کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به نروژ، مرفه ترین کشور جهان
سلام

من سال 2008 با ویزای دانشجویی وارد هلند شدم و نوامبر 2009 از آمستردام به اسلو آمده و اعلام پناهندگی کردم و مدارک هلند را هم نشان ندادم و دروغ گفتم. منظورم این است که چیزی در مورد سابقه خود در هلند مطرح نکردم.

درخواست پناهندگی من پذیرفته شد و الان فعلا هستم و تازگی شروع به تحصیل در دانشگاه کردم.
با همان اسم و مشخصات رسمی و اصلی خودم .

یک هفته پیش با من تماس گرفتند که شخصی مدارکی برایشان ارسال کرده که نشان می ده من قبلا در هلند بودم و دروغ گفتم و ....
فعلا مشغول تحقیق در مورد گذشته من هستند. بعد از تعطیلات باید برای توضیح و پی گیری بیشتر بروم.
لطفا اگر راهنمایی و کمکی می دانید بفرمایید.

به نظر شما این مشکل جدی است یا قابل حل؟
من خانم هستم. 31 ساله مجرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، battosai ، mohammad.maleki ، msar
(2012-12-24 ساعت 01:06)آواا نوشته:  سلام

من سال 2008 با ویزای دانشجویی وارد هلند شدم و نوامبر 2009 از آمستردام به اسلو آمده و اعلام پناهندگی کردم و مدارک هلند را هم نشان ندادم و دروغ گفتم. منظورم این است که چیزی در مورد سابقه خود در هلند مطرح نکردم.

درخواست پناهندگی من پذیرفته شد و الان فعلا هستم و تازگی شروع به تحصیل در دانشگاه کردم.

یک هفته پیش با من تماس گرفتند که شخصی مدارکی برایشان ارسال کرده که نشان می ده من قبلا در هلند بودم و دروغ گفتم و ....
فعلا مشغول تحقیق در مورد گذشته من هستند. بعد از تعطیلات باید برای توضیح و پی گیری بیشتر بروم.

سلام
میگن آدم یه دروغ بگه دیگه تا اخرش باید دروغ بگه.از کجا با شما تماس گرفتن؟
در هر صورت اگه درباره کیس هم دروغ گفتین یعنی شرایط پناهندگی نداشتین و مثل اکثریت ایرانی ها پرونده دروغین درست کردین در این بازنگری مشخص میشه و حتما هم ازتون می پرسن چرا در همون هلند اقدام نکردین برای پناهندگی

به هر سو از اونجایی که مهاجرسرا در خصوص پناهندگی اطلاعات نمیده شما این پرسش رو با افرادی که مثل خودتون از این روش مهاجرت کردن و با زیر و بمش آشنایی دارن مطرح کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: آواا ، gbtm ، Tomas ، battosai ، mohammad.maleki ، msar
سلام
من پرسیدم.

دوستان می گن دیپورت می شی. بعضی ها هم می گن می فرستند هلند. ولی موضوع هلند مال سه سال پیش است. هلند من را قبول نمی کنه که بتونن من را بفرستند هلند. ضمنا با این سیستم اثر انگشت و یکپارچه کردن این بررسی ها در اروپا، EU نمی تونم برم.

به قول شما همه کیس ساختگی دارند و دروغ می گن. مشکل من این است که یک نفر پیشینه من را بهشون گفته. این که من قبلا هلند بودم و با ویزای دانشجویی اومدم و ... می گن همین کافیه واسه دیپورت.

یکی هم می گه وکیل بگیر شاید بشه کاری کرد.
اولش گفتند که اگر از کشور دیگه ای اومدی باید همونجا اقدام می کردی. ولی دوستان گفته بودند که باید کلا گذشته را حاشا کنم.
پاسخ
(2012-12-24 ساعت 21:44)آواا نوشته:  سلام
من پرسیدم.

دوستان می گن دیپورت می شی. بعضی ها هم می گن می فرستند هلند. ولی موضوع هلند مال سه سال پیش است. هلند من را قبول نمی کنه که بتونن من را بفرستند هلند. ضمنا با این سیستم اثر انگشت و یکپارچه کردن این بررسی ها در اروپا، EU نمی تونم برم.

به قول شما همه کیس ساختگی دارند و دروغ می گن. مشکل من این است که یک نفر پیشینه من را بهشون گفته. این که من قبلا هلند بودم و با ویزای دانشجویی اومدم و ... می گن همین کافیه واسه دیپورت.

یکی هم می گه وکیل بگیر شاید بشه کاری کرد.
اولش گفتند که اگر از کشور دیگه ای اومدی باید همونجا اقدام می کردی. ولی دوستان گفته بودند که باید کلا گذشته را حاشا کنم.

بله شما از هر جا وارد اروپا میشی همون جا باید برای پناهندگی ات اقدام کنی و بدون شک اینو ازت می پرسن چرا در هلند اقدام نکردی.علاوه بر دروغ اینکه شما یه کشور دیگه رفتین و اعلام پناهندگی کردین خودش مشکل خیلی بزرگیه.چطور میخواین حاشا کنین وقتی دانشجویی اومدین و همه سوابقتون در هلند هست و الانم با هویت واقعی در نروژ هستین؟به نظر منم با وکیل مشورت کنین بهتره دیگه به این مرحله که رسیدین چیزی نیست بشه با دروغ بیشتر ادامه داد چون در اوردن سوابقتون هیچ کاری نداره.در هر حال اگه بعد از بررسی تصمیم به دیپورت شما گرفته شه در هیچ جای دیگه اروپا نمی تونین تقاضای پناهندگی بدین
پاسخ
تشکر کنندگان: آواا ، Tomas ، ParsTrader ، battosai ، mohammad.maleki ، msar
نامه از UDI است.

من الان سه ساله که نروژ هستم. از نوامبر 2009
اگر اینها می تونند سوابق دربیارند، چرا سه سال پیش نفهمیدند؟

انگلیس هم نمی تونم برم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas ، mohammad.maleki ، msar
(2012-12-25 ساعت 01:38)آواا نوشته:  نامه از UDI است.

من الان سه ساله که نروژ هستم. از نوامبر 2009
اگر اینها می تونند سوابق دربیارند، چرا سه سال پیش نفهمیدند؟

انگلیس هم نمی تونم برم؟

یه چیز میگم امیدوارم از من دلخور نشین.اینکه میگین اگه میتونند سابقه در بیارن چرا سه سال پیش این کارو نکردن،دقیقا اینو می رسونه که متاسفانه اکثریت دارن از صداقت اروپایی ها سواستفاده می کنن و خیلی خودشون رو زرنگ میدونن.در واقع همین دروغ ها و پرونده های ساختگی باعث شده که حق خیلی از پناهجوهایی که واقعا مشکل دارن ضایع شه یعنی اینا هم اونقد دروغ شنیدن که دیگه مثل سابق اعتماد نمی کنن و به کوچکترین مسئله ای در پرونده گیر میدن شوربختانه اکثر کسایی که کیس محکم دارن به دلیل اعتماد از پرونده شون و سادگی، خیالشون راحته جواب مثبت میگرن اما میان می بینن اینقد هم ساده نبوده جلب اعتماد اروپایی ها ، برعکس اونایی که کیس دروغی دارن به دلیل کلک هایی که میزنن راحت موندگار میشن .خیلی جالبه مثلا طرف مدعی میشه جونش در ایران در خطره و حتما می کشنش ولی همین که اقامتش درست میشه میره بلیت میگیره بره ایران سفر!!!یه اخلاق خیلی بد ما داریم اینه که میگیم بذار کار خودمون به هر ترتیبی راه بیفته حتی با ضایع شدن حق دیگری ،حالا بقیه هم یه فکری برای خودشون بکنن.به ما چه

به هر حال مهم اینه بعد از سه سال سوابقتون رو در اوردن حالا چه خودشون موفق شدن چه کسی ریپورت داده اهمیتی نداره فقط میخوام به افرادی که پناهندگی رو خیلی ساده میگیرن مورد شما رو مثال بزنم که بدونن یه نفر با همه زرنگی هم ممکنه گرفتار شه حتی بعد از جواب مثبت

انگلیس شنگین نیست ولی اتحادیه اروپا که هست!

امیدوارم مشکلتون حل بشه
پاسخ
تشکر کنندگان: آواا ، Tomas ، ParsTrader ، roeentan ، laili ، Yashar_a ، battosai ، r-g ، msar
کسی که ریپورت داده یکبار تهدیدم کرد که به پلیس می گم. فکر می کنم اون این کار را کرده.
به هر حال ...
شاید اشتباه من هم بود که اعتماد کردم و به دیگران گفتم.

به نظر شما به من برای خروج از کشور فرصت می دن؟
می تونم برم کانادا؟
فرصت ندارم. ویزا ندارم.
اصلا نمی تونم تصور کنم چی می شه.

متشکر از همراهیتون.
پاسخ
(2012-12-25 ساعت 04:26)آواا نوشته:  کسی که ریپورت داده یکبار تهدیدم کرد که به پلیس می گم. فکر می کنم اون این کار را کرده.
به هر حال ...
شاید اشتباه من هم بود که اعتماد کردم و به دیگران گفتم.

به نظر شما به من برای خروج از کشور فرصت می دن؟
می تونم برم کانادا؟
فرصت ندارم. ویزا ندارم.
اصلا نمی تونم تصور کنم چی می شه.

متشکر از همراهیتون.

بله یه مهلتی برای خروج میدن من دقیق زمانش رو نمیدونم.تا جایی که من اطلاع دارم در صورت دیپورت شخص رو به کشور خودش می فرستن نمی دونم بتونین مستقیم کانادا برین یا نه
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، Tomas ، ParsTrader ، آواا ، mohammad.maleki ، msar
(2012-12-24 ساعت 01:06)آواا نوشته:  سلام

با سلام
من هم مدتی هلند پناهنده بودم و چون از آنجا جواب دیپورت آخر رو گرفتم, به نروژ اومدم و اینجا جواب اقامت گرفتم. قضیه مربوط به 7 سال پیش میشه. من همه چیز رو بهشون گفتم. یعنی گفتم که هلند بودم و چون در آنجا جواب دیپورت گرفتم, نمیتونستم به ایران برگردم. چون پرونده من درهلندبسته شده بود, من را به آنجا برنگرداندند.
اینها از پنهان کردن حقیقت خوششون نمیاد و اگر میخواستند و وقت داشتند, در همان روز اول که شما در نروژ درخواست پناهندگی دادید,
خیلی راحت میتونستند اسمتون رو دربیارند. چون شما ویزای اروپا گرفتید و الان همه دولتهای اروپایی میدونند که شما با ویزای قانونی از ایران خارج شدید. ویزای قانونی هم به این معنیه که شما از فرودگاه ایران بدون مشکل خارج شدید و بازداشت هم نشدید و از دید اداره مهاجرت, این بعنی امن بودن ایران برای شما. متاسفانه با این شرایط, هرقدر هم کیس و پرونده خوبی درست کرده باشید, باورشون نمیشه و بعید میدونم که شما بتونید اینجا بمونید. البته آن زمان که من به نروژ آمدم, دوستی داشتم که در 2 کشور هلند و دانمارک پناهنده شده بود این آقا
از هر دو کشور , جواب رد گرفته بود.او شنیده بود که اگر بعد از این جوابهای رد,اگر یک سال مخفی باشه و نامش در کشوری به عنوان پناهنده ثبت نشده باشه, میتونه دوباره در خواست پناهندگی بده. پس در منزل یکی از اقوامش در هلند, به مدت 1 سال زندگی کرد و بعد به نروژ آمد و پناهنده شدوهمه حقیقت را گفت. یعنی گفت که در هلند مخفی بوده بالاخره همزمان با من جواب اقامت گرفت
البته من نمیگم که شما هم مخفی بشید. ولی به هر حال این راهی بود که دوست من شنیده بود. و انجامش داد. رک و راست بهتون بگم که راههای زیادی برای موندن در اروپا نیست.
و این رو بگم که مشکل شما یک مشکل جدیه. چون شما از هلند درخواست پناهندگی نکردید, به احتمال زیاد به هلند فرستاده میشید. فکر میکنم هلند مجبوره که شما رو بگیره چون از این کشور ویزا گرفتید. ولی خیلی احتمالش کمه که هلند درخواست پناهندگی شما رو قبول کنه

حتی اگر کسی شما رو لو نمیداد, مطمئن باشید دیر یا زود میفهمیدند که از هلند اومدید چون سیستم اینها سراسری شده و راستش خیلی برام جای تعجبه که از همان ابتدا نفهمیدند که شما ویزای هلند دارید
به نظر من که , این دوره ها رو گذروندم, هیچ چیز رو حاشا نکنید و اگر دوباره مصاحبه باتون گذاشتند راستش رو بگشد. به حرفهای خانه خراب کن بعضیها که میگویند, همه چیز را حاشا کن, گوش ندهید. الان اداره مهاجرت نروژ همه چیز شما را میداند و هلند همه چیز را برای اینها میفرسته. زمانی که من در نروژ مصاحبه داشتم, فتوکپی تمام مدارکم در هلند, روی میز مصاحبه کننده بود و همه چیز را میدانست

رفتن به انگلیس هم مشکلی رو حل نمیکنه. در کمپهای نروژ چندین نفر ور دیدم که از نروژ به انگلیس رفته بودند ولی انگلیس آنان را به نروژ پس فرستاده بود. اگر بتونبد به کانادا برید دیگه شما رو برنمیگردونند ولی مشکل اینه که رفتن به کانادا خیلی سخته
وکیل هم کار زیادی نمیتونه انجام بده . دولت نروژ و اداره مهاجرت در این کشور , رفتار خیلی انسانی تری با پناهندها, نسبت به دیگر کشورها مثل دانمارک, و هلند دارند و خیلی با دقت به پرونده یک پناهنده رسیدگی میکنند و اگر جواب منفی بدند, خیلی سخت میشه اون جواب رو, مثبت کرد. اگر بخوایید مدتی مثل اون دوست من مخفی باشید و به هر ترتیبی که شده اینجا بمونید, باید خودتون رو برای روزهای طولانی انتظار آماده کنید و تازه معلوم نیست که نتیجه هم چی بشه. به هر حال نمیخوام حرفهای نامید کننده بزنم ولی باید آگاهتون میکردم , چون خودم این مراحل رو گذروندم. فقط یادتون باشه, اگر دوباره براتون مصاحبه گذاشتند, حتما راستش رو بگید. اگر سوالی از من داشتید میتونید بپرسید. موفق باشید. کوروش
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، abas_kashan ، ParsTrader ، Tomas ، storagemeter ، nora ، mohammad.maleki ، msar
(2012-12-30 ساعت 21:39)korush.2000 نوشته:  با سلام
من هم مدتی هلند پناهنده بودم و چون از آنجا جواب دیپورت آخر رو گرفتم, به نروژ اومدم و اینجا جواب اقامت گرفتم. قضیه مربوط به 7 سال پیش میشه.

سپاس از اطلاعات خوبتون

فقط یه سوال مگه در صورتی که پناهنده ها در یه کشور اروپا جواب منفی بگیرن می تونن جای دیگه درخواست بدن؟الان که فکر کنم سخت تر هم شده و از هر مرزی وارد شن باید همون جا تقاضا بدن فقط.درسته؟
پاسخ
تشکر کنندگان: abas_kashan ، ParsTrader ، Tomas ، mohammad.maleki ، msar
(2012-12-30 ساعت 22:01)یه مهاجر نوشته:  
(2012-12-30 ساعت 21:39)korush.2000 نوشته:  با سلام
من هم مدتی هلند پناهنده بودم و چون از آنجا جواب دیپورت آخر رو گرفتم, به نروژ اومدم و اینجا جواب اقامت گرفتم. قضیه مربوط به 7 سال پیش میشه.

سپاس از اطلاعات خوبتون

فقط یه سوال مگه در صورتی که پناهنده ها در یه کشور اروپا جواب منفی بگیرن می تونن جای دیگه درخواست بدن؟الان که فکر کنم سخت تر هم شده و از هر مرزی وارد شن باید همون جا تقاضا بدن فقط.درسته؟

با سلام

شما درست میگید دوست عزیز . کسی که در یک کشور درخواست پناهندگی داده نمیتونه بره کشور دیگه. ولی اگر در اون کشور ترک خاک گرفته باشه, یعنی بعد از چندین جواب منفی از اون کشور اخراج بشه, کمی امید هست که در کشور بعدی بهش رسیدگی کنند. همون اتفاقی که برای من افتاد. اون دوست من که اهل کردستان عراق بود, و حدود یک سال در هلند مخفی بود و بعد در نروژ اقامت گرفت, در مصاحبه اینطور بهش گفتند که ما در نروژ پرونده شما را از اول بررسی میکنیم و کاری به هلند نداریم. البته همه اینها بستگی به اون شخصی داره که با پناهنده مصاحبه میکنه. یعنی خیلی راحت بگم, زندگی یک پناهنده دست همون شخصه که هم مصاحبه میکنه و هم در مورد اقامت دادن, تصمیم میگیره. باید این پناهنده ای که از کشور اول جواب نهایی منفی و ترک خاک گرفته, به کشور دوم ثابت کنه که واقعا نمیتونه برگرده ایران. در این مورد که شما نوشتید که از هر مرزی وارد بشیم باید اونجا تقاضای پناهندگی داد, کاملا درسته و الان همه چیز سختتر هم شده .
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، ParsTrader ، Tomas ، nora ، mohammad.maleki ، msar
سلام من 45 سال دارم و کارشناس رادیولوژی هستم آیا میتونم برای ویزای کاری اقدام کنم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
سلام دوستان!!!!!!!!!!!
اینجا کسی می دونه نروژ دکتری شهرسازی برنامه ریزی شهری داره یا نه؟!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
سلام

من 1 سال معافیت تحصیلی دارم . تو این 1 سال اگه دعوت نامه کاری بگیرم میتونم برم ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2013-05-26 ساعت 21:21)kaveh11 نوشته:  سلام

من 1 سال معافیت تحصیلی دارم . تو این 1 سال اگه دعوت نامه کاری بگیرم میتونم برم ؟

بله . اما پاسپورت شما تا اتمام مهلت معافیت تحصیلیتون اعتبار داره . چون مهر میخوره .
پاسخ
تشکر کنندگان: nora ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان