کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مذهب در ایالات متحده
مذهب در ایالات متحده
سلام
یکی نیست بگه بابا مگه تا حالا امریکا رو دیدی؟(هر کی ندونه فکر می کنه من 40 سال امریکا زندگی کردم)
از شوخی گذشته ...

در امریکا هر فردی از آزادی مذهبی کامل برخوردار است و بدون اینکه مزاحمتی از سوی ایالت یاجامعه برایش ایجاد شود.
پرداختن آزادانه به امور مذهبی در متمم اول قانون اساسی امریکا محترم شمرده است.به همیم دلیل در ساعات آغاز به کار مدارس و در آغاز شروع کار و مسابقات ورزشی و ... خواندن دعا ممنوع است! وبه موجب حکم دیوان عالی امریکا خلاف قانون است.
بر خلاف اعتقادی مردم جهان ( با این اخبارهای ضد امریکایی) امریکا دارای مردمی مذهبی و با فرهنگ و متمدن هستند. طوری که در روزهای یکشنبه مردم به کلیسا و مکان های مقدس می روند. در سال های اخیر امریکا شاهد تاسیس کلیساهای عظیم بودند که تا 6000 صندلی و بیش از30000 نفر را در هفته در خود جای می دهد. در روزهای یکشنبه مردم امریکا بهترین لباس های خود را به تن کرده و به کلیسا می روند.
انجیل همچنان در جهان پر فروش ترین کتاب است اما قرآن پر تیراژ ترین کتاب در جهان است. YES
شعار ملی امریکایی ها IN GOD We Trust توکل به خدا است که روی سکه های امریکا حک شده است.
و در متن سوگند وفاداری به پرچم امریکا این کشور {ملت تحت حمایت از خداوند است} به انصاف هم همینطوره...
آماری که به دست است البته نمی دانم صحیح است یا خیر:
60% از امریکایی ها پروتستان, 25% کاتولیک,4% اسلام,2% یهودی,1% ارتدکس.
تنها تعداد کمی در امریکا به زندگی پس از مرگ اعتقاد ندارند بلکه اکثریت قریب به اتفاق به روح اعتقاد دارند.
اکثریت امریکایی ها به شعار Born Again Christians اعتقاد دارند یعنی حضرت مسیح (ع) دوباره متولد خواهد شد در صورتی که اینگونه نیست و ما یکبار به دنیا می آییم و یک بار از دنیا می رویم.
این اصطلاح پسر خدا نیز در سوره توحید یا اخلاص می فرماید : بگو خداوند یکتا و یگانه است1 خداوندی که از همه چیز بی نیاز است (خداوندی که همه ی نیازمندان قصد او می کنند)2 نزاده و نه زاییده شده3و برای او هرگز مانند و شبیهی نبوده است.
همانطور که می دانیم ما بر این اعتقادیم که مسیح عروج کرده و به شهادت نرسیده است و
به همراه امام مهدی (عج) برای برقراری صلح به زمین به فرمان خدا خواهند آمد.
اطلاعاتی که در دست دارم بیشتر درباره دین مسیحیت است البته این دین , جزوه ادیان الهی است اما نوشتن دراین باره را جایز نمی دانم.
از دوستانی که در امریکا هستند حالا بنده آقای آرش را می شناسم (RS323) سوالی داشتم درباره دین اسلام در امریکا که آیا مسجد در امریکا می باشد و نگاه مردم به مسلمان چگونه است کمی درباره مسلمانان بنویسید متشکرم...
لازم به ذکر است که در امریکا 2 چیز مهم نیست جنسیت و دین اما در ایران این 2 چیز مهمترین هستند.

#من عرب هستم اما عرب از من نیست.#
حضرت محمد (ص)
( بهترین خلق خدا در بدترین قوم دنیا)
شاید اگر قرآن به زبانی غیر عربی نازل می شد , اعراب ایمان نمی آوردند.
یا علی مدد
ذر لوس آنجلس بسیار کم مسجد و بسیار زیاد کنیسه میبینید. شاید به این خاطر باشه که بیشتر ایرانیهای مقیم لوس آنجلس یهودی هستند.
کنیسه های که میبینید و کاملا قابل تشخیص هستند خیلی باشکوه و پرزرق و برق اند. برعکس مسجدهای شیعه در اینجا مناره که ندارند، ظاهرشون هم اصلا شباهتی به مسجدهای ایران ندارد. یعنی مثل یک خانه میماند. اکثرا هم بنام انجمن اسلامی یا خانه های فرهنگی مسلمانان نامیده میشوند.
خلاصه اینجا (لوس آنجلس) زیاد رنگ و بویی از مسلمانان نمیبینید. البته یک سری مساجد در کالیفرنیا بدستور شاه فهد ساخته شده که زیباست. ولی باز هم با مساجد در ایران و یا عربستان فرق میکنه.

روزهای شنبه، یهودی ها مراسم مذهبی دارند و هر طور شده در آن شرکت میکنند.در این روزها خیلی از یهودها را میشه دید که با لباسهای مخصوصشون - برای مردها یک کلاه شاپوی سیاه با لبه های خیلی پهن و کت و شلوار سیاه 1 سایز بزرگتر از سایز خودشون و بلوز سفید و یا یک کلاه های کاسه ایی کوچک که با سنجاق به سرشون وصل میکنند. و برای خانومها هم کت و دامن بلند سیاه با بلوز سفید- در حال رفتن به کنیسه هستند.
یهودها نسبت به مسلمانها خیلی بیشتر به دینشون و مراسم دینیشون اهمیت میدهند و روی دینشون تعصب دارند.
لاتاری 2008
شماره پرونده: ***14
مصاحبه: روزهای پایانی ماه آگوست
دریافت ویزا: 13 روز بعد از مصاحبه
مذهبی بودن الزاما به معنی با فرهنگ بودن و یا متمدن بودن نیست
اما در کل جامعه آمریکا یک جامعه مذهبی است
در مورد سوال شما :
در آمریکا مساجد زیادی وجود دارد که مسجد نیویورک و موسسات اسلامی سان آنتونیو جزو شاخص ترینشان هستند
در ایالت تکزاس هم موسسات تبلیغی سنی وجود دارند و هم موسسه آل البیت که یک مرکز تبلیغی تشیع است
اما در کنار آن لژهای فراماسونری نیز فعالیت زیادی دارند

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، admin ، Monica ، سارا کوچولو ، kavoshgarnet ، free_free ، hamedrouhi ، AvRiMcM ، Dr Sara
(2009-12-18 ساعت 01:01)pegah نوشته:  ذر لوس آنجلس بسیار کم مسجد و بسیار زیاد کنیسه میبینید. شاید به این خاطر باشه که بیشتر ایرانیهای مقیم لوس آنجلس یهودی هستند.
کنیسه های که میبینید و کاملا قابل تشخیص هستند خیلی باشکوه و پرزرق و برق اند. برعکس مسجدهای شیعه در اینجا مناره که ندارند، ظاهرشون هم اصلا شباهتی به مسجدهای ایران ندارد. یعنی مثل یک خانه میماند. اکثرا هم بنام انجمن اسلامی یا خانه های فرهنگی مسلمانان نامیده میشوند.
خلاصه اینجا (لوس آنجلس) زیاد رنگ و بویی از مسلمانان نمیبینید. البته یک سری مساجد در کالیفرنیا بدستور شاه فهد ساخته شده که زیباست. ولی باز هم با مساجد در ایران و یا عربستان فرق میکنه.

روزهای شنبه، یهودی ها مراسم مذهبی دارند و هر طور شده در آن شرکت میکنند.در این روزها خیلی از یهودها را میشه دید که با لباسهای مخصوصشون - برای مردها یک کلاه شاپوی سیاه با لبه های خیلی پهن و کت و شلوار سیاه 1 سایز بزرگتر از سایز خودشون و بلوز سفید و یا یک کلاه های کاسه ایی کوچک که با سنجاق به سرشون وصل میکنند. و برای خانومها هم کت و دامن بلند سیاه با بلوز سفید- در حال رفتن به کنیسه هستند.
یهودها نسبت به مسلمانها خیلی بیشتر به دینشون و مراسم دینیشون اهمیت میدهند و روی دینشون تعصب دارند.

اتفاقا وقتی من لس آنجلس بودم, فامیلهایم من را هم به زور یک لباس مسخره پوشانیدند و با خودشان به کنیسه بردند و من برای اولین بار و آخرین بار رفتم آنجا. فکر کنم می خواستند که من را تطهیر کنند تا به راه راست هدایت شوم!
با آرزوی موفقیت برای شما
هر وقت من به راه راست هدایت شدم تو هم میشوی
همین راه کج را ادامه بده ما هم دنبالت هستیمBig Grin

به دلایل شخصی از مدیریت استعفا داده ام لطفا سولات مربوط به مدیریت را از من نپرسید
تشکر کنندگان: rs232 ، Ali Sepehr ، Ashkan78 ، Monica ، free_free ، hamedrouhi ، Iman-gta ، AvRiMcM ، comrun ، apoornaki ، Hediyeh ، mohammad.maleki
هنگامی که کورش کبیر بابل را فتح کرد یهودیان را (که از زمان بخت النصر پادشاه آشوریان در اسارت بودند )آزاد کرد و آنها اجازه ماندن و یا رفتن به سرزمین خود را یافتند اما بسیاری از آنها حاضر به باز گشت نشدند و در بابل و اطراف آن پراکنده شدند
اعلامیه کورش کبیر در مورد آزادی یهود حدود سال 538 قبل از میلاد صادر شد و کورش با این کار محبوبیت زیادی در بین یهودیان بدست آورد
با بازگشت عده ای از یهودیان به اورشلیم جامعه دینی یهودیان نظام تازه ای یافت و معابدی ساخته شد که بعدا نام آنها را کنیسه(synagogue) نامیده شد
این معبد مانند سایر معابد معماری خاصی داشتند و در آنها قربانگاه و اماکن ویژه دیگری نیز وجود داشت
هم اکنون نیز معبد یهودیان کنیسه نامیده میشود
یهودیان نیز مانند مسلمانان نماز میخوانند منتها در روز 3 بار(نماز صبح /نماز عصر و نماز مغرب)
قبله آنها معبد سلیمان (مسجد الاقصی)است اما فرقه سامریان (از فرق یهودی)قبله خود را کوه چرزیم در نزدیکی نابلس قرار داده اند
در صورتی که بیش از 10 مرد در کنیسه وجود داشته باشند نماز برگزار میشود و در این حال یک نفر که معمولا مسن ترینشان است و عبری را خوب میداند جلو می ایستد و قسمتهایی از تورات و دعا هایی به زبان عبری میخواند و در مواردی رکوع میکنند
مهمترین عبارتی که میخوانند شمع (یعنی بشنو)نام دارد که از تورات برگرفته شده است:
ای اسرائیل بشنو یهوه خدای ما یهوه خدای واحد است پس یهوه خدای خود را به تمامی جان و تمامی قوت خود محبت نما
شنبه را به عبری شبات میگویند و ریشه ان به معنی استراحت کردن است و دست از کار کشیدن
واژه پارسی شنبه از شبات گرفته شده است
منابع:
ناس /جان بی/تاریخ جامع ادیان
زرین کوب /عبدالحسین/در قلمرو وجدان
توفیقی /حسین/شناخت ادیان بزرگ
خودم/مقاله پژوهشی

hvm از شما کمال تشکر را دارم...
یا علی
تشکر کنندگان: hvm ، free_free ، Iman-gta ، AvRiMcM ، MIDNIGHT WOLF ، mohammad.maleki
(2009-12-19 ساعت 00:42)hvm نوشته:  شنبه را به عبری شبات میگویند و ریشه ان به معنی استراحت کردن است و دست از کار کشیدن
واژه پارسی شنبه از شبات گرفته شده است

پس معنی روزهای هفته پارسی از دید یک یهودی میشود:
یک استراحت
دو استراحت
سه استراحت
چهار استراحت
پنج استراحت
جمعه برای نظافت تعطیل است.

از شوخی گذشته، بسیار خوب بود این تاپیک
آزادی ادیان در آمریکا همراه با بخور بخور ذاتی آن باعث شده که هر کس یک دینی از خودش در بکنه و دنبال پیرو بگرده

میدهم من مالیات به اوباما   -----   با لبی خندان، نه با افسوس و آه
مالیات بر درآمد، مالیات مستقیم  ----  تا دهد پاسپورت آبی او به ما

تشکر کنندگان: AvRiMcM ، Iman-gta
دوستان مسیحیان هم نماز می خوانند؟
تشکر کنندگان: AvRiMcM ، Iman-gta
(2011-03-15 ساعت 00:16)ahora-kabir نوشته:  دوستان مسیحیان هم نماز می خوانند؟
اگه منظورتون عبادت کردنه که اونا هم عبادت میکنن.
نماز خوندن ما هم نوعی عبادته.اما نوعه عبادت کردن مسلمان و مسیحی و یهود و ... با هم فرق میکنه.
هر دینی به یه نوع عبادت کردن روی اورده و به اون عادت کرده و عمل کردن به اونو وظیفه ی خودش میدونه.
خلاصه اینکه اونا به خدا اعتقاد دارن اصلا مسخره کردن افراد با دین دیگه رو بد میدونن .غیر از یه سری افراده خاصشون
تونل ها نشان می دهند در دل سنگ ها هم میتوان راه ساخت.....

"اینجآ بجز دوری تــو چیزی به مــن نزدیک نیست"
تشکر کنندگان: ahora-kabir ، AvRiMcM ، Iman-gta ، MIDNIGHT WOLF ، mohammad.maleki
(2011-03-15 ساعت 01:23)sohi نوشته:  
نماز خوندن ما هم نوعی عبادته.اما نوعه عبادت کردن مسلمان و مسیحی و یهود و ... با هم فرق میکنه.
هر دینی به یه نوع عبادت کردن روی اورده و به اون عادت کرده و عمل کردن به اونو وظیفه ی خودش میدونه.
خلاصه اینکه اونا به خدا اعتقاد دارن اصلا مسخره کردن افراد با دین دیگه رو بد میدونن .غیر از یه سری افراده خاصشون

فکر کنم منظور خودم را خوب نرسوندم
برای مثال مسلمان ها و زرتشتیان روزی پنج بار نماز می خوانند و یهودیان روزی سه بار
از یک نفر پرسیدم گفت هفته ای یک روز می خوانند البته اطلاعاتش دقیق نبود اینجا فقط اسلام معرفی میشه !!!
تشکر کنندگان: hamedrouhi ، Iman-gta ، AvRiMcM ، mavarfan ، MIDNIGHT WOLF ، apoornaki
اصولا غربی ها بدلیل اینکه از تسلط مذهب خاطره خوبی ندارند لذا سکولاریسم بشدت در جوامع غربی رعایت میشود و تخطی از آن به مثابه رویارویی با آزادی و دموکراسی می باشد و افرادی که مذهب را از حریم شخصی خارج کنند بشدت با آنها برخورد شده و در جامعه مطرود میشوند. لذا در عین اینکه آمریکا کشوریست آزاد و همه مذاهب مجوز فعالیت دارند ولی فقط در حریم های خصوصی ....Smile
آرزوی من مفید بودن برای مهاجرسراست در صورتی که پرسش و یا مشکلی دارید(هرچندغیرقابل حل) دارید می توانید تا حد توان من روی کمک من حساب کنید...Smile

دستهایی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستندکه رو به آسمان دعا می کنند(کورش کبیر)
تشکر کنندگان: hamedrouhi ، ahora-kabir ، AvRiMcM ، Iman-gta ، MIDNIGHT WOLF ، Dr Sara

نماز به این شکل که سر ساعت خاصی کلمات خاصی رو با حرکات بدنی مشخص انجام بدی خیر. ولی دعا های روزانه به این شکل که با زبون خودت با خدا حرف دلت رو بزنی خیلی زیاده و جزو وظایف در انجیل هست که "همواره در دعا باشید." اون هفته ای یکبار که میگید برای شنیدن وعظ و دریافت عشا و جمع شدن ایمانداران دورهم هست. توفیلما مگه ندیدین که قبل از خواب و موقع غذا دعا می کنن؟ (مثلا اشکها و لبخندها).
تشکر کنندگان: sohi ، mavarfan ، MIDNIGHT WOLF
(2011-03-15 ساعت 01:33)ahora-kabir نوشته:  
(2011-03-15 ساعت 01:23)sohi نوشته:  

فکر کنم منظور خودم را خوب نرسوندم
برای مثال مسلمان ها و زرتشتیان روزی پنج بار نماز می خوانند و یهودیان روزی سه بار
از یک نفر پرسیدم گفت هفته ای یک روز می خوانند البته اطلاعاتش دقیق نبود اینجا فقط اسلام معرفی میشه !!!

منظورتان واضح است
اما جواب
یک نوع نماز بیشتر ندارند و میشود گفت که به نوعی نماز جماعت است و اسم آن نیز عشاء ربانی است
هر وقت مناسبتی پیش بیاد و کشیشی حال و حوصله داشته باشه مراسم فوق اجرا میشه
در اون مراسم پس از خواندن ادعیه مخصوص به حضار نان و شراب خورانده میشه (تکه کوچکی نان که پاره تن عیسی خوانده میشود و آن نان در شرابی که خون عیسی نامیده میشود خیس شده و در کام نماز گزاران قرار داده میشود
عبارت قرص نمار که در بین ما جاری است کنایه به همین تکه نان دارد که شبیه قرص است
نماز مسیحی همان است و نوع دیگری ندارد
در خاتمه تقاضا میشود در حد امکان از ادامه بحث های مذهبی خودداری فرمایید و به امور مهاجرت بپردازید
با سپاس

قبلا خواهش کردیم از بحث در باره مذهب خودداری فرمائید
این سایت در باره مهاجرت قانونی اطلاع رسانی و تبادل نظر میکند لذا تاپیک حاظر بسته میشود
لطفا از ایجاد موضوعات مشابه خودداری فرمایید
سپاس

تشکر کنندگان: frozen mind ، storagemeter

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان