کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
تحصیل در کانادا
(2012-09-22 ساعت 11:35)sam_ee_ra نوشته:  
(2012-09-22 ساعت 01:59)نیما6446 نوشته:  با سلام به دوستان عزیز
یه سوال داشتم . من حدود یک سال و نیم که واسه مهاجرت به کانادا ( کبک) اقدام کردم... و درسته که میگن معمولا قانون اینجوری که کسی که پرونده مهاجرتی داره شانسش واسه گرفتن ویزاههای دیگه خیلی خیلی کمه یا حتی صفر... ولی میخواستم بدونم کسی از بین شما و یا دوستانتون یا اقوام بودن که با وجود پرونده مهاجرتی واسه ویزای دانشجویی اقدام کرده باشه و نتیجه ای هم داده باشه ( واسه فدرال یا کبک فرقی نداره) چون از طرفی گرفتن پذیرش با توجه به شرایطم خیلی راحته... و با یک وکیل تو کانادا صحبت کردم و می گه چون 2تا کیس جداست هیچ مشکلی نداره و این کار کاملا امکان پذیره ولی از طرفی وکیل ها واسه پولش هر حرفی رو میزنن وهمه چیز از نظر اونا امکان پذیره...
سپاسگذارم

سلام دوست عزیز
والا ما برای ویزای دانشجوییی اقدام کردیم و این هفته انشا... میریم مدارکو تحویل سفارت کانادا در ابوظبی بدیم اونجا باز سوال میکنم ولی من در جریان پیزی که میگین نیستم
اینو میدونم که یه دانشجو توی مونترال بعد از 5 یا 6 سال میتونه سیتیزن بشه و بعد از سه سال پی آر
توی اطرافم ندیدم این چیزی که شما میگید اما ما انشا... تا 3 4 ماه ویزا بگیریم و بریم میتونم از نزدیک پرسو جو کنم
البته من هم یه همچین چیزی شنیدم.. ولی باید از یه وکیل با تجربه بپرسی تا جواب درست رو پیدا کنیCool
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان من لیسانس رشته تاسیسات دارم برای ادامه تحصیل چه اقداماتی باید انجام بدم؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-30 ساعت 19:26)jad1661 نوشته:  
(2012-09-22 ساعت 11:35)sam_ee_ra نوشته:  
(2012-09-22 ساعت 01:59)نیما6446 نوشته:  با سلام به دوستان عزیز
یه سوال داشتم . من حدود یک سال و نیم که واسه مهاجرت به کانادا ( کبک) اقدام کردم... و درسته که میگن معمولا قانون اینجوری که کسی که پرونده مهاجرتی داره شانسش واسه گرفتن ویزاههای دیگه خیلی خیلی کمه یا حتی صفر... ولی میخواستم بدونم کسی از بین شما و یا دوستانتون یا اقوام بودن که با وجود پرونده مهاجرتی واسه ویزای دانشجویی اقدام کرده باشه و نتیجه ای هم داده باشه ( واسه فدرال یا کبک فرقی نداره) چون از طرفی گرفتن پذیرش با توجه به شرایطم خیلی راحته... و با یک وکیل تو کانادا صحبت کردم و می گه چون 2تا کیس جداست هیچ مشکلی نداره و این کار کاملا امکان پذیره ولی از طرفی وکیل ها واسه پولش هر حرفی رو میزنن وهمه چیز از نظر اونا امکان پذیره...
سپاسگذارم

سلام دوست عزیز
والا ما برای ویزای دانشجوییی اقدام کردیم و این هفته انشا... میریم مدارکو تحویل سفارت کانادا در ابوظبی بدیم اونجا باز سوال میکنم ولی من در جریان پیزی که میگین نیستم
اینو میدونم که یه دانشجو توی مونترال بعد از 5 یا 6 سال میتونه سیتیزن بشه و بعد از سه سال پی آر
توی اطرافم ندیدم این چیزی که شما میگید اما ما انشا... تا 3 4 ماه ویزا بگیریم و بریم میتونم از نزدیک پرسو جو کنم
البته من هم یه همچین چیزی شنیدم.. ولی باید از یه وکیل با تجربه بپرسی تا جواب درست رو پیدا کنیCool
شما وقتی پرونده مهاجرتی باز کردید یعنی می خواید بمونید...ولی وقتی دانشجویی اقدام می کنید باید تای قوی برای برگشتتون ارائه بدید..و این دو کاملا با هم در تضاده..و تقریبا شانسی ندارید.
we fight for a better life
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان همونطور که میدونید تحصیل در کبک یک حسن بزرگ داره اینکه بعد از تحصیل بدون نیاز به پیدا کردن کار و ... فقط به شرط تسلط به زبان فرانسوی به شما اقامت بی دردسر کبک و سپس اقامت کانادا میدن.
طرح مهاجرتی PEQ به روش تحصیل در کبک هزینه تحصیلی(حدودا 2 ساله) 10-15 هزار دلار(دلار کانادا) در سال داره که نه مدرک زبان هم نمیخواد از روز اول . توی دوره هایی مثل طراحی سایت طراحی گرافیک و انیمیشن و برنامه نویس و حسابداری و ... تحصیل میکنید

حالا سوالم از دوستان اینه به فرض که به همین راحتی اقامت کانادا گرفتیم وضعیت کار چطوره؟ یکی که خودش کانادا بود میگفت الان افتضاح شده اکثر مهاجر ها دارن برمیگردن و کار اصلا گیر نمیاد. واقعا اینطوره یا ایشونم مثل اکثر خارج نشین ها فقط دل آدم خالی میکنه که نیا سخته فلانه ... ؟

1-من با یه مدرک که از کالج شهر مونترال گرفتم میتونم توی کانادا کار پیدا کنم؟
2-هزینه خورد و خوراک و خوابگاه و کلاس فرانسه و ... رفتن من تو کبک (مونترال) چقدر میشه؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: sherwean001
(2016-02-13 ساعت 15:45)hossein69 نوشته:  سلام دوستان همونطور که میدونید تحصیل در کبک یک حسن بزرگ داره اینکه بعد از تحصیل بدون نیاز به پیدا کردن کار و ... فقط به شرط تسلط به زبان فرانسوی به شما اقامت بی دردسر کبک و سپس اقامت کانادا میدن.
طرح مهاجرتی PEQ به روش تحصیل در کبک هزینه تحصیلی(حدودا 2 ساله) 10-15 هزار دلار(دلار کانادا) در سال داره که نه مدرک زبان هم نمیخواد از روز اول . توی دوره هایی مثل طراحی سایت طراحی گرافیک و انیمیشن و برنامه نویس و حسابداری و ... تحصیل میکنید

حالا سوالم از دوستان اینه به فرض که به همین راحتی اقامت کانادا گرفتیم وضعیت کار چطوره؟ یکی که خودش کانادا بود میگفت الان افتضاح شده اکثر مهاجر ها دارن برمیگردن و کار اصلا گیر نمیاد. واقعا اینطوره یا ایشونم مثل اکثر خارج نشین ها فقط دل آدم خالی میکنه که نیا سخته فلانه ... ؟

1-من با یه مدرک که از کالج شهر مونترال گرفتم میتونم توی کانادا کار پیدا کنم؟
2-هزینه خورد و خوراک و خوابگاه و کلاس فرانسه و ... رفتن من تو کبک (مونترال) چقدر میشه؟

ممنون

البته تحصیل کردن و یادگیری زبان فرنچ تا لول ۵ زیاد هم بی دردسر نیست.
شما تو فدرال هم می تونید از روش اکسپرس اینتری که ۶ماهه هست اقامت بگیرید.. داشتن جاب افر از مهمترین مواردی هست که می خوان که خب برا دانشجوها پیدا کردنش زیاد سخت نیست.

در رابطه با هزینه زندگی در کبک(مونتریال)کاملا بستگی به خودتون داره. برا خونه مثلا خیلی ها یه خونه میگیرن اتاقاشو شر می کنن می تونید از سایت http://www.kijiji.ca قیمت هارو ببینید
خورد و خراک برای ما تقریبا ماهی ۵۰۰ تا ۶۰۰ دلار میشه و با خرج های جانبی یا تفریحی تقریبا ۸۰۰ تا ۹۰۰ دلار. بازم بستگی داره خودتون چه جوری خرج کنید. البته برای یک نفر خب کم تر میشه.
در رابطه با کار کردن نمیشه گف کار نیس ولی از اول بخواید یه کار پرفکت پیدا کنید فک نمی کنم باشه باید پله پله برید بالا ولی با یه رزمه خوب حتما کار  هست.
من فک می کنم دوستتون منظورشون با استان البرتا بوده که خب طبیعتا سر ورشکست شدن شرکت ها در رابطه با نفت و گاز عذر خیلی ها رو خواستن. ولی اون کارایی که نام بردید همه جا مورد استفادس.
we fight for a better life
پاسخ
تشکر کنندگان: hossein69 ، maral-map ، sherwean001
درود
من فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری از دانشگاه غیر انتفاعی جابربن حیان رشت هستم.23سال دارم.راستش برای ادامه تحصیل به کشور کانادا مطالب زیادی خوندم و نظرات زیادی شنیدم. یسری با همان مدرکی که از ایران دریافت کردن میخوان همان را در کشور دیگه ادامه بدن و یسری گفتن مجبور شدند همان مقطع که گذرانده اند، در آن کشور (مقصد) دوباره بگذرانند.
میخواستم راهنماییم کنین که آیا من باید به فکر رفتن به کالج (دیپلم) یا به فکر نشستن دوباره در این مقطع (لیسانس) باشم؟
سوال دیگه اینکه برای دانشجویان تازه وارد و انگلیسی زبان و علاقه مند ، کدام شهر کانادا را توصیه میکنین؟ (از همه لحاظ: هزینه ، دسترسی حمل و نقل، آب و هوا، امنیت و...)
و سوال دیگه اینکه به نظرتون رشته مهندسی معماری در کشور کانادا لگوریتد هست؟ اگر نیست باید تغییر رشته دهم؟(که این اجبار میشه از کالج شروع کنم) خیلی مهمه لطفا کسی میدونه کمکم کنه، با سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
راهنمای جامع تحصیل در کانادا :
===================

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکای شمالی است که از ده استان و سه قلمرو تشکیل شده‌ است. این کشور از اقیانوس اطلس تا اقیانوس آرام و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده است. کانادا با مساحت ۹٫۹۸ میلیون کیلومتر مربع ، دومین کشور پهناور جهان از نظر مجموع مساحت و چهارمین کشور پهناور جهان از نظر مساحت خشکی است.
مرز مشترک کانادا با ایالات متحده ، طولانیترین مرز زمینی در جهان است.
بخش زیادی از خاک کانادا به دلیل سرمای هوا و نزدیکی به قطب شمال ، خالی از سکنه است.

چگونگی نظام آموزشی و مدت هر مقطع تحصیلی :

1 . تحصيلات‌ پيش‌ دانشگاهی :

‌در کانادا کودکان‌ از ۳ تا ۶ سالگی در مهد کودک‌ها و دوران‌ آمادگي ، تحت‌ تعليم‌ و تربيت‌ قرار می‌گيرند.
شروع‌ دوره‌ ابتدايی (Elementary School) از ۶ سالگی است. در استان‌ کبک‌ کلاس‌ اول‌ تا ششم‌ و در استان‌ های ديگر کلاس‌ اول‌ تا هفتم‌ را دوره‌ ابتدايی می‌دانند.
دوره‌ دبيرستان‌ (Secondary School) چهار سال‌ است‌ (کلاس هشتم تا دوازدهم).
نظام‌ تحصيلی پيش‌ دانشگاهی در اين‌ کشور به‌ گونه‌ ای است‌ که‌ تا قبل‌ از ورود به‌ دانشگاه‌ دانش‌ آموزان‌ حدود ۱۲ سال‌ تحصيل‌ می‌کنند. البته‌ در استان‌ اونتاريو برای اخذ ديپلم‌ دبيرستان‌ بايد ۱۳ سال‌ درس‌ بخوانند و دانش‌ آموزان‌ شش سال‌ درس‌ به‌ نام‌ دروس‌ علمی اونتاريو (Ontario Academic Credits (OAC را نيز در سال‌ سيزدهم‌ می‌گذرانند.

2 . تحصيلات‌ دانشگاهی :
‌‌
دانشگاه‌ های کانادا در انتخاب‌ دانشجويان‌ اختيار کامل‌ دارند. شرط‌ ورود به‌ دانشگاه‌ ها بر اساس‌ معدل‌ نمرات‌ سال‌ آخر دانش‌ آموزان‌ در دبيرستان‌ ها است.
شرايط‌ پذيرش‌ در دانشگاه‌ های کانادا برای دانشجويان‌ تمام‌ وقت‌ و نيمه‌ وقت‌ يکسان‌ است. در خصوص‌ پذيرش‌ دانشجو برای تحصيلات‌ تکميلی ، دانشگاه‌ ها بر اساس‌ ضوابط‌ خود اقدام‌ به‌ اين‌ امر می‌کنند.
مراکز آموزش‌ عالی در کانادا مستقل‌ هستند و مدارک‌ دانشگاهی را خودشان‌ صادر میکنند. اکثر دانشگاه‌ها در کانادا انگليسی زبان‌ هستند ، ولی هفت دانشگاه‌ فرانسوی زبان‌ و دو دانشگاه‌ دو زبانه‌ نيز وجود دارد.

3 . دوره‌ های تحصيلی :

۱.دوره‌ های هنری و حرفه‌ای برای مدارک‌ Certificate و Diploma از دوره‌ هايی هستند که‌ پس‌ از يک‌ تا سه‌ سال‌ تحصيل‌ به‌ دليل‌ شرط‌ ورود آسان‌ تر و نداشتن‌ معدل‌ بالا برای ورود به‌ دانشگاه‌ها در کالج‌ ها گذرانده‌ می‌شود.
Bachelor .۲ شامل چهار سال‌ تحصيل‌ تمام‌ وقت‌ است؛
در بعضی رشته‌ ها مانند معماری طول‌ اين‌ دوره‌ به‌ پنج‌ سال‌ نيز می‌رسد در استان‌ اونتاريو به‌ دليل‌ طول‌ دوره‌ دبيرستان‌ که‌ ۱۳ سال‌ است ، دوره‌ های سه‌ ساله‌ نيز وجود دارد .
۳. Master برای ورود به‌ اين‌ دوره‌ داشتن‌ مدرک ‌Bachelor با معدل‌ حداقل ‌B ضروری است.
در صورتی که‌ دانشجو بخواهد در رشته‌ ای غير از رشته‌ قبلی‌ اش‌ ادامه‌ تحصيل‌ دهد ، بايد تعدادی درس‌ اضافی بگذراند. به‌ همين‌ دليل‌ طول‌ دوره‌های Master از يک‌ و نيم‌ تا سه‌ سال‌ متغير است. ضمنا در اين‌ دوره‌ دانشجو می‌تواند درس‌ با ( Dissertation ) پژوهش‌ را مد نظر قرار دهد يا بيشتر به‌ درس‌ پرداخته‌ و در نهايت‌ يک‌ يا دو کار علمی کوچک‌ را پشت‌ سر گذارد.
Ph.D .۴ برای ورود به‌ اين‌ دوره‌ معدل‌ +B يا بالاتر در دوره‌ Master مورد نياز است.
علاوه‌ بر اين‌ دانشجو بايد توصيه نامه‌ های کتبی استادان‌ قبلی را داشته‌ باشد که‌ توانايی او را برای پژوهش‌ نشان‌ دهد.
برای دوره‌ Ph.D در کانادا دانشجو بايد حداقل‌ سال‌ های تحصيلی تمام‌ وقت ، گذراندن‌ دروس‌ تعيين‌ شده ، گذراندن‌ امتحان‌ جامع‌ ( کتبی يا شفاهی يا هر دو ) و نوشتن‌ و دفاع‌ شفاهی از پايان‌ نامه‌ پژوهشی را با موفقيت‌ بگذراند.
طول‌ متوسط‌ دوره‌ دکتری در دانشگاه‌ های کانادا چهار سال‌ است. در موارد خاصی امکان‌ اخذ مدرک‌ Ph.D بدون‌ دريافت ‌Master و به‌ صورت‌ انتقال‌ از اين‌ مرحله‌ و تنها با داشتن ‌Bachelor ميسر است.

‌4 . نحوه‌ ارزشيابی مدارک‌ تحصيلی :

۱. مدارک‌  Certificate و Diploma و کلیه‌ مدارک‌ دانشگاهی ( آکادمیک ) ۲ یا ۳ سال‌ تحصیل‌ معادل‌ حداقل‌ ۶۰ واحد به‌ شرط‌ تحصیل‌ پیوسته‌ و همگن‌ ، که‌ منجر به‌ اخذ مدرک ‌Bachelor نمی‌شود ، بعد از دیپلم‌ دبیرستانی ، “کاردانی” ارزشیابی می‌شود.
۲. مدارک ‌Bachelor بعد از دیپلم‌ دبیرستان ، “کارشناسی” ارزشیابی می‌شود.
۳. مدارک Master با شرط‌ داشتن‌ کارشناسی ، “کارشناسی ارشد” ارزشیابی می‌شود.
۴. مدارک‌ Ph.D با شرط‌ داشتن‌ کارشناسی ارشد ، “دکتری” ارزشیابی می‌شود.

5 . زبان مراکز آموزشی و دانشگاهی :

زبان تدریس و تحقیق در دانشگاه های کانادا انگلیسی و در برخی دانشگاه‌ های ایالت کبک کانادا فرانسوی است.

6 . میانگین هزینه تحصیل در مقاطع مختلف :

شهریه دوره کارشناسی : از ۵۵۰۰ تا ۱۷۰۰۰ دلار در سال بسته به رشته و استان متغیر است.
شهریه دوره کارشناسی ارشد و دکتری : از ۱۹۰۰ تا ۳۳۰۰۰ دلار در سال بسته به رشته و استان متغیر است.

7 . میانگین هزینه زندگی در سال برای یک دانشجو در کانادا :

میانگین هزینه زندگی شامل خوابگاه ، خورد و خوراک ، حمل‌ و نقل و غیره را می‌ توان ماهانه ۱۰۰۰ تا ۱۲۰۰ دلار تخمین زد.

8 . تعطیلات پایان سال تحصیلی :

اواسط اردیبهشت ماه تا اواسط شهریور ماه (ماه می تا آگوست).

حالا چند سوال که زیاد به گوشم خورده :

آیا در تعطیلات آخر سال تحصیلی ، دانشگاه محل اقامت در اختیار دانشجو قرار می‌دهد؟

بله، دانشجویان در ایام تعطیلات دانشگاه‌ها می‌توانند از خوابگاه استفاده کنند.

بیمه تحصیلی و درمانی دانشجو در کانادا چطور ؟

همه دانشجویان در طی تحصیل خود ملزم به داشتن بیمه درمانی هستند. هزینه‌ های پزشکی در کانادا بسیار بالاست ، به همین دلیل بیمه درمانی توصیه می‌شود. ارزان‌ ترین نوع بیمه تقریبا سالی ۴۵۰ دلار است. برخی کمک هزینه‌ های تحصیلی بیمه درمانی را هم پوشش می‌دهند.

اخذ ویزا برای والدین دانشجو ؟

بستگی به شرایط سفارت در آن زمان و همچنین نظر مسئولی که پرونده را بررسی می‌کند، دارد.

شرایط کار کردن دانشجو در طی تعطیلات دانشگاه چطور ؟

دانشجو در ایام تعطیل می‌تواند کار کند و مشکل خاصی در این خصوص وجود ندارد.

مدت و هزینه‌ ی دوره ‌‎های زبان آموزی کانادا ؟

طول دوره‌ های زبان در کانادا ۲ ماه تا ۱ سال است. البته گفتنی است با توجه به شرایط دریافت ویزا ، شانس اخذ ویزا برای دوره‌ های زبان بسیار کم است. هزینه دوره‌ ها تقریبا برای هر ترم ۲ ماهه ۱۵۰۰ دلار می‌باشد.

آب و هوای کانادا ؟

بیشتر نقاط کانادا چهار فصل بهار ، تابستان ، پاییز و زمستان را به شکل قابل تفکیک تجربه می‌کند. دمای هوا در اقصی نقاط کانادا کاملا متفاوت است.

محدودیت سنی برای تحصیل ؟

برای ادامه تحصیل از کارشناسی به کارشناسی ارشد ، متقاضی حتما باید ۲۲ سال و حداکثر ۲۹ سال سن داشته باشد.
برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری باید حداکثر ۳۸ سال داشته باشد.

عزیمت دانشجوی متاهل به همراه همسرش ؟

احتمال آن که همزمان دانشجو و همسر وی بتوانند ویزا بگیرند ، کم است.
زیرا باید ثابت کنند بعد از اتمام تحصیلاتشان به کشورشان باز خواهند گشت ، که شاید در صورت همراهی همسر ، اثبات چنین ادعایی دشوارتر شود.
به هر حال هر ساله تعداد زیادی دانشجو به همراه همسر خود به کانادا سفر می‌کنند و ویزای کانادا برای چند بار ورود و خروج است.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اگه چیزی کم هستش لطفآ اساتید بگن.
پاسخ
تشکر کنندگان: GreenRoad
دانشگاه های برتر کانادا برای دانشجویان خارجی :
==============================

تصمیم گرفتید که در کانادا ادامه تحصیل دهید ، اما نمی‌ دانید کدام دانشگاه را برگزینید؟
مطئنا هر دانشگاهی نقاط قوت و ضعف منحصر به خود را بسته به رشته و دانشکده انتخابی شما دارد.
حتما شنیده اید که دانشگاه واترلو در ریاضی و رشته های مهندسی شهرت دارد ، یا کالج هنر و طراحی نوا اسکاشیا بهترین گزینه برای علاقه مندان به هنر و نقاشی است.
دانشگاههای کانادا با توجه به طیف گسترده‌‌ ای از معیارها مثل استاد و دانشجو ، زندگی اجتماعی و غیره با جمع آوری نظر خواهی های مختلف رتبه بندی شده‌اند ، بنابراین تصمیم شما به عوامل و فاکتورهای مختلفی بستگی دارد.
در اینجا من برای این رتبه بندی عواملی مانند محبوبیت ، موقعیت مکانی ، کیفیت رشته ها ، مهاجر دوست بودن مکان ، و شهریه را در نظر گرفته‌ ام.
میزان شهریه به دانشگاه و رشته ای که در آن تحصیل می‌کنید ، بستگی دارد ، اما برآوردهای تقریبی من برای مقطع لیسانس بر اساس هزینه میانگین سالانه برای ۴ سال تحصیل در رشته های هنر یا علوم پایه است و هزینه‌های برآوردی برای مقاطع تحصیلی فوق لیسانس نیز به همین منوال محاسبه شده‌ است.

۱۰ . دانشگاه آلبرتا، ادمونتون :

http://www.ualberta.ca/

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی ۲۰,۰۷۶$
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۸,۲۲۰$

دانشگاههای تحقیقاتی زیادی در خط شمالی کانادا جایی که میدانهای نفتی بزرگ در دل زمینهای پر از پستی و بلندی جای دارند وجود دارند ، دانشگاه آلبرتا برای مقطع لیسانس بسیار گران و پرهزینه است ولی هزینه تحصیل در آن برای مقاطع فوق لیسانس بسیار مناسب است. ادمونتون شهر بزرگی است که امکانات بسیار خوبی دارد ولی یکی از سردترین مناطق در این لیست به شمار می‌آید.

۹ . دانشگاه مونترال :

http://www.umontreal.ca/english/

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی ۱۴,۶۱۸$
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۱۲,۵۵۰$

بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان در خارج از فرانسه ، دانشگاه مونترال است که شهریه نسبتا مناسبی دارد و رشته‌ های مهندسی و اقتصاد در آن بسیار مطرح است که البته به زبان فرانسه تدریس می‌شود. یک نکته مهم درباره این دانشگاه این است که فرانسوی‌ ها یا شهروندان فرانسوی زبان دیگر کشورها که لیست آنها پیوسته در حال تغییر است ، می توانند با قیمتی که سایر شهروندان اهل کبک در این دانشگاه تحصیل می‌کنند ، یعنی قیمت بسیار مناسب ۱۵۰۰ دلار در سال در این دانشگاه به تحصیل مشغول شوند. این نکته برای تمام دانشگاه‌ های کبک نیز صدق می‌کند.
اگر بتوانید در این دانشگاه پذیرش بگیرید و همچنین به زبان فرانسه مسلط هستید ، این دانشگاه می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

۸ . دانشگاه دال هوزی ، هالیفاکس :

http://www.dal.ca/

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی ۱۵,۷۹۲$
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۱۶,۷۶۲$

بزرگترین دانشگاه شرق مونترال دانشگاه دال هوزی است که از نظر پایین بودن شهریه برای مقطع لیسانس در خارج از کبک در رتبه دوم قرار دارد ، همچنین در بندر هالیفاکس واقع شده‌ است که بسیار مهاجر‌ دوست است و از نظر غذاهای دریایی هم بسیار غنی است.
این دانشگاه در رشته‌ های حقوق و خبرنگاری و همچنین در رشته های هنرهای آزاد از شهرت بسیاری برخوردار است .

7 . دانشگاه بریتیش کلمبیا، ونکوور :

https://www.ubc.ca/

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی ۲۳,۳۰۰$
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۷,۷۹۳$

اگر بخواهید برای مقطع لیسانس در کانادا تحصیل کنید ، شاید کم هزینه‌ ترین دانشگاه برای شما بهترین انتخاب باشد ، ولی اگر بخواهید در مقاطع کارشناسی ارشد و بالاتر در رشته هایی مثل زیست شناسی دریایی یا داستان نویسی تحصیل کنید ، قطعا بهترین گزینه برای شما دانشگاه بریتیش کلمبیا در ونکوور خواهد بود. بهترین دانشگاه در یکی از بهترین شهرهای دنیا ، که از دانشجویان بین المللی در مقاطع فوق لیسانس و بالاتر فقط کمی بیشتر از دانشجویان کانادایی شهریه دریافت می‌کند. آب و هوا ، طبیعت زیبا و خیره کننده ، تنوع شهری و مردمی این دانشگاه را یکی از اولین انتخاب‌ ها برای دانشجویان بین الملل قرار داده ‌است.

6 . دانشگاه یورک، تورنتو :

http://www.york.ac.uk/

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی ۱۹,۵۷۵$
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۱۲,۰۲۳$

وقتی بحث تنوع به میان می‌آید ، دانشگاه یورک حرف اول را می‌زند ، که بسیار هم پیشرفته است.
موسسه تحقیقاتی این دانشگاه از شهریه نسبتا مناسبی برخوردار است و امکان زندگی در شهر بزرگی مثل تورنتو را برای شما فراهم می‌کند. تورنتو به خاطر غذاهای خوب ، امکانات ، و طبیعت زیبایش شهرت دارد. اگر شما هم مثل درصد زیادی از دانشجویان خارجی تورنتو را به عنوان محل تحصیل خود انتخاب می‌کنید ، دانشگاه یورک می‌تواند انتخاب بسیار خوبی باشد.

5 . دانشگاه ساسکچوان، ساکچوان :

https://www.usask.ca/

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی ۱۷,۴۷۰$
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۵,۳۷۷$

دانشگاه ساسکچوان هم مثل دانشگاه بریتیش کلمبیا ، دانشگاه تحقیقاتی بزرگی است که در رشته‌ هایی مثل تاریخ و کشاورزی شهرت دارد ، این دانشگاه از شهرت خاصی به دلیل هزینه پایین آن در مقطع فوق لیسانس برخوردار است. در واقع این دانشگاه ارزانترین شهریه را در مقطع فوق لیسانس در غرب کبک دارد و زمستان‌ های سرد و آسمانی بسیار زیبا دارد.

4 . دانشگاه تورنتو :

https://www.utoronto.ca/

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی ۳۴,۰۰۰$
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۱۹,۷۱۴$

قطعا اگر دانشگاه تورنتو را از قلم بیاندازیم لیست کاملی نخواهیم داشت ، دانشگاهی که به خاطر شهریه بالایش شهرت جهانی دارد. اگر از آن دسته دانشجویانی هستید که دوست دارید در یک دانشگاه با سطح علمی بالا و امکانات فوق العاده تحصیل کنید و مطابق با استانداردهای روز دنیا تحصیل کنید ، دانشگاه تورنتو گرچه دانشگاه بسیار گرونی است اما انتخاب خوبیه. این دانشگاه گران‌ ترین دانشگاه در کانادا است و در گران‌ ترین شهر کانادا واقع شده است. به هر حال انتخاب با شماست.

3 . دانشگاه کوئین، کینگ استون :

http://www.queensu.ca/

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی ۲۶,۳۶۱$
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۱۴,۱۱۴$

دانشگاه کوئین هم مثل دانشگاه تورنتو برای کسانی که مایلند تحصیلاتی با استانداردهای جهانی داشته باشند ، گزینه مناسبی است.
کینگ استون بین مونترال و تورنتو واقع شده است و خیلی بزرگ نیست و تنوع کمتری هم از لحاظ نژادی در این شهر به چشم می‌ خورد ، اما زندگی در این شهر بسیار ارزانتر از شهرهای بزرگ کانادا که در شرق و غرب و شمال واقع شده‌اند است.
این نزدیک بودن به شهرهای بزرگ مزیت بسیار بزرگی است و اگر هم بخواهید در انزوا فقط خود را غرق مطالعه و تحقیقات کنید ، این شهر سکوت و خلوت خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد. این دانشگاه در استان انتاریو ارزان‌ ترین دانشگاه محسوب می‌شود و شهرت خوبی هم در رشته‌های مهندسی ، حقوق ، پزشکی ، علوم سیاسی ، و جغرافی دارد. تحصیل در محیطی نزدیک به دریاچه جذابیت این دانشگاه را دو چندان کرده است.

2 . دانشگاه مموریال کانادا، نیوفاندلند :

http://www.mun.ca/

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی ۸,۸۰۰$
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۵,۷۱۸$

شاید تحصیل در یک دانشگاه قدیمی ۶۰ ساله و کوچک در سرزمین کوهستانی نیو فاندلند عاقلانه به نظر نرسد ، ولی تعداد دانشجویان بین المللی این دانشگاه گویای واقعیت دیگری است.
دانشگاه مموریال از محل درآمدهای نفتی اداره می‌شود و شهریه بسیار پایینی دارد ، شاید بتوان گفت ارزان‌ ترین دانشگاه در کانادا برای دانشجویان بین المللی و همچنین دانشجویانی که واجد شرایط معافیت از شهریه در دانشگاههای فرانسوی زبان کبک نشده اند.
این دانشگاه برنامه‌ های خوبی در رشته‌ های علوم دریایی مثل معماری دریایی ، مهندسی دریایی و همچنین علوم انسانی دارد ( یکی از رشته‌ های مقطع فوق لیسانس در این دانشگاه رشته فولکلور است که در نوع خود بی نظیر و منحصر به فرد است)، هزینه‌ های پایین زندگی و شهریه بسیار پایین آن این دانشگاه را انتخاب اول بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار داده است.

1 . دانشگاه مک گیل، مونترال :

https://www.mcgill.ca/

هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع لیسانس برای دانشجویان بین المللی ۱۷,۸۵۹$
هزینه تحصیل برای یک سال در مقطع فوق لیسانس ۱۶,۱۱۸$
(۱۵۰۰$ برای کسانی که واجد شرایط معافیت از پرداخت شهریه می شوند).

دانشگاه مک گیل شاید از معدود دانشگاه‌ هایی باشد که در خارج از کانادا هر کسی اسم آن را شنیده است ، این دانشگاه در قلب شهر مونترال و در ایالت کبک واقع شده است.
این دانشگاه برای دانشجویانی که از پرداخت شهریه معاف می شوند ، شهریه بسیار مناسبی دارد.
برای اطلاع از شرایط معافیت به لینک زیر مراجعه کنید.
http://www.mesrst.gouv.qc.ca/universites...mentaires/
بین سه شهر بزرگ کانادا ، مونترال ارزان‌ ترین شهر برای زندگی است ، گرچه این شهر در آمریکای شمالی واقع شده است ولی اصلا حال و هوای شهرهای آمریکای شمالی را ندارد.
اگر واقعا می خواهید کانادای واقعی و اصیل (دوزبانه بودن ، آزادی ، فرهنگ غنی) را تجربه کنید مک گیل را برای تحصیل انتخاب کنید.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اساتید لطفآ اگر عیب یا غلطی می بینید بگین.
پاسخ
تشکر کنندگان: GreenRoad
سلام .ممنون میشم راهنمائیم کنید. من 40 ساله و مجرد هستم. لیسانس زبان فرانسه از دانشگاه آزاد تهران  فوق لیسانس باستان شناسی از هند دارم. برای  گرفتن ویزای تحصیلی  دانشگاه های  کبک ااز کجا شروع کنم؟؟؟ آیا سن من برای دانشگاه های کانادا بالاست یا به من پذیرش میدهند؟؟ مدرک زبان انگلیسی باید داشته باشم یا نیازی نیست؟؟ آیا بعد از اتمام درسم میتوانم اقامت کانادا را بگیرم؟؟  ببخشید زیاد سوال پرسیدم/
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خسته نباشید
ببخشید میخواستم بدونم اگه تمامیه مراحل پذیرش و صدور ویزا به خوبی انجام بشه و طرف به کانادا سفر کنه ، آیا امکان پناهنده شدن هم وجود داره؟
اگه آره چجوری
منظورم اینه که همون موقع که پامون رسید کانادا باید اقدام کنیم برا پناهندگی؟
یا چند مدت بعدش؟
یا بعد از تحصیل ؟
مرسی

------------------------
تموم میشن این روزای لعنتی
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببخشيد ممكنه براي رشته ي پزشكي اونجا بورس بدن؟ يا حتي اگه دو سه سال اول رو يه جاي ديگه بخونم بعد mcat بدم چطور؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
بچه ها يه سوال اضطراري داشتم، ممنون ميشم اگه كسي اطلاع كافي داره بهم پاسخ بده:
من واسه ترم پاييز 2017 واسه كنكورديا تو مقطع ارشد پذيرش گرفتم و ويزام هم اومد اما بدليل عمل قلب پدرم بايد ديرتر برم و احتمالا بايد defer كنم به ترم بعد، ميخواستم ببينم كسي از قوانين خبر داره كه آيا از لحاظ ويزا و CAQ مشكلي پيش نمياد؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان کسی اینجا هست که با پذیرش کاندیشنال تونسته باشه پذیرش قطعی بگیره؟
آیا برای ادامه تحصیل و بعد از آن کار پیدا کردن به خاطر پذیرش کاندیشنال ممکن هست به مشکل بخوریم و سخت گیری کنند؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
رشته های پزشکی و دندانپزشکی دو رشته محبوب در سراسر جهان می باشند که متقاضیان زیادی دارند. رقابت تنگاتنگ بین دانشجویان برای قبولی در این رشته و تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان همواره آرزویی بزرگ است. کشور انگلستان یکی از کشور هایی است که دانشگاه های معتبری را برای تحصیل پزشکی در خود جای داده است. از آنجایی که مدرک دریافت شده از دانشگاه های انگلیس از اعتبار بالایی برخوردار است، متقاضیان زیادی هم به دنبال قبولی و تحصیل در این دانشگاه ها هستند. مهاجرت و تحصیل پزشکی در انگلستان، قطعا شرایط و محدودیت هایی را برای متقاضیان داراست.
آوام
پزشکی انگلستان

از آنجایی که انگلستان سیستم آموزشی پیشرفته و مدرنی را داراست، متقاضیان زیادی هم قصد تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند. انگلستان کشوری واقع در جزیره بریتانیا است. زبان رسمی این کشور انگلیسی می باشد که همین امر نیز موجب افزایش تعداد متقاضیان تحصیل پزشکی انگلیس شده است. دانشجویانی که موفق به تحصیل پزشکی در این کشور شوند، می توانند مقدمات اخذ تابعیت انگلستان را نیز فراهم آورند. توجه داشته باشید که صرفا با تحصیل پزشکی در انگلستان، نمی توان تابعیت و اقامت دائم آن را اخذ کرد؛ اما اگر دانشجو پس از اتمام تحصیلاتش در این کشور مشغول به کار شود، می تواند پس از گذشت مدت زمان معلومی اقامت دائم و پس از آن تابعیت انگلستان را دریافت نماید.
دانشجویان برای اینکه بتوانند در رشته های پزشکی و دندانپزشکی انگلستان، مشغول به تحصیل شوند، باید در ابتدای راه نامه پذیرش از دانشگاه های این کشور را اخذ نمایند. متقاضیان جهت اخذ پذیرش باید مدارکی را به دانشگاه های انگلستان ارائه دهند که بسیار حائز اهمیت می باشد. در ادامه مراحل تحصیل پزشکی در انگلیس را برای شما عزیزان به صورت کامل شرح می دهیم.
مراحل تحصیل پزشکی در انگلیس
متقاضیان مهاجرت به انگلستان و تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور، باید آگاهی مناسبی را از مراحل تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان دارا باشند.
در ابتدا متقاضیان باید رزومه تحصیلی خود را برای دانشگاه های پزشکی انگلستان ارسال نمایند.

در قدم دوم، آنها باید پس از دریافت نامه پذیرش نسبت به اخذ ویزا تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند

در قدم سوم، متقاضی باید مدرک زبان انگلیسی، توصیه نامه و انگیزه نامه خود را به سفارت ارائه نماید.

در قدم چهارم، پس از اخذ ویزا متقاضی باید به انگلستان رفته و در دوره های آماده سازی شرکت نماید و پس از اتمام آن دوره ها، در آزمون ورودی شرکت نمایند. توجه داشته باشید که نتایج این آزمون ها به صورت خودکار برای دانشگاه های انگلیس ارسال می شود
شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان
قطعا تحصیل پزشکی در انگلیس، شرایط و محدودیت های منحصر به خود را داراست که متقاضیان باید از آن آگاهی لازم را دارا باشند. تحصیل پزشکی در انگلستان نزدیک به 5 سال به طول می انجامد که با توجه به شرایط درسی دانشجو کمتر و بیشتر می شود. دوره های مختلفی برای ورود به دانشگاه های انگلستان وجود دارد که دانشجویان می توانند در آن شرکت نمایند. انواع دوره های آماده سازی برای تحصیل پزشکی در انگلیس عبارت است از:
دوره A LEVEL انگلستان
یکی از اصلی ترین دوره ها برای ورود به دانشگاه های پزشکی انگلیس، دوره A  می باشد. این دوره به قدری حائز اهمیت است که تمامی دانشگاه های این کشور برای پذیرش دانشجویان، این دوره را در اولویت قرار می دهند. دانشجویان برای ورود به دانشگاه های برتر پزشکی در انگلستان باید در این دوره شرکت نمایند. دوره A LEVEL معمولا نزدیک به 2 سال به طول می انجامد و دروسی همچون زیست شناسی، شیمی و… در آن تدریس می شود. اگر تصور می کنید که این دوره زمان زیادی را از شما می گیرد، می توانید به صورت فشرده این دوره را پشت سر گذارید و به جای 2 سال در مدت زمان 1 سال و 6 ماه آن را به اتمام رسانید.
البته این دوره فشرده نیازمند تلاش های بسیار زیاد دانشجو می باشد و متقاضی باید علاوه بر اتمام این دوره تمرکز خود را بر روی نمراتی که در پایان کسب می کند نیز بگذارد؛ چرا که تنها نتیجه است که برای دانشگاه های پزشکی انگلیس حائز اهمیت می باشد.
دوره FOUNDATION انگلستان
این دوره نیز همانند دوره A LEVEL حائز اهمیت بوده و می تواند کلیدی برای راه یابی به برخی از دانشگاه های انگلستان و کالج های آن باشد. این دوره معمولا توسط کالج هایی اعم از Bellerbys college ارائه شده و دروس مختلفی در آن تدریس می شود. متقاضیان به مدت 1 سال در این دوره تحصیل می کنند و برای ورود به دانشگاه های پزشکی آماده می شوند. نمرات کسب شده از این دوره به صورت مستقیم در انتخاب رشته متقاضیان تاثیر می گذارد. توجه داشته باشید که این دوره شرایط سنی داشته و تنها افرادی که سن شان 15.5 سال است می توانند در آن شرکت نمایند.
امتحانات ورودی دانشگاه های پزشکی انگلستان
معمولا متقاضیان پس از گذراندن دوره های آماده سازی باید در آزمون های ورودی شرکت نمایند. آنها در صورت قبولی در این آزمون ها می توانند به دانشگاه های پزشکی انگلستان وارد شوند. انواع آزمون های ورودی انگلستان عبارت است از:
آزمون BMAT انگلستان
متقاضیان پس از گذراندن دوره های آماده سازی، می توانند برای شرکت در آزمون BMAT اقدامات لازم را انجام دهند. این آزمون معمولا در ماه نوامبر برگذار شده و نتیجه آن به صورت خودکار برای دانشگاه های انگلستان ارسال می شود.
آزمون GAMSAT انگلیس
متقاضیانی که قصد تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد را دارند باید در این آزمون شرکت نمایند. معمولا برای ثبت درخواست، متقاضیان نیاز دارند جواب این آزمون را هم به همراه مدارک به دانشگاه ارسال نمایند.
شرایط سنی برای تحصیل پزشکی در انگلستان
از آنجایی که تحصیل رایگان پزشکی در انگلستان وجود ندارد، متقاضیان برای کمتر شدن هزینه های دانشگاه شان می توانند نسبت به اخذ بورسیه های تحصیلی اقدامات لازم را انجام دهند. البته برای تحصیل پزشکی در انگلستان شرایط سنی وجود دارد و هرفردی نمی تواند با هر سنی در این دانشگاه ها تحصیل نماید. قطعا دانشگاه های انگلیس نیز سیاست های منحصر به خود را داراست. افرادی که سن شان 15 تا 18 سال است، قادر اند در دانشگاه های پزشکی انگلستان تحصیل نمایند. البته افرادی هم که سن شان بالا تر می باشد، از این شانس برخوردارند که در دانشگاه های پزشکی این کشور تحصیل کنند.
بورسیه پزشکی انگلستان
یکی از مزیت هایی که کشور انگلستان برای دانشجویان بین المللی قرار داده است، ارائه بورسیه های تحصیلی می باشد. بورسیه تحصیلی در واقع کمک هزینه ای است که به دانشجویان واجد شرایط اعطا می شود. این کمک هزینه ها شامل تامین هزینه های دانشگاه و در برخی از موارد هزینه های زندگی دانشجویان می باشد. بورسیه پزشکی انگلستان انواع مختلفی دارد که عبارت است از:

بورسیه کالج پزشکی بین المللی هال یورک انگلستان
یکی از بورسیه های ارائه شده برای دانشجویان پزشکی، بورسیه کالج پزشکی هالیوود می باشد. این نوع بورسیه یک چهارم از هزینه های تحصیل در دو سال اول دانشجویان را پوشش می دهد. البته لازم به ذکر است که بگوییم، بورسیه هال یورک تنها مختص به دانشجویان پزشکی و جراحی می باشد و در صورت تایید شایستگی و نیاز مالی شان صادر می گردد.
بورسیه جان باورنتی انگلستان
بورسیه جان باورنتی یکی دیگر از بورسیه های ارائه شده برای دانشجویان پزشکی می باشد که به مدت 5 سال برای دانشجویان صادر می شود. این نوع بورسیه توسط دانشگاه کویین مری ارائه شده و متقاضیان زیادی نیز داراست.
بورسیه تحصیلی دولت بریتانیا
یکی دیگر از  بورسیه های ارائه شده برای دانشجویان بین المللی، بورسیه دولت بریتانیا می باشد. این نوع بورسیه به گونه ای است که دولت بریتانیا دانشجویان واجد شرایط برای اخذ این نوع بورسیه تحصیلی را انتخاب می نماید.
از دیگر بورسیه های پزشکی انگلستان، می توان به بورسیه های جهانی تعالی، بورسیه دانشگاه بین المللی داروسازی و بورسیه دانشگاه کینگ اشاره کرد.
مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش پزشکی انگلستان
یکی از مهم ترین مواردی که متقاضیان مهاجرت باید از آن آگاهی داشته باشند، مدارک مورد نیاز جهت اخذ نامه پذیرش و ویزا می باشد. در صورتی که متقاضیان مدارک ارائه شده به سفارت و یا دانشگاه را به صورت کامل ارائه ندهند با درخواست آنها موافقت نمی شود.
مدارک مورد نیاز جهت اخذ پذیرش تحصیلی پزشکی عبارت است از:

ارائه رزومه تحصیلی مناسب

ارائه مدرک زبان مورد نیاز

ارائه بیانیه شخصی

ارائه آخرین مدرک تحصیلی

ارائه ریز نمرات به همراه ترجمه
بیانیه شخصی، نامه ای است که شما باید در رابطه با ویژگی هایی که دارا هستید، اهداف و رویا هایی که دارید تدوین نمایید.
مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزا تحصیلی انگلستان
متقاضیان پس از دریافت نامه پذیرش از دانشگاه های پزشکی انگلستان، باید نسبت به اخذ ویزا تحصیلی اقدام نمایند. معمولا صدور ویزا تحصیلی انگلستان، بر اساس سیستم امتیاز بندی محاسبه می شود. بدین صورت که تنها افرادی قادر به اخذ ویزا تحصیلی هستند که بتوانند امتیاز لازم را از این سیستم کسب نمایند. سیستم امتیاز بندی انگلستان شامل موارد زیر می باشد:
ارائه گواهی تمکن مالی 10 امتیاز
متقاضیانی که سن شان بالای 17 سال است، باید این گواهی را به سفارت ارائه دهند. دانش آموزانی هم که زیر 17 سال هستند، باید این گواهی را به نام قیم شان به سفارت ارائه دهند. گواهی تمکن مالی حدود 11,520 پوند برای 9 ماه می باشد که باید به مدت 2 الی 3 ماه بدون هیچ تراکنشی در حساب متقاضی وجود داشته باشد.
ارائه نامه پذیرش از دانشگاه های انگلستان 20 امتیاز
متقاضیان جهت اخذ ویزا تحصیلی انگلیس باید نامه پذیرش از دانشگاه های این کشور را به سفارت ارائه دهند که این نامه دارای 20 امتیاز می باشد.ارائه مدرک زبان انگلیسی 10 امتیاز
یکی دیگر از مدارکی که متقاضیان باید به سفارت ارائه دهند، مدرک زبان انگلیسی در حد آیلتس می باشد. این مدرک برای دانش آموزان الزامی نیست؛ اما برای دانشجویان الزامی می باشد. سایر مدارک جهت اخذ ویزا تحصیلی نیز شامل، انگیزه نامه، توصیه نامه، پاسپورت معتبر، عکس پاسپورتی، بیمه و… می باشد.
تحصیل پزشکی در انگلستان
دانشگاه های پزشکی انگلستان
معمولا دانشجویان و متقاضیانی که قصد تحصیل پزشکی در انگلستان را دارند، باید اطلاعات مناسبی را از دانشگاه های پزشکی انگلیس دارا باشند. همانطور که می دانید، اخذ تخصص پزشکی در انگلستان از دانشگاه های معتبر و رتبه دار قطعا اعتبار بالایی را در کل جهان داراست. متقاضیان برای تحصیل تخصص پزشکی در انگلستان می توانند از دانشگاه های زیر پذیرش تحصیلی اخذ نمایند. برای ورود به دانشگاه های پزشکی لندن، متقاضیان باید در آزمون ورودی UKCAT نمره قبولی را کسب نمایند. این آزمون بخش های مختلفی دارد اعم از بخش منطق کلامی که شامل اطلاعات فکری و عملی است، بخش تجزیه و تحلیل، بخش استدلال و قضاوت که هر یک از این بخش ها نمره منحصر به خود را دارا هستند.تحصیل پزشکی در اتریش
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان