کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اروپـا يا آمريكا؟
مرسی از لطفتون
پس فعﻻ برای تحصیل آمریکا بهتره درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-08-25 ساعت 19:22)Dr Sara نوشته:  مرسی از لطفتون
پس فعﻻ برای تحصیل آمریکا بهتره درسته؟

به نظر من تحصیل در اغلب گرایشها و تخصصهای پزشکی در امریکا به روزتره . این نظر منه . شما با نظر خودتون اقذام به تصمیم گیری کنید بهتره .
موفق باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: Dr Sara
هیج جای دنیا به اندازه آمریکا فرصت و ظرفیت موفقیت نداره
[en]William Shakespeare Said : I always feel happy, you know why? Because I don't expect anything from anyone. Expectations always hurt

Life is short ...
So love your life ...
[/en]

پاسخ
تشکر کنندگان: Dr Sara ، wushu kung fu ، مسافر تنها ، m.ghoreishi
دوستان عزیزم سلام ،

یه موضوع مهم رو مد نظر داشته باشید که از درجه اهمیت خیلی بالایی برخورداره !! . با توجه به اینکه بنده در هر دو زمینه تجربه دارم ، باید خدمتتون عرض کنم که بازار کار ، تحصیلات و زندگی در آمریکا ، قابل قیاس با هیچ کشوری در دنیا نیست !! مقایسه و تصمیم گیری در این خصوص نیاز به تجربه و مطالعات زیادی داره . آمریکا استانداردهای زندگی و سایر موارد خاص خودش رو داره که اصلاً نمیشه مقایسه ای رو در این خصوص با اروپا انجام داد. بعنوان مثال ؛ هیچ کشور اروپایی بازار مصرف آمریکا رو نداره . هیچ کشور اروپایی دانشگاهها و روشهای تحصیلی موجود در آمریکا رو نداره و در هیچ کشور اروپایی شما سبک و سیاق زندگیی شبیه مردم آمریکا رو نخواهید دید . اگر قصد مقایسه ای هم در این مجال داشته باشید ، آمریکا رو باید تقریباً و نه 100% با کانادا مقایسه بفرمایید . حتی تحصیل کرده های اروپا هم در بدو ورود به آمریکا ، باید مطابق با استانداردهای موجود در این کشور ، خودشون رو به روز رسانی کنند . بهر صورت من حاصل تجربیات خودم رو بیان میکنم و ممکن ست که کاملاً درست نباشه و خیلی از دوستان هم نظری بغیر از نظر بنده داشته باشند که البته قابل احترام هم نیز هست . قصد دارم که در آینده ، اطلاعاتی رو در مورد همین موضوعات در اختیار شما قرار بدم که البته شاید برای شما مفید و کارگشا باشه . موفق باشید .
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، Dr Sara ، Parniyan ، m.ghoreishi ، markopolos
(2013-08-26 ساعت 06:44)afshin4749 نوشته:  حتی تحصیل کرده های اروپا هم در بدو ورود به آمریکا ، باید مطابق با استانداردهای موجود در این کشور ، خودشون رو به روز رسانی کنند . بهر صورت من حاصل تجربیات خودم رو بیان میکنم و ممکن ست که کاملاً درست نباشه

فکر میکنم بستگی به زمینه کاری داره. در مورد شغل خودم میتونم بگم اینطور نیست .علت هم مشخصه با توجه به نوع سیستم مهاجرتی امریکا که بیشتر روی لاتاری و سرمایه گذاری انجام میشه نیروی متخصص در امریکا در مقایسه با خیلی جاهای دیگه دنیا کمه برای همین پیدا کردن شغل در صورتیکه واقعا حرفه ای باشی امکان پذیره. من همین الان دعوت به کار دارم بدون اینکه نیاز باشه دوره تخصصی در امریکا بگذرونم.تو اروپا هم دانشگاه نرفتم فقط دوره اموزشی گذروندم و دعوت به کار هم صرفا بر اساس تجربه ام بوده .امریکا جایی نیست که من برای همیشه اون رو برای زندگی انتخاب کنم با سلایق من خیلی فاصله داره ولی بدم نمیاد یکی دو سال امریکا هم زندگی کنم .تنها مانع دردسرهای ویزای کاری بود که منو منصرف کرد .

جالبه خیلی ها تو امریکا دارن زندگی می کنن ولی چون تخصص ندارن بیکارن ولی من نرفته کار دارم ولی ویزا ندارمBig Grin یه بیکار میتونه جاش رو دو سال با من عوض کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: afshin4749 ، ParsTrader ، سرباز هخامنشی
سلام یه مهاجر عزیز. میشه بپرسم شما کارتون تو چه بخشیه؟ من نرم افزار خوندم و داشتم تو اینترنت میگشتم دیدم که بیشترین استخدام کننده ها توی آمریکا شرکت های consultancy هستند و واسه اینکه حقوق کمتر بدن چینی ها و هندی ها (که خیلی هم کارشون خوبه) رو اکثرا با ویزای موقت کار استخدام میکنند و اینکه خیلی از پروژه های آمریکا و کانادا outsource میشه به این کشورا. وضعیت توی اروپا هم به این صورته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki
(2010-05-23 ساعت 22:26)laili نوشته:  
(2010-05-23 ساعت 22:16)@Š!M نوشته:  
(2010-05-23 ساعت 22:09)laili نوشته:  زمانی که در آلمان بودم همیشه فکر میکردم که هیچ جائی ایران نمیشه و معنی واقعی غربت رو خیلی خوب با تمام وجودم حس میکردم اما از زمانی که اومدم آمریکا با این واژه به کلی ناآشنامSmile

خب نمیشه گفت همه این حس رو تجربه می کنن چون روحیات خیلی متفاوته .بطور مثال من هیچ زمان بعد از مهاجرت به اروپا لحظه ای تردید برای بازگشت به ایران یا پشیمونی یا دلتنگی یا حس غربت نکردم و اروپائی ها بسیار آروم و مهربون دیدم.حتی در سوئد که من تقریبا از همه شنیده بودم خیلی یخ هستن به هیچ وجه اینجوری نبود و خیلی راحت ارتباط برقرار می کنن لبخند میزنن و باهات گرم می گیرن انگار که مدتهاست می شناسنت

من فکر میکنم یکی از دلایلی که شیما جون شما حس خوبی از زندگی در اروپا داری اینه که یک جا ساکن نیستی و اکثرا در حال سفری.....به همین دلیل میتونی باهاشون به خوبی ارتباط برقرار کنی....چون همیشه حکم مسافر رو داری.....و مسافر هم همیشه از زندگی لذت میبره......Smile
دقیقا درسته به روحیه ی افراد خیلی بستگی داره ولی نمیشه منکر این موضوع شد که کسانی که در اروپا زندگی میکنند بیشتر احساس غربت میکنند تا کسانی که در آمریکا هستند و این یکی از چندین و چند دلیلیه که کسانی که امکان زندگی در هر دو جا رو داشته باشند آمریکا رو ترجیح میدن.

من هم اروپا بودم و به نظرم حس غربت زیاده و به جز اون کلا برای ما چیز سازگاری نیست از خیلی از جهات برای من نا ملموسه
برنده ی لاتاری ۲۰۱۵- برنده ی اصلی خودم- نفرات کیس ۲ نفر- محل مصاحبه: کوآلالامپور- ویزا دریافت شده. خودم یک ضرب و همسرم پس از زمان کوتاه. last status: LAX ticket bought Big Grin
منتظر سرای ۲۰۱۵ لطفا عضو شوید دوستان گلم
پاسخ
تشکر کنندگان: m.ghoreishi
دوستان آب و هوای اروپا مثل کدام یک از شهرهای ایرانه ؟
چرا اینقدر ایرانی ها از آب و هوای اروپا بدشون میاد ؟
مثلا میگن سرد و ابری همیشه
میخوام بدونم دقیقا مانند کجای ایرانه

یک سوال دیگه
جای خوندم اروپا مثل آمریکا واسه خوشگذورونی و .. خوب نیست
مثلا یکی میگفت دانمارک ساعت 6 عصر دیگه کسی تو خیابون ها نیست
میشه دوستانی که اروپا بودن از حال و هوای اونجا واسمون بگن ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
برای کسی که دنبال یک زندگی آرام و پر هیجان و زندگی در کشور با امنیت خوب و رفاه خوب هست کجا را پیشنهادی می دهید ؟
من میخوام هاجرت کنم و بین اروپا و آمریکا موندم
دوستانی که در اروپا هستید آیا راضی هستید ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
منم با تجربه ای که از زندگی در اروپا دارم با دوستان کاملا موافقم و نظرم اینه در اروپا شرایط اب و هوایی به صورتیه که با روحیات ما ایرانیها خیلی سازگار نیست و احساس غربت محسوس تره. حالا خلق و خوی مردم اروپا هم بجای خود چون هرجایی انسان خوب و بد دارد و این دیگر به نوع برقراری ارتباطات اجتماعی و ایده ال های هرشخصی بستگی دارد
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-01-05 ساعت 15:40)parsa777 نوشته:  برای کسی که دنبال یک زندگی آرام و پر هیجان و زندگی در کشور با امنیت خوب و رفاه خوب هست کجا را پیشنهادی می دهید ؟

آرام و پر هيجان ؟؟؟ منظورتون از هيجان رو متوجه نميشم اما اگر امنيت مالي و رفاه اجتماعي منظور نظرتون هست همانطور كه پيشتر اشاره شد كانادا و اروپا بهتره . البته بستگي به اين داره كه تعريفتون از امنيت و رفاه چيه ؟ با شناختي كه هر شخص از خودش داره بهترين دليل تصميم گيري و مشاوره براي خودشه . اول بدونيد چي ميخواهيد بعد خودتون نصميم بگيريد .
پاسخ
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، parsa777
(2015-01-05 ساعت 18:22)barvos نوشته:  
(2015-01-05 ساعت 15:40)parsa777 نوشته:  برای کسی که دنبال یک زندگی آرام و پر هیجان و زندگی در کشور با امنیت خوب و رفاه خوب هست کجا را پیشنهادی می دهید ؟

آرام و پر هيجان ؟؟؟ منظورتون از هيجان رو متوجه نميشم اما اگر امنيت مالي و رفاه اجتماعي منظور نظرتون هست همانطور كه پيشتر اشاره شد كانادا و اروپا بهتره . البته بستگي به اين داره كه تعريفتون از امنيت و رفاه چيه ؟ با شناختي كه هر شخص از خودش داره بهترين دليل تصميم گيري و مشاوره براي خودشه . اول بدونيد چي ميخواهيد بعد خودتون نصميم بگيريد .
منظورم اینه در عین امنیت داشتن وقتی شب میزنی بیرون از حال و هوای شهر و مردمش لذت ببری و تفریح کنی
آخه جاهای خوندم نوشته بودن مردم اروپا سرد و خشک هستن ولی مردم امریکا اهل تفریح و خوش گذرونی
میخواستم بدونم این شامل همه اروپا میشه ؟
من جایی را میخوام که آب و هوای خوبی داشته باشه همراه با امنیت اجتماعی و ... و در عین حال نرم اونجا افسرده بشم
مثلا شهرهای ایران برخی شون خیلی افسرده هستن حال و هواشون و برخی شهرها مردم شادتری داره
ممنون میشم اگر در مورد اروپا یک توضیحی در این موارد بدید
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
شما تقريبا باز عرض ميكنم تقريبا تو هيچ استيت و ايالت امريكا بعد تاريك شدن هوا با اطمينان و امنيت نميتونيد بريد دان تاون . در مورد سوالتون از اروپا بايد بگم همه جا حتي تو ايران آدم خوشگذرون و اجتماعي هم هست در كنارش آدم درونگرا و منزوي هم كم نيست . همه جا همه جور آدمي پيدا ميشه . حدث من اينه سن شما كمتر از ٢٥ سال و مجردين . بعد اين سن و يا بعد متاهلي معيارهاي انسان براي مهاجرت يا انتخاب محل مهاجرت تغيير ميكنه . براتون بهترينا رو آرزومندم .
پاسخ
تشکر کنندگان: سرباز هخامنشی ، parsa777 ، msar ، victor2016
دوست عزيز اگر شرايطش رو داريد در درجه اول سويس ودر درجه دوم آلمان بيشتر قسمتهاى غرب رو بهترن پيشنهاد ميدم ما به واسطه شغل همسرم به كشورهاى زيادى سفر كرديم من چون امنيت و حقوق انسانى برام مهمه و آدم سازگار و دور از هر تعصبى هستم آرامش و امنيت و انسانيت تو خيلى قسمتهاى اروپا حس كردم ولى به هر حال هر عكس العملى بازخورد رفتار خود ماست
البته انگليس و سويس از نظر هزينه يكم گرون محسوب ميشن ولى ميارزن
اگه يه آينده راحت و خانواده و بچه و امنيت ميخواين برين اسكانديناوى !
اگه ميخواين خوش گذرونى كنين و امنيت براتون در درجه دوم قرار داره تو اروپا جنوب اسپانيا وايتاليا و تو آمريكا نيويورك رو پيشنهاد ميدم
خوش باشيد و سلامت
شماره کیس: 2015AS1950
تاریخ رویت قبولی: MAY 2015
کنسولگری: Ankara
تعداد افراد منظور در کیس : ۲
ارسال فرمهای سری اول: JUN 2014
کارنت شدن کیس: September 2014
مصاحبه: October 2014
وضعیت:01.issued
02.AP
آپدیت ها: October.march.jun
دریافت کلیرنس: October 2014 .01
دریافت ویزا: October 2014 .01
ورود به آمریکا:9march 2015.01
دریافت گرین کارت: 15 April 2015 .01
جمع تقریبی هزینه‌هاSadواکسن ها (660$)،هزینه مصاحبه برای ۲ نفر .(660$)
ترجمه ها $550
هزینه گرین کارت 165$
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، parsa777 ، markopolos ، msar ، victor2016
با سلام.
دوستان ممنون میشم کمکم کنید.
میخواستم نظر شمارو درباره این دو شهر بدونم.
los angeles vs london
اگه شما الویت هاتون اینا باشه کدوم را انتخاب میکنید
1.امنیت شغلی
2.درامد بهتر{رشتهit}
3.رفاه زندگی بهتر
4.مردم بهتر
پول کمی میتونم با خودم ببرم.
عموم تو لیورپول زندگی میکنه که میتونم از لحاظ مسکن یه مدت پیش ایشون بمونم و از کمکشون استفاده کنم.
یه سوال.انگلیس هم مثل امریکا برا دندان پزشکان مهاجر هم امتحاناتی برگزار میکنه؟و دو سال هم مثل امریکا باید درس خوند که اجازه کار گرفت؟
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان