 2010  
تاریخ دریافت ویزا: فردای روز مصاحبه
تشکر کنندگان: ساسان
(2010-02-26 ساعت 16:10)meweadl نوشته:  مهرداد جون، سیاق قلمت تغییر کرده. گویی اینم از عوارض خارج این محیطه.
بگذریم.... Smile

از بررسی و نتایج دانشگاهات بگو. کجا ها سر زدی؟ چه آیتم هایی رو جزء بررسی ات آوردی و غیره.

البته میدونم که سرت شلوغه و انتظاری به پاسخ سریع ندارم. Cool

(2010-02-26 ساعت 14:28)merdax نوشته:  آقا ssn ما رسید! امروز 16روزه که اومدم
3روز پیش رفتم اداره یارو گفت کارتت 10فوریه برات ارسال شده 2هفته بعدش میشه کِِی؟گفتم فردا
گفت تا جمعه صبر کن میاد،البته چون صادر شده من برات اینم میدم
یه کاغذ داد بیرون دیدم عددمو نوشته! البته فعلا کاری باهاش ندارم تا وقت ارائه مدارک به دانشگاه!
آقایون خانوما؛
لطف کنین بگین حدودا چقدر میکشه گرینکارت بیاد؟
مرسی
من سیاتلم کسی سوالی چیزی داشت دریغ نکنه،پیغام بده

آقا شرمنده به خدا،یه مقدار صبر کردم یه چیزایی دستگیرم بشه ولی نشد!
دقیقا تا هفته آینده همه چیو کامل بررسی میکنم میام خبر میدم
البته الانم اینا دستگیرم شد
واقعا برای وام و تقسیط شهریه برای ماها که گرینکارت میگیریم مشکلی نیست
دانشگاهم 2تا ایالتی رفتم و یه خصوصی
هزینه هاش قابل فکر و پرداخته
کار دانشجویی هم ماها برای کار توی کمپوس اولویت داریم به ویزای دانشجویی
بیشتر مینویسم
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

تشکر کنندگان: ساشا ، hamed_gh ، ساسان ، sam_hash ، meweadl ، sh-b ، jam_14051 ، maryam5 ، homeless ، kash ، Eskandari ، alirezanz
(2010-03-08 ساعت 12:34)R.F نوشته:  
(2010-03-08 ساعت 11:39)mimi نوشته:  ......چون شنیدم طبق قانون جدید تاشش ماه بیشتر مجازنیستیم خارج ازآمریکاباشیم.البته قانون قبلی یکسال بود که نمیدونم تغییر کرده یانه.
ممنون

اینکه بیشتر از 6 ماه نمیشه, قبلا هم بود اما میشد 2,3 ماه دیرتر رفت و دلیل آورد براشون. این قانون جدید که گفتین یعنی سختگیریشون بیشتر شده؟؟
من می خوام بدونم کسی که بخواد بیشتر از 6 ماه و کمتر از 1 سال خارج ار امریکا بمونه تکلیفش چیه؟؟؟

دوستان ما هم همچین مشکلی داریم ، خانمم نمی تونه زودتر از 6 ماه برگرده ، اگه دلیلمون منطقی باشه ، مشکلی پیش میاد یا نه؟ اگر بعد 8-9 ماه برگرده ممکنه راه ندهند؟ لطفا کسی که می دونه راهنمایی کنه...
شماره کیس: 2010AS10300
تاریخ دریافت نامه قبولی: 18 Jun 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 25 Jun 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: Viza Bulletin Jan 2010
تاریخ دریافت فرستادن نامه دوم: Dec 2009
تاریخ مصاحبه:Feb 2010
تاریخ دریافت کلیرنس: March2010 2
جمع تقریبی هزینه ها:
تشکر کنندگان: R.F
سلام/// میشه بگین این نامه که به میل من فرستادن تقلبیه یانه؟ U.S. Department of State
Bureau of Consular Affairs, National Visa Center
63 Rochester Ave-Portsmouth (NH) 3874

Dear Winner.
Congratulations! You are among the lucky-selected winners-of the U.S. Green Card lottery program which was-conducted-under the terms-of Section 203 of the Immigration and-Nationality-Act (INA) Section-131 of the Immigration-Act of 2006 (Pub.L.101-649)

(5.8-million-email addresses were randomly extracted during the 66 days extraction-period. The-email addresses were assigned to different-ticket-numbers for representation for final selection, and your email address-attached to N0. (KK978) drew the numbers that put you on the winner's lists .

Notification is through the selected e-mail addresses (undisclosed) App roximately 575 winners had been notified through their email addresses including you today (17/02/2010)

Your Green-Card winning details falls within the Asia pacific region as indicated and we have forwarded your winning details to our Asia-Pacific representative office for the-processing of your application documents for the issuance of your immigrant visa through the U.S. Embassy nearest to you.

Please read and follow all the enclosed instructions carefully.
The filing of an immigrant visa petition is the initial step required to receive the "green card" the visas have been apportioned among the six geographic regions. T herefore, for the immigrant visa issuance application guidelines, G-845S application forms and requirements, contact our Asia-pacific office with the below contact details:

Contact-Person: Mr. Mark-Howard.
Addr: Diethelm-Towers Building 2nd Floor, 28 North Wireless Road Bangkok, Thailand
Tel: +66 835 619 209 +66 833 078 270
Fax: +66 2251 9977
Email: usaivs@America.Hm

If it should be necessary to contact our Asia-Pacific office by telephone, you must always refer to your Case Number as they appear below. Your Case Number is clearly written at the lower left corner of your notification letter and should be well noted for the filling of the claim applications.

Please complete and return Green-Card application form for yourself and all accompanying family members. Complete G-845S form with your Case Number.

Prior to the submission of the completed forms, please note the followings: All forms and correspondencies should be directed to our Asia-Pacific office where your case has been assigned and it is important that you complete and return the forms listed above as quickly as possible to enhance your chances of early visa issuance before the total numbers of immigrant visas for the fiscal year will be issued.

U.S Laws limits the numbers of immigrant-visas that are available every year and once the total numbers of visas is issued, selected winners and accompanying family member's who do not receive visas by that time (25th of March 2010) will derive no further benefits from their Green Card winning status.

Selected winners living legally in the United States who wish to pursue their Green-Card status should contact any of our regional offices where their winning details falls for information's on the requirements and procedures.

Application documents processed by United-States officers abroad require a visa application (machine-readable visa - MRV) fee that recovers for the United States the costs associated with manufacturing, processing and printing the documents.

Therefore, those selected in the random drawing should be prepared to pay the processing fees connected with immigration to the U.S. which are as follows.

Single application processing fee: $970.
Dual/family: $1,490.

Your documents will be post to you once the processing is completed and the copies forwarded to the U.S. Embassy nearest to you for the scheduling of your visa interview appointment for the issuance of your visa.

You will be notified of your visa interview appointment once scheduled and should go to the Embassy on your appointment date with the required documents and visa interview appointment letter for the issuance of your visa.

Case Number: WAC2010383157
Preferences-Categories: DV DIVERSITY
Foreign State charge-ability: Asia-Pacific
Click> Green Card Application

Best-regards,
Mrs. Roselyn-Williams.
Kentucky Consular Center
تشکر کنندگان:
(2010-03-08 ساعت 16:43)پرنسس خفته نوشته:  سلام/// میشه بگین این نامه که به میل من فرستادن تقلبیه یانه؟ U.S. Department of State
Bureau of Consular Affairs, National Visa Center
63 Rochester Ave-Portsmouth (NH) 3874

Dear Winner.
Congratulations! You are among the lucky-selected winners-of the U.S. Green Card lottery program which was-conducted-under the terms-of Section 203 of the Immigration and-Nationality-Act (INA) Section-131 of the Immigration-Act of 2006 (Pub.L.101-649)

(5.8-million-email addresses were randomly extracted during the 66 days extraction-period. The-email addresses were assigned to different-ticket-numbers for representation for final selection, and your email address-attached to N0. (KK978) drew the numbers that put you on the winner's lists .

Notification is through the selected e-mail addresses (undisclosed) App roximately 575 winners had been notified through their email addresses including you today (17/02/2010)

Your Green-Card winning details falls within the Asia pacific region as indicated and we have forwarded your winning details to our Asia-Pacific representative office for the-processing of your application documents for the issuance of your immigrant visa through the U.S. Embassy nearest to you.

Please read and follow all the enclosed instructions carefully.
The filing of an immigrant visa petition is the initial step required to receive the "green card" the visas have been apportioned among the six geographic regions. T herefore, for the immigrant visa issuance application guidelines, G-845S application forms and requirements, contact our Asia-pacific office with the below contact details:

Contact-Person: Mr. Mark-Howard.
Addr: Diethelm-Towers Building 2nd Floor, 28 North Wireless Road Bangkok, Thailand
Tel: +66 835 619 209 +66 833 078 270
Fax: +66 2251 9977
Email: usaivs@America.Hm

If it should be necessary to contact our Asia-Pacific office by telephone, you must always refer to your Case Number as they appear below. Your Case Number is clearly written at the lower left corner of your notification letter and should be well noted for the filling of the claim applications.

Please complete and return Green-Card application form for yourself and all accompanying family members. Complete G-845S form with your Case Number.

Prior to the submission of the completed forms, please note the followings: All forms and correspondencies should be directed to our Asia-Pacific office where your case has been assigned and it is important that you complete and return the forms listed above as quickly as possible to enhance your chances of early visa issuance before the total numbers of immigrant visas for the fiscal year will be issued.

U.S Laws limits the numbers of immigrant-visas that are available every year and once the total numbers of visas is issued, selected winners and accompanying family member's who do not receive visas by that time (25th of March 2010) will derive no further benefits from their Green Card winning status.

Selected winners living legally in the United States who wish to pursue their Green-Card status should contact any of our regional offices where their winning details falls for information's on the requirements and procedures.

Application documents processed by United-States officers abroad require a visa application (machine-readable visa - MRV) fee that recovers for the United States the costs associated with manufacturing, processing and printing the documents.

Therefore, those selected in the random drawing should be prepared to pay the processing fees connected with immigration to the U.S. which are as follows.

Single application processing fee: $970.
Dual/family: $1,490.

Your documents will be post to you once the processing is completed and the copies forwarded to the U.S. Embassy nearest to you for the scheduling of your visa interview appointment for the issuance of your visa.

You will be notified of your visa interview appointment once scheduled and should go to the Embassy on your appointment date with the required documents and visa interview appointment letter for the issuance of your visa.

Case Number: WAC2010383157
Preferences-Categories: DV DIVERSITY
Foreign State charge-ability: Asia-Pacific
Click> Green Card Application

Best-regards,
Mrs. Roselyn-Williams.
Kentucky Consular Center

بله. متاسفانه حقیقی نیست.
[font=Courier]Don't dream your life, Live your dream[/font]
تشکر کنندگان: R.F
(2010-03-08 ساعت 15:09)behroozm نوشته:  
(2010-03-08 ساعت 12:34)R.F نوشته:  
ممنون

دوستان ما هم همچین مشکلی داریم ، خانمم نمی تونه زودتر از 6 ماه برگرده ، اگه دلیلمون منطقی باشه ، مشکلی پیش میاد یا نه؟ اگر بعد 8-9 ماه برگرده ممکنه راه ندهند؟ لطفا کسی که می دونه راهنمایی کنه...
باسلام
درزیرتمام اطلاعاتی که من درمورد گرین کارت وقوانین آن تا الآن میدونم درخدمت شماست.اگرکسی وقتشو داشته باشه کتاب US Immigration Made Easy رومطالعه کنه یک بخش مختص گرین کارت وقوانین آن دارد.هرکس خوند برای بقیه هم تعریف کنه.
--------------------------------------------------------

گرین کارت و قوانین آن

گرین کارت مدرکیه به شکل کارت شناسایی که به افراد غیر آمریکایی داده میشه که تونستن وضعیت اقامت قانونی(lawfull resident status) در آمریکارو بدست بیارن. این افراد مادامیکه هنوز سیتیزن آمریکا نشدن از نظر دولت آمریکا خارجی(alien) حساب شده و باید پاسپورت کشوری که تابعیت اونو داشته و با اون به آمریکا اومدن رو حفظ کنن اگر چه تحت حمایت قوانین دولت آمریکا خواهند بود.

Green card = i-551 form =resident card

گریین کارت به 2 صورت دائمی و موقت صادر میشه:
1.اقامت دائم : کسانی که واجد شرایط وضعیت اقامت قانونی دائم(lawful permanent resident LPR ) هستند این نوع از گرین کارت رو دریافت میکنن. این وضعیت میتونه مادامیکه که شخص دارنده شرایط گرین کارت رو نغزنکنه برای همیشه پابرجاباشه . خود کارت( نه اقامت فرد) 10 سال اعتبار داره که دارنده‌ی اون در صورت تمام شدن این مهلت باید تقاضای کارت جدید بکنه ( اگر تجدید نکنه اقامتش باطل نمیشه) . تمام برنده های لاتاری نوع دائمی رو دریافت
میکنن.

2. مشروط یا موقت: برای کسانی صادر میشه که از طریق ازدواج (marriage) یاسرمایه گذاری(investment) مقیم آمریکا میشن که مدت اون 2 ساله و قبل از پایان محلت اون ( 90 روز مانده به پایان) باید وضعیتشو مشخص و به نوع دائم تبدیل کنن.

تمام کسانی که از طریق لاتاری برنده میشن و پروسه‌ی پروندشون تکمیل میشه در نهایت بعد از ورود به آمریکا و انجام مقدمات اون گرین کارت دریافت میکنن که از نوع اقامت دائمه (Lawful Permanenet resident LPR), .این افراد در صورت تمایل میتونن برای سیتیزن شیپی یا شهروند آمریکا شدن هم تقاضا بدن. گرین کارت برای دارنده‌ی آن مزایای بسیاری داره و از طرفی شخص دارنده‌ی آن وظایفی داره که باید انجام بده. که در غیر اینصورت میتونه موجب درد سر و حتی ارجاء دادگاه و حتی لغو گرین کارت واخراج از آمریکا بشه.

مزایای گرین کارت
زندگی در آمریکا: دارنده‌ی گرین کارت اگرچه که یک شخص خارجی محسوب میشه و آمریکایی نیست ولی میتونه در آمریکا زندگی کنه (live permanently) و تحت حمایت قوانین آمریکا و دولت آمریکا قرار داره.
.

کار در آمریکا: دارنده‌ی گرین کارت میتونه بعد از کسب مجوز های مربوط در آمریکا مشغول به کار بشه و شغل خصوصی یا دولتی داشته باشه. تنها محدودیتی که وجود داره بعضی از شغل های دولتی حساس و امنیتیه که نمیتونه داشته باشه.

آوردن همسر و بچه ها به آمریکا : دارنده ‌ی گرین کارت میتونه همسر یا بچه های زیر 21 سال خودشو به آمریکا بیاره(ولی پدر و مادر یا خواهرو برادر رو نمیتونه مگر اینکه سیتیزن بشه).

اسپانسر: میتونه اسپانسر افراد دیگر بشه.

درخواست سیتیزن شیپ(شهروندی): میتونه برای سیتینزن شیپ شدن اقدام کنه (بطور معمول بعد از گذشت 5 سال).

انتخابات: دارنده ‌ی گرین کارت میتونه فقط در بعضی از انتخابات محلی وا یالتی که نیاز به سیتیزنشیپ بودن ندارد شرکت کنه ( بسیار مهمه که از شرکت در انتخابات سراسری کشوری مثل انتخابات ریاست جمهوری خودداری کنه در غیر اینصورت این کارش جرم محسوب میشه).
خروج از آمریکا

.اگر دارنده ‌ی گرین کارت به مدت کمتر از یک سال بخواد خارج از آمریکا بمونه مشکلی نداره و نیازی به اطلاع دادن به دولت آمریکا نداره وقبل از یکسال با همان گرین کارت میتونه برگرده. واگراز یکسال بگذرد باید ازیک کنسولگری آمریکا ویزای برگشت“returning resident visaa” بگیره تا بتونه برگرده به آمریکا ولی مسئله‌ی اصلی اینه که بعد ازبرگشت میتونه دچار درد سر جواب گویی به دولت آمریکا بشه و حتا به دادگاه معرفی بشه برای تصمیم گیری.

you may be considered to have abandoned
your permanent resident status. If this happens, you may be
referred to appear before an immigration judge to decide whether
or not you have abandoned your status.

2.اگرتصمیم داره بیشتر از یک سال ولی کمتر از 2 سال خارج از آمریکا باشه باید قبل از خروج بره فرم اجازه برگشت رو(reentry permit formi-131) پرکنه وکارهای مربوط به اونو انجام بده وتاحد اکثر 2 سال خارج از آمریکا باشه و با خیال راحت با همون فرم برگرده به آمریکا. در صورتیکه از 2 سال بگذره و خارج از آمریکا بمونه باید موقع برگشت از کنسولگری آمریکا ویزای برگشت رزیدنت“returning resident visa” بگیره تا بتونه برگرده به آمریکا و باز هم همون درد سر های بالا براش میتونه پیش بیاد یعنی اینکه با اقامتش بازی خطرناکی کرده.
3. نکته ی مهم: اگر برای دولت آمریکا این شک به وجود بیاد که دارنده‌ی گرین کارت در یک کشور دیگر اقامت کرده ممکنه بعد از بازگشت به عنوان ترک وضعیت اقامت آمریکا محسوب بشه , حتی اگر سر موقع یعنی قبل از یک سال برگشته باشه . این ریسک رو هم میشه با پر کردن فرم بازگشت مقیم قبل از خروج از آمریکا برطرف کرد.
A reentry permit establishes that you did not intend to abandon resident
status, and it allows you to apply for admission to the United States
after traveling abroad for up to 2 years without having to obtain
a returning resident visa. Reentry permits are normally valid for 2
years from the date of issuance.

4. مزیت دیگراجازه برگشت اینه که در بعضی از کشور ها میشه از اون به جای پاسپورت استفاده کرد . این فرم باید داخل آمریکا پر بشه و کارهای مربوط به اون انجام بشه.

You may also want to get a reentry permit if you plan on traveling
outside the United States and cannot or do not wish to get a
passport from your home country. Many countries throughout the
world may allow you to use a reentry permit much like you would
use a passport—placing necessary visas and entry and exit stamps
in the permit—so you may use it as your main travel document.
Be sure to check with any country you plan to visit about specific
requirements before you travel.

دارنده‌ی گرین کارت در مدتی که خارج از آمریکاست اگر مشمول مالیات به آمریکا بوده باید اونارو پرداخت کرده باشه .در غیر اینصورت باز به مشکل بر میخوره.

وظایف دارنده‌ی گرین کارت:

1.دادن مالیات: دارنده‌ی گرین کارت باید مالیات بده در غیر اینصورت ممکنه باطل بشه :

2.گرفتن سوشیال سکوریتی نامبر: گرفتن شماره امنیتی اجتما عیSocial security number SSN برای پرداخته مالیات و کار لازم است.

3. ثبت نام برای سر بازی: اگر درنده‌ی گرین کارت بین 18 تا 26 سالشه باید برای سربازی اختیاری خودشو معرفی کنه اگر چه خود سربازی اختیاریست ولی ثبت نامش ضروریست.

4.تعویض برگه گرین کارت: خود برگه‌ی گرین کارت 10 سال اعتبار داره , بعد از اون باید اونو تجدید کرد . البته وضعیت اقامت حتا اگر کارت تجدید نشه به هم نمیخوره. در مورد دارندگان گریین کارت مشروط میبایست قبل ازپایان محلت 2 سال وضعیت گرین کارتشونو مشخص کنن چون میتونه منجر به باطل شدن اقمتشون بشه.

5. رعایت محدو دیت ها در مورد سفر به خارج از آمریکا: که توضیح داد شد
Traveling Outside of the United States
Permanent residence normally permits you to travel outside the
United States and to return; however, there are some limitations.
Lengthy absences, particularly if they involve work or taking up
residence abroad, can lead to abandonment and loss of permanent
residence status, or delayed eligibility for naturalization. Absence
for 1 year or more can cause serious problems. Remember that, in
order to enter another country, you must comply with that country's
requirements, which may include having your U.S. Permanent
Resident Card, obtaining a visa, or using your passport from your
country of nationality.
You may be able to reduce the risk of abandonment by filing
for a “reentry permit,” using Form I-131, Application for Travel
Document, before you depart. Additional information on reentry
permits is available in customer guide B5, I Am a Permanent
Resident...How Do I...Get a Reentry Permit?
Under limited circumstances, you may be able to protect your
eligibility for naturalization by filing Form N-470,

خلاصه اقداماتی که موجب به خطر افتادن یا درد سر و یا دادگاه رفتن و در نهایت حتی باطل شدن گرین کارت در( صورت رای دادگاه )میشن اینها هستن:

1. ندادن مالیات

2. ارتکاب جرائم( حتی ممکن است اجازه‌ی برگشت به آمریکا رو هم از دست بدهند)

3. بیشتر از یکسال خارج آمریکا باشد بدون برگه اجازه برگشت

4. بیشتر از 2 سال خارجه آمریکا باشد حتی با برگه اجازه برگشت

5. قصد اقامت در کشور دیگر را داشته باشد حتی مدت کوتاه

6. در صورت شرکت در انتخاباتی که حق شرکت درش رو نداشته باشند مثلا ریاست جمهوری.

7. معرفی نکردن برای سربازی اختیاری برای آقا‌یان 26-18 سال.

این مطالب رو به پاس زحمات همه ی دوستان عزیز مهاجر سرا تهیه کردم که به صورت جمعی به همشون مدیونم و خصوصا به مدیر سایت و پیشکسوتان که بیشتر از هر وکیل مهاجرتی به من و بقیه‌ی دوستان کمک کردند . مطالب بالا رو با توجه به مطالب سایت های رسمی آمریکا تهیه کردم . دوستان اگر اشتباهی در مطالب دیدند لطف کنند به من اطلاع بدن تا اصلاح کنم.
(آخرین تغییر در این ارسال: May-08-2009 11:27 PM توسط afshin.)

کاربران در حال بازدید این موضوع: