کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیلز چیست؟
آیلز(IELTS) مخفف کلمات International English Language Testing System، آزمونی است بین المللی برای سنجش توانایی زبان انگیلسی کسانی که از یک کشور غیر انگلیسی زبان قصد مهاجرت، تحصیل، سفر، کار و... در یک کشور انگلیسی زبان را دارند که توسط دو کشور استرالیا و انگلیس هدایت و اجرا میشوند.
سالانه حدود 1 میلیون نفر از سراسر جهان در این آزمون شرکت میکنند!
در ایران دو موسسه معتبر برای اجرای این آزمون وجود دارد. ایران آیلز که توسط کمبریج انگلیس کنترل میشه به نشانی www.ielts.sanjesh.org که در تهران، اصفهان ومشهد برگذار میشوند و دیگری، تهران آیلز که توسط استرالیا کنترل میشه به نشانی www.ieltstehran.com که فقط در تهران برگذار میشود.
البته کنسولگری انگلیس هم در ایران این آزمون را برگذار میکند به نشانی http://www.britishcouncil.org/iran/iran-...-ielts.htm که حقیقتش نمیدونم قضیه اش چیه! آخه ایران سایتش را &*^%#! کردند! Sad شاید هم دیگر امتحان نگیرند! راستش نمیدونم!
ولی بیشتر همه اون دو مرکز بالا تشریف میبرند.
اگر جای دیگری باشد، من بی اطلاع هستم!

آزمون IELTS به دو شیوه مختلف انجام میشود!

Internet base که تمام مهارتها حتی Speaking از طریق کامپیوتر در همان مکان امتحان گرفته میشود و Paper base که روی برگه است!

آیلز دارای دو نوع مختلف است : Academic و General
آزمون آکادمیک مخصوص کسانی است که قصد تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان دارند ( دانشگاهی ).
آزمون جنرال مخصوص کسانی است که قصد مهاجرت، سفر ، کار و ... به یک کشور انگلیسی زبان دارند.

فرق آزمون آکادمیک و جنرال فقط در مهارتهای Reading و Writing هست!

آزمون آیلز توسط چهار مهارت افراد را می سنجد!

Speaking-Listening-Reading-Writing

نمره قبولی برای این آزمون وجود ندارد! بالاترین نمره 9 میباشد و هر مهارت میتواند بین اعداد 1 تا 9 باشد!
درنمره نهایی ( Total Band Score یا Overall) ممکن است 0.5، 1.5، 6.5 ، 8.5 و ... هم بگیرید که از میانگین نمره چهار مهارت که هر کدام 9 نمره دارند، بدست می آیند!
ممعولا نمره قبولی برای بیشتر دانشگاه ها 6 یا 6.5 هست برای آکادمیک! و برای جنرال هم 6 است! که بستگی به کیس مهاجرت دارد!
دقت فرمایید که در تمام مهارتها با جلو رفتن و سخت شدن، نمره ها هم بیشتر میشوند. مثلا در قسمت اول Reading دو نمره خواهد بود، در قسمت دوم، سه نمره و در قسمت سوم، چهار نمره!

آزمون Speaking در یک روز جداگانه برگذار میشود! و انفرادی برگذار میشه! یعنی یک نفر وارد اتاق امتحان میشود و مصاحبه گر از وی تست میگیرد!
ساعت 8 وارد سالن میشوید!
1 ساعت در مورد امتحان، نکته و تذکراتی میدهند!
اولین امتحان Listening هست که ساعت حدوداً 9 شروع میشه!
دومین امتحان Reading هست!
سومین امتحان Writing هست!

Speaking

در این مهارت یا Skill، سه بخش وجود داره! که به مراتب سخت تر میشوند. مصاحبه گر اول شما کمی ریلکس میکند تا استرس شما از بین برود. در همین زمان بخش یک را شروع میکند، با پرسش های آسان! مثل اسمتون چی هست، چه کاره هستید، کجا زندگی میکنید، تحصیلاتتان چی هست، چه رنگی رو دوست دارید و ... این بخش چهار الی پنج دقیقه به طول می انجامد.

در بخش دوم این مهارت، مصاحبه گر به شما یک موضوع روی یک برگه کوچک میدهد و از شما میخواهد که سه الی چهار دقیقه بدون مکس در موردش صحبت کنید. شما هم باید بر اساس احساسات و تجربه های خودتون در موردش صحبت کنید. تقریبا چهار سوال در آن برگه هست که مرتبط با یک موضوع است . مثلا یکی از سوال ها اینست که موسیقی مورد علاقه شما چیست! دومی، در کشور شما چه موسیقی مشهور است. سومی، چه زمانی موسیقی گوش میدهید. چهارمی، موسیقی چقدر برای انسانها مهم است.
البته حدود یک دقیقه هم به شما وقت میدهند که روی یک برگه خلاصه جوابهای خودتان را بنویسید یا در ذهن درباره اش فکر کنید. البته اختیاری است.

در بخش سوم باید چهار تا 5 دقیقه درباره همان موضوع صحبت کنید. که مسلماً خود مصاحبه گر از شما یک سوال سخت میپرسه! شما هم باید کمی حرفه ای تر صحبت کنید!

باید سعی کنید رشته کلام را خودتان به دست بگیرید تا مصاحبه گر زیاد سوال نکند!
بطور کل 11 تا 14 دقیقه این آزمون بطول می انجامد.

Listening

در این مهارت چهار بخش جود دارد:

به شما یک برگه پاسخنامه میدهند که 40 سوال در 4 بخش در اون هست که باید همزمان با پخش Listening تستها را بزنید! البته در آغاز هر بخش Listening به شما حدوداً 1 دقیقه وقت در دو یا سه قسمت داده میشه که سوالها رو سریع یک نگاهی بیاندازید!
تمام بخشها یکبار بیشتر پخش نمیشوند!
انواع سوالها وجود دارند! تستی، جای خالی، یا ممکن هست یک عکس یا نقشه به شما بدهند و درباره اش توضیح بدهند که شما باید قسمتهای مختلفی که نوشته نشده اند را پر کنید!

دو بخش اول، هر کدام به دو قسمت تقسیم میشود، یا بهتر است بگویم یک مکثی بین 10 سوال هر بخش!
در پایان هر بخش ( Task ) به شما 30 ثانیه وقت داده میشود که جوابها را چک کنید!

بخش اول یک گفتگوی بین دو نفر که نیمه رسمی یا در یک محیط اجتماعی هست پخش میشه!
25 ثانیه وقت برای خواندن سوالات و آمادگی برای پاسخ دارید. باید حدوداً 4 یا 5 سوال را جواب بدهید! حدوداً 3 دقیقه گفتگو پخش میشه!
بعد 25 ثانیه دوباره وقت میدهند تا بقیه سوالات تا سوال 10 را پاسخ دهید. حدوداً 2:30 گفتگو پخش میشه!

در بخش دوم، صحبتهای یک سخنگو که درباره یک موضوع غیر آکادمیک میباشد را خواهید شنید.25 ثانیه هم وقت نگاه مختصر دارید! قسمت اول حدوداً 3 دقیقه میباشد و باید حدوداً 5 یا 6 سوال را پاسخ دهید!
دوباره 25 ثانیه وقت میدهند تا بقیه 10 سوال را پاسخ دهید که حدوداً 1:30 دقیقه به طول می انجامد!

در بخش سوم یک مکالمه بین سه نفر یا بیشتر را خواهید شنید که در مورد یک موضوع آکادمیک بحث میکنند. بخش سوم به سه قسمت تقسیم میشود که در آغاز هر سه قسمت 20 ثانیه به شما وقت داده میشود برای نگاه مختصر! این بخش هم 10 سوال دارد که هر بخش 3 یا 4 سوال دارند.

در بخش چهارم یک سخنرانی دانشگاهی پخش خواهد شد که معمولا یک نفر صحبت میکند. در این بخش متاسفانه 40 ثانیه بیشتر وقت نمیدهند برای نگاه انداختن به سوالات! این بخش هم به دو قسمت تقسیم میشود که فقط در آغاز قسمت اول 40 ثانیه وقت داده میشود و در آغاز قسمت دوم فقط 5 ثانیه مکث کوچکی میشود. در این بخش هم 10 سوال وجود دارد.

در پایان 10 دقیقه به شما وقت میدهند که پاسخهای خودتان را در پاسخنامه یا همون Answer sheet منتقل کنید!
به طوری کلی 30 دقیقه این مهارت زمان میبرد.

Reading

همانطور که عرض کردم آزمون جنرال و آکادمیک در بخشهایReading و Writing با هم فرق دارند.
در آزمون جنرال، متن ها ساده تر هستند ولی در آزمون آکادمیک متن های سخت تر با دایره لغات و موضوعات آکادمیک تر وجود دارند.
در هر دو آزمون، مهارت Reading دارای سه متن جداگانه هست و بایستی به 40 سوال بر طبق متن پاسخ دهید! که به ترتیب سخت تر میشوند.
زمان این بخش یعنی Reading یک ساعت است!
انواع سوالات وجود دارند! تستی، جای خالی، خلاصه نویسی و ...

Writing

این مهارت به دوبخش تقسیم میشود.

بخش اول:

در آزمون آکادمیک، یک نمودار یا چارت یا جدول یا گراف یا نمودار هندسی میدهند که باید آنرا توصیف کنید!
از این چند حالت خارج نیست!
حداقل باید 150 کلمه در این انشاء به کار ببرید! تقریباً 10 خط! که لغات مخصوص به خودش را دارد! مثلا: افزایش، کاهش، شیب، ثابت ماندن، با شدت نزول کردن، به آرامی افزایش یافتن و ...
20 دقیقه برای این بخش وقت دارید!

در آزمون جنرال، یک موضوع نامه به شما داده خواهد شد که باید حداقل 150 کلمه در مورد آن موضوع انشاء در قالب یک نامه بنویسید! مثلا در سوال به شما میگویند که ماشین شما به سرقت رفته و میخواهید برای اداره پلیس یک شکایت نامه تهیه کنید!
20 دقیقه وقت پاسخگویی دارید!

بخش دوم:

در هر دو آزمون یک موضوع به شما میدهند و میگویند که باید در موردش بحث کنید!
مثلا میگویند: مردها در گذشته بیرون از خانه کار میکردند و زنها در خانه مشغول بودند! ولی الان معمولا زن و مرد هر دو خارج از خانه کار میکنند! با این مساله موافق هستید یا مخالف؟ در موردش بحث کنید!
حداقل باید 250 کلمه به کار در انشایتان به کار ببرید!
فقط فرق آزمون آکادمیک و جنرال در این بخش این است که درآزمون آکادمیک باید کلمات آکادمیک تر و حرفه ای تر به کار ببرید... موضوعات هم در آزمون آکادمیک کمی سخت تر هستند! البته ممکن هست که یکی باشند!
زمان پاسخگویی به این بخش 40 دقیقه است!

یک ساعت Writing + یک ساعت Reading + نیم ساعت Listening + چهارده دقیقه Listening = دو ساعت و چهل و چهار دقیقه!

قیمت این آزمونها در ایران آیلز 230000 تومان و در تهران آیلز نمیدونم چقدر تومان میباشد. Big Grin ولی حدوداً همین قیمت باید باشه!

اعتبار مدرک آیلز 2 سال میباشد!

خب اینها چیزهایی بود که من میدونستم! اگر جایی اشتباه کردم یا کم و کاستی بود، حتما بگویید تا تصحیح یا اضافه کنم!
در ضمن اگر واقعا قصد امتحان دارید، این متن را یکبار دیگه با دقت بخوانید! چون کمی گیج کننده به نظر میرسد برای کسانی که تاکنون این آزمون را نداده اند یا نخوانده اند!

ادمین جان بعد بفرمایید محمد بده! Big Grin Big Grin Big Grin
Just kidding

اگر مایل بودید، آموزش تمام مهارتها را برایتان در یک تاپیک دیگر مینویسم بعلاوه مشاوره برای خرید کتاب، زمانبندی و ...
اگر سوالی بود، در خدمتم!
ارادتمند شما مایک Big Grin
موفق باشید...
پاسخ
ممنون از usa.lover عزیز.
از خوندن مطالب بالا سوالاتی واسم پیش اومد که از دوستان ممنون میشم پاسخ بدن.
آزمون ایلتس سالی چند بار برگزار میشه؟
آیا کسی که درآزمون شرکت کرده,باز هم میتونه شرکت کنه؟یعنی اگه من از نمره خودم راضی نباشم,بازم میتونم برای بهتر شدنش امتحان بدم؟
از طرف برگزار کنندگان آزمون,منبع خاصی برای امتحان معرفی شده؟
برای شرکت در آزمون مدرک خاصی میخوان؟
کسی که کلاس زبان میره,میتونه برای تجربه هم که شده ,تو آزمون شرکت کنه؟
آیا منبع جامعی رو واسه آیلتس سراغ دارین؟
چه راهی رو واسه آشنا شدن با آیلتس,همراه با کلاس زبان پیشنهاد میکنین؟

usa.lover عزیز, همون جوری که قبلا تو پستهات گفته بودی!
آرزو مندم که آیلتس 8 رو بگیری.
البته ببخشید که سوالام یه چی تو مایه های صندلی داغ شده.
موفق باشین.
من در جهان یک دوست داشته ام و آن هم خودم میباشم.(نیچه)
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، behzadb57
(2010-03-06 ساعت 23:26)nochen نوشته:  ممنون از usa.lover عزیز.
از خوندن مطالب بالا سوالاتی واسم پیش اومد که از دوستان ممنون میشم پاسخ بدن.
آزمون ایلتس سالی چند بار برگزار میشه؟
آیا کسی که درآزمون شرکت کرده,باز هم میتونه شرکت کنه؟یعنی اگه من از نمره خودم راضی نباشم,بازم میتونم برای بهتر شدنش امتحان بدم؟
از طرف برگزار کنندگان آزمون,منبع خاصی برای امتحان معرفی شده؟
برای شرکت در آزمون مدرک خاصی میخوان؟
کسی که کلاس زبان میره,میتونه برای تجربه هم که شده ,تو آزمون شرکت کنه؟
آیا منبع جامعی رو واسه آیلتس سراغ دارین؟
چه راهی رو واسه آشنا شدن با آیلتس,همراه با کلاس زبان پیشنهاد میکنین؟

usa.lover عزیز, همون جوری که قبلا تو پستهات گفته بودی!
آرزو مندم که آیلتس 8 رو بگیری.
البته ببخشید که سوالام یه چی تو مایه های صندلی داغ شده.
موفق باشین.

سلام
با تشكر از usa.lover عزيز كه توضيحات كامل دادن در جواب اين دوستمون:
ميشه گفت در ايران و توسط سازمان سنجش به طور متوسط ماهي يكبار آزمون برگزار ميشه
آزمون كتبي در روزهاي شنبه برگزار ميشه و آزمون شفاهي در فاصله دو هفته قبل و يا بعد از آزمون كتبي كه براي هر نفر ساعت و روز خاصي مشخص مي شود و معمولا قبل از امتحان كتبي هم هست
هر چند بار كه دلتون خواست ميتونيد در اين آزمون شركت كنيد. نتيجه هر آزمون تقريبا بين 13 تا 15 روز بعد از امتحان كتبي اعلام ميشه.
مدرك خاصي براي شركت در اين آزمون نياز نيست
هر كسي در هر سطحي از زبان كه باشه ميتونه شركت كنه.
براي آشنا شدن با كتبIELTS به كتاب هاي بنفش و مشكي رنگ با عنوان
IELTS كه از طرف Camridge منتشر شده مراجعه كنيد. كليه كتاب فروشي هاي مرتبط با زبان دارنش و تا حالا 7 جلدش منتشر شده و به نوعي نمونه سوالات آزمون هاي برگزار شده IELTS هست. همراه هر كدوم هم سي دي listening هم هست
اينجا هم سايت رسمي برگزار كننده امتحانIELTS هستش.
براي رسيدن به نمره بالا در اين آزمون بايد زبانتون رو قوي كنيد، به اندازه كافي لغت بدونيد، درسته كه آزمون گرامر نداره ولي شما بايد گرامرتون هم خوب باشه چون قراره writing بنويسيد و reading ها رو هم بفهميد و در عين حال تا ميتونيد listening گوش كنيد چرا كه اين بخش آخر بعضي اوقات واقعا دردسر ساز ميشه چون بايد گوشتون با لهجه هاي مختلف آشنا باشه. توي اين امتحان لهجه هاي بريتيش و استراليايي و آمريكايي به خصوص شنيده ميشوند كه استراليايي از همه سخت تره.
كتاب هاي زيادي توي بازار براي مهارت هاي مختلف IELTS هست كه بسته به سطح زبانتون داره كه از كدومشون شروع كنيد.
در دوره هاي مختلف IELTS كه در آموزشگاه ها برگزار ميشه به شما چيز جديدي ياد نميدن فقط شما رو براي شركت در امتحان آماده ميكنند. پس اگر نمره بالاي 6 ميخاين بايد زبانتون در حد خوبي باشه (مثلا توصيه ميشه كتاب هاي Interchanges را حتما قبلش گذرونده باشيد ).اگر سوالي هست در خدمتم
The secret to a rich life is to have more beginnings than endings
پاسخ
تشکر کنندگان: nochen ، usa.lover ، lexington ، Hossein81 ، behzadb57 ، Lottery_GC ، alibati ، arash1986 ، arashmojtaba ، leader-m
ممنون مریم خانم...
Nochen عزیز شما بهتره کتاب New insight into IELTS را تهیه کنید و همزمان با اون کتاب Vocabulary for IELTS را هم بخونید! هر دو کتاب از انتشارات کمبریج هستند!
کتاب New insight into IELTS به شما طریقه امتحان دادن را یاد میده و Vocabulary هم که قاعدتاً دایره لغت شما را به حد مطلوب برای آیلز میرسونه! خوبیه این کتاب Vocabulary این هست که هم متن داره، هم Listening !
تقریبا میشه گفت 90% کسانی که برای آیلز میخواهند آماده شوند، این کتاب را میخونند!
البته اول باید ببینید که چقدر وقت دارید برای امتحان و بعد برنامه ریزی کنید!
پاسخ
تشکر کنندگان: nochen ، kavoshgarnet ، maryamjay ، lexington ، Hossein81 ، Lottery_GC ، arashmojtaba ، سمبل ، leader-m
من به نظرم اومد يه كم در مورد Speaking توضيح بدم
همون طور كه گفته شد سه بخش داره
بخش 1:
سوالاتي مثل:
خودتونو معرفي كنيد، شغلتون، ميزان تحصيلاتتون، سوالاتي در مورد خانوادتون و ...
بخش 2:
يك كارت به شما داده ميشه و از شما ميخاد در موردش حرف بزنيد. حداقل 3 دقيقه.
شما از زماني كه اين كارت بهتون داده ميشه 1 دقيقه فرصت داريد تا فكر كنيد و بعد شروع كنيد به حرف زدن. بهتون يك كاغذ و يك مداد هم ميدن تا توي اين يك دقيقه نت برداريد. در واقع توي اين يك دقيقه شما تصميم ميگيريد كه چي بگيد و چه طوري جواب بديد. بعد كه 1 دقيقه تموم ميشه خود ممتحن بهتون ميگه و صبر ميكنه تا شما صحبت كنيد و ميتونيد روي نت هاتون هم نگاه كنيد و صحبت كنيد
حالا توي اون كارت چي نوشته
اولش يك سوال كلي نوشته شده و زيرش توضيح داده شما در پاسخگوييتون به چه چيزهايي بايد اشاره كنيد
مثالي از يك كارت:
Describe a museum

1. How often do you visit the museum?
2. Which type of museum is popular in your country?
3. Why do you want to visit the museum
بخش 3:
اول اون كاغذ و مداد بخش 2 رو ازتون ميگيرن.
اين بخش حالت Discussion داره. يعني يه سري سوال و جواب بين شما و ممتحن رد و بدل ميشه. البته پر واضحه كه اون ميپرسه و شما پاسخ ميدين ولي اونم در جواب شما نظرش رو ميده و شما بحث رو ادامه ميديد و...
معمولا سوالات بخش 3 با كارت بخش 2 در ارتباط هست. مثلا
What do you think of the importance of museums in history?
* How do you think of the heritage of a country?
* Compare the museums nowadays and in the past
صداي شما از اول تا به آخر ضبط ميشه و در پايان ممتحن ركوردرش را خاموش ميكنه و خداحافظي ميكنيد و ميريد. معمولا ممتحن چيزي در مورد نتيجه به شما نميگه و شما هم نبايد بپرسيد پس كنجكاوي به خرج نديد كه چند بهم داديد و بخايد تازه سر نمره هم چونه بزنيدWinkWink
البته بعضي اوقات هم ممتحنين گرامي با جملاتي چون
see u on the next exam
غير مستقيم حاليتون ميكنن كه نمره شفاهيتون افتضاح شده و حسابي تو ذوقتون ميزنن.
يه ذره بستگي به شانستون داره كه ممتحنتون چقدر خوش اخلاق باشه ولي كلا نگراني نداره اكثريت خوش برخورد هستن و فقط بايد خونسرد باشيد و اعتماد به نفستون رو از دست نديد و در ضمن گاهي لازمه توي اين بخش قوه تخيلتون رو هم به كار بندازيد.
مثلا اگه نظري در مورد موزه ها نداريد و اهل موزه رفتنم نيستيد نبايد بگيد "متاسفانه من اهل موزه نيستم يه كارت ديگه بهم بده"
بايد براي چند دقيقه خودتون رو جاي يه آدم عاشق موزه جا بزنيد و كلي با حرارت براي طرف صحبت كنيد...يادتون باشه كه داريد امتحان زبان ميديد و بايد نشون بديد بلديد حرف بزنيد تا نمره خوب بگيريد.Wink
(2010-03-07 ساعت 01:26)nochen نوشته:  ممنون از اطلاعاتتون.
در ضمن من کلاس sec3 میرم.به نظرتون,از حالا شروع به خوندن کتابای آیلتس کنم یا نه؟

ميشه بگيد چه كتابي رو ميخونيد؟
پاسخ
تشکر کنندگان: nochen ، usa.lover ، lexington ، ساشا ، Hossein81 ، Lottery_GC ، سمبل
(2010-03-07 ساعت 01:50)nochen نوشته:  TOP NOTCH__1A قرمز
راستش من با اين كتاب آشنا نيستم ولي به طورر كلي وقتي سطح زبانيتون به حد Intermediate رسيد ميتونيد شروع كنيد به خوندن كتاب هاي مرتبط با اين امتحان و سعي كنيد writing هاشو بنويسيد و speaking هاشو تمرين كنيد. در حد upper intermediate كه رسيديد ديگه معنيش اينه كه با يه كمي تمرين ميشه به نمره بالاي 6 فكر كرد
پاسخ
تشکر کنندگان: nochen ، usa.lover ، lexington ، سمبل
مریم خانم درست میفرمایند!
حتماً لازم نیست حقیقت را بگویید، میتونید چند تا لاف هم بزنید! سعی کنید بحث را بیشتر به سمت نقاط قوت حرف زدنتون بکشونید!
پاسخ
تشکر کنندگان: maryamjay
راستش من خودم یکسال قبل مدرک آیلتس آکادمیک با نمره 7 گرفتم و از دانشگاه بیرمنگهام هم پذیرش برای فوق لیسانس گرفته بودم که لاتاری قبول شدم ولی یه توصیه ای که به شما usa loverدارم اینه که اگه برای آمریکا می خواهید آیلتس بگیرید (البته من نمی دونم آکادمیک می خواهین یا جنرال ولی اگه برای ادامه تحصیل می خواهید) من به شما پیشنهاد می کنم تافل بگیرید. اصولا من خودم اگر از اول برای امتحان می خوندم تافل می دادم چون همه جا حتی خود انگلیس تافل رو قبول داره ولی خیلی دانشگاههای آمریکا هستند که تافل می خوان و من دوباره می خوام تافل امتحان بدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، usa.lover ، Hossein81
ساشا جان ما فولوسمون به آمریکا قد نمیده! Big Grin
متاسفانه من اصلا به امتحان تافل آشنایی ندارم، اگر امکانش هست یک تاپیک جداگانه در این مورد درست کنید!
ممنون میشم...
حقیقتش خودم هم IELTS رو دوست ندارم، چون امتحانش بیشتر سواد غیر انگلیسی شما را میسنجد تا سواد انگیلسی! بعدش هم اون لهجه افتضاح بریتیش اعصابم رو به هم میریزه! Big Grin
مثلا خودم 80% مشکلم ایده هست که به ذهنم نمیاد!
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، WIKIMAN ، ساشا
اگه دوستان در مورد تافل و جل آر ای هم اطلاع دارند لطفا در یه تاپیک جداگانه در موردش توضیح بدن،چون بیشتر دانشگاههای آمریکا این دوتا مدرک رو بیشتر میخوان تا آیلز
ضمنا در مورد منابع مورد استفادش هم توضیح بدید
ممنووون
[font=Times New Roman]
NO PAIN NO GAIN
[/font]
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-03-07 ساعت 12:28)ساشا نوشته:  راستش من خودم یکسال قبل مدرک آیلتس آکادمیک با نمره 7 گرفتم و از دانشگاه بیرمنگهام هم پذیرش برای فوق لیسانس گرفته بودم که لاتاری قبول شدم ولی یه توصیه ای که به شما usa loverدارم اینه که اگه برای آمریکا می خواهید آیلتس بگیرید (البته من نمی دونم آکادمیک می خواهین یا جنرال ولی اگه برای ادامه تحصیل می خواهید) من به شما پیشنهاد می کنم تافل بگیرید. اصولا من خودم اگر از اول برای امتحان می خوندم تافل می دادم چون همه جا حتی خود انگلیس تافل رو قبول داره ولی خیلی دانشگاههای آمریکا هستند که تافل می خوان و من دوباره می خوام تافل امتحان بدم.

ساشا جان,چند وقت پیش تو یه سمیناره مهاجرتی شرکت کرده بودم که بعضی از شرکت کننده هاش مشکل شمارو داشتن.استاد زبانی که داشت به سوالا جواب میداد میگفت که:امکان معادل سازی قانونی ایلتس به تافل و بلعکس وجود داره.
ولی از اونجای که من هیچ کدومشو ندارم,زیاد پیگیرش نشدم.
موفق باشین.
من در جهان یک دوست داشته ام و آن هم خودم میباشم.(نیچه)
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover ، ساشا
(2010-03-07 ساعت 13:48)Mechanical-engineering نوشته:  اگه دوستان در مورد تافل و جل آر ای هم اطلاع دارند لطفا در یه تاپیک جداگانه در موردش توضیح بدن،چون بیشتر دانشگاههای آمریکا این دوتا مدرک رو بیشتر میخوان تا آیلز
ممنووون

من تا اونجایی که میدونم تافل کمی سخت تر از آیلز هست!
این چندتا لینک رو بخونید، تا کمی بیاد دستتون، ولی دوست دارم یک نفر اینجا مفصل درباره اش توضیح بده!
http://www.isphilosophy.com/post-115.aspx
http://www.zabanamoozan.com/articles/toefl_ibt.htm
http://www.zabanamoozan.com/articles/about_toefl.htm
http://khalkhalaznav.blogfa.com/post-69.aspx
پاسخ
تشکر کنندگان: sh-b ، Hossein81
(2010-03-07 ساعت 13:13)usa.lover نوشته:  ساشا جان ما فولوسمون به آمریکا قد نمیده! Big Grin
متاسفانه من اصلا به امتحان تافل آشنایی ندارم، اگر امکانش هست یک تاپیک جداگانه در این مورد درست کنید!
ممنون میشم...
حقیقتش خودم هم IELTS رو دوست ندارم، چون امتحانش بیشتر سواد غیر انگلیسی شما را میسنجد تا سواد انگیلسی! بعدش هم اون لهجه افتضاح بریتیش اعصابم رو به هم میریزه! Big Grin
مثلا خودم 80% مشکلم ایده هست که به ذهنم نمیاد!

واللا من هنوز قصد امتحان دادن ندارم چون حساب کردم دیدم تا من برم واسه مصاحبه .... بعدش بخوام برم آمریکا ....بعدش یکسال باید بگذره تا من بتونم instate بشم .... دیگه اعتبار 2 ساله تافلم از بین می ره... واسه همینم در موردش اطلاعات خاصی ندارم که بگم.
(2010-03-07 ساعت 14:58)nochen نوشته:  
(2010-03-07 ساعت 12:28)ساشا نوشته:  

ساشا جان,چند وقت پیش تو یه سمیناره مهاجرتی شرکت کرده بودم که بعضی از شرکت کننده هاش مشکل شمارو داشتن.استاد زبانی که داشت به سوالا جواب میداد میگفت که:امکان معادل سازی قانونی ایلتس به تافل و بلعکس وجود داره.
ولی از اونجای که من هیچ کدومشو ندارم,زیاد پیگیرش نشدم.
موفق باشین.

یه سرو گوشی آب می دم ببینم میشه یا نه. ممنون که گفتی.
راستی اعتبار آیلتس هم 2 ساله هستش همین جوریش مال من یکسالش گذشته تا من برم به ته اش ام نمی رسم !! Tongue
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover
(2010-03-07 ساعت 13:48)Mechanical-engineering نوشته:  اگه دوستان در مورد تافل و جل آر ای هم اطلاع دارند لطفا در یه تاپیک جداگانه در موردش توضیح بدن،چون بیشتر دانشگاههای آمریکا این دوتا مدرک رو بیشتر میخوان تا آیلز
ممنووون

در ضمن من gre امتحان دادم 17 بهمن (همین یکماه پیش) فقط یه کتابو خوندم که الان تو خونه هستش مال بارونز بود و ولی اسم کاملش رو بعدا براتون می نویسم یه جزوه هم خوندم که مال کلاس هاش بود.
اعتبارش هم 5 ساله. از سایت www.ets.org می تونید آنلاین ثبت نام کنید هزینه اش 180 هزار تومان ولی از آموزشگاه که من ثبت نام کردم 200 هزار تومان گرفت.
تو 3 تا شهر paperbase هستش (اصفهان و تهران و ارومیه ) سالی 2 بار آبان و بهمن . internetbase در ایران نیست و شما باید برین آذربایجان و یا ترکیه و خلاصه دوروبر.
شماره کیس:2010AS000022xxx
تاریخ دریافت نامه قبولی:28July 2009
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 18/08/2009
تاریخ کارنت شدن کیس : JUNE 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: 2010 /Aug 4
تاریخ مصاحبه: 2010 /july 14
تاریخ دریافت کلیرنس: 36days ) - 19 Aug )
کنسولگری: Ankara
ورود به آمریکا : ۱ اکتبر
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، usa.lover ، Hossein81
سلام به همه دوستان.
تشکر از Usa.Lover عزیز و Maryam خانوم.
کسی نمیدونه سطح کلاس های کانون زبان ایران (ILI) چطوره در مورد آمادگی برای IELTS ؟
مثلاً سطح High-Intermediate کانون اگر باشی، آماده هستی یا ... ؟
ممنون!
پاسخ
تشکر کنندگان: usa.lover

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان