کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات نهايي از فرم اول
(من اين سوال رو تو يه بحث ديگه هم پرسيدم كسي جواب نداد. گفتم شايد
تو يه عنوان جديد سريعتر ديده بشه. با عرض معذرت از دوستان)
سلام دوباره. ابتدا از همه دوستان تشكر ميكنم كه خيلي خوب در بحث ها شركت ميكنن. مخصوصاً از صمد عزيز كه فكر ميكنم الان تو آمريكاست. Big Grin
من دارم مداركم رو تكميل ميكنم و با توجه به راهنمايي شما دوستان عزيز چند تا سوال (انشاء الله) نهايي دارم.Wink
1- من ميخوام مداركم رو با پست DHL بفرستم به آمريكا. اين كار رو بكنم يا نه؟
ميگه تضميني براي رسيدن نيست! چون اينجا ايرانه و اونجا آمريكا!!! البته اگه برسه بهم e-mail ميدن ها! ميتونم با KCC مكاتبه كنم ببينم رسيده يا نه؟
2- من فرمها رو از آدرس رسمي دانلود كرده و پر كردم. (تو Acrobat تايپ كردم) اگه
اين ها رو بفرستم درسته يا نه؟
3- من نتونستم آدرس محل اقامت پدر و مادرم (كه مثل آدرس خودمه) رو كامل تايپ كنم. امكان كوچكتر نوشتن هم نيست.Sad اگه فقط PO Box بزنم كفايت ميكنه؟
4- من يه كم گيج شدم!!! تو مدارك من فرمي هست كه مربوط به سفارت آمريكا در ابوظبي است و نوشته كه
Please complete and return with form of-230(I)
توي اين فرم يك صفحه اي از من پرسيده كه از طريق كدوم فرودگاه و در چه زماني وارد آمريكا ميشم!!! من بايد الان اين رو پر كنم و بفرستم يا اينكه بعد از مصاحبه بايد بفرستم؟ من كه هنوز ويزا ندارم!!!
5- فرمي هست به نام
Adjustment of status fee payment
اين فرم رو هم بايد بفرستم؟! پاك قاطي كردم! اينا ديگه چين؟!!
6- من تونستم با يه نرم افزار ساده پسورد فايل رو بردارم! Smile
چون امكان بازكردنش تو Photoshop نيست. ميتونم اونجا آدرس رو كوچيكتر تايپ كنم. ولي اگه بفهمن فكر نميكنن كه تقلب كردم؟ چقدر جاش كمه! چيكار كنم؟
7- عكس فقط بايد يكي باشه؟ بايد با گيره به كاغذ وصلش كنم يا بندازم تو پاكت؟
8-برگه اي رو كه شماره سريال من توش خورده رو هم بايد بفرستم يا نه؟
(هموني كه باركد هم داره)
9- امضايي كه ميكنيم بايد 2 جا باشه درسته؟ اين امضا بايد اسم انگليسي ما با دست خط خودمون باشه يا اينكه همون امضايي باشه كه تو چك ميندازيم؟
10- فرم DS-230 تاريخ Expiry Date اش با فرم ارسالي KCC نميخونه (جديدتره)
من هموني رو كه دانلود كردم پر كنم مشكلي نداره؟ (محتويات كاملاً يكسانه)
11- لطفاً اگه امكان داره برام بگين تو پاكتي كه ميخوام بفرستم KCC دقيقاً چه چيزايي بايد قرار بگيره.
ممنون از لطف همه تون.
کیس نامبر : AS000021XX
دریافت نامه اول : 1st April 2008
ارسال نامه اول : 28th May 2008
اعلام کارنت : 15th August 2008
دریافت نامه دوم : 10th September 2008
تاريخ مصاحبه : 7th October 2008
دریافت ویزا : 8th October 2008
تاریخ ورود به آمریکا: 14th March 2009
دریافت گرین کارت : 14th April 2009
تشکر کنندگان:
جواب سوالات شما:
1- دي اچ ال پست مطمئني هست و حتما مدارك را به كي سي سي ميرسونه، چند روز بعد از ارسال هم مي تونيد به كي سي سي ايميل بزنيد و هم ميتونيد با تلفن پيگيري كنيد، در جواب دادن به تلفن خيلي خوش برخورد و با حوصله هستند.
2- لازم نيست تايپ كنيد چون بعضي از فيلدها محدوديت تعداد حرف داره و ممكنه به مشكل بخوريد. من با خودكار آبي پر كردم.
3- صندوق پستي به منزله آدرس نيست.
4- فرودگاهي را كه احتمال ميديد ازش وارد بشيد بنويسيد، زمانش را هم بزنيد ASAP (يعني در سريعترين فرصت ممكن)
5- اين را من نداشتم!
6- اين كارها لازم نيست، با خودكار پر كنيد.
7- عكس هر چند تا كه گفتند بايد باشه، پشت هر عكس نام، تاريخ تولد و شماره كيس فراموش نشه
8- براي 2008 كه مي بايست اصل برگه باركدي را ارسال مي كرديم.
9- امضاي شما بايد همون امضايي باشه كه توي پاسپورتتون هست، فارسي و انگليسيش هم فرقي نداره، هر كس فقط بايد يك امضا داشته باشه و همه جا از اون استفاده كنه.
10- مشكلي نيست
11- توي خود بسته به شما ميگه كه چه چيزهايي بايد بفرستيد، اطلاعات من مال 2008 هست، شايد 2009 فرق كرده باشه، با دقت دستورالعمل ها را بخونيد و مدارك را بفرستيد. از همه چيز كپي تهيه كنيد.
شماره کیس: AS93XX
نامه اول: 2007 4th April
ارسال مدارک: 9th May 2007
دریافت پاکت دوم: 23rd March 2008
مصاحبه: 6th May 2008
كليرنس: 13th May 2008
دريافت ويزا: 9th June 2008
دریافت کارت: 11th July 2008
تشکر کنندگان:
سلام
من فرم اول را فرستادم.متاسفانه پاکتم باز شده به دستم رسیده بود (امان از دست همسایه های کنجکاو) و من فرم مربوط به سفارت ابوظبی و یا آنکارا رو که در اون شماره پاسپورت و تاریخ اعتبار آن و... را میخواست را نداشتم ولی می دونم یکی از برنده شدگان امسال این فرم را داشت. خواهشی که دارم این است اگه کسی از برندگان امسال این فرم را داشته و یا حتی نداشته در اینجا به من بگه که من بدونم مدارکم کامل بوده یانه.من بهkcc نامه دادم ولی اونا گفتن به ما مربوط نمیشه با سفارت منطقه تان تماس بگیرید.
تشکر کنندگان: paolo
تا اونجایی که من اطلاع دارم فرمی که شما می گید در نامه اول وجود ندارد و مربوط به نامه دوم می شود.
تشکر کنندگان:
behzad756 عزيز. سلام.
به اطلاع شما و "ايرانيان" عزيز ميرسونم كه اين فرم تو پاكت اول هست و من رو هم گيج كرده اگر ايرانيان عزيز اون رو ميخواد من حاضرم اسكن
كنم و براش بفرستم. اگه به متن سوال 4 من در عنوان اولين سوال نگاه كنيد متوجه ميشيد كه اين فرم وجود داره و از مسعود عزيز ممنونم كه توضيح داد. اما من واقعاً نميدونم كه بايد اين فرم رو الان بفرستم يا روز مصاحبه ببرم سفارت ابوظبي. يه كم غير منطقيه كه الان بفرستيمش!
دوستان عزيز بازم ازتون ميخوام كه به سوالهاي من يه نگاهي بندازيد و در صورت امكان توضيحات بيشتري بديد.
مسعود جان واقعاً ممنون از توضيحاتت.
منتظر توضيحات بقيه دوستان هم ميمونم (مخصوصاً در مورد آيتم 5)
تشکر کنندگان:
اگر این فرم در پاکت شما قرار دارد و چیزی در مورد زمان فرستادن ننوشته باید حتماً آنرا با دو فرم دیگر پر کرده و بفرستید.
توضیحاتی که آقا مسعود دادند (مخصوصاً در مورد بند های 4،6،3) کاملاً رعایت کنید.
در صورت امکان حتماً فرم های مزبور را اسکن کرده و به صورت پیوست اینجا قرار دهید.
شماره کیس: 2008AS4xxx
دریافت اولین نامه: Mar/2007
دریافت نامه دوم: Nov/2007
مصاحبه: Dec/2007
آمدن کلیرنس : Feb/2008 - (بعد از 71 روز)
گرفتن ویزا: Apr/2008
گرفتن گرین کارت: 13 روز پس از ورود
تشکر کنندگان:
برای منم این فرم که تو سوال 4 شماست نیستش.

شماره کیس:2009AS12xxx
تشکر کنندگان:
به همتون شادباش مي گم به خاطر داشتن نامه از kcc .
واسه ما كه نيومد.
agsone عزيز . چون شك داري فرم رو بفرستي يا با خودت ببري سفارت ، من يه پيشنهاد دارم.
پيشنهاد مي كنم كه يك كپي از اون فرم بردار . بعد يا خودش رو پر كن و با مداركت بفرست يا كپي اون رو . بعد اون يكي نسخه رو هم پر كن و با خودت داشته باش و موقع رفتن به سفارت با خودت ببر. اين طوري فكر كنم امن ترين راهه .
شايدم حرفم اشتباهه . ولي خب چون نامه من نيومده شايد اصلا حق صحبت نداشته باشم . باز شرمنده . خواستم كمكي كرده باشم.
تشکر کنندگان: gholami_sam
سلام عزيزان.
ممنونم از راهنمايي همه تون. freedom_land عزيز.
اين حرفو نزن. مسلماً حق داري نظرت رو بگي و اين ارتباطي به نامه نداره Smile
ايشالا نامه تو هم مياد. اميدوار باش. دعات ميكنم و ممنون از راهنماييت.
يه فكري كردم! ميخوام يه سري صفحات رو ترجمه كنم بزارم اينجا.
باور كنيد براي كلاس گذاشتن نيست ها. فقط واسه كمك به شما دوستان و خودم Wink
اون صفحه Adjustment of status fee payment رو هم در اسرع وقت ميذارم
فعلاً اين يكي رو داشته باشيد.
راستي اگه خواستم دستي بنويسم، همه حروف رو بزرگ بزنم يا اينكه
حروف كوچيك هم بزنم؟ ميخواستم بگم فكر كنم بهتره اونجاهايي رو كه جا كم داره
با دست بنويسم و بقيه رو تايپ كنم نظرتون چيه؟

.pdf   ?? ???? ????? ????? ????????.pdf (اندازه 35.74 KB / تعداد دانلود: 499) -->
.pdf   ?? ???? ????? ????? ????????.pdf (اندازه 35.74 KB / تعداد دانلود: 499)
تشکر کنندگان:
سلام عزیزام
ممنون از اینکه جوابم را دادید. من اسکن این فرم را دارم ولی چون شک داشتم همراه مدارک نفرستادم .من هم فرم ها از اینترنت را با آکروبات(حروف بزرگ) تایپ کردم و ادامه قسمتهایی را جا نمی شد با دست نوشتم حتی بعضی از تاریخها رو هم چون فرمت کامل نمی خواست را هم با دست نوشتم.راستی من Adjustment of status fee payment رو نفرستادم چون فکر می کردم مربوط به کسانی است که تو آمریکا زندگی می کنند باید می فرستادم؟من آیتم 6 را متوجه نشدم پسورد کدام فایل را برداشته اید منظورتان فرم ها است.
تشکر کنندگان:
سلام مجدد.
اول از همه ایرانیان عزیز خوشحالم که مدارکت رو ارسال کردی چون من یه کم
وسواسی شدمWink
من یه بار دیگه همه صفحه ها رو خوندم. تنها چیزایی که باید بفرستیم همون
فرمهای DS-230 و DSP-122 و یک قطعه عکس هست. اما نمیدونم چرا Adjusting status in the US و فرم مخصوص امارات رو گذاشتن؟
راستی نوشته بود که این عکس رو (یک قطعه) با یک گیره به فرم DS-230 الحاق کنید. این گیره مشکل ایجاد نمیکنه؟ میدونید که گمرک آمریکا به محموله های ایران حساسه. راستی با چه پستی فرستادی؟ آمریکا فرستادی یا یه کشور واسطه؟
منظورم هم از پسورد، پسورد فایل PDF فرمها بود. اگه بخوای اونها رو تو آکروبات باز
کنی ازت Password میخواد. من ترجیح میدم که اینکارو بکنم. مهم نیست.
کلاً تایپش میکنم. مثلاً Cracker ایم ها!!! Tongue
لطفاً یکی بگه این فرم امارات با چه منظوری توی نامه گذاشته شده؟ آخه مشکل
اینه که تو این برگه سفارت آمریکا تو ابوظبی گفته دو قطعه عکس ولی خود KCC گفته یک قطعه عکس!!! تو رو خدا زودت جواب بدین! من هنوز مدارکمو نفرستادم.
مرسی Smile
تشکر کنندگان:
دوستان

من مدارکم را با دی اچ ال پریروز ظهر ارسال کردم امشب یعنی نیم ساعت پیش رسید. یک عکس رو هم باگیره فلزي کاغذ چسبونده بودم (no problem). فرمها رو داونلود کردم و با "اکروبات شش پرو" پرکردم و يك نسخه هم براي خودم save كردم. اونجای که جا کم اوردم و فارسی بود را با خودکار نوشتم. کلیه جاهای خالی را با N/A پر كردم
تشکر کنندگان:
سلام بابک جان
ممنون از توضیحاتت
میخواستم ببینم اون برگه سفارت آمریکا تو ابوظبی یا آنکارا رو هم ارسال کردی؟
اون فرم Adjusting status in the US رو چطور؟ اون رو هم ارسال کردی؟
راستی تماس گرفتی ببینی فرمها از نظر اونها OK هستند یا نه؟
عکس هم فقط یه دون 5X5 ارسال کردی دیگه درسته؟
ممنون میشم اگه جواب بدی.
تشکر کنندگان:
سلام
من عکسها رو توی پاکت آتلیه گذاشتم و با یک گیره به کل فرم ها وصل کردم با پست DHLفرستادم توی خیابان وزرا هستش 48000 تومان شد.زیاد وسواس نداشته باش.
تشکر کنندگان:
با سلام لطفا به من تازه وارد هم كمك كنيد در فرم DS-230 چند سوال داشتم:
1- مادرم در اين مسابقه برنده شده اند و متاسفانه من و برادرانم بالاي 21 سال هستيم بنابراين مي خواستم ببينم ايابايد در سوال 19 اسم خودم وبرادرانم را بنويسم يا نه؟
2-سوال شماره 20 را در صورتيكه تا به حال مادرم تغيير مكان نداده بايد پر كنند يا اينكه N/A بزنم.
3-در فرم هاي راهنماي ارسالي كه 7 صفحه مي باشد از امضا كردن صفحه 2 سوال 25 گفته امتناع كنيد ولي من در اين سايت خوند م كه بايد امضا كرد من بايد چيكار كنم؟
4-سوال 30 رو كسي ميتونه به طور خلاصه منظورش رو بگه چون همه موارد كه ميشه NO

و با عرض تشكر چند سوال از فرم DSP-122
در سوال 6 قسمت B من بايد مقاطع دبيرستان را هم وارد كنم يا فقط مقطع ديپلم؟
و
1 سوال ENGLISH:
مادر من ديپلم طبيعي هستند به انگليسي بايد چه چيزي بنويسم؟
بسيار ممنو ن هستم از همه عزيزان بزرگوار اين سايت
کیس نامبر: 2014AS39XX>سفارت: ابوظبی> دارای برگ آبی و انتظار از فروردین 93 تا امروز ||ابدیت اول 3 روز بعد از مصاحبه و ابدیت دوم 08-Jul-2014 و ابديت دوم ١١ اگوست نفر ٢ كيس // هر دو ١٨ اگوست ابديت// تعداد اعضای کیس: دو نفر
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان