کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

نظرسنجی: به نظر شما قدرتمند ترین سازمان نیروی پلیس امریکا کدام است یا به عبارتی کدام نیروی پلیس از سایرین بازه دستورات
پلیس ایالتی
52.94%
9 52.94%
پلیس محلی
0%
0 0%
پلیس ویژه
23.53%
4 23.53%
پلیس دایره جنایی
23.53%
4 23.53%
پلیس بزرگراه ها
0%
0 0%
افسران پلیس
0%
0 0%
مجموع 17 رای 100%
* چنانچه به گزینه‌ای رای داده اید، با علامت ستاره مشخص گردیده است. [نمایش نتایج]

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پلیس ایالات متحده امریکا
[b][b]در این قسمت من سعی می کنم. اطلاعاتی رو درباره پلیس امریکا رو براتون بزارم.
[عکس: lapd-743311.jpg]
در امریکا افسر پلیس( Police Officer ) , پلیس ایالتی(PD) و پلیس محلی)کلانتر( (Sheriff) و دایره جنایی Crime Sphere , پلیس بزرگراه ها (حمل و نقل ) و ماموران امنیتی امریکا FBI و در آخر پلیس ویژه و ضد شورش S.W.A.T هستند. (FBI رو جداگانه شرح خواهم داد.)
بنده تعریف از خود نباشه خیلی با فروتنی اطلاعات زیادی درباره سازمانهای پلیسی در امریکا دارم .
[عکس: lapd.gif][عکس: httpwww.newtotv.comwp-contentuploads2008...orm-nc.jpg]
در امریکا در حدود 500000 افسر پلیس و 400000 نیروی پلیسی جداگانه در حال فعالیت هستند.
کلانتر ها به شکل محلی انتخاب می شوند و شکل آموزش دیده رسمی ندارند و در همان دهکده یا شهرک خود فعالیت می کنند.
به پلیس های گشتی در امریکا (PatrolMan) می گویند.
در امریکا در حدود 75 سازمان مجری قانون در حال فعالیت هستند,که این در جهان بی نظیره...
همچنین هر ایالت نیروهای گارد ملی دارد که در حوادثی چون بروز ناآرامی هایی چه طبیعی و چه اخلاقی از قبیل جنایت , سرقت و ... و طبیعی مانند سیل , طوفان,زلزله,آتش سوزی گسترده امداد رسانی می کنند.
اطلاعات بعدی را به استحضار می رسانم...
پاسخ
خداییش آدم با پلیسهای آمریکا حال میکنه و احساس راحتی و امنیت داره!
چند وقت پیش، خانواده ام رفته بودند مسافرت و دزد اومد بالای پشت بام، من زنگ زدم پلیس، بعد از 15 دقیقه اومدند. دزدها هم تو این 15 دقیقه نرفته بودند. پلیسِ خپل بود و بهش گفتم برو بالا ببین کیه!گفت خود برو!!! گفتم من نمیرم، گفت خب ولش کن!
ولی به نظر من از نظر قدرت، پلیس FBI از همه قوی تره!
S.W.A.T هم از نظر تجهیزات واقعا مجهز هست!
ولی چقدر تمیز هستند پلیس هاشون. آدم لذت میبره!
پلیسهای پاترول(گشت) واقعا با جی پی اس خیلی منظم و همه جا پخش شده اند.
مهرداد جان حتما ادامه بده، همچنین درباره استخدام در ادارات پلیس!
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، rad_95 ، ماتیتی
دوستان خيلي جالبه تو ايران مردم ( مخصوصا جوان ترها) وقتي ميبينند در مسيرشون پليس است تغيير مسير ميدن ولي بلعكس در كشورهاي ديگه براي رسيدن به مقصد راهي كه توش پليس باشه انتخاب مي شه .
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، laili ، indmehdi ، Monica ، rad_95 ، loveusa
سلام متشکرم از دوستان.
از دوستان درخواست می کنم که نظر سنجی رو شرکت کنند, نظر سنجیه جالبیه.
سوال کامل: کدام ارگان پلیس در امریکا مدیریت بیشتری بر روی دیگر ارگان ها دارد ( یا معذرت می خوام
خرش بیشتر میره و باید دیگر پلیس ها از دستورات اون ها پیروی کنند؟
برگردیم به موضوع
تمایز در قوانین فدرال و ایالتی ممکن است گیج کننده باشد, بطور مثال قتل در رده جنایات ایالتی تقسیم بندی می شود,در حالی که بردن یک زن برای اهداف غیر اخلاقی جرمی فدرال محسوب می شود. پس جرم و جنایت اگر در خارج از ایالت مورد نظر باشد پلیس فدرال باید پیگیری کند نه پلیس شهری یا PD.
همه ی پلیس ها مسلح هستند و معمولا اسلحه رایج بین آنها کالیبر 038 است . پلیس های محلی باتوم نیز دارند.البته پلیس ویژه S.W.A.T به باتوم برقی نیز مجهز هستند. برخی از این باتوم ها 500 ولت انرژی آزاد می کنند که این انرژی شخص را از پا در می آورد باتوم های برقی با قدرت بالاتر 1000 ولت انرژی آزاد کرده و شخص بیهوش می شود.
از همه مهمتر وسیله جدید سلاح (Pacifier) یا صلح جو است که شوک 2000 ولتی برای 8 ثانیه ایجاد می کند. به افسران پلیس گفته شده در صورت لزوم از آن استفاده شود که در برخی موارد باعث از بین رفتن حس و عصب می شود(در آن قسمت بدن).Pacifier نوعی کمربند است که بلافاصله پس از دستگیری افراد باید به آنها بست.افسران ضد شورش با خود گازهایی از قبیل بیهوش کننده , اشک آور,گیج کننده دارند که این سلاح ها سلاح های روز هستند.
پلیس امریکا با چهره هایی خشن , باتوم به دست و اسلحه به کمر جزو با هیبت ترین و ترسناک ترین چهره های امریکا محسوب می شوند.
باید سعی کرد که در برخورد با پلیس مودب و خوددار بود و اگر خطایی از ما سر زد بلافاصله عذر خواهی کنیم و بگوییم که عمدی در کار نبود ( هر چند اگر با یک اسلحه AK-47 به بانک دستبرد بزنیم دیگر گفتن این حرف کمی دشوار است.)
امیدوارم مورد استفاده بوده باشد.
تا اطلاعات بعدی که به استحضارتان می رسانم.
من هم عاشق پلیس های امریکا بویژه NYPD ...
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، sh-b ، ChairMan ، usa.lover ، rs232 ، m.memari ، indmehdi ، Monica ، meweadl ، taraneh@mini ، rad_95
سلام مهرداد جان
فقط جهت تشکر خدمت رسیدم و اینکه خواهش کنم با همین انرژی عالی ادامه بده که بسیار مفید خواهد بود.

امـّا به نظر من اگر پلیس درخدمت مردم باشد، کمااینکه در بیشتر نقاط دنیا چنین است، نه تنها برای کسی که خلافی نکرده ، ترساننده نیست ، بلکه باعث آرامش ملت نیز خواهند بود؛ ولی اگر معنی پلیس ، آن هم از نوع ضد شورش، آن باشد که ما دیده ایم، از ترسناک بودن هم یک قدم برو اونورتر که الهی مرده شورشون رو ببرند !!! Cool

محض ذکر خاطره،یکی از همکاران،مقداری گوشت مشتی آهو برایم آورده بود و در یک بعد از ظهر،جای همه ی دوستان خالی، مشغول کباب کردن در فضای سبز بیرون منزل بودم که یکی از پلیس های محلی، با نهایت خوش اخلاقی وشوخی،ماشین خود را پارک کرد و چیزی حدود بیست دقیقه ای به خوش وبش گذراندیم و آخر سر هم بخاطر دختر یکساله ام، چراغ گردان ماشین خود را روشن کرد و رفت.

به خانمم گفتم: دخترمان با این رفتار او، خاطره ای خوب را از پلیس و لباس و ماشین او در ذهن حک کرد که باعث آرامش او برای همیشه خواهد بود تا.....

موفق باشید ارادتمند حمید از نجف آباد میزوری !!!
دوستان گرامی، برای خواندن نوشته های بیشتری از اینجانب، میتوانید با کلیک کردن در«اینجــا- از دیار نجف آباد تا آمریکای جهانخوار»به وبلاگ شخصی ام تشریف بیاورند تا بیشتر درخدمتتان باشم..... موفق و پیروز باشید. ارادتمند حمید
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، rs232 ، usa.lover ، m.memari ، Monica ، ShoMpeT ، Mehrdadvictor ، rad_95 ، perna ، ماتیتی
آقا سوال معلوم نبود . من میگم FBI از همه خرش بیشتر میره .

چند تا عکسم از swat میزارم .

گرچه پست بی فایده ای دارم میزنم .

[عکس: SWAT.jpg&usg=__Ii40TRx0jwLeNnx0YfIGDQLj1Vc=]
[عکس: SWAT%20HouseApproach.jpg]
پاسخ
تشکر کنندگان: rs232 ، usa.lover ، hvm ، Mehrdadvictor
یکی از اقوام ما در کانادا داشتند توی حیاط خونه کباب درست میکردند. مثل اینکه یکم دود و بویش زیاد بوده...
همسایه ها زنگ میزنند پلیس و آتش نشانی...
بعد که پلیس میاد، برای اینکه بویش به مشام همسایه ها خورده بوده، این فامیل ما رو مجبور میکنه که چند کیلو گوشت بگیره تا برای همه همسایه ها کباب درست کنه، البته برای جریمه کردن...

یه مطلب جالب تو سایت www.iranhall.com دیدم که براتون میگذارم:

ماشين پليس ايتاليا - لامبورگيني - حداكثر سرعت 320 كيلومتر در ساعت

[عکس: 5iheg0r0rc0l5re6ruwp.jpg]

ماشين پليس ژاپن - لانسر - حداكثر سرعت 280
[عکس: d89lgi8wnj4coghlgcrl.jpg]

ماشين پليس اسپانيا - آئودي - حداكثر سرعت 280
[عکس: g63k4oc85vl892t9hyi0.jpg]

ماشين پليس آمريكا - شورولت - حداكثر سرعت 280
[عکس: em5zfp1oy0otd0nmxzbx.jpg]

ماشين پليس ايران - ميگن بنز - حداكثر سرعت ۲۴۰ تا تو ديوار
[عکس: 1v7ppw5j1u7y4j11eul.jpg]

ماشين پليس هندوستان-جیپ-حداکثر سرعتش یه 60 ، 70 تایی هست!موتور هم ازش سبقت میگیره! Big Grin
[عکس: 9b7oc0cxeey1pb6skcb.jpg]

من پارسال داشتم تو خیابون نزدیک خونمون راه میرفتم که دیدم یه سرباز تنها سوار یه الگانس(پلیس) بود، این بنده خدا میخواست یکم لاف بزنه، گازشو تا آخر گرفت و منتظر بود که حالا با شتاب کولاکی بره، ولی به جان خودم هم صداش هم شتابش عین عین پیکان 57 بود. یعنی اگه یه پراید فرار کنه، به گرتش هم نمی رسه!!! Big Grin
یکی از دوستانم میگفت که سربازها از روی قصد توی رادیات ماشینهاشون شن و ماسه و آت و آشغال میریزند که بیکار باشند و رانندگی نکنند! قربون خدمت سربازی برم که رنگش هم ندیدم!!!

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

.bmp   sad.bmp (اندازه 199.74 KB / تعداد دانلود: 304)
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، Lottery_GC ، hvm ، sh-b ، honareirani ، lexington ، Monica ، Mehrdadvictor ، rad_95
اطلاعات جالبی دادی
ممنون
اما در مورد خودمون عرض کنم که

بگذریم بی خیال
اصلا خر ما از کره گی دم نداشت

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
پاسخ
تشکر کنندگان: Mehrdadvictor
بله متشکریم از دوستان خوشبختانه بحث , بحث جالبیه...
دوستان مشخص هست که در نظر سنجی گزینه ی مامورین FBI وجود ندارند و شما می تونید گزینه های دیگر رو انتخاب کنید . بله FBI قدرتش از دیگر ارگان ها بیشتر هست اما شما بین این گزینه ها انتخاب کنید.
ممنون
بله موضوع پلیس هاس ایالات متحده که انقدر زیباست که تمومی نداره...
البته چهره پلیس در امریکا همچنان زیبا و مورد احترام هم نیست . در زمان همین آقای کلینتون در حدود 120000 مورد فساد پلیسی بزرگ رخ داد از جمله رشوه های سرسام آور , تجاوز , ضرب و شتم بی مورد و البته اهانت بسیاری به سیاه پوستان... که یک مورد اون رو در ضرب و شتم شدید و فجیع
رادی کینگز در کالیفرنیا که یک فیلم بردار آماتور اون رو ظبط کرد , این یکی از خبیث ترین برخورد های پلیس با سیاهپوستان بود.
پلیس مجاز است طبق قانون به افراد مظنونی که قصد دارند فرار کندد شلیک کند.
نکته خیلی مهم : در سال 1990 تعداد افرادی که بر اثر شلیک پلیس کشته شدند از تعداد امریکایی هایی که در جنگ خلیج فارس به دست صدام حسین کشته شدند بیشتر بود!!!
طبق مقالات پلیسی در اینترنت پلیس ها برای تعقیب مجرمان بسیار سرسخت هستند تا جایی که برای پیدا کردنشان حاضرند که یک محله را ویران کنند.
توصیه می شود : هر گاه پلیسی شما رو متقف کرد (چه سواره و چه پیاده) هیچ گونه عکس العمل سریعی انجام ندهید, زیرا در بسیاری از موارد در مقابل عکس العمل سریع واکنش هایی بسیار خطرناک نشان می دهند. از جمله استفاده از باتون و در نهایت شک و ظن استفاده از اسلحه...
فیلم های هالیوودی که کارگردانها و نویسندگان همیشه سعی دارند چهره پلیس را کمی غیر قانونی و قانون گریز نشان بدهند , از سوی کنگره هشداری رو دریافت کردندکه انقدر آبروشو نو نبرند...
البته همگی امنیت رو دوست داریم. و کسانی که ادعا می کنند که در امریکا امنیت وجود ندارد باید به جد گفت که امریکا امنیت بشتری نسبت به این همه آزادی در سراسر جهان دارد.
من که از نعمت خواهر محروم هستم اما فکر می کنم که اگه خواهرم ساعت 9 به بعد توی خیابون های شهر در امریکا امنیتش بیشتر باشه تا تو تهران... البته نظر منه...
البته پلیس ایران هم وجدانا" کلاس کاری بالایی داره... سردار رادان نمونش
اگر عمری باقی بود امیدوارم بحث های تخصصی ارتباط با افسران پلیس در امریکا و استخدام ها و نحوه پذیرش رو براتون بفرستم.
یا علی مدد
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، usa.lover ، indmehdi ، Monica ، merdax ، lexington ، ShoMpeT
مقداری بیشتر از پلیس L.A
ادارهٔ پلیس لس آنجلس (Los Angeles Police Department یا بطور خلاصه LAPD) ادارهٔ پلیس شهر لس آنجلس در کالیفرنیا است. این اداره یکی از بزرگ‌ترین مراکز قانونی در ایالات متحده است. ال‌ای‌پی‌دی با بیش از ۹۰۰۰ افسر و ۳۰۰۰ خدمهٔ شهری‌ای که دارد، منطقه‌ای به وسعت ۱۲۰۹ کیلومتر مربع با جمعیتی در حدود ۴ میلیون نفر را پوشش می‌دهد. ال‌ای‌پی‌دی پیشینه‌ای طولانی و جنجال‌برانگیز دارد و تا به حال بارها در ادبیات و سینما به آن اشاره شده است.
اداره پلیس لس‌آنجلس به اولین اداره پلیس در آمریکا مبدل شده که از اتومبیل‌های مجهز به فناوری موقعیت‌یابی ماهواره‌ای GPS برای تعقیب اتومبیل‌های مشکوک استفاده می‌کند.
از این پس وسایلی موسوم به star chaselLc در اتومبیل‌های پلیس لس‌آنجلس نصب خواهد شد که با استفاده از آنها یافتن اتومبیل‌های هدف در سطح شهر بسیار آسان خواهد بود.
پلیس امیدوار است از این طریق عملیات تعقیب و گریز در سطح شهر را کاهش دهد و خلافکاران را سریعتر دستگیر کند. قرار است 600 اتومبیل پلیس به این تجهیزات مجهز شوند.
گفتنی است برای حفظ امنیت نقل و انتقال بی‌سیم دیتا بین این دستگاه‌ها به صورت رمزنگاری شده انجام می‌شود. همچنین اطلاعات هر دستگاه در مورد محل اتومبیل‌های خلافکاران با استفاده از ماهواره به مراکز پلیس منتقل می‌شود.
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، lexington ، usa.lover ، m.memari ، Monica
منبع رو هم ذکر کنید .
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: indmehdi ، lexington
هزاران منبع:
wikipedia مجلات انگلیسی زبان,اخبار های USA Today , وبلاگ های نویسندگان جرم و جنایت
بی انتهاست ....
تنها باید دنبایش باشی ...
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، usa.lover
(2009-12-02 ساعت 18:44)Mehrdadvictor نوشته:  مقداری بیشتر از پلیس L.A
ادارهٔ پلیس لس آنجلس (Los Angeles Police Department یا بطور خلاصه LAPD) ادارهٔ پلیس شهر لس آنجلس در کالیفرنیا است. این اداره یکی از بزرگ‌ترین مراکز قانونی در ایالات متحده است. ال‌ای‌پی‌دی با بیش از ۹۰۰۰ افسر و ۳۰۰۰ خدمهٔ شهری‌ای که دارد، منطقه‌ای به وسعت ۱۲۰۹ کیلومتر مربع با جمعیتی در حدود ۴ میلیون نفر را پوشش می‌دهد. ال‌ای‌پی‌دی پیشینه‌ای طولانی و جنجال‌برانگیز دارد و تا به حال بارها در ادبیات و سینما به آن اشاره شده است.
اداره پلیس لس‌آنجلس به اولین اداره پلیس در آمریکا مبدل شده که از اتومبیل‌های مجهز به فناوری موقعیت‌یابی ماهواره‌ای GPS برای تعقیب اتومبیل‌های مشکوک استفاده می‌کند.
از این پس وسایلی موسوم به star chaselLc در اتومبیل‌های پلیس لس‌آنجلس نصب خواهد شد که با استفاده از آنها یافتن اتومبیل‌های هدف در سطح شهر بسیار آسان خواهد بود.
پلیس امیدوار است از این طریق عملیات تعقیب و گریز در سطح شهر را کاهش دهد و خلافکاران را سریعتر دستگیر کند. قرار است 600 اتومبیل پلیس به این تجهیزات مجهز شوند.
گفتنی است برای حفظ امنیت نقل و انتقال بی‌سیم دیتا بین این دستگاه‌ها به صورت رمزنگاری شده انجام می‌شود. همچنین اطلاعات هر دستگاه در مورد محل اتومبیل‌های خلافکاران با استفاده از ماهواره به مراکز پلیس منتقل می‌شود.

اینجا اگه ارگان یا مدرسه ایی بخواهد نمایشگاه یا جشنی در پارک بگیرد، حتما باید 1 ماشین پلیس و 1 ماشین آتش نشانی با همه پرسنلش بیایند. شاید هیچ اتفاقی هم نیافتد. ولی باید حضور داشته باشند. مردم هم همگی پلیس ها را در عین حال که دوست دارند، ازشون هم حساب میبرند. اینجا چهارچوب اختیارات قانون برای پلیس خیلی زیاده. حتی میتونه یک مهاجر را اخراج کنه.
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، Monica ، Mehrdadvictor ، rad_95
سلام
من که تا حالا ایالات متحده نبودم بله این رو شنیدم که پلیس می تونه یک مهاجر رو اخراج کنه اما نمی تونه یک گرین کارت دار رو اخراج کنه , بلکه مهاجر موقت رو . برای اخراج یک گرین کارت دار باید دادگاه تشکیل بشه .

مقامات شهر جورجياي امريکا قصد دارند تا امکان بهره مندي نيروهاي پليس اين شهر از يک شبکه بي سيم يا Wi-Fi را فراهم آورند.
اين شبکه پس از راه اندازي قادر به برقراري ارتباطات بي سيم از نوع Wi-Fi بين نيروهاي گشتي پليس خواهد بود. همچنين قرار است تا کليه اتومبيل هاي گشتي فورد پليس اين كشور به کامپيوترهاي لپ تاپي مجهز شود که امکان بهره مندي از امکانات بي سيم را خواهند داشت.
کارشناسان معتقدند که استفاده از اين شبکه مدت زمان و حجم کاغذ بازي انجام شده براي مديريت امور را به ميزان چشمگيري کاهش مي دهد و سرعت انتقال اطلاعات را نيز تا حد زيادي افزايش مي دهد.
مقامات پليس همچنين قصد دارند براي ذخيره سازي اطلاعات مورد نظر از پايگاههاي داده جديد و ايمن استفاده کنند.
گفتني است که استفاده از امکانات بي سيم پيشرفته در ميان نيروهاي پليس در ديگر شهرهاي امريکا نيز در حال افزايش است وبه عنوان مثال مي توان از پليس شهر نيويورک كه از سيستمهاي ارتباطي بي سيم Wi-Fi و انواع تجهيزات الکترونيک دستي استفاده مي کند نام برد. همچنين پليس شهر سان مائتو در ايالت کاليفرنيا نيز از اتومبيل هاي گشتي مجهز به امکانات Wi-Fi استفاده مي کند تا نيروهاي گشتي بتوانند به سادگي اطلاعات مربوط به سوابق مجرمين را بين خود به اشتراک بگذارند.

درباره یک اسلحه پیشرفته در پلیس ویژه و ارتش
این اسلحه به گوشه زن یا Corner shot معروفه که ساخت مشترک دو کشور اسرائیل و آمریکا هست و در 15 دسامبر سال 2003 به جهان معرفی شد .
تاریخ ساخت این مدل اسلحه ها به جنگ جهانی دوم بر میگردد و ارتش آلمان نازی را میتوان مخترع اصلی این تفنگ دانست . این اسلحه اولین بار در جنگ آلمان نازی با روسیه و در استالینگراد استفاده شد .
این اسلحه در حقیقیت یک کیت هست که اسلحه های کمری مثل برونینگ ، برتا ، گلاک و ... در جلوی اون نصب میشه و با استفاده از سیستم انتقال نیرو به ماشه کلت از آن میتوان استفاده کرد . همچنین این اسلحه مجهز به لیزر ، نور افکن و یک دوربین پیشرفته دید در شب ( اختیاری ) است که اجسام را بوسیله یک مونیتور کوچک در سمت چپ اسلحه به تیر انداز نشان میدهد . در عین حال میتوان از دوربین تعبیه شده روی اسلحه خروجی های مختلفی گرفت . همچون دوربین بی سیم برای نظارت بر تیر اندازی و غیره ...
از قابلیتهای این اسلحه میتوان به گردش 90 درجه لوله اشاره کرد . به طوری که تیر انداز از پشت یک دیوار به راحتی قادر به دیدن و شلیک به هدف خود می باشد بدون اینکه خود تیر انداز مورد تهدید قرار گیرد .
کاربرد وسیع این اسلحه بیشتر در عملیاتهای نجات گروگان میباشد . به طوری که توسط گروه های معروفی همچون S.W.A.T ( Special Weapon And Tactics ) آمریکا ، جوخه های ضد تروریست آمریکا و لهد اسرائیل مورد استفاده قرار میگیرد . حتی در جنگ 30 روزه لبنان هم از این سلاح استفاده زیادی شد . اما به خاطر سیاست اشتباه در فرماندهی نیروهای اسرائیل منجر به شکست شدید ارتش تا دندان مسلح اسرائیل در مقابله با مبارزان لبنانی شد . ( بحث سیاسی نکنیم بهتره )
http://images.military.com/pics/SoldierTech_Corner1.jpg
در16 دسامبر سال 2003 ، 15 کشور از این مدل اسلحه خریداری کردند . در ایران نیز نیروهای رهایی گروگان و جنگ شهری سپاه ج ا ا و حتی پلیس ویژه ایران هم از نوع قدیمی این اسلحه استفاده می کنند . اولین بار ایران این اسلحه را به طور غنیمتی از نیروهای بعثی عراق به دست آوردند و پس از آشنایی با طرز کار این اسلحه مقداری محدودی از آن را خریداری و در اختیار نیروهای ویژه خود قرار دادند .
این در ارتش
[img]www.fas.org/man/dod-101/sys/land/oicw-001.jpg[/img]
یا علی مدد
دوستان نظر بدهید تا 3 روز دیگر پاسخ را خواهیم دید...
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، Monica ، ماتیتی
سلام علیکم
بحث نیروی پلیس ایالات متحده جالب شروع شد یهو سرد شد...
خوب پاسخ درست به سوال بالا نیروی پلیس دایره جنایی بود...
پلیس دایره جنایی برای رسیدن به اهدافش ( که دستگیری یک قاتل هست) بازه دستورات گسترده تری داره, به نحوی که می تونه دستور بده که یک خیابان یا بزرگراه بازرسی بشه و یا بسته بشه, یا به کلانتر ها عکس و مشخصات اون داده بشه تا اون پیدا بشه, یا به افسران پلیس دستور داده بشه تا افراد رو در مکانی مورد تفتیش یا جستجو قرار بده و پلیس های ایالتی که در هر ایالت مستقر هستند رو برای دستگیری بکار ببنده و در آخر یک تیم از پلیس ضد شورش و حرفه ای S.W.A.T رو به محل جرم و جنایت برای جلوگیری از جنایت بیشتر و دستگیری قاتل اعزام کنه... پس پلیس دایره جنایی می تونه این ارگان های پلیس رو به خدمت بگیره(بخاطر اینکه یک قاتل به مراتب خطرناک تر از یه سارق یا مواد فروش یا ... هست.
یا علی مدد
پاسخ
تشکر کنندگان: ChairMan ، rs232 ، honareirani ، ماتیتی ، sadegh_fojica

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان