کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تقاضای کمک مونا زارعی از هموطنان مقیم آمریکا
Exclamation 
بخش هایی از نامه درخواست کمک مونا خطاب به ایرانیان مقیم آمریکا: اسم من مونا است، من این نامه را از روی تخت آی.سی.یو در بیمارستان جکسون میامی فلوریدا برای شما می نویسم. ... من دانشجوی دکترای برق در دانشگاه بین المللی فلوریدا هستم. بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه صنعتی شریف تهران در تابستان ٢٠٠٧ از چندین دانشگاه آمریکا بورس تحصیلی گرفتم. من فلوریدا را برای تحصیل انتخاب کردم و در آگوست ٢٠٠٧ وارد دانشگاه شدم. ... متاسفانه ٤ ماه بعد از اقامتم در آمریکا در نوامبر ٢٠٠٧ بیمار شدم و پزشکان بیماریم را یک بیماری نادر خونی تشخیص دادند. این بیماری بتدریج باعث نارسایی مغز استخوانم شده است. ... اکنون 2 ماه است که من به طور مداوم در ICU بستری می شوم. تیم پزشکی من به این نتیجه رسیده است که تنها راه نجات من پیوند مغز استخوان است. ... من بانکهای بسیاری را برای مغز استخوان جستجو کرده ام اما نتیجه مایوس کننده بوده است. چون از نظر علمی احتمال پیدا کردن اهدا کننده از میان ایرانیان برای من بیشتر است، چشم امیدم به حمایت شما ست.

اطلاعات کاملتر را اینجا دنبال کنید.
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
من این مطلب رو توی ف.ی.س ب.و.ک دیدم امیدوارم زودتر کسی پیدا بشه که بتونه کمک کنه.
Hope Never Die

شماره کیس: ***31
تاریخ دریافت نامه قبولی:may 2008
کنسولگری:abudhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: july 2008
تاریخ کارنت شدن کیس:May 2009
تاریخ دریافت نامه دوم:31 may
تاریخ مصاحبه:14 july
دریافت ویزا: 30 september (روز آخر)
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، Parslottery ، ChairMan ، amir_ebrahimi99 ، حامد ، yek_mosafer ، msar
واقعا از خوندن این مطلب متاثر شدم و همچنین از خوندن نظرات مربوط به اون در صفحه وردپرس به وجد اومدم که همه ی ایرانیان اعلام آمادگی کردند.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
چه ناراحت كننده.اميدوارم به زودي شخص مناسب براي اهدا پيدا بشه.مطمئنم كه ايرانياني كه در امريكا هستن بي تفاوت از اين مسئله نميگذرن.واقعا حيف هستن چنين استعدادهاي باارزشي
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، Ashkan78 ، ChairMan ، nnazi_2005 ، حامد ، yek_mosafer ، battosai ، omino ، msar ، afshin007x
برای کمک به مونا از ایران چه کنیم؟

لینک مطلب اصلی

خوشبختانه اطلاعات مونا در دو آزمایشگاه در تهران وجود داره و من از همه تقاضا میکنم زحمت بکشند و برای دادن آزمایش به این یکی از این دو آزمایشگاه مراجعه کنند. مراحل به صورت زیره:

از یک پزشک عمومی بخواهید براتون آزمایش HLA – Class 1 بنویسه .
به آزمایشگاه بهار یا نور مراجعه کنید و آزمایش بدید.
شماره پرونده مونا در آزمایشگاه بهار 1049 و در آزمایشگاه نور 1733 است. از مسوولان آزمایشگاه بخواهید تا آزمایش شما را با این پرونده چک کنند.
آزمایشگاه بهار
نام مدیر: برزو گوران تلفن: ۸۸۹۶۵۸۱۸, ۸۸۹۶۱۷۴۸, ۰۹۱۲۶۰۴۸۵۸۸ نمابر: ۸۸۹۷۴۱۸۸ آدرس: - کارگر شمالی (امیرآباد) – جنب پمپ بنزین – پ. ۱۶۲۷
آزمایشگاه نور
نام مدیر: مریم جلالی تلفن: ۶۶۴۲۹۸۷۱, ۶۶۴۲۷۷۸۹, ۶۶۴۲۲۳۶۲ نمابر: ۶۶۴۲۲۳۳۷ آدرس: تهران – منطقه ۶ – بلوار کشاورز – بین خیابان جمالزاده و کارگر شمالی (امیرآباد) – پ. ۱۱۱
لطفا هرگونه سوال مرتبط با موضوعات مهاجرت را در انجمن مطرح کنید، از پاسخ به پیامهای خصوصی و ایمیل در موارد فوق معذورم

".We do not inherit the Earth from our Ancestors, we borrow it from our Children"
من آمادگي اين كار رو دارم اما آيا كسي پزشكي مي شناسه كه اين آزمايش رو برام بنويسه؟ اگه مي شناسيد خبر بديد كه بكوب بيام تهران.
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
تشکر کنندگان: m.memari ، ChairMan ، hamed_gh ، babakped ، kash ، f.o ، yek_mosafer ، zohreh36 ، battosai ، omino ، msar
از عزيزان مطلع سئوالي داشتم ،در صورت مثبت بودن آزمايش كمك كننده؟ اين عمل به چه صورت است ؟ ( مثلا مانند پيوند اعضا است)
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
تشکر کنندگان: yek_mosafer ، msar
دوستان پزشک در مهاجرسرا داریم، ممنون میشوم اگر از نظر پزشکی اطلاع رسانی کنند.

تشکر کنندگان: ChairMan ، yek_mosafer ، msar
خودش نوشته اگه جواب +باشه فقط از شما خون میگیرن،میفرستن اونجا خودشون سلول بنیادینو از خون میگیرن وبه کار میبندن
[font=Verdana]
یا به ما یار نشو یا چو شدی چون ما شو+++ما چو رسوای جهانیم تو هم رسوا شو
عاشق و رند و غزل خوان و فرنگی مشرب+++رند و لاقید و ملامت کش و بی پروا شو
[/font]

تشکر کنندگان: behroozm ، Ashkan78 ، Ali Sepehr ، یه مهاجر ، yek_mosafer ، msar
وبلاگی که برای کمک به مونا ساخته شده است :
http://helpsavemona.blogspot.com

اگر مایل به انجام تست هستید، براي اطلاعات درمورد آزمايش HLA در ايران با خانم دکتر مينا زارعي، خواهر مونا، به اين شماره تلفن تماس بگيرند: 09122145379
ساير شماره تلفن¬هاي تماس با شرح زير است: 09122002684- 09122481424- 02144990236 -02144990031
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

تشکر کنندگان: admin ، Parslottery ، ChairMan ، Ashkan78 ، Spiritual ، nnazi_2005 ، matrix ، Hojjat ، shahram1347 ، yek_mosafer ، msar
با سلام

همونطور که میدونید بنده دکتر نیستم اما دیشب پس از خواندن این مطلب واقعا متاثر شدم و به دنبال اطلاعاتی برای کانادا میگشتم که با آدرس زیر مواجه شدم، اطلاعات بسیار کاملی در مورد اهدا کننده گان وجود داره...
http://www.blood.ca/centreapps/internet/...&CloseMenu#

اما کمی از اطلاعات این وبسایت رو خدمتتون میگذارم تا کمی این مسله شفافتر بشه.
مطمنا دوستانی که منتظر این پیوند هستند وقتی ندارند که منتظر بماند تا شک کسی به یقیین تبدیل بشه، اگر واقعا مایل هستید میبایست از همه ی جوانب با خبر باشید تا خدایی نکرده در مرحله ی آخر انصراف ندهید. هنگامی که شما پس از آزمایشات به عنوان اهدا کننده ی مناسب مورد تایید قرار گرفتید مراحلی برای آماده سازی شخص اهدا گیرنده آغاز میشود، پس بسیار مهم هستش که از تصمیم خود مطمن باشید. خدایی نکرده اگر قراره کسی آخر خط جا بزنه همون بهتر که لااقل امید واهی به کسی نده و از اول پا پیش نذاره.

خوشبختانه امروز متوجه شدم که دو روش برای اهدای سلول های بنیادی وجود داره، و اون روش اولی و معمول که دردناک بود دیگه تنها روش موجود نیست.

برای مثال در زیر تعدادی پاسخ به پرسشهای همگانی که برگرفته از وبسایت ذکر شده میباشد وجود دارد:

تمامی مراحل زیر در صورتی انجام میشود که شما در تست ابتدایی برای واجد شرایط بودن تایید شده باشید.

روش اول:
ویرایش توسط خودم : دوستان گرامی این روش اول که بصورت جراحی میباشد فقط جهت اطلاع رسانی و کامل نگه داشتن اطلاعات ترجمه شده از منبع میباشد؛ برای اهدا سلول بنیادی در مورد خانم مونا احتیاجی به انجام این عمل نیست و فقط با روش دوم و با اهدای کمی خون میتونید این کار رو انجام دهید.

- در این روش پروسه ی اهدای مغز استخوان نیاز به یک عمل تحت بیهوشی دارد. پزشکان از یک سوزن خالی و مخصوص برای خارج کردن مایع مغز استخوان از لگن خاصره استفاده میکنند. به طور معمول یک لیتر از این مایع گرفته میشود. این پروسه حدود 45 تا 90 دقیقه طول خواهد کشید. مایع استخراج شده شامل مقداری خون و سلولهای بنیادی از لگن خاصره میباشد. تمامی خون و سلول های بنیادی در عرض 6 هفته جایگزین خواهند شد.

خطرات اهدای مغز استخوان تحت عمل چیست؟
-
تجربه نشان داده که اهدای مغز استخوان روش ایمنی می باشد. تنها خطر ممکنه مربوط به بیهوشی میباشد که بنا بر نوع بیهوشی متفاوت میباشد. عفونت در محل برداشت مغز استخوان بسیار نادر میباشد و در صورت مشاهده با آنتی بیوتیک رفع خواهد شد. صدمه به عصب، استخوان و یا بافت ها بسیار نادر میباشد و ممکن است به معالجات بدی نیاز داشته باشد. تمامی این خطرات قبل از اهدا توضیح داده خواهد شد. از شما خواسته میشود که لیستی از سوال های خود ارایه دهید تا با پاسخ آنها شما در این پروسه احساس راحتی داشته باشید.

عواقب کوتاه مدت این عمل چیست؟

- شما میتوانید انتظار کمی درد در ناحیه پشت به مدت چند روز داشته باشید. بسیاری از اهدا کنندگان بعد از چند روز به کارهای عادی خود بازمیگردند. مغز استخوان شما پس از 6 هفته کاملا باز خواهد گشت.

اما روش دیگری نیز برای اهدا موجود میباشد.

روش دوم :
- روش دیگر اهدای سلولهای بنیادی از طریق جریان خون شماست. به منظور افزایش سلولهای بنیادی در خون، به شما تعدادی دارو به نام (granulocyte colony stimulating factor (G-CSF بطور روزانه و به مدت 4 یا 5 روز تزریق خواهد شد . پس از اینکه خون توسط یک سوزن کشیده شد سلولهای بنیادی توسط یک پروسه به نام apheresis جمع آوری خواهد شد. در این پروسه سلولهای بنیادی در خون اهدا شده توسط سانترفیوج از سلولهای عادی جدا خواهد شد. سپس خون عادی باقی مانده شما به بدنتان بازگردانده خواهد شد. این روش نیازی به عمل جراحی ندارد.

هزینه ی این پروسه اهدا را چه کسی تقبل میکند.؟ (برای مثال در این مورد که موسسه OneMatch هستش.)

- OneMatch تمامی هزینه هایی را که شما برای اهدا سلولهای بنیادی تقبل کرده اید پرداخت خواهد کرد. اگر شما مجبور به رفتن به شهر دیگری برای اهدا هستید، OneMatch تمامی هزینه سفر و اقامت شما و همراتان را پرداخت خواهد کرد. تجربه نشان داده که در هنگام دوران باز پروری بعد از اهدا سلولهای بنیادی بیشتر کارفرما ها تمایل به دادن مرخصی بیماری یا مرخصی با حقوق به فرد اهدا کننده را دارند.

اگر پشیمان بشوم چه خواهد شد؟؟

-شما در هر مرحله از پروسه میتوانید از ادامه صرف نظر کنید و تصمیم شما کاملا محرمانه خواهد ماند. اما میبایست آگاه باشید که اگر پس از مراحل آماده سازی بیمار تصمیم به صرف نظر کنید خطر بسیار جدی مرگ برای بیماری که منتظر اهدا می باشد وجود دارد. شما در مراحل اول از زمان شروع آماده سازی بیمار مطلع خواهید شد و تمامی فرصت های انصراف قبل از آن تاریخ انتظار میرود.

منبع: http://www.blood.ca/centreapps/internet/...&CloseMenu#

---------------
نظر شخصی:
واقعا فکر نمیکنم اهدای سلولهای بنیادی به روش آخری خیلی سخت باشه، دیگه نیازی به تبلیغ و .... نیست، انتخاب با شماست.
همیشه توی مدرسه وقتی میگفتند "بنی آدم اعضای یکدیگرند...." میگفتم که چی؟؟!!
حالا واقعا فهمیدم
واقعا جالبه که میشه با یک درصدی از خون، جان یکی دیگه رو نجات داد.

پیروز باشید.
من سوات ندارم امزا بزارم. نمیشه انگشط بزنم؟؟ په ای چه وب صاتی یه
من امروزبه دليلي مجبور شدم سريع بيام تهران.

با خواهر ايشون تلفني صحبت كردم كه تصادفا ايشون امروز در بيمارستان كودكان (علي اصغر) كشيك بودن.

رفتم اونجا و برام توي دفترچه آزمايش رو نوشتن. دوشنبه هم مي رم آزمايش مي دم.

(2009-12-25 ساعت 01:28)sadra_sepehr نوشته:  وبلاگی که برای کمک به مونا ساخته شده است :
http://helpsavemona.blogspot.com

اگر مایل به انجام تست هستید، براي اطلاعات درمورد آزمايش HLA در ايران با خانم دکتر مينا زارعي، خواهر مونا، به اين شماره تلفن تماس بگيرند: 09122145379
ساير شماره تلفن¬هاي تماس با شرح زير است: 09122002684- 09122481424- 02144990236 -02144990031
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
حسب الامر ادمین عزیز...
این خانم دکتر ما طبق صحبتی که خودش کرده دچار بیماری هموگلوبینوری حمله ای شبانه است که به اختصار به ان پی ان اچ اطلاق میشود
ببینیم این مرض نادر که از هر صد هزار نفر یکی را مبتلا میکنه چیه؟
گلبولهای قرمز این افراد به علت مشکلاتی که از منبع تولیدشان در مغز استخوان دارد دچار مشکل میشه و میترکه و براثر این ترکیدن پروتءین درون این گلبولها که هموگلوبین نام داره در خونشان ازادمیشه که نهایتا در ادرار ظاهر میشه و بهش میگن همو گلوبینوری(یعنی دفع هموگلوبین در ادرار)از طرفی این امر بیشتر در شبها اتفاق میافته پس بحث شبانه هم که معلوم شد چیه و چون براثر حمله استرس یا عفونت یاتزریق هم این ترکیدن گلبولی ایجاد میشه بهش میگن حمله ای
معمولا با دردهای شدید کمر وشکم بیماران ازار میبینند
اخرالامر به علت انسدادهای عروقی مکرری که برای اینها رخ میده و....کم خونی و...نارسایی کلیه و بزرگ شدن طحال و....بعداز انجام ازمایشات تخصصی ومحرز شدن تشخیص این بیماری موذی!درمانها شامل تزریق کورتون و یکسری داروها شروع میشود اما دست اخر درمان نهایی یا تزریق سلولهای بنیادی بند ناف به بیمار است و یا پیوند مغز استخوان که به اختصار انرا بی ام تی مینامیم
بدن ما نژادپرستانه عمل میکنه !یعنی سیستم ایمنی ما هر مغز استخوان یا هر عضوی را به همین راحتی نمیپذیره و ان عضو پیوندی را غریبه فرض میکنه و شروع به ایجاد انواع واقسام ری اکشنهای ازارنده میکنه به همین علت ازمایشی ساده تحت عنوان اچ ال ای تایپینگ اینجا مطرح میشه که میاد دسته ای از سلولهای بدنی فرد دهنده پیوند را بررسی میکنه که ایا ویژگی های این سلولهابا ویژگیهای سلولهای بدن گیرنده پیوند مشترک میباشد یانه که اگر پاسخ مثبت بود فرد را اماده پیوند میکنند
حالابریم سر بررسی پیوند مغز استخوان که برخلاف سایر پیوندها جراحی نمیخواد
این پیوند اگر از خود فرد بیمار صورت بگیره بهش میگن نوع اتولوگ اگر مغز استخوان از دوقلوی فرد بیمار گرفته بشه سین ژءیک واگر از فرد دیگری باشه که نوع الوژءیک بی ام تی نام دارد که نوع اخیر در مورد این خانم مونا زارعی اینجا مصداق داره که درهمه انواع این سه نوع پیوند مغز استخوان میان ازلگن خاصره فرد اهداکننده باسرنگ مایع قهوه ای رنگ مغز استخوان را میگیرن و از طریق یک سیاهرگ مرکزی در قفسه سینه بیمار تزریق میکنن وبه این ترتیب پیوند صورت میگیره
یا روش جدیدتر اینکه میان با تزریق داروهایی به فرد دهنده پیوند سلولهای بنیادی رو توخونش تکثیر ونهایتا از سایر سلولهای خونیش جدا کرده به بیمار داوطلب پیوند مغز استخوان از طریق همان سیاهرگ که گفته شد تزریق میکنند
وبعد از این پیوند فرد دچارعلایم مختلفی خواهد شد که ایجاب میکنه حدود یک ماه در بیمارستان تحت نظر باشه و........که خارج از حوصله این سایت و این تاپیک میباشد
به هر حال خوشبختانه دوستان تلفن بستگان این فرد وازمایشگاه را در این تاپیک گذاشته اند و با لینکهای اینترنتی که اینجا داده شده و اعلام امادگیهایی که برای این فرد شده وایامی که در این دو روز پیش رو داریم به قوه الهی ودعای همه ما شفای عاجل برای این هموطن عزیز ارزو مندیم
این اطلاعات پایه وجنرال من بود دوستان برای دریافت اطلاعات تخصصی بیشتر به مراکز پیوند مغز استخوان در بیمارستا ن شریعتی و یا بیمارستان امام خمینی در تهران میتوانند مراجعه کنند
یا علی
من همین الان با مادر خانم زارعی تلفنی صحبت کردم.

دوستان اینکار هیچ خطری برای اهداکننده نداره و مثل اهدای خون عادی که در مراکز اهدای خون انجام میشه می مونه و حتی خونی که از شما می گیرند کمتر از اهدای خون هست و خیلی زود بازسازی میشه.

طبق گفته ی ادمین عزیز و همچنین مادر گرامی خانم زارعی از پزشکتون بخواهید در دفترچه بیمه شما آزمایش HLA – Class 1 رو بنویسه و به یکی از این آزمایشگاهها مراجعه کنید و بگویید نتیجه آزمایش شما رو با نمونه ی خانم مونا زارعی چک کنند و خانواده ی محترم خانم زارعی هم هزینه ی این آزمایش رو متقبل شدند و هیچ هزینه ای برای شما ندارد.

آزمایشگاه بهار
نام مدیر: برزو گوران تلفن: ۸۸۹۶۵۸۱۸, ۸۸۹۶۱۷۴۸, ۰۹۱۲۶۰۴۸۵۸۸ نمابر: ۸۸۹۷۴۱۸۸ آدرس: - کارگر شمالی (امیرآباد) – جنب پمپ بنزین – پ. ۱۶۲۷

آزمایشگاه نور
نام مدیر: مریم جلالی تلفن: ۶۶۴۲۹۸۷۱, ۶۶۴۲۷۷۸۹, ۶۶۴۲۲۳۶۲ نمابر: ۶۶۴۲۲۳۳۷ آدرس: تهران – منطقه ۶ – بلوار کشاورز – بین خیابان جمالزاده و کارگر شمالی (امیرآباد) – پ. ۱۱۱
سیدعلی سپهر
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

تشکر کنندگان: sh-b ، Ashkan78 ، R.F ، Parslottery ، nader ، shahram1347 ، سارا کوچولو ، yek_mosafer ، rouzbehdarvishi ، msar
سلام گروه خون چیه؟
‫ ‫به ياد داشته باشيد: گروه خوني در اين پيوند تعيين­کننده نيست. به اين معني که هر کسي با هر گروه خوني ممکن است يک اهداکننده­ي مناسب براي مونا باشد.
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، nader ، yek_mosafer ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان