کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تجربیات ما در اجاره خونه!
rasarasa عزیز
شما با توجه به تجربه ای که دارید به نظرتون امکان اجاره 2 ماهه با قیمت مناسب وجود داره؟ چون خیلیاشون lease شش و 12 ماهه دارند.. من در اولین ورودم میتونم نهایتا 2 ماه بمونم نه بیشتر و خوب موندن در هتل خیلی گرون میشه
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، sanaz2010 ، California ، philter ، armin021 ، taherifar ، samane1363
سلام به دوستان عزیز که تجربه اجاره خونه در آمریکا دارن

سوالی دارم:

من دارم به امید خدا بصورت خانوادگی میام امریکا با همسرم و موقتا در یکی از شهرهای امریکا زندگی کنم و چند ماه یا مثلا یک سال بعدش ممکنه به شهر دیگری برم چون احتمالا بخاطر رشته ام به دانشگاه بهتری برم
میخوام بدونم آیا منزل FURNISHED در آمریکا که برای اجاره موجود هست چه امکاناتی دارن و اصولا چقدر اختلاف قیمت با بقیه دارن؟ تاحدودی با دیدن سایتهای اجاره خونه میدونم که اغلب منازل وسایل آشپزخونه مثل گاز و ماکروفر و یخچال و ماشین ظرفشویی و لباسشویی رو دارن.... چون حقیقتا چند ماه اول ترجیح میدم تا محل اقامت دائمم معلوم نشده خیلی وسیله خانه نخرم ایا منازلی با وسایلی با مبلمان و میز و تخت و کمد و... هم هست؟
در ضمن وضعیت هزینه utility اونجا چطور هست ؟ آیا اینترنت و آب و برق و گاز هزینه اش روی مبلغ اجاره هست یا جدا و آیا چیزی مثل شارژ آپارتمان که در ایران هست اونجا هم ماهیانه وجود داره و آیا باد موجر بده یا مستاجر؟ و کلا اینکه بغیر اجاره خونه چقدر دیگه ماهیانه پول باید بدیم؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، sanaz2010 ، California ، sinswimer ، armanbala ، philter ، armin021 ، taherifar
سلام

بله اینجا منزل فرنیش هم موجوده ولی‌ قیمتش بالاتره.در ضمن بستگی داره کدوم شهر زندگی‌ کنی‌.اینجا معمولاً گاز و یخچال و ماشین ظرفشویی هستش و برای لباس شستن هم لاندری دارن که برای هر بار شستن ۱.۵ دلار و خشک کردن ۱.۲۵ دلار،البته در این جأئی که ما هستیم.برای اینترنت و تلویزیون هم باید سوا پول بدی،البته اگر تلویزیون جدید بگیری با یه آنتن معمولی‌ هم میتونی بگیری و هزینهٔ آنتن رو که فکر کنم ۱۰-۱۵ دلار هست باید بدی.برای اینترنت هم ما ماهی‌ ۱۹ دلار میدیم ولی‌ پول آب و اشغال جمع کردن روی کرایه خونمونه.پول برق رو هم که باید بدی.

قربانت
پاسخ
سلام به همگی
ما در ایرواین زندگی می کنیم در اورنج کانتی یک اپارتمان 1 خوابه اجاره کردیم
ماهی 1220دلار یک ساله .
اما الان که 6 ماه از زمان امدنمون گذشته چون در ساکرامنتو کار پیدا کردیم
می خواهیم بریم اونجا. اما چون قرار داد ما یکساله هست باید اجاره اینجا رو
تا اخر سپتامبر بدیم یا یک کسی رو جایگزین خودمون بکنیم. 1-خواستم بگم در موقع ثبت قرار داد به این موضوعات هم فکر کنید.2- اگر کسی می خواهد
طرف ایرواین اجاره کنه من با هر شرایطی با هاش راه میام.
موفق باشید
شماره کیس: 2009AS22800
دریافت اولین نامه: Mar 2008
دریافت نامه دوم: MAR 2009
مصاحبه: JUNE2009
دریافت ویزا: همون روز
پاسخ
تشکر کنندگان: babakped ، behroozm ، hasti_banoo ، m.memari ، jan ، hvm ، Iman-gta ، farzad24 ، free_free ، Farshid22 ، rasa ، sanaz2010 ، armanbala ، MPU ، mirzamemar ، philter ، y.n ، armin021 ، taherifar ، moonwalk
سلام به همه
ميخواستم ببينم كلا ايالت تگزاس و شهر هوستون چه جور جاييه براي زندگي؟ اونجا قيمتها چطوره؟ كسي هست كه هوستون زندگي كنه؟
Impossible n'est pas français!
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، armanbala ، armin021 ، taherifar
خانه یک خوابه در ولی لس آنجلس با امکانات یخچال و گاز و ماشین ظرفشویی،بدون میکرو فر،با فیتنس روم،استخر ، لاندری در مجتمع،و آب و زباله و حتی گاز مجانی ،با یک ماه اجاره به عنوان دیپازیت ،ماهیانه 1060$.
خانه یک خوابه در غرب لاس وگاس با امکانات یخچال و گاز وماشین ظرفشویی و میکرو فر و لاندری شخصی در خانه و فیتنس روم ،استخر ،زمین تنیس،و آب و زباله مجانی ،بدون دیپازیت ،ماهیانه 720$.
البته این در شرایطیست که یا کردیت داشته باشیم یا کسی را داشته باشیم که به عنوان کوساینر ما را ضمانت کند.
خانه های مذکور از نظر مساحت و کیفیت محلۀ اطراف خانه و کیفیت مجتمع و سن خانه تقریبا مشابه هستند.
اجاره ای که ذکر شد در مورد قرداد یکساله است و در ازای یکسال اجاره 1 ماه مجانی بودند و در صورت فسخ قرارداد باید تخفیفی که داده شده یعنی یک ماه مجانی ،به اضافۀ یک ماه اجاره پرداخت میشد. که در واقع میشود پول 2 ماه اجاره خانه.
البته خیلی از خانه ها در قراردادشان چیزی به عنوان فسخ و جود ندارد و باید حتی در صورت تخلیۀ خانه، اجاره راتا پایان سال بپردازید،پس حتما در موقع اجاره، شرایط فسخ قرارداد را سوال کنید .
خانه هایی که ماه به ماه اجاره شوند ،هیچ تخفیفی شاملشان نمی شود و هزینۀ اجاره هم معمولا بالاتر از قرداد یکساله خواهد بود.البته گاهی هم یکسان است .
در ضمن دوباره تاکید میکنم موقع تحویل خانه ،همه جا را با ذره بین بگردید تا همۀ خرابیها و خط و خشهای در و دیوار و موکت و کرکره ها یادداشت شود ،که بتوانید بعد از اتمام اجاره در صورت لطمه نرساندن به خانه ،پول دیپازیت خود را پس بگیرید! البته خرابیهای فنی خانه ،شامل آن نمی شود و مدیر مجموعه یا صاحب خانه وظیفه دارد برای تمام مشکلات فنی خانه و وسایلی که روی خانه است ،برای شما تعمیر کار بفرستد و شما نباید هیچ هزینه ای در این زمینه بکنید.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
قیمت سوئیتهای خیلی کوچک در شهر آرلینگتون دالاس در چه حدود است؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، armin021 ، taherifar
(2010-04-19 ساعت 01:02)sib 24 نوشته:  قیمت سوئیتهای خیلی کوچک در شهر آرلینگتون دالاس در چه حدود است؟

سلام
منم همین سوالو دارم اگه کسی میتونه لطفا راهنمائی کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، taherifar ، ArjenPSN_23
این سایت رو بچه ها خیلی معرفی کردن، به نظر من قیمتهاش به واقعیت نزدیکه:
www.apartments.com

توش رو بگردین، چیزای خوبی دستگیرتون میشه Wink
.
[font=Times New Roman]V[/font] رفتن همیشه رسیدن نیست ... ولی برای رسیدن، باید رفت ...
.
پاسخ
پيام جان خدا هر چي مي خواي بهت بده،ما اين اطلاعات دقيق رو با جزييات بايد از كجا گير مي آورديم؟دمت گرم،اونجا كه گفتي شما ممكنه الان داري سيب گاز ميزني من واقعا داشتم ميوه مي خوردم (زردآلو).جات خالي كلي خنديدم،پس با اين حساب اگه ما خونه رو اينجامونو بفروشيم بياييم اونجا بخريم به صرفه تره؟يا ريسك نكنيم؟از طرفي آيا خونه تو آمريكا جز سرمايه شخصي محسوب ميشه؟اونجا هم مثل ايران به خونه ارزش افزوده تعلق مي گيره؟ميشه مثل ايران انتظار داشت سال ديگه خونه رو ازت بيشتر از قيمتي كه خودت خريدي بخرن؟بازم ازت شديدا و عميقا ممنونمSmile
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، sanaz2010 ، Leo 2882 ، armanbala ، farshadarab ، آلیس-1980 ، taherifar
سعی کنید حتما دنبال بالاترین طبقه برای اجاره باشید. اینجا آپارتمانها را چوبی میسازند. به همین دلیل اگر خانه تان در طبقات پایین باشد، صدای راه رفتن، حرف زدن، .... همسایه بالایی خیلی اذیتتان میکند.
One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.
پاسخ
سلام یکی از دوستان بود که ساکن فلوریدا بود،میخواستم در مورد اجاره کاندو یا خرید اون در میامی،اورلاندو و شهر های دیگه راهنمایی کنه
ممنون میشم
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، taherifar
من فکر میکنم با این شرایطی که میگین اجاره خونه اونجا ارزونتر باشه.
I have a dream
حالا!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar
(2010-06-21 ساعت 05:12)bahar86 نوشته:  
(2010-06-18 ساعت 13:57)mh_hshk نوشته:  سلام یکی از دوستان بود که ساکن فلوریدا بود،میخواستم در مورد اجاره کاندو یا خرید اون در میامی،اورلاندو و شهر های دیگه راهنمایی کنه
ممنون میشم

man orlando zendegy mikonam<? soali dareed beporseed.

مرسی
من سوالم را پرسیده بودم تو پست قبلیم و باز هم میپرسم
در مورد اجاره کاندو یا خرید اون در اورلاندو،میامی و شهر های نزدیک به میامی، کجا بهتر هست که ساکن بشیم؟ هم هزینه مسکن پایین باشه هم نزدیک به ساحل باشه هم خرج زندگی. من از دانشگاه بین المللی فلوریدا میخوام پذیرش بگیرم. اگر در خود میامی ساکن نباشم اشکال نداره ؟ اگر راهنمایی کنید ممنون میشم
ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، آلیس-1980 ، taherifar
(2010-06-21 ساعت 12:49)mh_hshk نوشته:  
(2010-06-21 ساعت 05:12)bahar86 نوشته:  
(2010-06-18 ساعت 13:57)mh_hshk نوشته:  سلام یکی از دوستان بود که ساکن فلوریدا بود،میخواستم در مورد اجاره کاندو یا خرید اون در میامی،اورلاندو و شهر های دیگه راهنمایی کنه
ممنون میشم

man orlando zendegy mikonam<? soali dareed beporseed.

مرسی
من سوالم را پرسیده بودم تو پست قبلیم و باز هم میپرسم
در مورد اجاره کاندو یا خرید اون در اورلاندو،میامی و شهر های نزدیک به میامی، کجا بهتر هست که ساکن بشیم؟ هم هزینه مسکن پایین باشه هم نزدیک به ساحل باشه هم خرج زندگی. من از دانشگاه بین المللی فلوریدا میخوام پذیرش بگیرم. اگر در خود میامی ساکن نباشم اشکال نداره ؟ اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

oralndo ba ,oa,o nazdeeke 300-400KM fasele dareh, pas ageh mikhaeed miami dars be khunid sahteh ke orlando zandegy kard, inja to orlando apartemae ye khabeh jayeh khoob v amotevaset be balaa ke mashin lebas shooeee va dryier ham dashteh bashe mahi 600 dolar ejareh midan khareedeshham ba 30-40 hezarta mitooni naghd bekary
miami az orlado geroontare va borzorgtar va sholooghtar va spaish hash kheili bishtaran too orlando amricaee bishtar mishe deed
پاسخ
تشکر کنندگان: mh_hshk ، najibi ، amiry ، armanbala ، taherifar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان