کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه دوره هایی قبل از رفتن بگذرونیم؟؟؟
(2010-01-17 ساعت 12:59)ساشا نوشته:  تا اونجایی که من می دونم اگه ما قرار باشه بعنوان یک مقیم از امکانات دانشگاه که شامل تخفیف شهریه و بورس ها هست استفاده کنیم باید 6 ماه آخر در اون ایالت ساکن باشیم و بومی بودن ما شامل اون ایالت می شه و نه ایالت دیگه و در ضمن این 6 ماه در ایالت کالیفرنیا یکساله و قبل این زمان نمی تونیم بعنوان یک بومی پذیرش بگیریم و چیزی که هست اینه که چون در طول این مدت زبان ما خودبخود تقویت می شه می تونیم اونجا هم تافل بدیم و نمره بهتری بگیریم در ضمن اگر نمره زبان ما کافی نباشه به تشخیص دانشگاه یکسری دوره زبان باید بگذرونیم.
ساشا جان درست می فرمایید ، البته اگر کسی بخواهد می تواند از اولش هم درس بخواند ، ولی هزینۀ تحصیل دو برابر می شود! خود من هم الان که بیشتر اینجا هستم می بینم نمی ارزد آدم بخواهد برای درس خواندن اینهمه هزینه کند ! چون خودش در حالت طبیعی کمر شکن هست چه برسد به این که دو برابر هم بشود،ولی می شود فعلا دلمان را خوش کنیم به وامهای تحصیلی و کمک هزینه ونگران هزینه تحصیل نباشیم چون همۀ کسانیکه اینجا دارند درس می خوانند بلاخره با کمک همین امکانات است.

در ضمن اینجا هر زمانی که اراده کنید که نمی توانید وارد دانشگاه شوید مهلت ثبت نام ترم پاییز معمولا تا دسامبرسال قبل یا حداکثر ژانویه همان سال است.
برای ترم بهار هم همۀ رشته ها و همۀ دانشگاهها ثبت نام ندارند و اگر داشته باشند معمولا تا سپتامبر است. تازه مهلت گرفتن وام کمتر هم هست ویک ماه زودتر از زمانهایی که گفتم باید برای وام اقدام کنید.پس باید برنامه ریزی کنید که کی تافل می گیرید و کی instate می شوید ،تا دوباره یکسال دیگر هم عقب نیفتید!
مثلا من اگر می خواستم ترم پاییز 2010وارد دانشگاه شوم باید همان دسامبر 2009اقدام می کردم که چون آمادگی نداشتم نشد. در حالیکه اکتبر 2009 وارد آمریکا شدم ، برای ورود به دانشگاه در ترم پاییز ،به دلیل از دست دادن 2010 ، باید تا ترم پاییز 2011 صبر کنم یعنی تقریبا 2سال پس از ورودم به آمریکا ! اینست که می گویم اگر قصد تحصیل دارید از الان برنامه ریزی کنید که وقتتان اینقدر تلف نشود.

در مورد instateشدن و مقیم یک ایالت حساب شدن من جایی ندیده ام که 6 ماه باشد، هر جا دیده ام یکساله بود!!! کاش از وکیلتان می پرسیدید کدام ایالتها 6 ماهه است! وبه بقیه هم بگویید چون برای کسانیکه قصد تحصیل دارند می تواند سرنوشت ساز باشد و ازاول بروند آن ایالت! چون 6 ماه زمان کمی نیست و کلی آدم را جلو می اندازد.
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
(2010-02-27 ساعت 14:30)rasarasa نوشته:  در مورد instateشدن و مقیم یک ایالت حساب شدن من جایی ندیده ام که 6 ماه باشد، هر جا دیده ام یکساله بود!!! کاش از وکیلتان می پرسیدید کدام ایالتها 6 ماهه است! وبه بقیه هم بگویید چون برای کسانیکه قصد تحصیل دارند می تواند سرنوشت ساز باشد و ازاول بروند آن ایالت! چون 6 ماه زمان کمی نیست و کلی آدم را جلو می اندازد.

احسنت به این سوال زیباتون
راهنمای خرید چمدان

10AS6000
قبولی:May 24, 09
کنسول:Ankara
ارسال فرم اول:June08,09
کارنت:Sep.09
نامه دوم:Oct1709
مصاحبه:Nov.09
کلیرBig Grinec.09
هزینه:3.800$-یکنفر

We The People
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، eblam ، AvRiMcM ، REZA1390 ، maaref ، دخترمهربون ، r.bazargan ، msar
(2010-02-27 ساعت 13:26)Greatone نوشته:  دوست من یجوری میگی mcse انگار کشک...
تو 3 سال اخیر بیشترین میزان درامد و مهندسان mcse داشتن
بعد شما راحت میگی میزاری تو برنامه؟
بطور معمول 4 سال میخواد تا مهندس mcse بشی
و حداقل 2 سال وقت میخواد تا یادش بگیری
کلاس اشپزی مگه دوره هاشو میگزرونی؟lol
البته ببخشید انقدر رک گفتم :d

مدارک مایکروسافت دسته بندی های مختلفی رو داره و هر کس طبق علاقه و پیش زمینه ای که داره می تونه شاخه ای رو انتخاب کرده و ادامه بده .

کلاً این تیپ مدارک برای دو دسته از افراد برنامه ریزی شده :
1) کسانی که در رشته ای تخصص دارند و با گرفتن این مدارک می خوان مدرکی رو هم برای اثبات قابلیت خودشون در دست داشته باشن .
2) کسانی که می خوان از صفر یک تخصصی رو کسب بکنن .

در سال 2000 چند نوع مدرک داشتیم که معروف ترینشون MCSE که بعنوان مهندس شبکه های تحت سیستم های نرم افزاری مایکروسافت هست و MCSD بعنوان مهندسی نرم افزار شناخته می شه . که برای گرفتن MCSE حداقل باید 8 تا امتحان را می گذروندید و برای MCSD تعداد امتحانات 5 تا بود وذقیقاً مشابه واحد های سیستم دانشگاهی در بین دوره ها ، دوره های اختیاری و اجباری وجود داره .

در سال 2003 هم نگارش جدید MCSE , MCSD , ... طبق همون روال قبلی ارائه شد که تحت سیستم های نرم افزاری جدید مایکروسافت آموزش داده می شد و این روال تا سال 2008 ادامه داشت و کسی که مثلاً مدرک MCSE 2000 رو گرفته بود می تونست با مطالعه سیستم های جدید و پاس کردن یک امتحان خاصی مدارکش رو به MCSE 2003 ارتقاء بده.

بعداً مایکروسافت اومد مدارک اش رو یکمی تخصصی تر کرد تا همه مجبور نباشند همه امتحانات رو پاس کنند و جریان از این قرار است که مثلاً در مورد شبکه به تخصص های کوچکی تقسیم کردند که هر کسی می تونه با گذروندن یک یا دو دوره مشخص ، تخصصی رو در زمینه خاصی کسب بکنه .

مدت زمان مورد نیاز هم برای گرفتن مدرک بستگی به وقتی هست که براش اختصاص میدین و همچنین سواد انگلیسی فرد (چون کتاب ها و امتحانات همه انگلیسی هستند ) و معلومات وی از کامپیوتر داره .

به نظر من اگه کسی 6 ماه وقت بزاره براحتی می تونه مدرک تخصصی که با 2 تا امتحان می شه بدست آورد رو کسب کنه .

البته بعد اون می مونه تجربه کاری که خیلی مهم هستش و ممکنه کسی که یک سال سابقه کاری همراه با مدرک تخصصی خاصی داشته باشه دو برابر کسی که فقط مدرک گرفته (بدون سابقه کار) ، حقوق بگیره .
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
پاسخ
مدارک مایکروسافت خیلی تغییر کرده است و هرکس بنا به تخصص خود می‌تواند از این مدارک بگیرد. حالا چه این توانایی‌ها را خود یاد گرفته باشد و یا به کلاس‌های مورد تأیید یا عدم مورد تأیید مایکروسافت رفته باشد و یاد گرفته باشد. دامنه تخصص‌ها هم گسترده است. از مدرک کاراموز تا کاربر ماهر مایکروسافت آفیس گرفته تا استادی مدرک وجود دارد و بستگی دارد شما بخواهید چه مدرکی بگیرید و در کدام فیلد فعالیت کنید.
دوتا از گروه‌های مطرح مدارک مایکروسافت که در ایران هم خیلی طرفدار دارد مدارک گروه MCITP و مدارک گروه MCSE است.
برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا را مطالعه کنید:
http://www.microsoft.com/learning/en/us/...-name.aspx

توصیه من این است که این مدارک را در ایران نگیرید! چون مدارکی که در ایران می‌دهند مورد تأیید مایکروسافت نیست. بهتر است مهارت‌ها را اینجا کسب کنید و در آمریکا امتحان‌ها را بدهید.
پاسخ
در تایید حرف محسن جان باید عرض کنم اگر واقعا میخواهید با این مدارک امریکا کار کنید بهتره اینجا آماده بشید و اونجا امتحان بدید . در خاور میانه از بس که تقلب کردند در امتحان دادن (مخصوصا هند و پاکستان) فکر کنم دید بدی وجود داره .
بسته به تخصصی که دارید می تونید به مدارکی مثل Linux + و CCNA و مدارک دیگر سیسکو که از اعتبار بالایی هم برخوردار هستند فکرکنید.
اگر قصد دارید برای شروع کاری پیدا کنید در راستای رشته ی خودتون تا تجربه ای بیاندوزید و سابقه ای داشته باشید فکر کنم A+ هم بد نباشه . چون اگر در مورد کارهای تکنیسین آی تی جستجو کنید با A+ هم کار گیر میاد!
این سایت رو ببینید:
http://www.prometric.com/default.htm
مراکز امتحان در هر کشور و ایالتی رو میتونید پیدا کنید همچنین هزینه ی هر امتحان که برای مدارک مایکروسافت هر امتحان ۱۲۵ دلار هست .

اگر دوستان دیگرمون در رشته های دیگر مثل الکترونیک عمران و ....از مدارک بین المللی این رشته ها اطلاعات دارند اینجا قرار بدهند تا یک مرجع کاملی بشه (اصلا نمی دونم برای رشته های دیگه مدارکی در این سطح هست یا نه )
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
ساشا جان درست می فرمایید ، البته اگر کسی بخواهد می تواند از اولش هم درس بخواند ، ولی هزینۀ تحصیل دو برابر می شود! خود من هم الان که بیشتر اینجا هستم می بینم نمی ارزد آدم بخواهد برای درس خواندن اینهمه هزینه کند ! چون خودش در حالت طبیعی کمر شکن هست چه برسد به این که دو برابر هم بشود،ولی می شود فعلا دلمان را خوش کنیم به وامهای تحصیلی و کمک هزینه ونگران هزینه تحصیل نباشیم چون همۀ کسانیکه اینجا دارند درس می خوانند بلاخره با کمک همین امکانات است.

در ضمن اینجا هر زمانی که اراده کنید که نمی توانید وارد دانشگاه شوید مهلت ثبت نام ترم پاییز معمولا تا دسامبرسال قبل یا حداکثر ژانویه همان سال است.
برای ترم بهار هم همۀ رشته ها و همۀ دانشگاهها ثبت نام ندارند و اگر داشته باشند معمولا تا سپتامبر است. تازه مهلت گرفتن وام کمتر هم هست ویک ماه زودتر از زمانهایی که گفتم باید برای وام اقدام کنید.پس باید برنامه ریزی کنید که کی تافل می گیرید و کی instate می شوید ،تا دوباره یکسال دیگر هم عقب نیفتید!
مثلا من اگر می خواستم ترم پاییز 2010وارد دانشگاه شوم باید همان دسامبر 2009اقدام می کردم که چون آمادگی نداشتم نشد. در حالیکه اکتبر 2009 وارد آمریکا شدم ، برای ورود به دانشگاه در ترم پاییز ،به دلیل از دست دادن 2010 ، باید تا ترم پاییز 2011 صبر کنم یعنی تقریبا 2سال پس از ورودم به آمریکا ! اینست که می گویم اگر قصد تحصیل دارید از الان برنامه ریزی کنید که وقتتان اینقدر تلف نشود.

در مورد instateشدن و مقیم یک ایالت حساب شدن من جایی ندیده ام که 6 ماه باشد، هر جا دیده ام یکساله بود!!! کاش از وکیلتان می پرسیدید کدام ایالتها 6 ماهه است! وبه بقیه هم بگویید چون برای کسانیکه قصد تحصیل دارند می تواند سرنوشت ساز باشد و ازاول بروند آن ایالت! چون 6 ماه زمان کمی نیست و کلی آدم را جلو می اندازد.
[/quote]

راستش حرف تو حرف شد! دوست من که گفتم پارسال برنده بوده به من گفت حداقل 6 ماه و برای کالیفرنیا یکسال. منم که مقصدم کالیفرنیا بود از دوستمون که وکیل مهاجرتیه در مورد کالیفرنیا سوال کردم و اونم تاییدش کرد در ضمن من چون بازم نخواستم صد در صد بگم گفتم که راست و دروغش با خودتون! وگرنه من خودم این وسط هیچکاره ام!
پاسخ
(2010-02-27 ساعت 13:26)Greatone نوشته:  دوست من یجوری میگی mcse انگار کشک...
تو 3 سال اخیر بیشترین میزان درامد و مهندسان mcse داشتن
بعد شما راحت میگی میزاری تو برنامه؟
بطور معمول 4 سال میخواد تا مهندس mcse بشی
و حداقل 2 سال وقت میخواد تا یادش بگیری
کلاس اشپزی مگه دوره هاشو میگزرونی؟lol
البته ببخشید انقدر رک گفتم :d

خواهش میکنم بدون منبع و از روی پست زدن الکی، مطلب علمی اشتباه رو نگید
mcse که قدیمی شده اکثرا دارن upgrade میکنن به 2008
من الان دارم MCITP می گذرونم و تا حدود 15-16ماه دیگه تمومه ، چون وقتم کمه طول می کشه
اگه فول تاییم بخونید قول میدم 10-11 ماه تموم بشه و بتونید برید امتحان بدید
صحبت های دوستان عزیزم farzad 24 و محسن جان رو کاملا تایید می کنم (با تحقیقات و کنفرانس هایی که رفتم)
امتحانات در ایران که 100% ، برگزار نمیشه و مجبورید برید یه کشور دیگه
اینترنتی می تونید ولی خیلی گرون هست و بهتره که 4-5 تا کد(درس) رو تو یه کشور دیگه مثل آذربایجان یا جاهای نزدیک دیگه امتحان بدید(هزینه ها خیلی کمتر میشه)
(2010-02-27 ساعت 17:05)msnazi نوشته:  توصیه من این است که این مدارک را در ایران نگیرید! چون مدارکی که در ایران می‌دهند مورد تأیید مایکروسافت نیست. بهتر است مهارت‌ها را اینجا کسب کنید و در آمریکا امتحان‌ها را بدهید.

در ایران امتحان برگزار نمیشه و اینترنتی هم چون پورت ایران مربوط به امارات میشه
ایران کاملا ت.ح.ر.ی.م. هست
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
تشکر کنندگان: گریت کش ، eblam ، maaref ، mr relax ، سمبل ، HAZARA ، shang ، erica ، msar
(2010-02-28 ساعت 15:46)idn نوشته:  در ایران امتحان برگزار نمیشه و اینترنتی هم چون پورت ایران مربوط به امارات میشه

در جواب شما دوست عزیز و همچنین msnazi عزیز باید عرض کنم که وقتی شما توسط یکی از نماینده های مایکروسافت امتحان میدین و بهتون یک ریپورت می ده که نمرتون هم نوشته شده ، اگه نمره حد نصاب لازم رو بدست آورده باشین اون امتحان قابل قبول مایکروسافت هستش و کسانی که در امتحانات رسمی مایکروسافت شرکت کرده باشند می دونند که هر فرد دارای یک Profile در سایت مایکروسافت هستش که با قبولی در امتحان ، اسم و شماره اون در لیست Transcript وی ظاهر خواهد شد و اصلاً ربطی نداره که شما کجا امتحان دادین و چند گرفتین .

پس شما خیلی راحت می تونین همینجا امتحان بدین و مدرکتونو بگیرین ، فقط به شرطی که تو انتخاب محل امتحانتون دقت کنین که جای معتبری باشه .

حالا وقتی شما بخواهید در جایی استخدام بشین ، می تونین خیلی راحت آدرس Transcript خودتون همراه با رمزی رو که خودتون ایجاد کردین بهشون بدین تا بتونن از اونجا لیست کلیه امتحانات و مدارک ، همراه با تاریخشون رو مشاهده بکنن .

کلاً دوتا موسسه معتبر هستند که امتحانات مایکروسافت و سیسکو و... رو برگزار می کنند : Prometric و VUE که قبلاً هر دوی اونها امتحانات مایکروسافت و سیسکو رو برگزار می کردند . ولی تازگی ها امتحانات مایکروسافت رو Prometric و Cisco رو VUE برگزار می کنه . VUE برای اینکه جلوی تقلب ها رو بگیره اومده از دستگاه Finger Print استفاده می کنه موقع امتحان و به همین دلیل چون تو ایران هم این دستگاه رو ندارند امتحانات VUE که شامل امتحانات Cisco میشه فعلاً در ایران برگزار نمیشه . ولی امتحانات Prometric هر هفته برگزار می شه و آخرین باری که پرسیدم هزینه اش حوالی 200.000 تومن بود.

و چون اون شرکت ها در ایران نماینده رسمی ندارند ، نماینده کشور های دیگه (مثل دوبی) در ایران به اسم خودش امتحان برگزار می کنه بدون اینکه اونا متوجه بشن . تو برگ ریپورت نتیجه امتحان هم یک عددی نوشته میشه که کد برگزار کننده امتحان هستش و اونهایی که در ایران در امتحان شرکت کرده باشند می بینن که اون رو همیشه لاک می گیرند تا کسی متوجه نشه کدوم نماینده است که امتحان رو گرفته . این موارد اصلاً مهم نیستند و تاثیری در کار شما ندارند.
مهاجرت و زندگی در غربت برای انسان ، مانند فردی است که در جاده های وطن خود رانندگی می کرده و حال او را به اقیانوس انداخته اند ! باید اتومبیل خود را تبدیل به قایق کند تا نجات یابد...
پاسخ
ممنون فرزاد جان . الان توی ایران کی این امتحان رو برگزار میکنه ؟
شماره کیس:2010AS00007xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:یادم نیست!
کنسولگری:Abu Dhabi
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: JUNE-12- 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: 2009 Sep
تاریخ مصاحبه: Feb 2010
تاریخ دریافت نامه دوم:دو هفته بعداز مصاحبه
تاریخ دریافت کلیرنس: 23 Sep -بیش از ۷ ماه!
تاریخ دریافت ویزا : ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۰
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، maaref ، msar
سلام
در مورد مت اقامت در یک ایالت بگم که برای برندگان لاتاری از زمانی که برای مصاحبه بهتون اطلاع میدن جزو اقامتتونه
من مکاتبه هم با دانشگاههای کالیفرنیا کردم که تایید کردن.
این یه قانونه دوستان!!!!!!!!!
پاسخ
نقل قول:در ایران امتحان برگزار نمیشه و اینترنتی هم چون پورت ایران مربوط به امارات میشه

در ایران بعضی از موسسات مدارک «مشابه» می‌دهند. مثلا مدرک می‌دهند که این آقا یا خانم در حد این امتحان مایکروسافت مهارت دارد. یعنی کشک در حقیقت!
پاسخ
تشکر کنندگان: گریت کش ، eblam ، balot ، سمبل ، HAZARA ، erica ، msar
استادمون میگفت چند ماه پیش یکی از شاگرداش رفته امتحان بده ،گقتن ایرانی هستی و تحریم ، امتحان نگرفتن ازش
ولی به خاطر جریانات اخیر ، دید نسبت به ایرانیها بهتر شده و امید وارم روزی ما هم بتونیم خیلی راحت و ارزون امتحان بدیم ، داخل ایران

صحبتهای دوستای بزرگواره من ، محسن جان و فرزاد جان همیشه کامل و جامع بوده و جای هیچ سوالی باقی نمی گذارند Smile
البته نا گفته نماند بعضی موسسات داخلی هم واقعا خوب امتحان میگیرن و مدرکشون ارزش داره
تنها چیزی که موفقیتهای ما را محدود میسازد، تفکری ست که به ما میگوید نمیتوانی موفق شوی
پاسخ
تشکر کنندگان: mohsen324 ، گریت کش ، eblam ، maaref ، سمبل ، ملیحه مجید ، HAZARA ، زری وحدتی ، msar
(2010-02-28 ساعت 18:32)Hanret نوشته:  سلام
در مورد مت اقامت در یک ایالت بگم که برای برندگان لاتاری از زمانی که برای مصاحبه بهتون اطلاع میدن جزو اقامتتونه

دوست عزيز إز زمان اطلاع مصاحبه يا خود مصاحبه؟
در ضمن حتي موقع مصاحبه هم هنوز ايالتمون مشخص نشده كه. با اينحال جزو اقامتمون حسابه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، maaref ، 3pideh ، HAZARA ، زری وحدتی ، Leila18 ، msar
(2010-02-28 ساعت 16:43)homeless نوشته:  ممنون فرزاد جان . الان توی ایران کی این امتحان رو برگزار میکنه ؟

معتبرترین جایی که من می شناسم دیباگران هستش که من همه امتحانات رو تو این مرکز شرکت کردم . در ضمن موسسه کهکشان هم خوبه .
پاسخ
تشکر کنندگان: homeless ، گریت کش ، eblam ، HAZARA ، msar
(2010-02-28 ساعت 21:11)ساشا نوشته:  
(2010-02-28 ساعت 18:32)Hanret نوشته:  سلام

دوست عزيز إز زمان اطلاع مصاحبه يا خود مصاحبه؟
در ضمن حتي موقع مصاحبه هم هنوز ايالتمون مشخص نشده كه. با اينحال جزو اقامتمون حسابه؟

این داستانش چیه دوستان .آخه ما که موقع مصاحبه هم معلوم نیست 100%کدوم ایالت بریم چه برسه به قبلش که کارنت میشیم .اگه اینجوری باشه که پس بفرمائید 6 ماهه رزیدنت کالیفرنیا میشیم .بله؟
خانه دوست کجاست...
پاسخ
تشکر کنندگان: eblam ، mr relax ، 3pideh ، زری وحدتی ، erica ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان