کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مصاحبه - ابوظبی
سلام دوستان
ما هم هنوز منتظر administrative processing هستیم. اگر کسی اخیرا خبری از AP داره یا کاری میشه برای تسریعش کرد ممنون میشم از راهنمایی .
Category : F2A
Priority Date: July 09, 2014
Interview Date: Jan 5th, 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: shadoow
(2016-08-10 ساعت 22:27)maralb نوشته:  سلام دوستان
ما هم هنوز منتظر administrative processing هستیم. اگر کسی اخیرا خبری از AP داره یا کاری میشه برای تسریعش کرد ممنون میشم از راهنمایی .

من هم با امروز 98 مین روز APم هست.هنوز هیچ خبری نیست.ایمیل زدم و گفتن تاریخ اتمامش معلوم نیست و فقط به سایت سر بزنین
پاسخ
تشکر کنندگان: Pargosha
(2016-08-20 ساعت 13:58)negarak62 نوشته:  سلام به همه دوستان
من امروز این سایت رو پیدا کردم و ممنونم از اطلاعات مفیدی که به اشتراک گذاشتین.
ما برای ویزای نامزدی اقدام کردیم. عقد نکردیم. و نامزدم سیتیزن آمریکاست ولی الان درامد انچنانی نداره و قراره روی تریلی کار کنه .(اینو از این بابت گفتم که در تجربه های دوستان خوندم که مدارک مالی اسپانسر و اینها میخواهند در روز مصاحبه).مدارکی که به وکیل دادیم شامل عکس و فیلمهای جشن نامزدی و پرینت مکالماتمون در تانگو و واتزاپ و ... و ترجمه پاسپورت من و عکسم هست.درخواست کردیم مصاحبه مون دوبی باشه .
در تاریخ 9 اگوست 2016 مدارکمون رسیده به uscis و الان شماره رسید داریم.
آیا درمورد موارذ زیر  از قوانین جدیدی که تاثیر گذاره برای روند رسیدگی به پرونده ها  اطلاع دارید؟
1- شنیدم وقت مصاحبه جدیدا خیلی سریع داده میشه این درسته؟ (مثلا می گفتن سه چهار ماه از زمانی که اقدام می کنین، تمام کارها جور میشه و کمتر از 6 ماه ویزا دستمونه.
2- وکیلی که گرفتیم به نامزدم گفته مصاحبه اخرین مرحله است و چند روز بعد از مصاحبه ویزا داده میشه.من می تونم دیگه برنگردم ایران و مستقیم بلیط بگیریم از همون دوبی و برم ؟یا باید توی تاریخ خاصی اقدام کنم ..ببخشید اگر سوالم تکراری و یا خیلی ابتداییه چون واقعا بی اطلاعم و تنها سورسی که پیدا کردم که سوالامو بپرسم اینجا بود.
سلام دوست عزیز. در مورد سوال یک نمیشه تاریخ دقیقی را معلوم کرد و هیچ شواهدی وجود نداره که بگه در این برهه از زمان زودتر وقت مصاحبه داده میشه یا خیر ؟
در مورد سوال دوم بستگی به این داره که در مصاحبه به شما ap یا administrative proccess بخوره یا نه ؟ در مورد اقایانی که سربازی رفتن و خانمها و اقایونی که سابقه کار در سیستم دولتی دارن در بالای 95 درصد موارد ap میخورند و در برخی از موارد هم مشاهده شده کسی که هیچکدام از این شرایط را نداشته هم ap خورده. در نتیجه خرید بلیط هواپیما قبل از گرفتن ویزا ایده معقولی به نظر نمیاد. موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: armehraboon ، Pargosha ، negarak62 ، shadoow ، sib 24
دوستان سلام.هنوز هم خانم م.الف که در پست ها بهشون اشاره شده.در دسترس هستند که من برای مصاحبه ا م که ابوظبی هست و مدیکالم که دوبی هست.باهاشون در تماس باشم؟ اگر ممکنه شماره تماس جدیدشون رو برام بفرستید.
نوع ويزا:نامزديk1
تاريخ ارسال مدرك:اگست ٢٠١٦
تاريخ مصاحبه:١٠ژانويه ٢٠١٧
تاريخ ورود:فوريه ٢٠١٧
تاريخ ازدواج:فوريه٢٠١٧
ارسال مدارك براي گرين كارت:مي ٢٠١٧
تاريخ انگشت نگاري: ٢٣ جون ٢٠١٧
دريافت نامه مصاحبه:اگست ٢٠١٧
دريافت مجوز كار و سفر:سپتامبر٢٠١٧
مصاحبه:٢٦سپتامبردريافت گرين كارت:يكهفته بعد از مصاحبه
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بچه ها ، من یک سوال دارم، من با ویزای نامزدی اقدام کردم، اخرین ایمیلی که بهکون زدن این بود که مدارکتون و فرستادیم ابوظبی و منتظر ناریخ مصاحبه باشید، حالا می خوام بدونم که من برای ابوظبی باید الان فرم دی اس ۱۶۰ رو پر کنم ؟ یا باید منتظر باشم این ایمیل هم ۱ ماه پیش برامون اومده، و این که تاریخ مصاحبه رو برامون ایمیل می کنن؟ یا خودمون باید وقت بگیریم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-12 ساعت 00:07)nafasnejati نوشته:  سلام بچه ها ، من یک سوال دارم، من با ویزای نامزدی اقدام کردم، اخرین ایمیلی که بهکون زدن این بود که مدارکتون و فرستادیم ابوظبی و منتظر ناریخ مصاحبه باشید، حالا می خوام بدونم که من برای ابوظبی باید الان فرم دی اس ۱۶۰ رو پر کنم ؟ یا باید منتظر باشم این ایمیل هم ۱ ماه پیش برامون اومده، و این که تاریخ مصاحبه رو برامون ایمیل می کنن؟ یا خودمون باید وقت بگیریم؟

به نظر من اگه كيس نامبر داري و ds-160 رو پر كردي برو رو سايت usvisa-info.com وقت بگير، بعضي وقتا اصلا ايميلي از سفارت دريافت نميكني، تازه ايمل هم بدن ففقط دستورالعمله، باز بهت ميگن برو رو سايت خودت وقت بگير.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-13 ساعت 15:16)Fighii نوشته:  
(2016-10-12 ساعت 00:07)nafasnejati نوشته:  سلام بچه ها ، من یک سوال دارم، من با ویزای نامزدی اقدام کردم، اخرین ایمیلی که بهکون زدن این بود که مدارکتون و فرستادیم ابوظبی و منتظر ناریخ مصاحبه باشید، حالا می خوام بدونم که من برای ابوظبی باید الان فرم دی اس ۱۶۰ رو پر کنم ؟ یا باید منتظر باشم این ایمیل هم ۱ ماه پیش برامون اومده، و این که تاریخ مصاحبه رو برامون ایمیل می کنن؟ یا خودمون باید وقت بگیریم؟

به نظر من اگه كيس نامبر داري و ds-160 رو پر كردي برو رو سايت usvisa-info.com وقت بگير، بعضي وقتا اصلا ايميلي از سفارت دريافت نميكني، تازه ايمل هم بدن ففقط دستورالعمله، باز بهت ميگن برو رو سايت خودت وقت بگير.

اخه نه می دونم چه مدارکی باید ببرم، نه این که پول اون ۲۶۰ دلارم نمی دونم باید کی بدم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-10 ساعت 22:27)maralb نوشته:  سلام دوستان

مدت زمانش بستگی داره به چند چیز: اسم شما .تحصیلات شما شغل شما و خدمت نظام و جدای از تمام این ها نظر افیسر در روز مصاحبه به پرونده شما واین یعنی اینکه فقط انتظار بکشید انرژی مثبت بدهید و بگیرید و از تمام لحظات زندگی لذت ببرید با ارزوی بهروزی
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-14 ساعت 01:03)nafasnejati نوشته:  
(2016-10-13 ساعت 15:16)Fighii نوشته:  

اخه نه می دونم چه مدارکی باید ببرم، نه این که پول اون ۲۶۰ دلارم نمی دونم باید کی بدم.

راستش من هم دقيقا نميدونم ولي مداركي كه بايد ببري اين هاست

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-14 ساعت 20:46)Fighii نوشته:  
(2016-10-14 ساعت 01:03)nafasnejati نوشته:  
(2016-10-13 ساعت 15:16)Fighii نوشته:  به نظر من اگه كيس نامبر داري و ds-160 رو پر كردي برو رو سايت usvisa-info.com وقت بگير، بعضي وقتا اصلا ايميلي از سفارت دريافت نميكني، تازه ايمل هم بدن ففقط دستورالعمله، باز بهت ميگن برو رو سايت خودت وقت بگير.

اینجا نوشته که نباید خودمون وقت بگیریم

فایل‌های پیوست پیش‌نمایش تصاویر

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-14 ساعت 22:53)nafasnejati نوشته:  
(2016-10-14 ساعت 20:46)Fighii نوشته:  
(2016-10-14 ساعت 01:03)nafasnejati نوشته:  اخه نه می دونم چه مدارکی باید ببرم، نه این که پول اون ۲۶۰ دلارم نمی دونم باید کی بدم.

اره ولي جديدا ميگن قانونش عوض شده و خودت ميتوني وقت بگيري
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-16 ساعت 02:25)Fighii نوشته:  
(2016-10-14 ساعت 22:53)nafasnejati نوشته:  
(2016-10-14 ساعت 20:46)Fighii نوشته:  راستش من هم دقيقا نميدونم ولي مداركي كه بايد ببري اين هاست

سلام
من حدود دو ماه پيش برام نامه تكميل مدارك اومد و منتظر وقت سفارت ابوظبي هستم. يعني شما ميگين خودم ميتونم وقت بگيرم و برم؟ (ويزاي ازدواج با سيتيزن)
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-16 ساعت 09:51)پري57 نوشته:  
(2016-10-16 ساعت 02:25)Fighii نوشته:  
(2016-10-14 ساعت 22:53)nafasnejati نوشته:  اینجا نوشته که نباید خودمون وقت بگیریم

سلام
من حدود دو ماه پيش برام نامه تكميل مدارك اومد و منتظر وقت سفارت ابوظبي هستم. يعني شما ميگين خودم ميتونم وقت بگيرم و برم؟ (ويزاي ازدواج با سيتيزن)
سلام

تا اونجا که میدونم وقت گرفتن فقط برای ویزای نامزدی بود.
F2A
Priority Date : 16 Sep. 2013
Approve : Dec 2013
دریافت کیس نامبر : Jan 2014
دریافت اینویس نامبر : Feb 2015
فرم DS-261 , پرداخت 120 $: Apr 2015
فرم Ds-260و پرداخت 320$ : Apr 2015
ارسال مدارک نهایی : June 2015
اعلام نقص مدارک :  July 2015
ارسال مجدد مدارک برای رفع نقص : Aug 2015
تکمیل مدارک : Sep 2015
مصاحبه :  (ابوظبی) oct 2015
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: پري57
(2016-10-16 ساعت 17:02)negarak62 نوشته:  دوستان همونطورکه قبلا گفتم کیس من نامزدی هست و نامزدم سیتیزن آمریکاست.مدارکی که زمان تشکیل پرونده دادیم،فرم های لازم،عکس، پرینت چت ها، بلیطش که به ایران سفر کرده بود و ترجمه شناسنامه  و کارت ملی من.کپی پاسپورتم و عکس 5*5 من بود.
حالا با خوندن تجربیات دوستانیکه به ابوظبی رفتن، میبینم بازهم خیلی ها مدارک بردن
1- بنظرتون لازمه من بازم از چت ها و عکسها پرینت بگیرم و ببرم؟اخه تو تجربیات دوستان نوشتن ترجمه شناسنامه و پرینت چت  و اینارو روز مصاحبه بردن!
2- این رو هم بالاخره متوجه نشدم که:کیس نامبر برای من ایمیل میشه و یابا پست یک پکیج برام ارسال میشه که توش مدارک تکمیلی و کیس نامبر هست.
3-وقت مصاحبه رو خودم باید انلاین بگیرم و یا باید منتظر بمونم تا بهم ایمیل/یا پست بشه؟
4- الان 26روز از دریافت ایمیل اپروو کیس من گذشته و خبری نیست.چرا انقدر طولانی شد.Sad
5- نامزد من درامدش ماهی 3500تاست .و بعد از یه مدت بیکاری، الان مشغول کار شده، ممکنه این موضوع که گردش مالیش خیلی پایینه برامون دردسر بشه؟البته ایشون بالای بیست ساله که اونجا هستند و متاسفانه پس اندازی نداشتن!

سلام به شما دوست عزیز
1- بله حتما ببرید ! برای ویزای نامزدی مدارک اثبات رابطه مهم هست...با ویزای ازدواج فرق داره ...من خودم ویزای ازدواجب بودم
و مدرک خاصی از من نخواستند ولی شما هر چی بیشتر ببرید بهتره ولی روز مصاحبه تا نخواستند همه رو ارائه ندید.
2- معمولا برای همه ایمیل میشه ...
3- برای ویزای نامزدی باید خودتون وقت بگیرید.
4- خیلی دیر نشده ولی متیونید با ان وی سی تماس بگیرید.
5- درامد 3500 دلار خوبه! چند وقته مشغول کار هستند اخیرا؟
ملاک اسپانسر شدن درامد ماهیانه هم هست ...بر اساس میانگید سه سال گذشته...
حالا پس انداز اگه ندارند دارایی های دیگه مثل خونه...
ولی درامد سالیانه خیلی مهم تر هست.
F2A
کلیر شدن : جولای 2016 ( ده ماه انتظار)
دریافت ویزا: آگوست 2016
ورود به آمریکا : فوریه 2017
پاسخ
تشکر کنندگان: negarak62
(2016-10-17 ساعت 09:39)negarak62 نوشته:  
(2016-10-17 ساعت 09:12)armehraboon نوشته:  
(2016-10-16 ساعت 17:02)negarak62 نوشته:  دوستان همونطورکه قبلا گفتم کیس من نامزدی هست و نامزدم سیتیزن آمریکاست.مدارکی که زمان تشکیل پرونده دادیم،فرم های لازم،عکس، پرینت چت ها، بلیطش که به ایران سفر کرده بود و ترجمه شناسنامه  و کارت ملی من.کپی پاسپورتم و عکس 5*5 من بود.
حالا با خوندن تجربیات دوستانیکه به ابوظبی رفتن، میبینم بازهم خیلی ها مدارک بردن
1- بنظرتون لازمه من بازم از چت ها و عکسها پرینت بگیرم و ببرم؟اخه تو تجربیات دوستان نوشتن ترجمه شناسنامه و پرینت چت  و اینارو روز مصاحبه بردن!
2- این رو هم بالاخره متوجه نشدم که:کیس نامبر برای من ایمیل میشه و یابا پست یک پکیج برام ارسال میشه که توش مدارک تکمیلی و کیس نامبر هست.
3-وقت مصاحبه رو خودم باید انلاین بگیرم و یا باید منتظر بمونم تا بهم ایمیل/یا پست بشه؟
4- الان 26روز از دریافت ایمیل اپروو کیس من گذشته و خبری نیست.چرا انقدر طولانی شد.Sad
5- نامزد من درامدش ماهی 3500تاست .و بعد از یه مدت بیکاری، الان مشغول کار شده، ممکنه این موضوع که گردش مالیش خیلی پایینه برامون دردسر بشه؟البته ایشون بالای بیست ساله که اونجا هستند و متاسفانه پس اندازی نداشتن!

سلام به شما دوست عزیز
1- بله حتما ببرید ! برای ویزای نامزدی مدارک اثبات رابطه مهم هست...با ویزای ازدواج فرق داره ...من خودم ویزای ازدواجب بودم
و مدرک خاصی از من نخواستند ولی شما هر چی بیشتر ببرید بهتره ولی روز مصاحبه تا نخواستند همه رو ارائه ندید.
2- معمولا برای همه ایمیل میشه ...
3- برای ویزای نامزدی باید خودتون وقت بگیرید.
4- خیلی دیر نشده ولی متیونید با ان وی سی تماس بگیرید.
5- درامد 3500 دلار خوبه! چند وقته مشغول کار هستند اخیرا؟
ملاک اسپانسر شدن درامد ماهیانه هم هست ...بر اساس میانگید سه سال گذشته...
حالا پس انداز اگه ندارند دارایی های دیگه مثل خونه...
ولی درامد سالیانه خیلی مهم تر هست.

سلام دوست عزیز خیلی ممنونم بابت پاسخ و راهنمایی
* چشم از مابقی چت ها پرینت تهیه میکنم و با چند عکس می برم. ترجمه شناسنامه در پرونده هست.شناسنامه روهم مجدد ترجمه کنم ببرم ؟
**فکر می کنم یکی دوساله که کارهای پاره وقت داشتند  و درامد پایینی داشتند درحد 2000 دلار . وقتی اومدند ایران، سه ماه بیکار بودند الان مدت 2 ماهه اینجا مشغولند.میدونم که دارایی دیگه ای ندارند چون با پدرو مادرشون زندگی می کنندو قراره وقتی رفتم ابتدا اپارتمان اجاره کنیم .

سلام مجدد

خواهش میکنم.راستش برای ویزای نامزدی فکر کنم بهتره ترجمه مجدد رو ببرید سفارت (یا پست کنید ..مطمئن نیستم)
توی تاپیک ویزای نامزدی فکر کنم بهتر بتونن در مورد مدارک راهنمایی کنند.
چون ویزای ازدواج مدارک رو برای ان وی سی ارسال میکنند ولی شما باید ببرید سفارت با خودتون.(یا پست کنید قبلش)

خوب برای درامد بحث میانگین درامد سه سال گذشته بر اساس مدارک مالیاتی هست.
و شما یکی از مدارک لازم که باید داشته باشید همین برگه مالیاتی همسرتون هست.
یه خط فقر هم دارند برای دو نفر که مثلا سالیانه 15000 دلار ممکنه باشه و درامد همسر شما باید حدود دو برابر خط فقر رسمی حداقل باشه.

ولی با توجه به اینکه ایشون جدیدا مشغول کار شدند مدارک جدید رو هم ببرید سفارت( مثل فیش حقوقی جدید و یا قرارداد کار)
چیزی که نشون بده روند درامدی ایشون متفاوت شده نسیت به قبل.

سوال دیگه این که ایا مخارج پدر و مادرهمسرتون به عهده ایشون هست؟
F2A