کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ادویه هندی
طرز تهیه اویه هندی :

--------------------------------------------------------------------------------

Garam و Masala هر دو لغتهای هندی هستند به معنی های تند و ادویه در حقیقت یک ادویه تند که از مخلوط شدن چند ادویه باهم درست می شه. این ادویه یکی از ادویه های اصلی غذاهای هندی می باشد .این ادویه در شهرهای مختلف هند گاه با اختلاف در چند جزء تشکیل دهنده درست می شود . مثلا در جنوب هند به این ادویه شنبلیله و تخم گشنیز و زرد چوبه نیز اضافه می کنند. در بعضی از ترکیبها زعفران هم به مواد اصلی اضافه می کنند.
طرز تهیه
۱۰ سانتی متر چوب دارچین که به چند تکه خرد شده
۴ عدد هل سبز
۳ عدد هل سیاه یا قهوه ای
۴ قاشق چایخوری میخک پودر شده
۴ قاشق چایخوری جوز هندی پودر شده
۴ قاشق چایخوری دانه فلفل سیاه
۴ قاشق چایخوری رازیانه
۳ عدد برگ بو
ابتدا به کمک پشت چاقوی آشپزخانه هل سبز و قهوه ای رو له می کنیم و دانه های داخل هل ها رو خارج می کنیم.ماهیتابه رو روی حرات ملایم می گذاریم و دارچین ، دانه های هل ، پودر میخک ، دانه های فلفل سیاه ، رازیانه و برگ بو رو کمی برشته می کنیم. بعد ماهیتابه را از روی حرارت بر می داریم و پودر جوز هندی رو اضافه می کنیم و هم می زنیم. همه مواد را پس از سرد شدن به کمک ماشین آسیاب پودر می کنیم. ادویه را در ظرف در داری که هوا نفوذ نکنه می ریزیم. این ادویه رو می تونیم به مدت ۱ سال در یخچال نگهداری و استفاده کنیم.

منبع : http://forum.iecloob.com/thread9906.html
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، rs232 ، parpar ، SamiraN ، hasti_banoo ، fahimeh88 ، msar
ممنون صدرا جان.
البته من که اصلا نمیدانم هل و رازیانه چیه و چطوری میتونم اینجا پیدا کنم. ولی این دو تا اسمی که نوشتی یعنی گرم و ماسالا را دیدم که در بسته بندی میفروشند.
اینجا یک غذا دارند به نام تندوری Tandoori و بریانی که فکر میکنم از همین ادویه ها توش باشه و خیلی خوشمزه است. در ضمن یک چایی هم دارند که توش شیر میریزند و واقعا خوشمزه است. یک رستوران هندی کوچک توی سنفرانسیسکو است که غذاهاش خیلی خوشمزه و ارزان است. حتی نان را هم خودشان میپزند و دقیقا همون نون تافتون خودمونه منتهی کوچکتر.
با آرزوی موفقیت برای شما
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، سارا کوچولو ، SamiraN ، msar
(2009-11-25 ساعت 02:45)rs232 نوشته:  ممنون صدرا جان.
البته من که اصلا نمیدانم هل و رازیانه چیه و چطوری میتونم اینجا پیدا کنم. ولی این دو تا اسمی که نوشتی یعنی گرم و ماسالا را دیدم که در بسته بندی میفروشند.
اینجا یک غذا دارند به نام تندوری Tandoori و بریانی که فکر میکنم از همین ادویه ها توش باشه و خیلی خوشمزه است. در ضمن یک چایی هم دارند که توش شیر میریزند و واقعا خوشمزه است. یک رستوران هندی کوچک توی سنفرانسیسکو است که غذاهاش خیلی خوشمزه و ارزان است. حتی نان را هم خودشان میپزند و دقیقا همون نون تافتون خودمونه منتهی کوچکتر.
اسم اون چایی ریچ برو هست که یه نوع شبیه کله مورچه خودمونه و مخصوص شیر چایی عرضه میشه
ابتدا اون چایی رو به مقدار زیاد (پر رنگ )دم میکنند و بعد از چند دقیقه شیر و شکر بهش اضافه میکنند و میگذارند دم بکشه
خیلی چایی خوشمزه ای میشه
اگه درست کردی میتونی اون رو تا چند ساعت توی فلاسک بصورت تازه نگه داری
فکر میکنم وقتی میری قایق سواری خیلی بهت بچسبه
جای ما رو هم خالی کن

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، rs232 ، Monica ، payam_prz ، SamiraN ، msar
(2009-11-25 ساعت 02:45)rs232 نوشته:  ممنون صدرا جان.

Tandoori همون تنوری خودمون هست و معروفترین غذای تنوری هم Tandoori Chicken هست که مرغ با استخوان را آغشته به ادویه و دیگر مواد در تنور میپزن..
هل به انگیلیسی میشه Cardamom. تو اکثرا سوپر مارکتها در آمریکا هست...تو هند یه نوع چای با هل دارن که بهش میگن Cardamom Tea که هل را بصوزت پودر به چای اضافه میکنند..

در مورد رازیانه هم اینجا را ببینید.
شماره کیس: 2009AS15xxx
تاریخ نامه قبولی: May 2008
کنسولگری: Mumbai
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 15Aug 2009
تاریخ مصاحبه: May 2010
دریافت ویزا: 9June 2010
-------------------------------
پاسخ
تشکر کنندگان: admin ، Ali Sepehr ، SamiraN ، hasti_banoo ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان