کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفرنامه و تجربه مصاحبه در آنکارا
(2010-08-30 ساعت 16:08)هموطن نوشته:  Taraneh جان ممنون از سفرنامه ات
فقط در مورد خرید می خواستم بگم اتفاقاً در خیابون تونالی انواع و اقسام مغازه های پوشاک مارک خوب مثل زارا، منگو، بنتون، ماکس اسپنسر، سارار، کوتون و ... وجود داره و اتفاقاً اجناسشون خیلی گرونتر از ایرانه مگه این که حراج ( ایندیریم به زبون خودشون) باشه. موقعی که ما اون جا بودیم متاسفانه! همه شون حراج بودن و ما هم کلی پیاده شدیم Smile
ممنون از پاسختان. منظور من از لباس خوب کت و دامن یا کت و شلوار طرح لباس مثلاً خانم کلینتون را در فروشگاههای مذکور نمیتوانید پیدا کنید. در فروشگاههایی که اسم بردید اجناس شدیداً متوسط وجود دارد نه اعلا.
شماره کیس:***2010AS00023
تاریخ دریافت نامه قبولی: June 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: July 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: June 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: July 2010
تاریخ مصاحبه: August 25, 2010
تاریخ دریافت کلیرنس:13 September
جمع تقریبی هزینه ها:نه ميليون براي دو نفر و دو بار سفر به تركيه
تشکر کنندگان: هموطن ، aadine ، Adventurer
آها، اگه منظورتون کت و دامن مدل لباس های هیلاری کلینتون بود که باید دوستان مقیم آمریکا نظر بدن! بدم نیست اگه بفهمیم "بیل" بیچاره کجا پولای حساب بانکیش رو به فنا می ده Wink
حالا بدون شوخی اون فروشگاه سارار یا سرار که گفتم، کت و شلوار و یا کت و دامن هایی داشت که قیمت هاش از هفتصد، هشتصد هزار تومان به بالا بود ... برای ما که جزو اقشار آسیب پذیر جامعه هستیم (هنرمندان!) شیک و گرون بود حالا شاید برای شما اون جا هم جزو طبقه بندی اجناس شدیداً متوسط باشه که در این صورت عذرخواهی می کنم
آدرسش هم اول خیابان تونالی درست رو به روی همون پارکیه که نزدیک مطب دکتر اونگانه، همونی که میشه برای کفترچایی ها و قوهای سفید و سیاهش نون ریخت و حالشو برد! ... به جاش دقیقاً نبش کوچه همین فروشگاه یه رستوران خیلی بزرگ مدل ایتالیایی وجود داره که غذای فست و غیر فست عالی با قیمت مناسب، بار خیلی با صفا و دستشویی بسیار تمیز داره
تشکر کنندگان: Taraneh ، ساشا ، aadine ، shamim ، Adventurer ، Farshid22
(2010-08-30 ساعت 20:10)هموطن نوشته:  آها، اگه منظورتون کت و دامن مدل لباس های هیلاری کلینتون بود که باید دوستان مقیم آمریکا نظر بدن! بدم نیست اگه بفهمیم "بیل" بیچاره کجا پولای حساب بانکیش رو به فنا می ده Wink
حالا بدون شوخی اون فروشگاه سارار یا سرار که گفتم، کت و شلوار و یا کت و دامن هایی داشت که قیمت هاش از هفتصد، هشتصد هزار تومان به بالا بود ... برای ما که جزو اقشار آسیب پذیر جامعه هستیم (هنرمندان!) شیک و گرون بود حالا شاید برای شما اون جا هم جزو طبقه بندی اجناس شدیداً متوسط باشه که در این صورت عذرخواهی می کنم Smile
آدرسش هم اول خیابان تونالی درست رو به روی همون پارکیه که نزدیک مطب دکتر اونگانه، همونی که میشه برای کفترچایی ها و قوهای سفید و سیاهش نون ریخت و حالشو برد! ... به جاش دقیقاً نبش کوچه اش یه رستوران خیلی بزرگ مدل ایتالیایی وجود داره که غذای فست و غیر فست عالی با قیمت مناسب و دستشویی بسیار تمیز داره
خیر اینطور نیست. لطفاً از پیش قضاوت نکنید. در سفرنامه هم شرح دادم. در همین تهران بین 150 تا 250 می خرم. نه هشتصد تومان. قیمت بالا نشان دهنده لباس خوب نیست. در ضمن یک خیاطی در تهران هست که از 35 سال پیش مشتری اش بودم. یک دست کت و دامن را که پارچه اش را هم خودش می دهد در حال حاضر با 400 تومان (برای من کمی زیاد است) تحویل می دهد که هوش از سر خانم کلینتون هم می برد. این خیاط به من یاد داد خواهان طرحهای فوق العاده باشم و اسیر رسانه و آگهی و افرادی که (لباس با پارچه ارزان به تنشان گریه میکند ولی) مدعی طراحی اند نباشم. نیازی به دوستان مقیم آمریکا نیست. هنوز در ایران افراد باهوش پیدا می شوند.
شماره کیس:***2010AS00023
تاریخ دریافت نامه قبولی: June 2009
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: July 2009
تاریخ کارنت شدن کیس: June 2010
تاریخ دریافت نامه دوم: July 2010
تاریخ مصاحبه: August 25, 2010
تاریخ دریافت کلیرنس:13 September
جمع تقریبی هزینه ها:نه ميليون براي دو نفر و دو بار سفر به تركيه
تشکر کنندگان: Ashkan78 ، هموطن ، sanaz2010 ، aadine ، Farshid22
(2010-08-30 ساعت 00:07)SNAGHIAN نوشته:  سلام.. از بچه هایی که حالا به وسیله ی هر وثیقه ای پاسپورت گرفتند و مصاحبه شدند چند تا سوال دارم :

1.آیا در هنگام مصاحبه وقتی در جواب اینکه آیا سربازی رفتی ؟ گفتید نه !! اونها نمیگن چطور از ایران خارج شدید؟؟ چطور

پاسپورت گرفتید و ازتون مدرک بخوان ؟ آیا تو قسمت توضیحات پاسپورتتون چیزی نوشته؟

2.آیا پاسپورت های شما هم 5 ساله است؟ چه فرقی بین پاس شما و اونهایی که کارت پایان خدمت دارن وجود داره؟

3.موقع خارج شدن از ایران تو فرودگاه ایران بهتون گیر ندادن؟ که چطور پاسپورت گرفتید؟؟و ازتون مدرک بخوان؟

سلام دوست عزیز
پاسپورتتو بگیر بیخودم استرس نداشته باش، پاسپورت قانونی داشته باشی براشون مهم نیست که از چه طریقی گرقتی
اینکه بگی سربازی رفتم یا نرفتم دلیل نمیشه که اونا همینجور رو هوا حرفتو قبول کنن، فقط حقیقتو بگو چون اینا واقعا دوره های روانشناسیو طی کردن
همچین موقع قسم خوردن زل میزنن تو چشات که .... الله اکبر .... Big Grin

تشکر کنندگان: aadine ، Farshid22 ، mohammadm64
(2010-08-30 ساعت 15:06)_parisa نوشته:  دوستان آیا کسی بوده که با داشتن شغل دولتی و سربازی، تونسته باشه بعد از مصاحبه بلافاصله ویزا بگیره؟ (FBI CHECK نخوره ). ممنون میشم اگه بگید
(2010AS29000)

فکر کنم امسال همچین موردی نداشتیم

ولی نگران نباشید.آنکارا سفارت خوب و قابل اطمینانی داره
I make my own luck

شماره کیس: 2010AS00016xxx
دریافت نامه قبولی: جولای 2009
کنسولگری: ابوظبی
ارسال فرمهای سری اول: 14 آگوست 2009
کارنت شدن کیس: بولتن آپریل 2010
دریافت نامه دوم: 11 آپریل 2010
مصاحبه: 20 می 2010
دریافت کلیرنس: 14 سپتامبر 2010 (118 روز)

تشکر کنندگان: _parisa ، m.amjadi ، Adventurer ، aadine ، Farshid22 ، mohammadm64
سلام دوستان

ما امروز مصاحبه شدیم، به ما فرم ۹ سالی‌ دادن که جواب برای سفارت ایمیل کردیم، خانمی که اونجا بود گفت از هفته دیگه سایت رو چک کنیم

بقیه موارد دیگه تکراریه که بخوام بگم، فقط همینو بگم که من فوق لیسانس موادم و در زمینه نفت و گاز کار می‌کنم

اگر سالی‌ داشتین بپرسین

موفق باشین

Case Number:2010AS25***
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams
- Eleanor Roosevelt
تشکر کنندگان: Amir78 ، m.amjadi ، aadine ، success ، Farshid22 ، بنيتا ، behzadb57 ، pariya2
بنده برگه سفید گرفتم و UPS
بسیار آسون تر ازون چیزی بود که فک میکردم.
زود سفرمو نامه میکنم.
احترام
لاتاری : DV2010
Case Number : 2010AS00024XXX
دریافت نامه اول : May 2009
کنسولگری : Ankara
ارسال فرمهای سری اول : August 2009
تاریخ کارنت شدن کیس : VISA BULLETIN FOR AUGUST 2010
دریافت نامه دوم: منتظرم
تاریخ مصاحبه: August
تاریخ دریافت ویزا :
ورود به آمریکا :
دریافت گرین کارت :
من امروز رفتم مصاحبه به من برگه 9 سوالی و برگه آبی رو دادند و گفتند جواب 9سوالی رو بفرستم تا فرایند اداری شروع بشه. منم جواب فرم 9 سوالی رو فرستادم ولی هیچ جوابی دریافت نکردم .کسی میتونه راهنماییم کنه؟ ممنون میشم
تشکر کنندگان: aadine ، pariya2
(2010-09-01 ساعت 15:54)_parisa نوشته:  من امروز رفتم مصاحبه به من برگه 9 سوالی و برگه آبی رو دادند و گفتند جواب 9سوالی رو بفرستم تا فرایند اداری شروع بشه. منم جواب فرم 9 سوالی رو فرستادم ولی هیچ جوابی دریافت نکردم .کسی میتونه راهنماییم کنه؟ ممنون میشم

سلام دوست من
بهشون ایمیل بزن و بگو که آیا دریافت کرده اند یا خیر؟ این بهترین راه هست، اما به خودت استرس وارد نکن، دلیلی برای استرس نداره، میدونم فکرهای مزخرف هجوم میارن، سعی کن توجه نکنی به هر طریقی شده خودتو سرگرم کن و در عین حال پیگیر باش

تشکر کنندگان: _parisa ، aadine
(2010-08-31 ساعت 13:31)SIB نوشته:  بنده برگه سفید گرفتم و UPS
بسیار آسون تر ازون چیزی بود که فک میکردم.
زود سفرمو نامه میکنم.
احترام

ولی یادت باشه نیمدی با هم اتاق بگیریما
تشکر کنندگان: Amir78
منم امروز ویزا گرفتم.بدون FBI .به نظرم هر چی راحت تر بگیرید راحت تر بر گذار میشه.قبلشم هیچی استرس نداشتم.و شب قبل مصاحبه راحت ترین شبی بود که خوابیدم.بدون قرص.سفر نامه ام رو هر چه زودتر می نویسم.در ضمن من فقط مدارک مالی فقط گواهی بانک نشون دادم.
سلام عزیز دل برادر دل انگیز
3 تبریک ویژه براتون دارم به نمایندگی از تمامی بر و بچه های گل مهاجر سرا
1_به خاطر قبول شدنت در لاتاری که خوب شانس بزرگی هستش و هیچ شکی توش نیست
2_به خاطر گرفتن ویزات بدون اف بی ای چک که کم نظیره
3_و انکه از همه مهمتر هستش اینه که ریلکس بودی و بی خیال
پس با وجود این ریلکس بودن به گفته عزیزان قدیمی پی میبریم که می گویند از هر چه که بترسی بر سرت می اید
انشا الله که همگی بچه ها همین طور ویزاشون را بدون کلیرنس بگیرند
حالا یک سوال خودمونی
جدا ریلکس بودی یا حالا که ویزاتا گرفتی میگی من که استرس نداشتم (( آخه مگه میشه))Big Grin
تشکر کنندگان: aadine ، iust_software ، mina_s ، mohammadm64
(2010-09-01 ساعت 15:54)_parisa نوشته:  من امروز رفتم مصاحبه به من برگه 9 سوالی و برگه آبی رو دادند و گفتند جواب 9سوالی رو بفرستم تا فرایند اداری شروع بشه. منم جواب فرم 9 سوالی رو فرستادم ولی هیچ جوابی دریافت نکردم .کسی میتونه راهنماییم کنه؟ ممنون میشم

سلام
من از بچه های قدیمی که همین مشکل رو داشتن شنیدم که اونها نمی تون فایل های pdf که ما با این برنامه های قفل شکسته درست میکنیم رو باز کنن
گفتم شما یه وقت جواب فرم 9سئوالی رو pdf نفرستین حتما بصورت فایل word براشون بفرستید

موفق باشید
I make my own luck

شماره کیس: 2010AS00016xxx
دریافت نامه قبولی: جولای 2009
کنسولگری: ابوظبی
ارسال فرمهای سری اول: 14 آگوست 2009
کارنت شدن کیس: بولتن آپریل 2010
دریافت نامه دوم: 11 آپریل 2010
مصاحبه: 20 می 2010
دریافت کلیرنس: 14 سپتامبر 2010 (118 روز)

تشکر کنندگان: R.F ، Eskandari ، aadine ، mina_s ، _parisa

من جواب رو داخل خود متن ایمیل کپی کردم. علاوه بر اون بحالت pdf هم ضمیمه ش کردم. از طریق ایمیل به آدرس CA-Ankara@state.gov فرستادم. توی نوشتن عنوان ایمیل هم دقت کنید که بحالت ivadminprocessing باشه (چسبیده و بدون فاصله).
جواب ایمیل من 2 روز بعد اومد. پس همون روز هم منتظر نباشید چون الان فکر کنم سرشون شلوغتره

موفق باشید
شماره کیس:2010AS00017XXX
کنسولگری:ANKARA
مصاحبه: اول June
کلیر: 27 سپتامبر
ورود به امریکا: 19 نوامبر2010 Cool
تشکر کنندگان: aadine ، fairwall ، mina_s ، Adventurer ، _parisa ، Farshid22
پريسا جان

من هم شرايط شما را دارم، بهترين راه اينه كه زنگ بزني سفارت و باهاشون چك كني- بايد ساعت 4 تا 5 با شماره 45555555 تماس بگيري -
من زنگ زدم- همون لحظه ايميلم رو باز كرد و گفت درسته و دقيقاً فرداش ايميلي از سفارت برام اومد كه ما ايميله شمارو دريافت كرديم و پروسه چكينگ شما شروع شده.

مطمئن باش ايميلت رو ديدن ولي اگر زنگ بزني وي پيگيري كني هم خيالت راحت تره و هم اونها مداركت رو سريعتر بررسي مي كنند.

با آرزوي كلير شدن هممون

Case Number:2010AS25***
The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams
- Eleanor Roosevelt
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان