کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
فرمهایی که در فرودگاه پر میکنید (بعد از ورود به آمریکا)
چه فرمهایی را باید در هواپیمایی که به آمریکا می آید پر کنید:
Customs Declaration Form

Form I-94
اي دل اندر بند زلفش از پريشاني منال _ _ _ _ _ مرغ زيرك چون به دام افتد تحمل بايدش
پاسخ
سلام آقا عمران
مرسی از لینکها و اطلاعات
ظاهرا این فرم I-94 برای افرادی هست که با ویزای توریستی و...
میان آمریکا و برا مهاجرین نمی باشد.
در توضیحات فرم اینگونه بیان شده .
نظر شما چیست ؟
پاسخ
ممنون آقا نوید به خاطر دقت نظرت راستش اینه امروز یکی برایم فرستاده بود و من هم بدون مطالعه گذاشته بود تو بخش لاتاری ولی حالا منتقل شد به اینجا
اي دل اندر بند زلفش از پريشاني منال _ _ _ _ _ مرغ زيرك چون به دام افتد تحمل بايدش
پاسخ
تشکر کنندگان: panteha ، Solitude ، shiraz mamali ، niloo-kh ، alirezanz ، آلیس-1980 ، taherifar ، msar ، rkm
Amir نوشته: سلام آقا عمران
مرسی از لینکها و اطلاعات
ظاهرا این فرم I-94 برای افرادی هست که با ویزای توریستی و...
میان آمریکا و برا مهاجرین نمی باشد.
در توضیحات فرم اینگونه بیان شده .
نظر شما چیست ؟

در مورد ورود به آمریکا با ویزای غیر مهاجرتی میدونم که I-94 شبیه یک کارت هست که مهر میشه و توی پاسپورت منگنه میشه و حداکثر مدت مجاز اقامت شما هم توش قید میشه (در مورد ویزای دانشجویی توی I-94 ثبت میکنند D/S یعنی اجازه اقامت تا Duration of Studies یا همون طول مدت تحصیل). هر بار هم که قرار باشه از آمریکا خارج بشین I-94 رو تحویل میگیرند و به این ترتیب خروجتون رو ثبت میکنند. اما در مورد ویزای مهاجرتی اطلاعی ندارم.
شماره کیس: AS93XX
نامه اول: 2007 4th April
ارسال مدارک: 9th May 2007
دریافت پاکت دوم: 23rd March 2008
مصاحبه: 6th May 2008
كليرنس: 13th May 2008
دريافت ويزا: 9th June 2008
دریافت کارت: 11th July 2008
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، panteha ، khavaran ، Solitude ، Sepasttian ، mooj ، manila ، niloo-kh ، alirezanz ، امین 13 ، taherifar ، msar ، Nataliea
با سلام وخسته نباشيد از راهنمائيهاي خوب شما من از برندگان لاتاري 2008 هستم وشماره كيسم بين هفت تا هشت هزار ميباشد تاريخ مصاحبه كي ميشود 2-از نظر اسپانسر من هيج كس را در امريكا ندارم چه بايد بكنم لطفا راهنمايي كنيد
پاسخ
تشکر کنندگان: diaz ، peyman1355 ، alirezanz ، امین 13 ، taherifar ، msar
ليدا نوشته: با سلام وخسته نباشيد از راهنمائيهاي خوب شما من از برندگان لاتاري 2008 هستم وشماره كيسم بين هفت تا هشت هزار ميباشد تاريخ مصاحبه كي ميشود 2-از نظر اسپانسر من هيج كس را در امريكا ندارم چه بايد بكنم لطفا راهنمايي كنيد

لطفا سوالتون رو در تالار برنده های ۲۰۰۸ مطرح کنید: اینجا
پاسخ
تشکر کنندگان: peyman1355 ، niloo-kh ، alirezanz ، taherifar ، msar
سلام
قرمها رو در این آدرس هم می تونید ببینید. آدرس بالا گاهی درست باز نمی شه:
http://www.cbp.gov/linkhandler/cgov/trav..._decla.pdf
اما چندتا موضوع که نیاز به همفکری داریم:
1- ما که با ویزای مهاجرت داریم می ریم باید خودمون رو رزیدنت معرفی کنیم؟
2- در مورد سوال شماره 15 ما باید ارزش پولی همه ی چیزهامون رو بنویسیم؟ حتی وسایل شخصی؟ در اینصورت اگر رزیدنت محسوب نشیم حتما ارزش چیزهامون از 100 دلار بیشتره و اونوقت مشمول گمرکی می شیم درسته؟
3- در مورد چیزهای ارزشمند از سکه نام برده ولی صحبتی از طلا نکرده. ارزش طلا رو هم باید نوشت؟
4- در مورد پول نقد واضحه که هر فرد زیر 10000 دلار می تونه بیاره. اما در مورد فرودگاه ایران چطور؟ تا چقدر پول رو ایراد نمیگیرن؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mre ، amoohooman ، mml ، panteha ، Solitude ، ASALI ، peyman1355 ، sadeghi897 ، shatsi ، manila ، mirzamemar ، mohamad2014 ، alirezanz ، امین 13 ، Rooz ، taherifar ، msar
ehsan نوشته: سلام
قرمها رو در این آدرس هم می تونید ببینید. آدری بالا گاهی درست باز نمی شه:
2- اینکه در مورد سوال شماره 15 ما باید ارزش پولی همه ی چیزهامون رو بنویسیم؟ حتی وسایل شخصی؟ در اینصورت اگر رزیدنت محسوب نشیم حتما ارزش چیزهامون از 100 دلار بیشتره و اونوقت مشمول گمرکی می شیم درسته؟
3- در مورد چیزهای ارزشمند از سکه نام برده ولی صحبتی از طلا نکرده. ارزش طلا رو هم باید نوشت؟
4- در مورد پول نقد واضحه که هر فرد زیر 10000 دلار می تونه بیاره. اما در مورد فرودگاه ایران چطور؟ تا چقدر پول رو ایراد نمیگیرن؟

1- بله شما رزیدنت هستید، اگر دقت کنید روی ویزاتون هم نوشته شده که تا وقت رسیدن گرین کارت این ویزا تا یک سال نقش گرین کارت را بازی می کند. حتی شماره گرین کارتتون هم روش هست (:
2- نه! شما اصلا بزن ارزش وسایل همراهت 100 دلار هست. کسی چک نمیکنه چون این فرمها خیلی سال هست که عوض نشده و خودشون هم میدونند که چمدون خالی 100 دلار ارزش داره. البته مثلا اگر قالیچه ابریشم بیست ملیون تومنی همراهتون باشه ممکنه گیر بدن (اون رو هم یک نفر گفته بود که برای مقاصد مذهبی ازش استفاده میکنم و روش نماز میخونم! قبول کرده بودند)
3- نه ننویسید! طلا را خانمتون به عنوان تزیینات شخصی میتونه بیاره.
4- فرودگاه ایران تا حالا روی پول به من گیر ندهده. حتی وسایل را هم چک نمی کنند.

در مورد سایر اقلام پسته و آجیل بوداده، گز و سبزی خشک مشکلی نیست ولی لیمو عمانی را ایراد گرفتند و مجبور شدم لیمو را در فرودگاه واشنگتن دور بیندازم.

با آرزوی سفری خوش
شماره کیس: AS93XX
نامه اول: 2007 4th April
ارسال مدارک: 9th May 2007
دریافت پاکت دوم: 23rd March 2008
مصاحبه: 6th May 2008
كليرنس: 13th May 2008
دريافت ويزا: 9th June 2008
دریافت کارت: 11th July 2008
پاسخ
این pdf ها (ضمیمه ) هم مطالب مفیدی داره:

فایل‌های پیوست
.pdf   traveler_entry_forms.pdf (اندازه 1.04 MB / تعداد دانلود: 2,512)
.pdf   welcome2us.pdf (اندازه 470.13 KB / تعداد دانلود: 2,923)
شماره کیس:2011AS000055##
کنسولگری:ابوظبی
تاریخ مصاحبه و دریافت ویزا: ژانویه 2011
زندگی قصه مرد یخ فروشیست که از او پرسیدند فروختی؟ گفت: نخریدند تمام شد...
پاسخ
من اینطور "شنیده ام" که برای ما که مهاجر هستیم، هر آنچه در اولین سفر با خود بیاریم، چه پول، طلا، سکه، و سایر اشیا و لوازم، هیچ کدوم مشمول گمرکی و ... نمی شن.
اما برای ورودهای بعدی، یا حتی ارسال پول از ایران، چون ایران توی تحریم هست و ما هم بعد از ورود اول دیگه یک شخصیت آمریکایی محسوب می شیم، اولا باید مجوز OFAC بگیریم، دوما باید یه جوری ثابت کنیم که اینا رو توی آمریکا در نیاوردیم تا بهشون مالیات نخوره.
پاسخ
(2008-08-14 ساعت 15:00)Masoud نوشته:  
ehsan نوشته: سلام
قرمها رو در این آدرس هم می تونید ببینید. آدری بالا گاهی درست باز نمی شه:
2- اینکه در مورد سوال شماره 15 ما باید ارزش پولی همه ی چیزهامون رو بنویسیم؟ حتی وسایل شخصی؟ در اینصورت اگر رزیدنت محسوب نشیم حتما ارزش چیزهامون از 100 دلار بیشتره و اونوقت مشمول گمرکی می شیم درسته؟
فكر نميكنممشكلي باشه .فقط بايد اگر بالاي 10.000 تا همراهت داري توي فرم هات بنويسي
ازت نميگيرند ...دوستاني كه تجربه داشتند قبلا نوشته بودند كه اگه بالاي 10.000 تا همراه داريد اعلام كنيد تا بعدا اگر در بانك گذاشتيد و يا چيزي خريديد بهتون گير ندند كه اين همه پول رو از كجا اورديد
اما باز هم دوستان جديدا كسي پول بالاي 10.000 تا برده ؟؟؟؟/ايا عنوان كرده؟،؟؟
[font=Times New Roman]صبورانه در انتظار زمان بمان ! هر چیز در زمان خودش رخ میدهد .
باغبان حتی اگر باغش را غرق اب هم کند درختان خارج از فصل خود میوه نمی دهند[/font]
پاسخ
من اینطور شنیدم که در فرودگاه موقع ورود دستگاه ها و گیت ها مقدار مبلغ همراه شما رو نشون میده و اگه بالای 10000 باشه و شما در فرم صحیح وارد نکرده باشید متوجه خواهند شد و میتونند اضافی را بگیرند(دروغ نگفتن اصل مهمیه)
فعلا تجربه این سفر به کامم نرسیده و فقط شنیدم
2013as4### یک نفر ,"خواستن توانستن است",مصاحبه:W2 Feb انکارا,صورتی،کلیرنس27Mar
Seattle
پاسخ
(2013-02-24 ساعت 15:42)sooso نوشته:  من اینطور شنیدم که در فرودگاه موقع ورود دستگاه ها و گیت ها مقدار مبلغ همراه شما رو نشون میده و اگه بالای 10000 باشه و شما در فرم صحیح وارد نکرده باشید متوجه خواهند شد و میتونند اضافی را بگیرند(دروغ نگفتن اصل مهمیه)

اینطور نیست اصل بر صداقت است
شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر
جمع تقريبي هزينه ها:7000عکس،50500 DHL،ترجمه مدارک 180
پاسخ
تشکر کنندگان: Soap McTavish ، sooso ، naarestan ، manila ، alirezanz ، taherifar ، msar
(2013-02-24 ساعت 15:50)gol1 نوشته:  
(2013-02-24 ساعت 15:42)sooso نوشته:  من اینطور شنیدم که در فرودگاه موقع ورود دستگاه ها و گیت ها مقدار مبلغ همراه شما رو نشون میده و اگه بالای 10000 باشه و شما در فرم صحیح وارد نکرده باشید متوجه خواهند شد و میتونند اضافی را بگیرند(دروغ نگفتن اصل مهمیه)

اینطور نیست اصل بر صداقت است

منظور من هم داشتن صداقت هست، این صحبتی که نوشتم صحبتی بود که از یکی از وکلای مهاجرتی در کالیفرنیا شنیدم و از صحت این موضوع اطلاعی ندارم. اما مهم همون صداقت هست که شما میگی Smile
2013as4### یک نفر ,"خواستن توانستن است",مصاحبه:W2 Feb انکارا,صورتی،کلیرنس27Mar
Seattle
پاسخ
تشکر کنندگان: ایلیا8118 ، milad_aae ، niloo-kh ، daad ، alirezanz ، امین 13 ، taherifar ، msar ، alirezafarhang81
دوستان در مورد فرمهای هواپیما سوال 15 ما رزیدنت به حساب میایم یا ویزیتور؟ارزشش رو چقدر بزنیم؟و تو صفحه ی دوم فرمها هم چیزی باید بنویسیم؟به جز این فرم فرم دیگه ای هم باید پر کنیم؟
شماره کیس :**2013AS000028
تاریخ رویت قبولیmay
کنسولگری:ANKARA
زمان مصاحبه:هفته ی سوم ژانویه.  نتيجه: ويزاي يه ضرب
تعداد :2  نفر  
ساكن تگزاس در حال حاضر
پاسخ
تشکر کنندگان: niloo-kh ، taherifar ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان