کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
آیا کسانی که ویزای شینگن دارن راحت تر ویزای آمریکا میگیرن ؟
سلام
لطفا راهنمائی کنید اگر کسی ویزای شینگن گرفته باشد آیا میتواند ویزای آمریکا را راحت تر بگیرد و بنظر شما کدام کشور عضو شینگن بهتره آیا هلتد خوب است و اعتبارش خوبه
لطفا راهنمائی کنید
خداحافظ
پاسخ
تشکر کنندگان:
من خودم تجربه ندارم اما چند روز پیش یک وکیل مهاجرت در تلویزیون گفت که تفاوت چندانی نمی کنه. چون برای کنسول مهم اینه که به طریقی ثابت کنید حتما به ایران باز می گردید و این هم از طریق نشون دادن اسناد مالکیت زمین و خونه و حساب بانکی و اثبات وابستگی های خانوادگی امکان پذیره.
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، eblam
سلام
کسی گفته بود که چون سن شما کم است و ازدواج نکردی باید حتما ویزای شینگن را بگیری و بعد اقدام کن به همین دلیل گفتم سوال کنم
و سند خانه ندارم ولی سند زمین دارم آیا قبول میکنند
در جائی که کار میکنم حقوق ماهی 2 میلیون است ولی حساب بانکی که خیلی توش پول باشه ندارم ولی فیشی که بهم ماهیانه پول میده را دارم چون نقدی میدهد و من هم امضا میکنم
با این شرایط میتونم برای ویزای شینگن و آمریکا اقدام کنم ؟
لطفا راهنمائی کنید
خداحافظ
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-04-04 ساعت 09:27)world نوشته:  سلام
کسی گفته بود که چون سن شما کم است و ازدواج نکردی باید حتما ویزای شینگن را بگیری و بعد اقدام کن به همین دلیل گفتم سوال کنم
و سند خانه ندارم ولی سند زمین دارم آیا قبول میکنند
در جائی که کار میکنم حقوق ماهی 2 میلیون است ولی حساب بانکی که خیلی توش پول باشه ندارم ولی فیشی که بهم ماهیانه پول میده را دارم چون نقدی میدهد و من هم امضا میکنم
با این شرایط میتونم برای ویزای شینگن و آمریکا اقدام کنم ؟
لطفا راهنمائی کنید
خداحافظ

نه سن کم برای آمریکا ، بر خلاف اروپا، ملاک نیست. از جمله شرایطی که وکیل می گفت برای ویزا دادن موثره ،

1- داشتن زمین، خونه یا هر گونه ملک دیگری به نام خودتان
2- داشتن حساب بانکی قوی
3- داشتن مدرکی از محل کارتان که نشان دهد با حقوق فلان مقدار در فلان پست اداری مشغول کار هستید و موافقت می شود به فلان علت ( مثلا گذراندن یک دوره یا دیدن اقوام یا ..) به آمریکا بروید و فلان مقدار به شما مرخصی می دهد.
البته چون ویزای توریستی معمولا سه ماهه است، باید مدت مرخصی خیلی کمتر باشد. یعنی طوری که به عقل جور بیاد اون مقدار بهتون مرخصی دادن.

هر چه پستی که دارید بهتر باشه و حقوقتون هم بیشتر ( البته در حدی که بشه باور کرد) بهتره

4- نشون بدید که وابستگی خانوادگی دارید. مثلا شما که مجرد هستید اولا وجود خانواده رو در ایران اثبات کنید و ثانیا ترجیحاً هیچ قو م و خویش نزدیکی در آمریکا نداشته باشید ( این ثانیاً تجربه خودمه)

5- ( اینو هم از تجربه خودم میگم) قبلا برای لاتاری یا هر گونه ویزای مهاجرتی به آمریکا اقدام نکرده باشید.

هرچه بیشتر دارای این شرایط باشید برای کنسول مسلم تر میشه که می خواهید برگردید و اونجا نمی مونید.

اتفاقا کسی در اون برنامه تلویزیونی از وکیل همین سوال شما رو پرسید و وکل هم گفت داشتن یا نداشتن ویزای شنگن گرچه کمی اثر داره اما اگر مدرک قوی مبنی بر برگشتنتون نداشته باشید از ویزا خبری نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: elli ، kavoshgarnet ، khabaloo ، eblam ، SARA-A ، Ashkan78
(2010-08-03 ساعت 18:52)SARA-A نوشته:  هستی جان
من میخواهم برای گرین کارتم اقدام کنم اما میخواهم قبل از آن یکبار برای ویزای توریستی اقدام کنم که بتوانم خانواده ام را ملاقات کنم آخه بعد از اپلای کردن فرمم دیگه نمی توانم تقاضای ویزای توریستی کنم چون شما ذکر کردید که تو این زمینه تجربه دارید ممکنه راهنماییم کنید (:
چون 26 سالمه و خانواده ام مقیم آمریکا هستند و تمام شرایطی که شما ذکر کردید که وکیل گفته برای ویزا دادن موثره متاسفانه ندارم
مثلاً شما ضمیمه کردید که :
1- داشتن زمین، خونه یا هر گونه ملک دیگری به نام خودتان... ندارم.
2- داشتن حساب بانکی قوی...حساب بانکی ام بد نیست حدود 50 میلیون.
3- داشتن مدرکی از محل کار... در حال حاضر شاغل نیستم اما فکر میکنم بتونم تهیه کنم از شرکت دوستانم.
4- نشون بدید که وابستگی خانوادگی دارید... من برعکس بجزء همسرم تمام خانواده ام مقیم امریکا هستند آیا همسرم ملاک هست برای برگشتنم یا اون طرف غالبه؟
5-هر گونه ویزای مهاجرتی یا لاتاری ... هنوز هیچ اقدامی نکرده ام.
6-ویزای شنگن هم ندارم اما اگر بدونم که تاثیر داره قبل از وقت گرفتن برای سفارت آمریکا برای ویزا شنگن اقدام میکنم( البته که شنگن هم سخت ویزا میدهد تلاشمو میکنم از طریق تور)
من بدون همسرم تقاضای ویزا دارم و قصدم برگشتنه اما نمیدونم چطوری اینو ثابت کنم به سفیر ... طرز صحبت کردن هم مهمه میترسم Reject بشم تو مصاحبه میشه بدونم چه سوالاتی ازتون شد و کجا رفتید برای مصاحبه؟
ببخشید که اینقدر طولانی شد اگر تجربیاتتون رو برام بزارید خیلی کمکم میکنه آخه نسبت به نوشته هاتون حدس میزنم شرایطتتون مانند من باشه .
ممنونم از تمامه فعالیتها و اطلاعات مکرری که در اختیار ما قرار می دهید.

سارا جان. همانطور که در ابتدای این تاپیک گفتم، شنیده های من از یک وکیل معروف مهاجرت اینه که ویزای شنگن تاثیر خاصی در پذیرش یا رد تقاضا برای ویزای توریستی نداره.

مهم اونه که به هر وسیله ای ثابت کنی قصد برگشت داری. توجه کن که حتی اگر مثلا سال دیگه نوبت دریافت گرین کارتت هم باشه باز هم برای اداره مهاجرت مهمه که ثابت کنی تو همین یکسال قصد موندن اونجا رو نداری ( این موردی است که برای خودم پیش اومد)

من خودم برای ویزا اقدام نکردم. مورد من هم شرکت در کنفرانسی در یکی از دانشگاههای آمریکا بود که خودم ارائه دهنده مقاله بودم و دعوت نامه رسمی هم از کنفرانس داشتم. اما به دلایلی که در این تاپیک توضیح دادم اقدام نکردم.

به علاوه بنا به شرایطی که در این تاپیک به اونها اشاره کردم، احتمال صدور ویزا برای شما کمه. اگر مسائل مالی رو هم کنار بگذاریم، حضور همسرت در ایران کمک چندانی به اصل قضیه نمی کنه چون افسرهای سفارت بسیار خبره تر از این حرفها هستند و همینکه متوجه بشن خانواده ات در امریکا هستند و احتمال موندنت وجود داره ، ویزا نخواهند داد.

البته گرچه من خودم بیشتر برای اینکه مهر reject تو پاسم نخوره اقدام نکردم اما در اصل این مهر تاثیری برای کار مهاجرتت نخواهد داشت. چون این دو، پروسه های کاملا جداگانه ای دارند و به علاوه رکوردی که ازت ثبت میشه نشون می ده به چه دلیلی بهت ویزا ندادن. قاعدتا چون به دلیل مسائل امنیتی و .. نبوده که بهت ویزا ندادن پس اختلالی در کار مهاجرتت به وجود نمیاد.

در ضمن اگر سوالاتت رو در تاپیکهایی که لینک اونها رو دادم مطرح کنی دوستان باتجربه تری می تونن راهنماییت کنن

موفق باشی
پاسخ
تشکر کنندگان: SARA-A
(2010-04-04 ساعت 01:22)world نوشته:  سلام
لطفا راهنمائی کنید اگر کسی ویزای شینگن گرفته باشد آیا میتواند ویزای آمریکا را راحت تر بگیرد و بنظر شما کدام کشور عضو شینگن بهتره آیا هلتد خوب است و اعتبارش خوبه
لطفا راهنمائی کنید
خداحافظ

پاسخ
تشکر کنندگان:
من برنده لاتاری بودم و یه ویزای شینگن 1 ساله از کشور سوئد داشتم. انتظار می رفت Clearan من خیلی طول بکشه اما با کمال تعجب 21 روزه حاضر شد!
قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: khabaloo ، HERMES7

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان