کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالی در مورد بردن لپ تاپ به امریکا
سلام
من یه سوال در مورد بردن لپ تاپ به امریکا دارم.
اگه یه کسی تو لاتاری برنده بشه و ویزا رو بگیره و بخواد از ایران بره به امریکا و بخواد همراه خودش لپ تاپ شخصی اش رو ببره، آیا در فرودگاه و هنگام رسیدن به امریکا، به خاطر قانون کپی رایت که انجا هست و ما در ایران نداریم، لپ تاپ چک میشه که کسی موسیقی یا فیلم یا نرم افزار یا هر چیز دیگری بر روی هارد درایو همراه نداشته باشه؟
در مورد هارد اکسترنال چه طور؟
ممنون از جوابی که خواهید داد.
پاسخ
تشکر کنندگان: mavarfan ، j@vad ، hamid32
خیر.(مینویسه متن کوتاه من هم مجبور شدم این پرانتز رو بنویسم)
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، usa.lover
نه بابا بی خیال، من اندازه 6 تا دی وی دی انواع برنامه ها رو اوردم که اگر میخواستن بگیرند تا نوه و نتیجه ام هم باید یه دوره میرفتن زندان.

والا تا جایی که میدونم خیر.
من سوات ندارم امزا بزارم. نمیشه انگشط بزنم؟؟ په ای چه وب صاتی یه
پاسخ
تشکر کنندگان: honareirani ، usa.lover ، sousangerd ، behnia ، mavarfan ، amiry ، j@vad ، farhad8893
من یک لپ تاپ توشیبا دارم که 5 ساله داره برای من کار میکنه و یک گوشی نوکیا 6230 که 6 ساله با من زندگی کرده. اخیرا در محل کارم همکارام apple استفاده می کنند و من هر روز دارم تعجب میکنم!! که چقدر این apple ناز و باکلاسه. دوست دارم گوشی و لپ تاپمو بذارم و همون اول که رفتم یک macbook و یک iphone و شاید هم یک ipad بخرم(خیلی جو گیرم. نه؟) به نظر شما کارم درسته؟ یا اینکه لپ تاپ و گوشیم رو برای دو سه ماه استفاده ببرم.
یک توضیح دیگه هم بدم که من احتمالا همه وسائلم رو فریت کنم و فقط با یک ساک کوچک برم. چون فکر که می کنم می بینم بعد دو روز بی خوابی و مسافرت هوایی باید تازه توی فرودگاه بایستم و ساکم رو پیدا کنم و خسته و کوفته اون رو دنبال خودم بکشم. و اصلا ارزش نداره این کار
برای همین هم یک لپ تاپ برای من بار زیادی هستش. نظر شما چیه؟
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، mavarfan ، free_free
(2010-10-29 ساعت 11:03)یاشار و ماری نوشته:  من یک لپ تاپ توشیبا دارم که 5 ساله داره برای من کار میکنه و یک گوشی نوکیا 6230 که 6 ساله با من زندگی کرده. اخیرا در محل کارم همکارام apple استفاده می کنند و من هر روز دارم تعجب میکنم!! که چقدر این apple ناز و باکلاسه. دوست دارم گوشی و لپ تاپمو بذارم و همون اول که رفتم یک macbook و یک iphone و شاید هم یک ipad بخرم(خیلی جو گیرم. نه؟) به نظر شما کارم درسته؟ یا اینکه لپ تاپ و گوشیم رو برای دو سه ماه استفاده ببرم.
یک توضیح دیگه هم بدم که من احتمالا همه وسائلم رو فریت کنم و فقط با یک ساک کوچک برم. چون فکر که می کنم می بینم بعد دو روز بی خوابی و مسافرت هوایی باید تازه توی فرودگاه بایستم و ساکم رو پیدا کنم و خسته و کوفته اون رو دنبال خودم بکشم. و اصلا ارزش نداره این کار
برای همین هم یک لپ تاپ برای من بار زیادی هستش. نظر شما چیه؟

دوست عزیز بنده هم مثل شما مدتی حدودا 5 سال 6230i داشتم واقعا گوشی هست که مرگ نداره!
الان هم آیفون دارم و فوق العاده هست(در واقع چیزی حتی بیش از یک لپتاپ!) ولی 6230 رو هنوز دارم و نگهش داشتم و احتمالا یادگاری هم ببرمش با خودم امریکا!Wink
در مورد خرید آیفون در امریکا این رو بدون که تمام آیفونهای امریکا لاک هستند و فقط با سیم کارت at&t کار میکنند و بس...!(برای اینکه بخوای آنلاکش کنی باید جیلبریک و آنلاک کنی که با کمی گشت و گذار اینترنتی خواهی آموخت البته دردسر هایی داره که در این مجال نمیگنجه)
در امریکا از app store با حدود 200 دلار پیش پرداخت میتونی صاحب آیفون 4 بشی ولی باید قراردادی با at&t امضا کنی و ماه به ماه پولش رو ازت خواهند گرفت(البته احتمالا از سال آینده کمپانی verizon که کیفیت خدمانش تو امریکا بهترین هست هم آیفون را ارائه میکنه و قریب به یقین باز هم لاک ارائه میکنه)
حالا تصمیم با خودته اگر میخوای امریکا بمونی آیفون رو از امریکا تهیه کن ولی اگر میخوای برگردی و از امریکا بیرون باشی یه دونه آیفون آنلاک فکتوری رو باقیمت ناقابل حدود 1ملیون از ایران تهیه کن که درد سر آنلاک کردن رو دائم نداشته باشی. بهت توصیه میکنم آیفون 4 با ظرفیت 32 گیگ بگیر حتما چون 16 کمه برای آیفون 4!
در مورد لپتاپ هم خودت میدونی که مک سیستم عاملش مک هست و ویندوز نیست. اگر ویندوز رو به کل میخوای بیخیال بشی بهت توصیه میکنم توشیبا رو بیخیال شو و نبر وگرنه به عنوان وسیله ای که میتونی با ویندوزش کار کنی توصیه میکنم ببریش با خودت. من خودم هم سونی vaioدارم و با اینکه 5 ساله دارمش ولی با خودم میبرمش و اونجا آیپد میخرم انشالله.
در مورد آیپد هم که یک تبلت هست فوق العاده به درد بخور. و ببین نیازت چیه اگر پول اضافی داری کنار آیفون یه دونه آیپد هم میتونی بگیری و ازش لذت ببری و به نظرم پول مک رو بده آیپد (تازه مقداری هم سیو میکنی) و با همین توشیبا فعلا سر کن. البته این پیشنهاد منه و کاملا شخصی هست وبستگی داره به اینکه کارت چیه دوست من.
موفق باشیSmile
پاسخ
(2009-10-24 ساعت 15:00)honareirani نوشته:  سلام
اگه یه کسی تو لاتاری برنده بشه و ویزا رو بگیره و بخواد از ایران بره به امریکا و بخواد همراه خودش لپ تاپ شخصی اش رو ببره، آیا در فرودگاه و هنگام رسیدن به امریکا، به خاطر قانون کپی رایت که انجا هست و ما در ایران نداریم، لپ تاپ چک میشه که کسی موسیقی یا فیلم یا نرم افزار یا هر چیز دیگری بر روی هارد درایو همراه نداشته باشه؟

من تا حالا دو بار لپ تاپم را به امریکا اورده ام و هیچ مشکلی هم در فرودگاه نداشتم
دریافت گرین کارت لاتاری در سپتامبر 2009
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، sh-b ، rad_95 ، j@vad
سلام.

در تکمیل مطلب دوستان،

آیفون 4 آنلاک شده 16 گیگ در خود آمریکا 600 دلار هستش و به راحتی پیدا میشه. به نظرم لزومی نداره به مبلغ بالای یک میلیون از ایران خریداری بشه.

ویندوز هم به دو روش روی Mac قابل استفاده هستش:

- با استفاده از BootCamp ویندوز روی Mac نصب میشه و به صورت کامل با ویندوز بوت میشه.

- با استفاده از برنامه های شبیه ساز Parallels Desktop یا VMware Fusion می تونید به طور همزمان از Mac و ویندوز استفاده کنید.

پیشنهاد می کنم قبل از خرید، با Mac دوستانتان کار کنید ببینید با آن راحت هستید یا نه. ولی مطمئنم از سادگی و راحتی کار کردن با آن شگفت زده خواهید شد که چرا ویندوز اینقدر همه کار رو بی جهت پیچیده کرده!

ویروس های روی Mac هم کمتر از 1000 تا هستند و بیشترشان کم خطر هستند در برابر 4.5 میلیون ویروسی روی ویندوز که همین الان آنتی ویروس کسپرسکی من در بانکش می شناسه!

راستی قیمت انواع Mac در آمریکا خیلی کمتر از ایرانه و به طور متوسط 500 دلار ارزونتره. به خاطر همین خرید از آمریکا توصیه میشه. جهت مشاهده قیمت ها در آمریکا:

http://store.apple.com/us
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، megaholding ، satusa ، sh-b ، kianoush ، بنيتا ، pashaneco ، Snowman ، hamed_gh ، یاشار و ماری
بابک عزیز ممنون از مطلب تکمیلی.
ولی اون آیفونی که میفرمایید آیفون لاکی هست که آنلاک شده بصورت نرم افزاری نه سخت افزاری که مشکلاتی داره از جمله اینکه پس از آپگرید به فیرمویر جدید تا آمدن جیلبریک و نرم افزار آنلاک قابل استفاده نخواهد بود.
منظور من از آنلاک factory unlocked هست نه آنلاک نرم افزاری که همونطوری که عرض کردم دردسر نداره.
قیمت آیفون فکتوری آنلاک هم که اگر باشه مال کشور دیگری مثل کانادا هست کمتر از ۸۰۰دلار قطعا نخواهد بود.
ضمنا من شخصا آیفون ۴ با ظرفیت ۳۲ گیگ رو ترجیح میدهم. ۱۶ کمه.
در مورد مک صحبت شما کاملا صحیح است و عرض کردم من شخصا آیپد رو به مک بوک ترجیح میدهم.
و کلا خرید وسایل الکترونیکی در امریکا ارزانتر از ایران هست حالا چه برسه به اپل که واسه خود امریکا هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، Lamborghini ، indmehdi ، یاشار و ماری
(2009-10-24 ساعت 15:00)honareirani نوشته:  سلام

سلام دوست خوبم من لپ تاپم رو از ایران بردم با خودم هیچ مشکلی هم برای اون پیش نیومد و حتی داخل کیفش رو هم نگشتن چه برسه به خود لپ تاپ تازه من کلی هم سی دی اهنگ و فیلم و...... که کپی بود با خودم اورده بودمSmileخیالتون راحت گیر نمیدن
يگانه تسكين دهنده آرزوهاي طلايي دو چيز است: صبر و اميد

شماره کیس: 2010AS00009XXX
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه:jan 2010
تاریخ دریافت ویزا:فردای روز مصاحبه به علت نقص مدرکSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: hvm ، بنيتا ، j@vad ، kaspi
(2010-10-29 ساعت 21:16)megaholding نوشته:  بابک عزیز ممنون از مطلب تکمیلی.
ولی اون آیفونی که میفرمایید آیفون لاکی هست که آنلاک شده بصورت نرم افزاری نه سخت افزاری که مشکلاتی داره از جمله اینکه پس از آپگرید به فیرمویر جدید تا آمدن جیلبریک و نرم افزار آنلاک قابل استفاده نخواهد بود.
منظور من از آنلاک factory unlocked هست نه آنلاک نرم افزاری که همونطوری که عرض کردم دردسر نداره.
قیمت آیفون فکتوری آنلاک هم که اگر باشه مال کشور دیگری مثل کانادا هست کمتر از ۸۰۰دلار قطعا نخواهد بود.
ضمنا من شخصا آیفون ۴ با ظرفیت ۳۲ گیگ رو ترجیح میدهم. ۱۶ کمه.
در مورد مک صحبت شما کاملا صحیح است و عرض کردم من شخصا آیپد رو به مک بوک ترجیح میدهم.
و کلا خرید وسایل الکترونیکی در امریکا ارزانتر از ایران هست حالا چه برسه به اپل که واسه خود امریکا هست.

مگاهولدینگ عزیز،

والا دو تا از دوستان من آیفون آنلاک شده خودشون رو به قیمت 600 دلار خریدند ولی نمی دونم که شیوه آنلاکش چه جور بوده ولی تا الان مشکلی نداشتند. یکی آیفون 3Gs خودش رو پارسال گرفت و داره از سرویس T-mobile استفاده می کنه و دیگری آیفون 4 خودش رو یکی دو ماه پیش گرفت و داره از Verizon استفاده می کنه. حداقل می دونم که اونی که 3Gs داره به طور مرتب آیفونش رو آپدیت می کنه و تا حالا کار کرده براش. من تا قبل از این فکر می کردم که استفاده از آیفون آنلاک شده بگیر و ببند داره تو آمریکا و به راحتی گیر نمیاد ولی انگار خیلی راحته و بیشتر مغازه های کوچک خدمات موبایل دارن و بهتون می فروشن.

البته انگار سرویس AT&T هم تو همه ایالت ها بد نیست و بعضی جاها راضی هستن ازش. همینطوری که گفتی شایعاتی هم هست که اواخر امسال یا اوایل سال بعد میلادی هم آیفون با سرویس Verizon (یا شاید T-mobile طبق بعضی شایعات دیگه) در راهه.

راجع به iPad و Mac هم به نظرم هر دو لازمه چون سیستم عامل iPad همان سیستم عامل آیفون یعنی iOS هستش و برنامه های خاص خودش رو داره و معمولاً خیلی برنامه های تخصصی نیستن. برای خیلی کارای تخصصی مجبورید از Mac استفاده کنید.

در ضمن با آواتارت هم خیلی حال می کنم. آخه من Mac کار نیستم ولی Mac کاران را دوست دارم!!! Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، indmehdi ، یاشار و ماری
سلام دوستان.خوب مني كه اصلا لب تاپ ندارم به نظرتون ازين جا بگيرم ببرم يا اونجا بخرم ارزونتره؟خريدن از اينجا يا us به نفعمه؟ميشه يه توضيحي بديد؟ممنون
كيس نامبر:2010AS00029xxx
تاريخ دريافت نامه اول:june 2009
كنسولگري:انكارا
تاريخ ارسال فرمهاي اول:august 2009
زمان دريافت نامه دوم:july 2010
تاريخ مصاحبه:اوايل,september 2010
تاريخ دريافت ويزا:دو روز بعد
پاسخ
تشکر کنندگان:
در تائید صحبت دوستان باید بگم من هم امروز رفتم AT&T و نمایندگی Apple گفتن اصلا" گوشی iphone 4G به صورت unlocked factory فروخته نمی شه مگر اینکه از انگلیس و فرانسه وارد شده باشه و علتش هم قرار داد AT&T و Apple هستش. بعد یک جایی رو معرفی کردند که گوشی رو unlocked می کنه . رفتم گفت 40 دلار میگیرم قفلش رو باز می کنم! ولی گفت باید ورژن نرم افزارش پائین تر از 4.1 باشه ! که اینجا با این ورژن هم سخت پیدا میشه.
و این دقیقا" همونیه که دوستان گفتند و شما همیشه این مشکل رو خواهید داشت که آخرین آپدیت رو نخواهید داشت بلکه چند ماه دیرتر می تونین آپدیت کنین.
یک راه دیگر تهیه گوشی unlocked factory آیفون خرید از ebay است که باید دقت کنین گوشی fake نباشه.
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، Lamborghini ، seravin ، یاشار و ماری
(2010-10-30 ساعت 03:43)بنيتا نوشته:  سلام دوستان.خوب مني كه اصلا لب تاپ ندارم به نظرتون ازين جا بگيرم ببرم يا اونجا بخرم ارزونتره؟خريدن از اينجا يا us به نفعمه؟ميشه يه توضيحي بديد؟ممنون

حتما از امریکا خرید کنید و شک نکنید.
بطور کلی خرید تمام لوازم الکترونیکی که ندارید رو در امریکا توصیه میکنم به 3 دلیل:
1. قیمت ارزانتر
2. گارانتی و خدومات پس از فروش معتبر
3. نداشتن دردسر حمل بار تا امریکا

صحبت من در مورد کسانی بود که وسیله ای رو از ایران داشتند و ومیخواستن بیارن و همچنین بحث در مورد آیفون که باز هم میگم در امریکا شما آیفونی رو نمیتونید رسما از apple store بصورت factory unlocked تهیه بفرمایید.

موفق باشیدWink
پاسخ
تشکر کنندگان: Lamborghini ، kianoush ، aadine ، بنيتا ، maxsupermax ، free_free ، amiry ، j@vad
بله به مشکل برمیخوری
هنر ایرانی عزیز مطمئن هستم که از قانون کپی رایت میدونی.در کل در توی فرودگاه هر کشوری بازرس ها در صورت لزوم می تونن همه جای آدم رو بازرسی کنن حتی کامپیوتر و هارد لپ تاپ.حالا به فرودگاه خودمون کاری نداریم که کسی کاری نداره و چون همچین چیزی در ایران نداریم ! همون قانون کپی رایت که شما می تونین بگین که اطلاعات شخصیمه و تمام !!!!!!!!!
ولی اونجا می تونن بگردن و با توجه به اینکه ما ایرانی ها معمولا عادت داریم از همه چیز کیلویی داشته باشیم (همون فیلم,موسیقی و یا هرچیزی که کپی رایتش رعایت نشده باشه) به مشکل برمیخوری.نمیگم 100% اما اگر بگردن ( اگر ) مطمئن باش سفر خودت رو خراب کردی.اما اگه احساس می کنی توی لپ تاپت چیزی نداری که بخوای با ترس و لرز ببری مشکلی نیست ...
هارد اکسترنال رو که فراموش کن !!!!!!! جدی میگم
این نظر شخصی منه
(2010-10-30 ساعت 03:43)بنيتا نوشته:  سلام دوستان.خوب مني كه اصلا لب تاپ ندارم به نظرتون ازين جا بگيرم ببرم يا اونجا بخرم ارزونتره؟خريدن از اينجا يا us به نفعمه؟ميشه يه توضيحي بديد؟ممنون
100% توی us
قیمت های اینجا معمولا اختلاف های بالای 100 تومن هستش که نه می تونین به اون صورت به گارانتیش تکیه کنین نه به قیمت منصفانش.اگر می تونین حتما از اون ور تهیه کنید.حراجی های مناسبتی سایت آمازون هم گزینه خوبی است
Pir shodim vali bozorg na
پاسخ
تشکر کنندگان: aadine ، بنيتا ، Snowman ، j@vad
(2010-10-31 ساعت 01:45)cky نوشته:  بله به مشکل برمیخوری
هنر ایرانی عزیز مطمئن هستم که از قانون کپی رایت میدونی.در کل در توی فرودگاه هر کشوری بازرس ها در صورت لزوم می تونن همه جای آدم رو بازرسی کنن حتی کامپیوتر و هارد لپ تاپ.حالا به فرودگاه خودمون کاری نداریم که کسی کاری نداره و چون همچین چیزی در ایران نداریم ! همون قانون کپی رایت که شما می تونین بگین که اطلاعات شخصیمه و تمام !!!!!!!!!
ولی اونجا می تونن بگردن و با توجه به اینکه ما ایرانی ها معمولا عادت داریم از همه چیز کیلویی داشته باشیم (همون فیلم,موسیقی و یا هرچیزی که کپی رایتش رعایت نشده باشه) به مشکل برمیخوری.نمیگم 100% اما اگر بگردن ( اگر ) مطمئن باش سفر خودت رو خراب کردی.اما اگه احساس می کنی توی لپ تاپت چیزی نداری که بخوای با ترس و لرز ببری مشکلی نیست ...
هارد اکسترنال رو که فراموش کن !!!!!!! جدی میگم
این نظر شخصی منه
100% توی us
قیمت های اینجا معمولا اختلاف های بالای 100 تومن هستش که نه می تونین به اون صورت به گارانتیش تکیه کنین نه به قیمت منصفانش.اگر می تونین حتما از اون ور تهیه کنید.حراجی های مناسبتی سایت آمازون هم گزینه خوبی است

من که کیلویی نرم افزار آوردم !! هم دی وی دی هم تو لپ تاپ!! هارد اکسترنال چرا فراموش کنیم اونوقت؟!!
خود امریکایی هاش هم کرک شده استفاده میکنن !

پاسخ
تشکر کنندگان: megaholding ، seravin ، یاشار و ماری ، R.F ، emankh101 ، rad_95

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان