کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
لوازم موردنیاز برای دانشجو
من برای یه position توی دانشگاه تونته پذیرش با فاند گرفتم برای PhD برای November
حالا چند تا سوال دارم و ممنون میشم کسانی که توی این دانشگاه هستند یا جواب سوالای منو میدونن بهم کمک کنند
1- از اونجایی که من با همسرم می خوام بیام و یه آپارتمان می خوام بگیرم بهتره توی campus بگیرم یا بیرون دانشگاه (از نظر قیمت و امکانات و ...)
2- امکانات خونه ها معمولا چیه؟ (ظرف (قابلمه، بشقاب، ...)، وسایل برقی بزرگ (یخچال، ماشین لباسشویی،...) و کوچک (مثل اتو و پلوپز) همچنین پتو و بالشت و...،
3- حالا اگه این امکاناتی که در قسمت 2 پرسیدم اونجا وجود نداره به نظر شما از نظر هزینه بهتره بعضی از اونا رو از اینجا بیارم یا اینکه قیمت اونجا با ایران خیلی فرق نمی کنه (مثل پتو و ظرف و اتو و ...)؟
4-اگه شما بخواین پیشنهاد بدین که چیزی بیارم اونا چیه؟
5-وسایل خوراکی چی؟ از اینجا چی بیارم بهتره؟ اصلا چیزی بیارم؟
پیشاپیش ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
اگه بیرون اپارتمان بگیرین مسلما قدرت انتخاب بیشتری دارین ولی هزینه هاتون ممکنه بالا بره

خونه ها بصورت مبله و یا خالی اجاره داده میشه.هزینه بیشتری بپردازین یه خونه با همه امکانات میتونین اجاره کنین که نیازی به خرید و تهیه اقلام نداشته باشین و همه مواردی که ذکر کردین در منازل مبله هست و حتی در برخی منازل این وسایل کاملا نو هستن

اگه اهل آجیل و میوه خشک و قورمه سبزی و غذاهای ایرانی هستین خب بهتره اجیل و میوه خشک بیارین چون خیلی گرونه.یه سری از سبزیها هم اروپا ی نمیاد که ما در غذاهامون استفاده می کنیم اونا رو هم می تونین بصورت خشک یا سرخ و فریز شده بیارین.زعفرون و روغن زیتون فراموش نشه!
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، Hojjat
لوازم و البسه همراه دانشجو هنگام عزيمت به خارج از كشور:

1. يكعدد پتوي متوسط، 4 عدد ملافه ، يك عدد سامسونت ، چمدان مناسب چرخدار، پلوپز و آرام پز برقي 4 نفره كوچك ، كتري برقي ، هيتر برقي و يا بخاري برقي، لباس زير گرم و لباس زير و لباس گرم شامل پلور ، كت ، پالتو، بلوز گرم، دستكش، كلاه ، جوراب گرم و پشمي ، شال، چتر و باراني و پوتين زمستاني و كفش و دمپائي راحتي

2. يك قاليچه كوچك براي نماز خواندن و جانمازي و مهر

3. سشوار كوچك مسافرتي ، اتوي كوچك مسافرتي

4. لوازم بهداشتي مانند لوازم حمام و شامپو و صابون

5. خمير دندان و مسواك و حوله حمام و حوله كوچك دستي

6.لوازم التحرير شامل : مداد، پاك كن ، خودكار ، دفتر دوخط انگليسي، دفتر رسم، لاك غلط گيري، چسب مايع و ماشين حساب

7. يكعدد كيف پاسپورتي گردن آويز و كيف پول گردن آويز

8.مبلغ حداقل 100 دلار پول خرد (5،10،20 دلاري)

9. گوشي و شارژر موبايل نو يا مستعمل (هزينه خريد سيم كارت موبايل 50-20 دلار ميباشد)

10. در صورتيكه مايليد گواهي نامه رانندگي خود را بين المللي كنيد با سازمان اتومبيلراني بادرس: تهران ، خ خرمشهر ، خ نوبخت ، ساختمان 12، نبش كوچه يكم، تلفنهاي: 1-88500210 و 14-88740411 تماس و مدارك ذيل را آماده فرمائيد: 15000 تومان ، 2 قطعه عكس 4*3 ، اصل گواهينامه معتبر، اصل پاسپورت

11. هزينه ثبت نام،امتحان، بيمه دانشجوئي وهزينه هاي مربوط به كتاب ، لوازم التحرير و غيره به عهده دانشجو ميباشد.

12. كنسرو ماهي ، كنسرو لوبيا و حبوبات

13. انواع مختلف سوپ هاي آماده ، غذاهاي آماده مائده در حد كم

14.خشكبار همانند پسته ، گردو ، انجير خشك ، فندق و غيره
We Can Change Cool
پاسخ
تشکر کنندگان:
این یه لیست کلی ست که من توی همه فارومهای مهاجرتی عین همین مطالب رو دیدم و نمیدونم بار اول چه کسی این لوازم رو لیست کرده اما بسیاری از این لوازم اصلا ضروری نیستن ضمن اینکه اگه هر مسافر بخواد همه این اقلام رو ببره کلی اضافه بار بهش میخوره و پرداخت جریمه اضافه بار در پایان خیلی گرونتر از تهیه این وسایل نو در مقصد خواهد شد.

در اروپا بیشتر خونه ها مبله اجاره داده میشه بنابراین همه امکانات اولیه زندگی در اون موجوده و اگه هم تصمیم به اجاره خونه بدون وسایل کنین(که اصلا به صرفه نیست خصوصا برای افرادی که برای مدت کوتاه میخوان در اروپا اقامت داشته باشن و باید کلیه لوازم زندگی رو بخرن و بعد با پائینتر قیمت قبل از ترک اروپا بفروشن) میتونین لوازم موردنیاز رو از فروشگاه ها تهیه کنین.خیلی از وسایل خیلی بهتر از ایران و در خیلی موارد ارزونتر

لباسهای زمستونی رو که اصلاااااااااااااا توصیه نمی کنیم چون لباسهای زمستونی ما فقط سنگین و حجیم هستن و فضای چمدون رو اشغال می کنن و به هیچ وجه به درد سرمای اروپا نمی خوردن.بنابراین اگه در فصل گرما وارد اروپا میشین اولین اقدامتون باید خرید لباسهای زمستونی در اینجا باشه چون بهترین لباسها رو با کمترین قیمت در تابستون و بهار میتونین بخرین اما اگه تا زمستون صبر کنین قیمتها خیلی خیلی بالا خواهد بود

طبیعتا هر میزان پول بیشتر بیارین براتون بهتره و خیالتون از بابت هزینه های اضافی ماه های اول راحت تره

میوه و آجیل اینجا گرونه بنابراین بهتره که از ایران آجیل بیارین که از نظر کیفیت و مبلغ اصلا قابل قیاس با اروپا نیست.اینجا آجیلی رو که هیچ کس تو ایران نگاه نمی کنه دو برابر قیمت آجیل درجه یک ایران می فروشن

میوه هم بصورت خشک میتونین بیارین که هم سبکه و هم امکان آوردنش فراهمه

زعفرون هم اگه خواستین بیارین حواستون باشه نباید بیشتر از 100 گرم به ازای هر مسافر باشه

بقیه اقلام هم بخدا اینجا با قیمت معمولی پیدا میشه.مسواک و خمیر دندون و.........................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!درسته میگن اروپا گرونیه اما نه تا این حد که لازم باشه برای سفر هر چیزی رو از ایران با خودتون بیارین
پاسخ
(2010-03-05 ساعت 00:01)hamedrouhi نوشته:  لوازم و البسه همراه دانشجو هنگام عزيمت به خارج از كشور:

1. يكعدد پتوي متوسط، 4 عدد ملافه ، يك عدد سامسونت ، چمدان مناسب چرخدار، پلوپز و آرام پز برقي 4 نفره كوچك ، كتري برقي ، هيتر برقي و يا بخاري برقي، لباس زير گرم و لباس زير و لباس گرم شامل پلور ، كت ، پالتو، بلوز گرم، دستكش، كلاه ، جوراب گرم و پشمي ، شال، چتر و باراني و پوتين زمستاني و كفش و دمپائي راحتي

2. يك قاليچه كوچك براي نماز خواندن و جانمازي و مهر

3. سشوار كوچك مسافرتي ، اتوي كوچك مسافرتي

4. لوازم بهداشتي مانند لوازم حمام و شامپو و صابون

5. خمير دندان و مسواك و حوله حمام و حوله كوچك دستي

6.لوازم التحرير شامل : مداد، پاك كن ، خودكار ، دفتر دوخط انگليسي، دفتر رسم، لاك غلط گيري، چسب مايع و ماشين حساب

7. يكعدد كيف پاسپورتي گردن آويز و كيف پول گردن آويز

8.مبلغ حداقل 100 دلار پول خرد (5،10،20 دلاري)

9. گوشي و شارژر موبايل نو يا مستعمل (هزينه خريد سيم كارت موبايل 50-20 دلار ميباشد)

10. در صورتيكه مايليد گواهي نامه رانندگي خود را بين المللي كنيد با سازمان اتومبيلراني بادرس: تهران ، خ خرمشهر ، خ نوبخت ، ساختمان 12، نبش كوچه يكم، تلفنهاي: 1-88500210 و 14-88740411 تماس و مدارك ذيل را آماده فرمائيد: 15000 تومان ، 2 قطعه عكس 4*3 ، اصل گواهينامه معتبر، اصل پاسپورت

11. هزينه ثبت نام،امتحان، بيمه دانشجوئي وهزينه هاي مربوط به كتاب ، لوازم التحرير و غيره به عهده دانشجو ميباشد.

12. كنسرو ماهي ، كنسرو لوبيا و حبوبات

13. انواع مختلف سوپ هاي آماده ، غذاهاي آماده مائده در حد كم

14.خشكبار همانند پسته ، گردو ، انجير خشك ، فندق و غيره

دوست عزیز چند مورد از قلم افتاده:

- هیزم و سنگ آتش زنه به میزان کافی
- تیر و کمان و چاقوی شکاری
- واکس تیره برای رنگ کردن صورت و استتار در جنگل

اضافات: در ضمن این پست قبلا شماره 2 بود حالا شده شماره 6 !

دوست عزیز این لیست که دردی از کسی دوا نمی کنه، هر کسی که داره میره به جای دور و غریب مطمئنا از شش ماه قبلش همه چیز را جزء به جزء مینویسه تا فراموش نکنه. در ضمن نود درصد چیزهایی که نوشته بودید با کیفیت بالاترش در اونجا با همون قیمت ایران هست و به عقیده من این لیست بیشتر برای اردو زدن در بیابان لازمه. ضمنا نمی دونم چرا حتما باید مارک غذاهاش "مائده" باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr ، kavoshgarnet ، lexington ، rasarasa
اين ليست خيلي ناقصه من كمي تكميل تر مي نويسم:
1- يك عدد پتوي كوچك يك عدد پتوي متوسط يك عدد پتوي بزرگ يك عدد پتوي خيلي بزرگ، يك عدد لحاف كوچك يك عدد لحاف متوسط يك عدد لحاف بزرگ، بالش يك جين از سايز كوچك تا بزرگ، متكا يك جين در اندازه هاي مختلف، تشك ابري، تشك بادي، تشك برقي، تشك فنري هر كدام يك عدد كافيه، يك عدد سامسونت كوچك يك عدد سامسونت متوسط و يك عدد بزرگ براي جا دادن دو تا اولي، چمدان كوچك چمدان متوسط و چمدان بزرگ براي جا دادن دوچمدان قبلي، پلوپز يك نفره تا 18 نفره براي اينكه هر كدام ديگري را جا بگيرد. كتري برقي در سايزهاي مختلف، بخاري برقي بخاري گازي بخاري نفتي بخاري ذغالي، لباس زير گرم براي خوردن صبحانه لباس زير سرد براي دوش گرفتن لباس پلو خوري لباس ورزشي لباس ميهماني لباس جشن تولد لباس كتك خوري لباس رزمي لباس سربازي لباس آشپزي زيرشلواري تنبان تنبون تمون تمان چند جين و رو شلواري، بقچه حمام ساده بقچه حمام گل گلي بقچه حمام حرير بافت بقچه حمام اطلسي بقچه حمام بچه بقچه حمام مردانه
نه مثل اينكه من اينكاره نمي شم خسته شدم
-------------
اميدوارم اين دوست عزيز كه اين همه زحمت كشيده و ليست مفصلي تهيه كرده اند از اين شوخي بي مزه من ناراحت نشده باشند. منظور ايشان اين نبوده است كه همه اين فهرست را يك دانشجو با خودش ببرد بلكه اين بوده كه همه چيز فهرست شده و هر كس با توجه به اولويت بندي خودش اين ليست را جلوي خودش گذاشته و آنهايي كه ضروري تر هستند را انتخاب كند.
به نظر مي رسد هدف از اين فهرست يادآوري موارد مورد لزوم است. همه شما به اين موارد برخورده ايد كه ساعات آخر حركت يك نفر يا چند نفر كه در جمع كردن چمدان به شما كمك مي كنند تند و تند سوال مي كنند تنبون نمي خواي؟ بقچه حموم جا نمونده؟ سوزن لحاف نمي خواي با خودت ببري؟ اگه يه كيسه حموم هم با خودت ببري بد نيستا!! يه بخاري برقي ببر اگه يه وقت گاز قطع شد سرما نخوري!!
ولي اگه قبل از سفر ليست اين دوست را پرينت و جلوي خودتان بگذاريد آنوقت مطمئن خواهيد شد كه چيزي از قلم نيافتاده و شما و اطرافيان استرس نخواهيد داشت.
پاسخ
تشکر کنندگان: lexington ، payam_prz ، laili ، Ali Sepehr ، rasarasa ، RosyluvsUSA
کاوشگر جان مردم از خنده....ممنون.................
ولی دوستان همه چیز و گفتند الا مهمترین قسمت رو........................دارو..............................دارو.....................دارو......
انواع مسکن
انواع آنتی بیوتیک
انواع آنتی هیستامین
انواع قرص معده

و هر داروی دیگه ای که خودتون در زمان بیماری مصرف میکنید و بهتون میسازه....
اینها شوخی نبودها...........
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
(2010-03-06 ساعت 01:32)laili نوشته:  کاوشگر جان مردم از خنده....ممنون.................
ولی دوستان همه چیز و گفتند الا مهمترین قسمت رو........................دارو..............................دارو.....................دارو......

درسته لیلی جان به نکته مهمی اشاره کردن.خیلی خیلی مهمه .حتی خود من همچنان ترجیح میدم از داروهای ایران استفاده کنم چون داروها رو بر اساس نژاد تولید میکنن و داروهای اینجا واقعا قوی هستن مخصوصا مسکن ها که من یه بار خوردم و یه روز کامل خواب بودمBig Grinحتی بعضی از آنتی بیوتیکها اونقد قویه که روش هشدار داده در معرض نور افتاب نباید قرار بگیرین!!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، laili ، سارا کوچولو
(2010-03-06 ساعت 02:09)@Š!M نوشته:  درسته لیلی جان به نکته مهمی اشاره کردن.خیلی خیلی مهمه .حتی خود من همچنان ترجیح میدم از داروهای ایران استفاده کنم چون داروها رو بر اساس نژاد تولید میکنن و داروهای اینجا واقعا قوی هستن مخصوصا مسکن ها که من یه بار خوردم و یه روز کامل خواب بودمBig Grinحتی بعضی از آنتی بیوتیکها اونقد قویه که روش هشدار داده در معرض نور افتاب نباید قرار بگیرین!!!!
شیما جان پس بی زحمت چند تا از اون داروها رو پست کن اینور آب! مثل اینکه من نژادم گودزیلاییه!
داروهای آمریکایی برعکس چیزی که شما از اروپا می گی ،به درد بچه گول زدن هم نمی خوره ،بس که دوزش پایینه. دکترها هم تا کسی واقعا رو به موت نباشه بهش دارو نمی دن.
برعکس شما من یکبار به یکی از فامیل هایمان که 15 سالیست در آمریکا هستند و نژاد لطیفی دارند، یک قرص سرماخوردگی ساده مِیدین ایران دادم ،کلا رفت فضا و یک روزی برنگشت.حالا من این قرصهای ایرانی رو مثل نقل ونبات دوتا دو تا می ندازم بالا انگار نه انگار، اصلا افاقه نمی کنه!
الان هم نصف یخچال خونمون شده داروهایی که از ایران اوردم ،از آمپول پنی سلین یک میلیون ودویست بگیر تا پودر او آر اس و...
ولی از اونجایی که هوای آمریکا تمیزتره و مملو از انواع ویروسها ی انسانی و حیوانی و دود آلاینده ها نیست، تا الان گوش شیطان کر ! نیازی به این داروها پیدا نکردم.
تو ایران چه سرما خوردگیهایی مرسومه! فیل رو از پا در میاوره!!!!
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، ساشا ، یه مهاجر ، سارا کوچولو
(2010-03-06 ساعت 04:39)rasarasa نوشته:  شیما جان پس بی زحمت چند تا از اون داروها رو پست کن اینور آب! مثل اینکه من نژادم گودزیلاییه!
داروهای آمریکایی برعکس چیزی که شما از اروپا می گی ،به درد بچه گول زدن هم نمی خوره ،بس که دوزش پایینه. دکترها هم تا کسی واقعا رو به موت نباشه بهش دارو نمی دن.
برعکس شما من یکبار به یکی از فامیل هایمان که 15 سالیست در آمریکا هستند و نژاد لطیفی دارند، یک قرص سرماخوردگی ساده مِیدین ایران دادم ،کلا رفت فضا و یک روزی خواب بود.حالا من این قرصهای ایرانی رو مثل نقل ونبات دوتا دو تا می ندازم بالا انگار نه انگار، اصلا افاقه نمی کنه!
الان هم نصف یخچال خونمون شده داروهایی که از ایران اوردم ،از آمپول پنی سلین یک میلیون ودویست بگیر تا پودر او آر اس و...
ولی از اونجایی که هوای آمریکا تمیزتره و مملو از انواع ویروسها ی انسانی و حیوانی و دود آلاینده ها نیست، تا الان گوش شیطان کر ! نیازی به این داروها پیدا نکردم.
یادتونه تو ایران چه سرما خوردگیهایی مرسوم بود؟ فیل رو از پا در میاورد!!!!

سارا جان من نمیدونم با وجودیکه اینا از ما اصولا لطیف ترن چرا داروهاشون اینقد قویه؟؟البته با سرمای و آب و هوای غیرعادی اینجا بنظرم منطقیه که اینجور باشه وگرنه هیچ سرماخوردگی اینجا خوب نمیشه

اینجا هم دکترا براحتی نیم کیلو دارو دست بیمار نمیدنBig Grin و تا حد امکان با داروهای گیاهی و آب پرتغال و این صحبتا سعی در مهار بیماری دارن
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، سارا کوچولو
ولی تو آمریکا چون هزینه های درمان و بیمه های مرتبط با اون خیلی بالاست، برای همین، داروهایی که در معرض فروش آزاد قرار داده خیلی متنوع تره. مثلا داروهای استوییدی (کورتون دار) در اروپا به هیچ وجه به راحتی به دست نمیاد در حالی که اینجا رو قفسه های فروش آزاد داروخانه ها هست. البته قیمتشون بالاست... چند وقت پیش یک پماد پوستی ساده خریدم 60 دلار!
پاسخ
تشکر کنندگان: سارا کوچولو ، یه مهاجر ، Ali Sepehr

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان