کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
قوانین مهاجرت به قاره سبز برای افراد متولد اروپا
Question 
[quote=حامد ب.]
سلام، من حامد هستم و 24 سالمه و دیپلم دارم. وین (اتریش) متولد شده ام و چند سالی هم اونجا (کودکی) زندگی کردم. الان خیلی سال گذشته، می خواهم برگردم ولی اطلاعات کافی ندارم، هر کسی یه چیزی می گه، خدمت هم رفته ام و دارم کارهای پاسپورتمو انجام می دهم، وضع مالیم هم معمولیه، سرکار میرم تا مخارجه خودمو بپردازم، اصلا نمی دونم چی کار باید انجام بدم، لطفا من را راهنمایی کنید، ممنونSmileShy
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، mavarfan
من قوانین اطریش رو نمیدونم اما خیلی از کشورها اگه در آنجا متولد شده باشید شهروند اونجا می شید.
فکر کنم سفارت اطریش بهترین اطلاعات رو به شما بده
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، mavarfan ، SH_USA
ممنون از پاسخ و توجهتونSmile
با اين وجود من باز هم به دعوت نامه از طرف كسي احتياج دارم يا نه؟
وصعيت كار در كشورهاي عضو شينگن چه جوريه؟ چقدر سرمايه با خودم بايد ببرم؟ چه موقع از سال براي رفتن به اروپا (اتريش) خوبه؟ ببخشيد چندتا سوال پشت سرهم مي پرسم، برايه آگاهيه! چون دارم به نظر خودم تصميم بزرگي مي گيرم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
متولدین کشورهای اروپائی نیازی به دعوت نامه برای گرفتن ویزا ندارن.با مدارک تولدتون یه روز حضوری به سفارت مراجعه کنین.پیدا کردن کار بستگی به تلاش و میزان توقع خودمون داره.اتریش کشور سردسیریه بنابراین اولین سفر که کلی کار اداری دارین و مرتب باید در رفت و امد در قسمتهای مختلف شهر باشین بهتره در بهار یا تابستون برین
پاسخ
تشکر کنندگان: OverLord ، mavarfan ، SH_USA
سلام ببخشید من سوالهامو تو تالار گرین کارت پرسیدم
گفتند با شما هم یه مشورتی داشته باشم
من تو تهران بدنیا اومدم الانم تو تهرونم
اصلیتم افغانیه و جزو اتباع افغانیم
متولد 1369 دارای معلولیت جسمی حرکتی(آرتروگریپوز)
تخصصم هم در زمینه کامپیوتر و موبایل هست
از الف تا یای این زمینه حرفه اییم اما دو سه تا مدرک ازشون
بیشتر ندارم که فکر کنم بی ارزشه فتوشاپ فلش دلفی+اکسس
البته مهر دانشگاه صنعتی شریف روش خورده
مدرکم دیپلم ریاضی الان برای پیش می خونم
برای گرین کارت هم اسم نوشتم اما 11 تیر جوابش میاد
حالا با توجه به این شرایط منو کدوم کشور راحتتر میگیره
چون وضع مالیه خوبی هم ندارم و دوست دارم هرچه سریعتر از ایران برم
هر جا که باشه انگلیسیم هم بدک نیست در حد قوقولی قوقوله
سازمان ملل هم رفتم اما گفتند فعلا برای هیچ کشوری پذیرش نداریم
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
[font=Arial] اگه فریاد طوفان تو گلومه
اگه شب سایه سایه روبرومه
اگه عمری اسیره انتظارم
اگه راهی بجز موندن ندارم[/font]

منم من آخرین اسیر این زمین که حتی یک نفس ویرون نمیشم
تنم زخمی ترین دلم تنهاترین ولی با بغض
شب همخو نمیشم
پاسخ
تشکر کنندگان: kavoshgarnet
حامد،بهترین اطلاعات را باید از سفارت اتریش در ایران بگیری
پاسخ
تشکر کنندگان:
مدارك من برگه ي ولادتمنه و چندتا برگه بيمارستاني كه اونجا بدنيا اومدم، اين مدارك كافيه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-05-28 ساعت 17:35)حامد ب. نوشته:  مدارك من برگه ي ولادتمنه و چندتا برگه بيمارستاني كه اونجا بدنيا اومدم، اين مدارك كافيه؟

با همین مدارک برین سفارت اگه مدارک کامل تری بخوان اونجا میگن
پاسخ
تشکر کنندگان:
فقط به صرف به دنیا اومدن در کشورهای اروپائی نمیتونید اقامت اونجا رو بگیرید.این قانون سالهاست که برداشته شده.فقط کانادا و آمریکا این قانون رو داشتند که کانادا هم جدیدا برش داشت و تنها آمریکا مونده.
جهت تبلیغات در سایت با رایانامه ads@mohajersara.com تماس بگیرید.
پاسخ
تشکر کنندگان: یه مهاجر ، SH_USA
(2010-05-29 ساعت 02:32)laili نوشته:  فقط به صرف به دنیا اومدن در کشورهای اروپائی نمیتونید اقامت اونجا رو بگیرید.این قانون سالهاست که برداشته شده.فقط کانادا و آمریکا این قانون رو داشتند که کانادا هم جدیدا برش داشت و تنها آمریکا مونده.

لیلی جان محل تولدش زندگی هم کردن بنابراین باید مدت زمانی که اونجا زندگی کردن بررسی شه.شرایط والدینشون هم البته شرطه اگه در زمان تولد یکیشون اقامت اون کشور رو داشته باشه میتونه اقدام کنه
پاسخ
تشکر کنندگان:
Birth in Austria
Birth in Austria does not in itself confer Austrian citizenship. However it may lead to a reduction in the residence requirement for naturalisation as an Austrian citizen. Foundlings under the age of 6 months are legally presumed to have Austrian citizenship.

[ Descent from an Austrian parent
A child born to Austrian parents is an Austrian citizen. If the parents are married at the time of birth, Austrian citizenship of either the mother or the father is sufficient, so long as the child was born after January 9th, 1983. For children born prior to that date, the father must have been an Austrian citizen - children born to an Austrian mother married to a non-Austrian father do not qualify. If the parents are not married, however, a father cannot pass on Austrian citizenship, whereas a mother can.

Should the parents happen to marry at some time after the birth, citizenship is automatically granted to the child retroactively. If the child is over 14 at that time, however, his or her consent is needed.

[ Naturalization as an Austrian citizen
It is possible to apply for Austrian citizenship by naturalization after 10 years of continuous residence in Austria. Additional requirements include:

knowledge of the German language 'having due regard to the alien's personal circumstances'
renunciation of foreign citizenship (under the law of the applicant's home country) unless this is impractical.
This requirement can be waived in exceptional cases.

Naturalization as an Austrian citizen based on "the 10-year-rule" is discretionary.

[ Exemptions to the residence requirement
The residence requirement may be reduced or waived in the following cases:

recognized refugees (4 years)
citizens of other European Economic Area nations (4 years)
persons born in Austria
former citizens of Austria (other than by deprivation)
actual or expected 'outstanding achievements in the fields of science, commerce, the arts or sport'

از ویکی پدیا
پاسخ
تشکر کنندگان: SH_USA
ممنون از شما و راهنمايي هاتونSmile
پاسخ
تشکر کنندگان:
نتیجه گرفتین دوست عزیز؟ سفارت رفتین؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان عزیز سلام. من یه سوال نسبتا تخصصی دارم.
اگر خانومی که باردار است بتواند با یه ویزای توریستی به کشوری برود ( اروپا یا امریکا) و در انجا زایمان نماید :
1. میتواند برای کودک شناسنامه و پاسپورت همان کشور را بگیرد. ( علی رغم عدم اقامت والدین) ؟
2. اگر جواب سوال فوق بله است، ایا میشود از این طریق برای اقامت والدین هم اقدام کرد؟
دوستانی که اطلاعاتی دارند ممنون میشم جواب بدهند ( با سند لطفا)؛ باید عرض کنم تعداد زیادی از کشورها این قانون را داشتند و هم اکنون دیگر ندارند، یا مثلا کشوری مانند کانادا به کودکی که در آن کشور بدنیا بیاید ( تحت هر شرایط والدین) شناسنامه میدهد، اما فقط به کودک و نه به والدین/
حال اگر کسی در مورد دیگر کشورها اطلاعاتی دارد ، راهنمایی نماید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
اروپا و آمريكا رو اطلاع ندارم اما مي دونم استراليا و آفريقاي جنوبي اين قانون رو دارند. سند و مدرك هم ندارم فقط مي دونم كسي در دو سال گذشته اين كار رو كرده.

(2010-11-07 ساعت 15:50)Volkswagen Gol نوشته:  دوستان عزیز سلام. من یه سوال نسبتا تخصصی دارم.
اگر خانومی که باردار است بتواند با یه ویزای توریستی به کشوری برود ( اروپا یا امریکا) و در انجا زایمان نماید :
1. میتواند برای کودک شناسنامه و پاسپورت همان کشور را بگیرد. ( علی رغم عدم اقامت والدین) ؟
2. اگر جواب سوال فوق بله است، ایا میشود از این طریق برای اقامت والدین هم اقدام کرد؟
دوستانی که اطلاعاتی دارند ممنون میشم جواب بدهند ( با سند لطفا)؛ باید عرض کنم تعداد زیادی از کشورها این قانون را داشتند و هم اکنون دیگر ندارند، یا مثلا کشوری مانند کانادا به کودکی که در آن کشور بدنیا بیاید ( تحت هر شرایط والدین) شناسنامه میدهد، اما فقط به کودک و نه به والدین/
حال اگر کسی در مورد دیگر کشورها اطلاعاتی دارد ، راهنمایی نماید.

قرعه كشي 2010 خاطره شد ...
پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، behzadb57 ، eblam ، Armini

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان