آپارتمانی مبله در غرب لس آنجلس برای کوتاه مدت جهت اجاره موجود است. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های ۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷ یا ۰۰۱۳۱۰۴۳۰۰۰۶۰ تماس بگیرید.

جدیدترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان
رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان در فوریه ‎2010‎ بر اساس وبومتریک اعلام شد که دانشگاه‌های برتر دنیا در این رده‌بندی به کشور آمریکا اختصاص یافته و دانشگاه تهران به عنوان برترین دانشگاه ایران، چند پله صعود داشته است.

رتبه‌بندی «وبومتریک» که دانشگاه‌های جهان را بر اساس ارزیابی آموزش‌های برتر در وب، حجم، قابلیت دید و اثر ‎(impact)‎ صفحات وب منتشر شده توسط دانشگاه‌ها و منابع اطلاعات و تفسیر آنها رتبه‌بندی می‌کند در فوریه ‎2010‎ میلادی منتشر شد.

10 دانشگاه برتر دنیا

بر اساس این رتبه‌بندی جدید، 10 دانشگاه برتر از میان 8 هزار دانشگاه برتر جهان که بر اساس حجم وب سایت، قابلیت دید، غنای مطالب منتشر شده و پژوهشگران سنجیده شده‌اند به طور کامل به ایالات متحده آمریکا تعلق دارد. 10 دانشگاه برتر وبومتریک را به ترتیب دانشگاه‌های هاروارد، ‎MIT‎ موسسه تکنولوژی ماساچوست، استنفورد، کالیفرنیا برکلی، کرنل، واشنگتن، مینه سوتا، جان هاپکینز، میشیگان و ویسکونزین مدیسن تشکیل داده‌اند.
رتبه بندی کشورهای آمریکای لاتین؛ برزیل در صدر

بر اساس این رتبه‌بندی جدید، 10 دانشگاه برتر آمریکای جنوبی که بر اساس حجم وب سایت، قابلیت دید، غنای مطالب منتشر شده و پژوهشگران سنجیده شده‌اند به کشورهای متعدد تعلق دارد. 10 دانشگاه برتر وبومتریک در این گروه به دانشگاه‌های کشور بزریل اختصاص دارد. رتبه 53 دنیا به دانشگاه سائوپولو کشور برزیل اختصاص دارد. در این گروه رتبه 58 دنیا به دانشگاه ملی کشور مکزیک، رتبه ‎182‎ به دانشگاه شیلی و رتبه ‎272‎ به دانشگاه بوینوس آیرس کشور آرژانتین اختصاص دارد.

رتبه بندی قاره اروپا ؛ انگلیس در صدر

در رتبه‌بندی قاره اروپا نیز دانشگاه‌های انگلستان از میان 10 دانشگاه برتر 5 جایگاه را به خود اختصاص داده‌اند. دانشگاه‌های کمبریج، آکسفورد، موسسه فدرال فناوری سوئیس، دانشگاه علوم و فناوری نروژ، کالج ادینبورگ، اسلو، کالج لندن، هلسینکی، وین و ساوتهمپتون به ترتیب در 10 جایگاه برتر اروپا جا خوش کرده اند. امتیاز این دانشگا‌ه‌ها در سطح جهانی 27 تا 76 اعلام شده است.

رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیا؛ ژاپن در صدر

دانشگاه‌های توکیو و کیوتو از ژاپن، دانشگاه ملی تایوان، دانشگاه هنگ کنگ، دانشگاه چینی هنگ کنگ، دانشگاه هبرو (رژیم اشغالگر قدس)، دانشگاه کی یو از ژاپن، دانشگاه ملی سنگاپور، دانشگاه چیاو تنگ از تایوان و دانشگاه نوگویا از ژاپن که رتبه‌های 38 تا ‎161‎ را در سطح جهانی کسب کرده‌اند در بخش قاره آسیای در رتبه یک تا 10 این حوزه قرار دارند.

رتبه‌بندی دانشگاههای آفریقا ؛ آفریقای جنوبی در صدر

در این گروه 8 دانشگاه از کشور آفریقای جنوبی رتبه های اول تا هشتم 10 دانشگاه برتر قاره آفریقا را به خود اختصاص داده‌اند و رتبه‌های جهانی آنها نیز از ‎317‎ تا ‎1290‎ متغیر است. دانشگاه قاهره و دانشگاه آمریکایی قاهره از مصر در رتبه‌های نهم و دهم این گروه قرار دارند. این دو دانشگاه نیز دارای رتبه های جهانی ‎1387‎ و ‎1614‎ هستند.

10 دانشگاه برتر ایران در رتبه بندی وبومتری

10 دانشگاه ایران که از بهترین امتیاز در این رتبه‌بندی بهره برده‌اند به ترتیب دانشگاه تهران با رتبه 873، دانشگاه علوم پزشکی تهران رتبه 1266، دانشگاه صنعتی شریف رتبه 1560، دانشگاه فردوسی مشهد رتبه 1671، دانشگاه شهید بهشتی رتبه 1962، دانشگاه علم و صنعت ایران رتبه 1968، دانشگاه علوم پزشکی شیراز رتبه 2157، دانشگاه صنعتی امیرکبیر رتبه ‎2203‎ ، دانشگاه علوم پزشکی اصفهان رتبه ‎2207‎ و دانشگاه صنعتی اصفهان رتبه ‎2368‎ را کسب کرده‌اند.

یکی از اهداف اصلی رده‌بندی وب‌سنجی یا وبومتریک دانشگاه‌های دنیا، ترویج نشریات اینترنتی، حمایت از دسترسی آزاد به اینترنت، دسترسی به نشریات علمی الکترونیک و سایر دروس دانشگاهی است. هرچند شاخص‌های وب برای اهداف رده‌بندی بسیار مفید هستند با وجود این بر پایه تعداد بازدیدکنندگانی که وارد یک سایت دانشگاهی شده‌اند استوار نشده‌اند بلکه این رده‌بندی بر اساس قابلیت‌ها و میزان معروفیت دانشگاه‌ها در سطح جهانی انجام می‌شود.
‎One day your life will flash before your eyes, make sure it's worth watching.‎
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
رتبه‌بندی آکادمیک دانشگاه‌های جهان بر اساس پارارامترهای مختلفی انجام می‌گیرد. رتبه‌بندی‌ها می‌تواند براساس کیفیت برخی شاخص‌های موجود انجام شود. از جملهٔ این شاخص‌ها می‌توان به آمارهای تجربی، برآوردهای مربوط به مدرسین و اساتید، بورسیه‌ها، دانشجویان، داوطلبان ورود به دانشگاه و برخی دیگر اشاره کرد. برخی از رتبه‌بندی‌ها هم هستند که بر اساس نحوهٔ پذیرش و ورود دانشجویان به دانشگاه صورت می‌گیرد.

علاوه بر رتبه‌بندی موسسات، برخی رتبه‌بندی‌های دیگری هم وجود دارد که برای برنامه‌های آموزشی، دپارتمان‌ها و مدارس صورت می‌گیرد. رتبه‌بندی‌ها بر اساس جهت‌دهی برخی مجلات و روزنامه‌ها و گاهی هم توسط دانشگاهیان و فرهنگیان انجام می‌گیرد.
رتبه‌بندی ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد.

در ادامه 4 نظام معتبر و معروف رتبه دانشگاه های جهان را همراه با لینک جدیدترین رتبه بندی آورده شده است:

موسسه رتبه بندی دانشگاه ها ‎QS:‎

نشریهٔ آموزش عالی تایمز لندن یک نشریهٔ واقع در انگلستان و مربوط به آموزش عالی با همکاری موسسهٔ کاکارلی سیموندز، هر ساله لیستی از ۲۰۰ دانشگاه برتر دنیا را با عنوان ‎QS World University Rankings‎ منتشر می‌کند. در مقایسه با رتبه‌بندی‌های دیگر، در این رتبه‌بندی سالانه بسیاری از دانشگاه‌های غیرآمریکایی و خصوصاً انگلیسی در میان رتبه‌های بالای آن قرار دارند.

لینک: ‎http://www.topuniversities.com/qs-world-university-rankings‎


نظام رتبه بندی دانشگاه شانگهای ‎ARWU:‎

نظام رتبه بندی دانشگاه شانگهای به منظور انجام ارزیابی دقیق تر از عملکرد دانشگاه و ارائه رتبه بندی جامع از جایگاه دانشگاه در سطح جهانی، ۴ معیار کیفیت آموزش، کیفیت اعضاء هیئت علمی، خروجی‌های پژوهش و سرانه عملکرد دانشگاه را برای بررسی عملکرد دانشگاه تعریف کرده است. به عبارت دیگر در این نظام، دانشگاه‌ها براساس میزان موفقیت در هر یک از معیارهای چهارگانه رتبه بندی می‌گردند، با توجه به اینکه معیارهای چهارگانه فوق کلی هستند و قابلیت اندازه‌گیری کمتری دارند از این رو نظام رتبه بندی شانگهای برای هر یک از معیارهای فوق چند شاخص ارائه کرده است.
لینک: ‎http://www.shanghairanking.com/ARWU2015.html‎

رتبه‌بندی تایمز ‎THE:‎
پایگاه رتبه‌بندی تایمز یکی از نظام‌های معتبر بین‌المللی است که از سال ‎2004‎ اقدام به رتبه بندی بین المللی دانشگاه‌ها کرده است. با توجه به رشد و ارتقای علمی چشمگیر دانشگاه‌های آسیایی و حرکت قدرت علمی دنیا از غرب به شرق، پایگاه رتبه‌بندی تایمز از سال ‎2013‎ تاکنون به صورت سالانه رتبه‌بندی دانشگاه‌های آسیایی را نیز منتشر می کند. در این رتبه بندی همانند رتبه بندی جهانی تایمز، از 13 شاخص کاربردی در قالب 5 معیار کلی آموزش، پژوهش، استنادات، درآمد صنعتی و وجهه بین‌المللی استفاده می‌شود.
لینک: ‎https://www.timeshighereducation.com/world-university-rankings/2016/world-ranking‎

رتبه‌بندی بین‌المللی لایدن هلند ‎CWTS :‎
نظام رتبه‌بندی بین‌المللی لایدن هلند بیش از ‎800‎ دانشگاه را در سراسر جهان بر اساس عملکرد علمی آنها مورد مقایسه قرار می دهد. بر خلاف دیگر رتبه بندی ها ‎CWTS‎ سعی در ادغام معیار های اندازه گیری دارد و یکی از معروف ترین هاست.
لینک: ‎http://www.leidenranking.com/ranking/2016/list‎

و لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم که در اعتبار و ارزیابی مدارک دانشگاه ها بسیار مهم است:
‎http://grad.saorg.ir/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%AE%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC/%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1/%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B22016‎

لازم به ذکر است، اخیرا نرم افزار اندروید «رتبه بندی دانشگاه های جهان» یا ‎EduRanking‎ عرضه شده که جدیدترین ‎(2015)‎ رتبه بندی دانشگاه های جهان رو با نظام های رتبه بندی THE، QS، ‎ARWU‎ ،CWTS و همچنین دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم با جستجو داره و خیلی میتونه برای پیدا کردن رتبه و اعتبار دانشگاه ها موثر و مفید باشه. با جستجو در کافه بازار، ایران اپس و مایکت میشه پیداش کرد.

امیدوارم با مقایسه دقیق و تصمیمی درست در انتخاب دانشگاه در خارج از کشور، در ادامه تحصیل موفق عمل کنید.
پاسخ یافتن نقل قول‌ها
تشکر کنندگان: nora
کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان