کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشکل سریازی
سلام
دوستان من دانشجوی سال دوم کارشناسی ارشد هستم و تا اخر امسال میتونم دانشجو باشم
فرمها رو پر کردم و فرستادم کسی هست به من بگه که با شماره 24هزار به نظرتون کی نوبتم میشه؟
اگه نتونم تا اون موقع برم سربازمSad
تشکر کنندگان:
بین 10 تا 12 ماه دیگه البته این با توجه به آماره پارساله. امسال گویا اوضاع یه مقدار متفاوت و به نظر من سرعت بیشتره. ولی فکر نکنم زودتر از 10 ماه دیگه باشه.
--------------
ما ز بالاییم و بالا می رویم.
--------------
کیس نامبر:10XXX
نامه اول:May-2009
نامه دوم:2009-13-Jan
مصاحبه:Feb-05-2009
کلیرنس اول:May-22-2009
کلیرنس دوم+ویزا: (بعد از 8 ماه)Sep-30-2009Tongue
 ورود به آمریکاBig Grinec-15-2009
تشکر کنندگان:
Alikhod kaari nadare dadash. boro ye pazirsh valo pooli ham shode begir az Malasia, Britain ya har ja. badesham foghesh miri vezarat olom moafiat tahsili migiri. manam alan phd mikhunam va case numberam hodode 26000.
تشکر کنندگان:
سه راه داره:
1- معافی کامل بگیری
2- پاسپورت تحصیلی بگیری(همون پذیرش از دانشگاه خارج)
3- پاسپورت زیارتی بگیری( وقتی که فهمیدی مصاحبه ت کی هست میری یه کاروان زیارتی نامه میگیری و بهت پاس موقت میدن)

منتها در دو مورد آخر برای ما یه مشکلاتی داره:
1- باید 15 میلیون وثیقه بزاری
2- فقط یکبار اجازه خروج داری( برای زیاریتی 2 ماه از تاریخ صدور پاس)
3- اگه زیارتی بگیریم و به کشوری که از اول گفتیم نریم ممکنه وثیقه رو هاپولی کنن
4- و...
برای دفعات بعد باید دوباره اقدام کنی و یه مقدارم احتملاً سختتر بشه
بهر حال...منم تقریباً مشکل شما رو دارم با این تفاوت که من کارشناسیم تو همین هفته تموم میشه و از مهر میرم سر کلاس کارشناسی ارشد...اگه شما یا دوستان هم راه دیگه ای به نظرتون رسید یا سوال و یا پیشنهادی در رابطه با سربازی دارید اینجا بفرمایید. تاپیک خیلی مفیدی میتونه بشه و واقعاً جاش تو این انجمن خالی بود. امیدوارم ادامه پیدا کنه.
تشکر کنندگان: samad ، Masoud
از جواباتون ممنون بچه ها
من به این نتیجه رسیدم که پایان نامه ارشدم رو نگه دارم
و برای کنفرانس در خواست خروج بدم
انجوری وثیقم میشه 5 میلیون تومن که 10 تومنم به نفعمه
ظاهرا میشهBig Grin
تشکر کنندگان:
یکی از راههای دیگه هم رفت به بهانه دادن بعضی امتحانهای زبان و کامپیوتر مثل Toefl و GRE و... است
تشکر کنندگان:
من كسي رو ميشناسم كه ميتونه مشكل سربازي رو قانوني حل كنه هر كس اين مشكل رو داره بگه........
تشکر کنندگان:
Alikhud bebin man hamishe khushbin hastam vali case numberamoon ziade (26000 hastam). behtare ke barnameye addie zendegito edaaame bedi. shanse man o shoma ke case numberet 24000 hast ziad nist. bayad omidvar bashim vali kaaari nakon ke tamame barnaamehat bar in mabna bashe ke green card gereftio dige hame chi haallle. man khudam hafteye aval kheili jav gir shode budam. hatta goftam PhD mo dar Europe agar shod vel mikonam miram US oonja PhD mikhunam! vali yavash yavash dige baram aaadi shod va daram karamo pish mibaram. ishalla ke hameye bacheha to kareshoon movafagh beshan.
تشکر کنندگان:
عشاق جان سلام
دستت بابت جوابا درد نکنه
من میدونم کیسم زیاده
ولی خیلی برام جالبه بدونم آیا کسی بوده که از سالهای قبل کیسش زیاد بوده باشه و نرفته باشه؟
منظورم اینه که به نظر شما این لاتاری دیرو زود داره و سوخت و سوز نداره هست یا نه؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان:
man esmam Es'hagh (Isaac) hast Big Grin. Alikhud jan! manam hamin soalo daram. vali ye soal. case numbere 24xxx shoma bara 2008 hast ya 2009. yani namasho emsaal daryaft kardi?
تشکر کنندگان:
من سال 2009 هستم
تشکر کنندگان:
Alikhod جان. مرسى از جوابت. در مورد قانون معيفيت اشخاصى كه به مدت 2 سال خرج از كشور زندگى كرده باشند خبرى دارى؟ چن من در سپتمبر امسال 2 سلام تموم ميشه. اگه اتلا ع دارى لتفن بهم خبر بده. قربانت
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان