کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن بورسیه تحصیلی
(2015-01-25 ساعت 18:32)atrina66 نوشته:  
(2015-01-24 ساعت 14:21)سرباز هخامنشی نوشته:  [quote='atrina66' pid='571820' dateline='14205576..com
[/quote
این آدرس در اروپا میتونه براتون بدردبخور باشه.
http://www.applyabroad.org/forum/forumdi...9%BE%D8%A7
پیروز باشین.

درود

براى كشور آلمان يا اتريش در رشته مهندسى پزشكى بيومواد.اما فكر مى كنم دكتراى پيوسته امكانپذير نباشه و در مورد دو استاد من يك استاد كه پروفسور هم هستند مى شناسم اما رشته ايشون آموزش رياضى هست و هيئت علمى دانشگاه هم هستن. اما اساتيد رو اگه پيدا كردم رزومه بايد خيلى قوى باشه و آيا مدرك زبان انگليسى هم قبول مى كنند؟

با سپاس

درود
کشور اتریش رو من زیاد ازش نمیدونم اما خیلی شباهت های زیادی به سیستم آموزشی آلمان داره و خودش رو به آلمان نزدیک تر هم کرده، و در مواردی بهتر هم هست، اینکه شما میتونین تا 2 سال برای آموزش زبان آلمانی به اتریش ویزا بگیرین و به اتریش برین، که من فردی رو هم میشناسم که اینکارو کرده و داره ادامه میده تا به آلمان بیاد؛ اما دانشگاه هاش هزینه بیشتری دارن.
رشته مهندسی پزشکی همون بیومکانیک رو میگین؟ یا رشته دیگری هست؟
یادتون باشه که مدرک لیسانستون هم باید در همین گرایش باشه وگرنه برای ادامه به مشکل پایه ای میخورین، به هر روی مراکز ارزیابی دانشگاه ها و مراکزی که دانشگاه ها خودشون رو بهشون میسپرن تنها میتونن 100% بگن که مدرک شما برای رشته ای که هدف ادامه دارین پذیرفته هست یا نه.
چگونگی پذیرش شما بستگی به دانشگاه و ایالت داره که، درسته که در آلمان سیستم آموزشی مشترک هست اما میزان رنکینگ و نیاز هر دانشگاه بستگی به ایالت خودش داره که تفاوتی در قوانین بومی دیده میشه.

من هر چیزی بگم میتونه درست نباشه در مورد رشته شما،گمون میکنم که شما باید مدارکتون برابر سازی واحد بشه و پس از گذروندن واحد های ارزیابی اگر اون دانشگاه مدارک شما رو بپذیره و نیاز به معرفی نامه بدونه شما میتونین از اون پرفسور کمک بگیرین.

نه، رزومه خیلی قوی برای دانشگاه های با رنکینگ بالاست، چیزی که تو پذیرش از دانشگاه ها تو رشته های مختلف بیشتر مهم هست شاخه رشته{از چه رشته به چه رشته ای ادامه میدین، که خودش راهکار جداگونه داره}،نمرات دروس تخصصی، مقاله و پژوهش {برای افرادی که از دوره های ارشد به بالاتر پذیرش میگیرن}هست؛ بله شما میتونین رشته خودتونو با مدرک زبان انگلیسی در آلمان ادامه بدین، اما در ترم آخر و برای پایان نامه نیاز به دانش زبان آلمانی هست که میزان b1 کافی هست، و در خود دانشگاه ها هم کلاسهایی که گاه با شهریه هست برای آموزش زبان برگزار میشه.
امیدوارم که کاری تونسته باشم پیش ببرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، msar
(2015-01-25 ساعت 19:07)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2015-01-25 ساعت 18:32)atrina66 نوشته:  
(2015-01-24 ساعت 14:21)سرباز هخامنشی نوشته:  [quote='atrina66' pid='571820' dateline='1420557691']
وقت بخير
من ليسانس رياضى كاربردى هستم و ميخواستم واسه دكتراى پيوسته اقدام كنم.به نظرتون ميتونم بورس بگيرم .اگه ميشه يه منبع يا سايت خوب معرفى كنيد كه اطلاعات بورسيه ميده.

ممنون

http://بعلت تبليغ ، ويرايش و حذف گرديد..com
.

درود
کشور اتریش رو من زیاد ازش نمیدونم اما خیلی شباهت های زیادی به سیستم آموزشی آلمان داره و خودش رو به آلمان نزدیک تر هم کرده، و در مواردی بهتر هم هست، اینکه شما میتونین تا 2 سال برای آموزش زبان آلمانی به اتریش ویزا بگیرین و به اتریش برین، که من فردی رو هم میشناسم که اینکارو کرده و داره ادامه میده تا به آلمان بیاد؛ اما دانشگاه هاش هزینه بیشتری دارن.
رشته مهندسی پزشکی همون بیومکانیک رو میگین؟ یا رشته دیگری هست؟
یادتون باشه که مدرک لیسانستون هم باید در همین گرایش باشه وگرنه برای ادامه به مشکل پایه ای میخورین، به هر روی مراکز ارزیابی دانشگاه ها و مراکزی که دانشگاه ها خودشون رو بهشون میسپرن تنها میتونن 100% بگن که مدرک شما برای رشته ای که هدف ادامه دارین پذیرفته هست یا نه.
چگونگی پذیرش شما بستگی به دانشگاه و ایالت داره که، درسته که در آلمان سیستم آموزشی مشترک هست اما میزان رنکینگ و نیاز هر دانشگاه بستگی به ایالت خودش داره که تفاوتی در قوانین بومی دیده میشه.

من هر چیزی بگم میتونه درست نباشه در مورد رشته شما،گمون میکنم که شما باید مدارکتون برابر سازی واحد بشه و پس از گذروندن واحد های ارزیابی اگر اون دانشگاه مدارک شما رو بپذیره و نیاز به معرفی نامه بدونه شما میتونین از اون پرفسور کمک بگیرین.

نه، رزومه خیلی قوی برای دانشگاه های با رنکینگ بالاست، چیزی که تو پذیرش از دانشگاه ها تو رشته های مختلف بیشتر مهم هست شاخه رشته{از چه رشته به چه رشته ای ادامه میدین، که خودش راهکار جداگونه داره}،نمرات دروس تخصصی، مقاله و پژوهش {برای افرادی که از دوره های ارشد به بالاتر پذیرش میگیرن}هست؛ بله شما میتونین رشته خودتونو با مدرک زبان انگلیسی در آلمان ادامه بدین، اما در ترم آخر و برای پایان نامه نیاز به دانش زبان آلمانی هست که میزان b1 کافی هست، و در خود دانشگاه ها هم کلاسهایی که گاه با شهریه هست برای آموزش زبان برگزار میشه.
امیدوارم که کاری تونسته باشم پیش ببرم.

درود بر شما

البته در ايران هم از كارشناسى رياضى تنها به دو شاخه رشته پزشكى يعنى مهندسى پزشكى و انفورماتيك پزشكى مى شه رفت و مهندسى پزشكى خودش چند شاخه داره كه بيومواد و بيو الكتريك و بيومكانيك از جمله اونها هستند.
در مورد راهنماييتون هم ممنونم خيلى مفيد بود.
پاسخ
(2015-01-27 ساعت 01:51)atrina66 نوشته:  [quote='سرباز هخامنشی' pid='575517' dateline='1422196644']
[quote='atrina66' pid='575515' dateline='1422194543']
[quote='سرباز هخامنشی' pid='575301' dateline='1422093118']
[quote='atrina66' pid='571820' dateline='1420557691']

درود بر شما

البته در ايران هم از كارشناسى رياضى تنها به دو شاخه رشته پزشكى يعنى مهندسى پزشكى و انفورماتيك پزشكى مى شه رفت و مهندسى پزشكى خودش چند شاخه داره كه بيومواد و بيو الكتريك و بيومكانيك از جمله اونها هستند.
در مورد راهنماييتون هم ممنونم خيلى مفيد بود.
درود ، سپاس
بله درسته، و من هم نگفتم که امکانش نیست، اما سیستم ایران با کشور آلمان متفاوت هست، زمان ارزیابی مدارک شما درسها باید هم کیفی بشن و اگر چارت همخونی کمی داشته باشه نمیتونین اون رشته ای که دوست دارین رو ادامه بدین که امیدوارم اینچنین نباشه.

اما یک چیزی میتونه خیلی کمکتون کنه برای ادامه دانشجویی در آلمان، اینکه شما کنکور دوره رشته ای که هدف پذیرشش رو در آلمان دارین رو در ایران بگذرونین و پس از پذیرفته شدن 2 ترم یا 30 واحد رو در یکی از دانشگاه های ایران پاس کنین، که شانستون رو خیلی برای ارزیابی مدرک بالا میبره.

یادتون بمونه که من توانایی مراکز ارزیابی مدارک مانند -اونی اسیست- یا -دااد- و یا دیگر مراکز و یا ارزیابنده خود دانشگاه هارو ندارم، اونها هستن که درست میدونن در هر رشته چه درسهایی و مدارکی نیاز هست، اما من هدفم اینه که بهترین کاری که از دستم برمیاد رو بگم، نه بیخودی امیدوار کنم و نه تلخیشو زیاد کنم.
پاسخ
(2015-06-08 ساعت 07:03)reza20 نوشته:  برای بورسیه دکترا کجا خوبه؟ لطفا با توضیح

درود
آلمان؛
بورس میده، و دکتراش رو پژوهشو تحقیق میگرده، هزینه دانشجویی پایینتره، و دانشگاه هاش هم رایگانن،دستمزد پژوهشی هم تو دوران دکترا پرداخت میشه و خیلی چیزهای دیگه...
درباره دکترا و هر دوره ای در آلمان برگه هایی رو گذاشتم تو بخش دانشجویی و مهاجرت به اروپا و آلمان.
پیروز باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
براي رشته ي پزشكي چه كشورهايي بور ميدن؟ آمريكا؟ كانادا؟ استراليا ؟ انگليس؟ يا هرجاي ديگه اي ممنون ميشم راهنمايي كنيد
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.من لیسانس مدیریت صنعتی از دانشگاه صنعتی شاهرود با معدل 18 و ارشد مدیریت بازرگانی با معدل 17 از دانشگاه فردوسی مشهدم.
انگلیسیم در حد رفع نیاز اولیست.به دنبال تحصیل رایگان و بدون نیاز به مدرک زبانم.ممنون میشم کمکم کنید
eskandari.mk@gmail.com
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام. من دانشجو سال اخر دوره کارشناسی رشته کارگردانی سینما هستم. زبانم خوب نیست. و دو تا فیلم کوتاه ساختم. برای ادامه تخصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته سینما برای دریافت بورسیه از اروپا فرصتی برای من وجود داره؟و چطوری میتونم اقدام کنم؟ و کدوم کشور فرصت بهتری با شرایط موجود برای من میتونه باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-03-04 ساعت 04:48)Soraya1371 نوشته:  با سلام. من دانشجو سال اخر دوره کارشناسی رشته کارگردانی سینما هستم. زبانم خوب نیست. و دو تا فیلم کوتاه ساختم. برای ادامه تخصیل در مقطع کارشناسی ارشد در رشته سینما برای دریافت بورسیه از اروپا فرصتی برای من وجود داره؟و چطوری میتونم اقدام کنم؟ و کدوم کشور فرصت بهتری با شرایط موجود برای من میتونه باشه؟

درود، برای بورسیه ارشد خیلی بورسیش کم هست و باید رزومه خیلی قوی ای داشته باشید. اگر از یک کشور اروپایی اقامت داشته باشید اراسموس میتونه راهی برای پشتیبانی شما باشه. که نمیدونم تو ایران دفتر داره یا نه. تا جایی که میدونم نه. تو یوتیوب دربارش میتونید ببینید و بروزتر بپرسید.
اما برای دانشجویی رایگان من آلمان رو برای شما پیشنهاد می کنم باز زمینه هایی برای رشته شما هست. و شناختی که دارم میتونید با رزومه ای که دارید پذیرش از Hochschule ها که دانشگاه های عالی هستند پذیرش بگیرید و پذیرش اینها بیشتر با آزمون عملی هست با نمونه کار که دو نمونه آووردید. که باید هم با این دانشگاه ها درمیون بگذارید و هم داوری بشه کار شما.

دانش زبانتون رو باید بالا ببرید چه انگلیش و چه آلمانی و برای آلمان زبان آلمانی رو پیشنهاد می کنم اگر هدف موندگاری دارید. هیچگاه زبان رو دست کم نگیرید. پس از انتخاب کشور و روشن شدن جایگاه رشته شما در کشور هدف، بچسبید به زبان خوندن وگرنه اگر هم پذیرش بگیرید سفارت بشما ویزا نمیده... این خیلی مهم هست که این روزها دانشجو های زیادی رد میشند. چون درخواست ها زیاد هست و به آسونی با نداشتن مدرک زبان سفارت رد میکنه.
پاراگراف آخر پاسخ فرد پیشتر از شما هم هست.
پاسخ
تشکر کنندگان: Soraya1371
سلام.من لیسانس مهندسی پلیمر از دانشگاه ازاد دارم ومعدم 15.30هس ولی فعلا مدرک زبان ندارم اما دارم زبان میخونم.میخوام ببینم دانشگاهی هس که منا پذیرش کنه و واسه شروع از من مدرک زبان نخواد ولی اجازه بده مدرک زبانما تو همون کشور بگیرم.لطفا راهنماییم کنین که گیچ شدم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان