کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
administrative Processing
با سلام به همه دوستان

من ماه پیش مصاحبم در آنکارا انجام شد و منتظر FBI CHECK ام هستم اما همراه با فرم آبی که فقط بخش Administrative Processing اون تیک خورده بود یک برگه دیگه هم که حاوی چند سوال بود به من دادند تا در اسرع وقت پاسخش رو براشون پست کنم و همچنین رزومه خودم رو براشون بفرستم من چند تا سوال در این مورد داشتم اگه کسی با چنین موردی برخورد داشته به من بگه تا بتونم جواب سوالتم رو ازش بپرسم
راستی با تحقیقاتی که انجام دادم فهمیدم این سوالات رو به کسائیکه کار دولتی داشتند ویا سابقه کاری زیادی دارند میدند اگه کسی چیزی می دونه خوشحال می شم که نظرتون رو بشنوم

به امید پیروزی و بهروزی
شماره کیس: AS98XX
نامه اول: 2007 3th April
ارسال مدارک: 7th May 2007
دریافت پاکت دوم: بدستم نرسید
مصاحبه: 15th May 2008
كليرنس: دو ماه بعد
دریافت ویزا:7 سپتامبر
تشکر کنندگان: mariaj81
آقای arash55 با تبریک به خاطر مصاحبه موفقیت آمیزتون می تونم بپرسم شما دانشگاه رفتید و چه رشته ای داشتید که به شما گفته اند رزومه بنویسید؟ چون من فکر می کردم شاید از رشته های تخصصی درخواست رزومه می کنند چون اتفاقا زمانی که من برای مصاحبه رفته بودم آقایی که رشته اش مهندسی نفت بود را مثل شما ازش رزومه خواسته بودند. و میشه بگید در برگه دیگر مثلا چه سئوالاتی را ازتون پرسیده بودند؟
تشکر کنندگان: azad
دوست عزیز arash55
این موضوع در مصاحبه من هم پیش آمد.
با نظر shiva موافقم چون اونجا روی رشته من که مهندسی شیمی است تکیه کردند که دقیقا چی خوندم و در چه زمینه تحقیق کردم و از این حرفها...
در ضمن من کار دولتی ندارم و اصلا زمینه کاریم ربطی به رشته ام ندارد.
ظاهرا روی برخی از این رشته ها تحصیلی حساس ترند، البته کار دولتی هم میتونه مزید بر علت بشه.
در ضمن افیسر در جواب سوال من که خیلی از این گزینه ها برگه شامل حال من نمیشه (مثل سوابق تحقیقاتی و مقاله و سابقه عضویت یا وابستگی به سازمان علمی یا داشتن سهم در شرکت) گفت هر کدام را نداری بنویس: NA-Not Available
به نظر بیشتر برای تسریع در تکمیل پرونده و بکگراند چک است.
Case #: 2008AS68xx
First letter: Mar 2007
Second letter: Dec 2007
Interview: Feb 2008-Abudhabi
Background check Clearance: انشاا... بزودی (آخرش معلوم نشد)
Visa:Sep 2008
(GC: Feb 2009 (After 2 weeks
تشکر کنندگان:
با سلام
هیوا و shiva عزیز ممنون از توجه شما

من کار دولتی دارم و در زمینه مهندسی کامپیوتر در مقطع فوق لیسانس تحصیل می کنم. از من علاوه بر CV یکسری سوال مربوط به قصد دارید در کدام ایالت زندگی کنید علاقمند به فعالیت در چه زمینه کاری و تجارتی هستید. سوابق کاری و مسئولیتها و وظایف کاری و سوابق تحصیلی و پروژه های دانشجوئی و همچنین مسافرتهام رو پرسیده بودند اما در روز مصاحبه چند تا سوال در مورد سازمانی که کار می کنید و مسئولیتهام پرسیدند البته اگه فرصت بشه در مورد سفر به آنکارا یک سفرنامه هم خواهم نوشت.
به امید پیروزی و بهروزی
تشکر کنندگان:
سلام،
این چکیده سوالاتی که تو برگه پیوست برگه OF-194 ( آبی معروف) خواستند که پاسخ بدهم و با پست، فکس یا "ایمیل" بفرستم.
1-Resume/CV
2- Details of educations with addresses and dates
3-List of your Publications
4- References in Iran or USA
5-Proposed Research or work in and out side USA
6-Research in the past
7- Employment History with employers address & phone
8-Memberships or Ownership in professional or in Organizations
9-Job Contract
10-در ابتدای همه سوالهای یک Complete و آخرشون هم If Any یا
If Available اضافه کنید.
*یک توصیه اگر محض احتیاط رزومه کاری و تحصیلی کامل همراهتون روز مصاحبه داشته باشید بعد نیست. اگر لازم شد، که از من خواست و من گفتم همه ش را تو فرمها نوشتم ولی با جزییات بیشتر خواست که برخی از سوالهای بالا هم توش جواب داده شده باشد. که نهایتا من چند روز بعد براشون ایمیل کردم.
به امید موفقیت
Case #: 2008AS68xx
First letter: Mar 2007
Second letter: Dec 2007
Interview: Feb 2008-Abudhabi
Background check Clearance: انشاا... بزودی (آخرش معلوم نشد)
Visa:Sep 2008
(GC: Feb 2009 (After 2 weeks
تشکر کنندگان:
سلام ....
این اتفاق برای همسر من هم افتاد ...
یک برگه بهمون دادن که یک سری سوال توش بود که باید جواب میداد و البته یک CV هم ازش خواستند....
رشته همسرم فیزیک هست و مقطع دکترا...

کیس نامبر: 2008as51xx
مصاحبه: jan 2008
گرفتن ویزا: april 2008
تشکر کنندگان:
با سلام

سوالاتی که از من خواسته بودند جواب بدم اینها بود
1-نام افرادی که همراه با شما به آمریکا خواهند آمد
2-کدام ایالت را برای زندگی انتخاب کرده اید
3-لیست تحقیقاتی و فعالیتهای که داشته اید و می خواهید آنرا ادامه دهید یا نه
4-سابقه استخدامی
5- سابقه تحصیلی
6-لیست تمام مسافرتهای انجام شده
7-نام فراد یا سازمانی که هزینه شما را خواهد پرداخت
و همراه اون CV من رو هم خواسته بودند.

به امید پیروزی و بهروزی
تشکر کنندگان:
اين مواردي رو که ذکر کردين بايد به سفارت بفرستيم يا آدرس ديگه؟ ميشه بيشتر توضيح بدين؟
تشکر کنندگان:
سلام رفقا
با آرزوس موفقیت برای همگی. جالبه بدونین این رویه در سفارتهای دیگه هم به همین صورت هست. یعنی برای اتباع ایرانی که رشته های شیمی و فیزیک خوندن سختگیری بیشتری می کنن. این موضوع بدون شک به مسایل هسته ای مربوط می شه. با این وجود در مورد لاتری گرین کارد چون فرد با قرعه کشی انتخاب شده احتمالا به همین پرسشنامه و چک امنیتی بسنده می کنن.پیروز باشین.
تشکر کنندگان: tobiasbeliniblanc
سلام،

منظور شما از اینکه ازتون رزومه خواستند ، همون گواهی انجام کاره؟ این دو تا خیلی با هم فرق میکنه.
گواهی مبنی بر اینکه این آقا یا خانوم این جا کار میکنه و شرح وظایفش اینه....... درسته؟
hope for the best, except the worst
تشکر کنندگان:
با سلام

منظور از رزومه هون CV شماست که با گواهی انجام کار فرق داره در CV شما اطلاعات کاملی از مشخصات فردی ، تحصیلی و دانشگاهی ومهارتها و مدارک کسب شده خودتون رو می نویسید اما گواهی انجام کار از طرف موسسه یا سازمانی که در ان کار می کنید و به تقاضای شما صادر می شه
تشکر کنندگان: Masoud
هیوا نوشته: سلام،
این چکیده سوالاتی که تو برگه پیوست برگه OF-194 ( آبی معروف) خواستند که پاسخ بدهم و با پست، فکس یا "ایمیل" بفرستم.
1-Resume/CV
2- Details of educations with addresses and dates
3-List of your Publications
4- References in Iran or USA
5-Proposed Research or work in and out side USA
6-Research in the past
7- Employment History with employers address & phone
8-Memberships or Ownership in professional or in Organizations
9-Job Contract
10-در ابتدای همه سوالهای یک Complete و آخرشون هم If Any یا
If Available اضافه کنید.
*یک توصیه اگر محض احتیاط رزومه کاری و تحصیلی کامل همراهتون روز مصاحبه داشته باشید بعد نیست. اگر لازم شد، که از من خواست و من گفتم همه ش را تو فرمها نوشتم ولی با جزییات بیشتر خواست که برخی از سوالهای بالا هم توش جواب داده شده باشد. که نهایتا من چند روز بعد براشون ایمیل کردم.
به امید موفقیت

سلام،

مرسی از راهنماییتون ولی من این شماره فرمی که شما نوشته بودید را در فرم های رسمی شون پیدا نکردم. آیا شماره را صحیح نوشته اید؟
of-194 ?

متشکرم
تشکر کنندگان:
سلام
این فرم نیست یک برگه است معروف به (refusal sheet (OF-194. که اگر ناقصی در پرونده باشه یا نیاز به اطلاعات بیشتر یا بکگراند چک نیاز باشه به شما میدهند و قسمت مربوطه تیک میخورد که در مراجعه بعدی باید همراهتون باشه. پاراگراف اول این صفحه را بخونید:
http://turkey.usembassy.gov/immigrant_security.html
تشکر کنندگان: Reenfeenaiz ، jeangesia
با سلام مجدد،
فکر کنم پیداش کردم. میشه یک نگاهی به این بیاندازید؟ جایی از administrative proccessing چیزی نگفته!

مرسی

فایل‌های پیوست
.pdf   87511-refusal worksheet.pdf (اندازه 274.75 KB / تعداد دانلود: 804)
تشکر کنندگان: Reenfeenaiz
سلام
بله شبیه صفحه اول همین فایل شما که روی کاغذ آبی پرینت شده بخش 221 تیک خورده و
و برای من زیرش نوشتند:
Adminitrative Proccessing
Case#2008AS
check the website
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان